سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - 7 Dec 2021
 
۳
۴۷
نوبخت در نشست خبری:

طبق قانون واردات از آمریکا ممنوع نیست‌اماتذکر رهبری‌رااجرامی‌کنیم

اظهارت ترکان شخصی بوده و منظور ۴ وزیر امضا کننده نامه نبود
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 452192
سخنگوی دولت با بیان اینکه اظهار نظر مشاور رئیس جمهور شخصی بوده و نظر دولت نیست، گفت: منظور ترکان ۴ وزیر امضا کننده نامه نبود.
طبق قانون واردات از آمریکا ممنوع نیست‌اماتذکر رهبری‌رااجرامی‌کنیم
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات اخیر علی اکبرترکان در مورد نامه ۴ وزیر به رییس جمهور یادآور شد: همکاران من در ارتباط با بازار سرمایه و بورس نظراتی داشتند و از نوساناتی که در بازار بورس به وجود آمده بود، نگران بودند.به خصوص از دی ماه سال ۹۲ که شاهد افتی در این رابطه همزمان با نرخ گذاری مجلس برای خوراک پالایشگاه‌ها در حد ۱۳ سنت بودیم.

وی با اشاره به اینکه در قانون عدد ۱۳ سنت برای خوراک پالایشگاه‌ها قائل شده است و این موضوع اعتراضاتی را از سوی کارشناسان و صاحب نظران در بر داشته است گفت: آنچه در مورد موضوع نرخ خوراک پالایشگاه‌ها مطرح است این است که تعیین نرخ ۱۳ سنت سود غیرمتعارفی را برای این صنعت به وجود می‌آورد.

وی همچنین در رابطه با نامه‌ی ۴ وزیر به رییس جمهور تصریح کرد: حضور وزیر دفاع در جمع امضاء کنندگان برای شرکت سرمایه‌گذاری الغدیر است که در مورد بازنشستگان این وزارتخانه است.همچنین امضای وزیر صنعت و تعاون نیز به خاطر مسائلی از این جهت بوده است. اما مهندس ترکان جزو کسانی هستند که معتقدند نرخ ۱۳ سنتی که مشخص شده است نباید تغییر یابد. و سهامداران نیز از این عدد خرسند نیستند. بنابراین مهندس ترکان نظرشان را این طور عنوان کردند که اگر این عدد پایین‌تر آید سود بیشتری به این گروه تعلق می‌گیرد و ازآن با عنوان رانت یاد کردند.

نوبخت تاکید کرد: همه تلاش ۴ وزیر برای پایین آمدن نرخ ۱۳ سنت باعث می‌شود که سود بیشتری به این گروه تعلق گیرد و این درخواست آثاری در بازار بورس خواهد داشت که آقای ترکان به آن اشاره داشتند. البته ایشان نظر خودشان را مطرح کردند و نظر رسمی دولت از سوی سخنگوی دولت اعلام می‌شود.

سخنگوی دولت در رابطه با این که گفته شده است نامه وزیران دیگری در مورد بحران اقتصادی به رئیس جمهور وجود داشته است گفت: این که اگر وزرای محترم در حوزه‌ی خود با مشکلاتی مواجه باشند آن را به رئیس جمهور منتقل کنند امری متعارف است و نامه‌هایی که خبر از بحران اقتصادی دهد صحت ندارد.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا در لایحه‌ای که امروز تقدیم مجلس شد مساله‌ی خروج از رکود و هدفمندی یارانه‌ها مطرح شده است، گفت: آنچه امروز تقدیم مجلس شد لایحه برنامه ششم نبود، بلکه برخی از احکام در قوانین برنامه‌های گذشته بود که همواره تکرار می‌شد و موارد قبلی را که لازم بود دائمی شود به مجلس دادیم و این کار خواسته خود مجلس نیز بوده‌است.بنابراین احکام تکراری در قالب ۵۰ ماده تنظیم و تقدیم مجلس شد.

نوبخت در رابطه با درگیری‌های اخیر در دزفول و بهبهان و برنامه‌های دولت برای پیشگیری از این اتفاقات در ایام انتخابات و تجمعات سیاسی گفت: حادثه دزفول جنبه‌ی امنیتی داشت که همه عناصر آن دستگیر شدند و با آنها برخورد شد، اما موضوع بهبهان یک اقدام شرارتی بود و نسبت به آن نیز برخوردهای لازم انجام شده است. تاکید دولت برای جلوگیری و پیشگیری از این اتفاقات نه تنها در دوران انتخابات، بلکه در تمام زمان‌هاست. چرا که مردم باید از هرگونه ناآرامی که مخل آرامششان می‌شود مصون باشند.

سخنگوی دولت در جواب سوالی مبنی بر این که گفته می‌شود علت نامه چهار وزیر به رییس جمهور افت اقتصادی در حوزه‌ی صنعت بوده است ، شما این مطلب را تایید می‌کنید گفت: نامه ۴ وزیر معطوف به مساله‌ی بورس و ضرورت توجه به آن است، اما این که باید شتاب رشد اقتصادی را مورد توجه قرار بدهیم مساله‌ای است که از ابتدا قول دولت بوده‌است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه بهار تورم و خروج از رکود و توجه به رونق اقتصادی از قول‌های دولت به مردم بوده است گفت: در طول فعالیت دولت، اقدامات خوبی در زمینه‌ی رشد اقتصادی اتفاق افتاده است البته هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله داریم و باید به تلاشمان ادامه دهیم.

وی با اشاره به این که همه مراجع اقتصادی جهان برای اقتصاد ایران رشد ۵ تا ۶ درصدی را پیش بینی کردند گفت: در این چند ماه که برجام تایید شده است همچنان در حالت تحریم هستیم، بنابراین در این شرایط با توجه به دستاوردهایی که به دست آورده‌ایم باید از تیم اقتصادی قدردانی کنیم.

نوبخت تاکید کرد:‌سیاست دولت، مهار تورم و خروج از رکود از ابتدای کار بوده است و در حال حاضر نیز با این انگیزه اقدامات گذشته را برای چند ماه آینده به صورت بسته ویژه اقتصادی ارائه داده‌ایم.

سخنگوی دولت در مورد پرداخت تسهیلات برای خودرو نیز خاطرنشان کرد: این تسهیلات نه فقط برای خودرو بلکه برای برخی از اقلام پرمصرف بادوام که مشکل انبار دارند یعنی تولید شده و به مصرف نرسیده، مطرح است.

وی توضیح داد:‌اگر قرار باشد بر تولید داخلی متمرکز شویم و مردم را به استفاده از تولید داخل دعوت کنیم قطعا باید کیفیت تولیدات داخلی بالا رود و قیمت‌ها مناسب شوند. اما چون به دلیل عدم وجود تقاضای کافی برای تولیدات داخلی در حال حاضر روند تولید کند شده است، برای سرعت بخشیدن به تولید باید انبارها را خالی کنیم یعنی باید قدرت خرید ایجاد کنیم. و این سیاستی است که در همه کشورها برای تحریک تقاضا از آن استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: بنگاه‌هایی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند که کیفیت کالاهای خود را بالا برند و قیمت‌هایشان را مناسب کنند.

سخنگوی دولت در رابطه با موضوع سوئیفت توضیح داد: با توجه به این که تحریم‌هایی که از قبلا وجود داشت همچنان ادامه دارد و از زمانی که برجام به صورت کامل اجرایی شود، تحریم‌ها برداشته می‌شود و ما نیز باید تکالیف و تعهداتمان را انجام دهیم، بنابراین تا وقتی این دو اتفاق نیفتد تحریم‌ها برداشته نشده و این صحبت حرف غریبی نیست که بگوییم برجام اجرا شود تا تحریم‌ها از جمله سوئیفت برداشته شود و در این زمینه در مورد زمان اجرایی شدن برجام زمان‌هایی مطرح است که حتی ۲۴ آذرماه نیز گفته می‌شود اما هنوز زمان قطعی آن مشخص نشده است.

نوبخت بااشاره به این که برجام در کشور فرایند بی‌بدیلی را طی کرد گفت: مذاکرات مفصلی که درتاریخ معاصر ما بی نظیر است با شش کشور خارجی انجام شد و به تفاهماتی برای همکاری دست یافتیم و در ادامه مجلس و شورای عالی امنیت ملی بررسی های لازم را انجام دادند و نظرات خود را اعلام کردند. همچنین مقام معظم رهبری نظرات راهگشای خود را در مورد اجرای برجام اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با صراحت تذکرات و نظرات خود را در مورد برجام اعلام کردند تصریح کرد: رئیس جمهور نیز در نامه تشکر آمیزی به رهبری اعلام کردند با حسن نیت به تمامی موارد مورد نظر مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی خواهیم پرداخت. و در تامین منافع ملی دقت لازم را همراه با حسن نیت خواهیم داشت.

سخنگوی دولت با اشاره به این که اگر برای طرف مقابل ما در مذاکرات راهی برای برگشت وجود داشته باشد برای ما نیز وجود دارد، یادآور شد: امروز دیگر جهان می‌داند که ایران همه راه‌های مسالمت آمیز را برای مذاکره با مخالفان انجام داده است و نه تنها هیچ زیانی نخواهیم کرد، بلکه دستاوردهایمان بیشتر خواهد بود.

نوبخت با اشاره به این که آنچه امروز مورد تایید قرار گرفته است، نه صد در صد نظر قطعی جمهوری اسلامی و نه صد در صد نظر ۶ کشور اروپایی بوده است خاطر نشان کرد‌: همانطورکه رئیس جمهور گفته‌اند مذاکره همین است. یعنی در یک رقابت و مذاکره می‌توانیم ۲ گل بخوریم و ۳ گل بزنیم اما مهم این است که توانستیم مساله‌ی غنی سازی را درداخل کشور به تایید و توافق جهانی برسانیم و این که همه تحریم‌ها لغو شود. اما این که امکان بازگشت تحریم‌ها از طرف آنها وجود داشته باشد برای ما هم امکان بازگشت وجود دارد و ما از حقمان نخواهیم گذشت.

وی با تاکید براین که ما از تذکرات مقام معظم رهبری بسیار استقبال می‌کنیم و ایشان با آینده نگری که دارند همه موارد را به ما یاد آور شدند تصریح کرد:‌قرار است مناسبات گسترده‌تری با جهان داشته باشیم و ماه آینده مقامات فنلاند به ایران می‌آیند. در ماههای گذشته نیز هیات‌های مختلفی به ایران آمدند. بنابراین دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این ارتباط برای مراقبت از نفوذها و حفظ ارزش‌ها و نصایح ایشان در این زمینه برای ما بسیار راهگشاست اما غیر مسولانه است که هرکسی به این بهانه با ورودهر تیم اقتصادی به کشور به خیابان بیایند و آن را نفوذ بداند و هر گونه مداخله‌ در این رابطه غیر مسئولانه خواهد بود و باید اجازه دهند کارها به صورت قانونی پیش رود.

وی تاکید کرد: پذیرش برجام با این اصل و فرض است که تحریم‌ها برداشته شود اما باید ازمزایای پسا تحریم استفاده کنیم پس اگر عده‌ای قرار باشد به خیابان بیایند و شرایطی ایجاد کنند که کشورها از حضور در ایران و سرمایه گذاری بترسند شرایط تحریم را از طرف خود ما در کشور ایجاد کرده‌ایم که کاری منطقی نیست.

به گزارش ایسنا نوبخت در ادامه این جلسه در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت مناطق آزاد گفت: دو منطقه آزاد کردستان و سیستان و بلوچستان مدنظر است که برای آن کار کارشناسی شده است؛ چرا که معتقدیم باید از ظرفیت مناطق آزاد بهتر استفاده کنیم و به جای آنکه تبدیل به سکوی واردات شود از آن به عنوان کانون صادرات استفاده کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دو استان مرزی کردستان و سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تعیین منطقه آزاد در این دو استان در نفس عمل کار مثبتی است اما باید در عملکرد ها نظارت شود تا بهتر از گذشته نتایج به دست آید بنابراین آخر این هفته احتمالا برای بازدید سفری به سیستان و بلوچستان خواهم داشت.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اظهارنظرهای اخیر مبنی بر استفاده از مدیران خارجی در عرصه اقتصادی و صادرات در کشور گفت: این که از مشاوران خارجی در کلیه موضوعات بهره بگیریم می تواند مفید باشد که از مشاوره های مختلف استفاده کنیم اما اینکه مدیر از خارج وارد کنیم سیاست دولت ما نیست.

نوبخت درباره شکایت احمدی نژاد از جهانگیری تصریح کرد: این شکایت با قرار رفع پیگرد مختومه شد.

وی همچنین در مورد سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه گفت: مقدمات آن فراهم شده است و پس از نهایی شدن اطلاعات آن ارائه می‌شود همچنین رئیس جمهور سفر به استان سمنان را نیز در برنامه خود دارد.

وی در رابطه با سهام عدالت نیز یادآور شد: آنچه که در گذشته صورت گرفته است متوقف شده است و وزارت اقتصاد و دارایی طرحی را برای بهینه کردن آن مدنظر دارد که پس از تکمیل شدن اطلاع رسانی می‌شود.

وی همچنین در رابطه با لایحه شفاف سازی منابع مالی کاندیداهای انتخاباتی گفت: به نظر می رسد با توجه به فرایند قانونی این لایحه به انتخابات این دوره مجلس نرسد اما دولت کار کارشناسی خود را برای این موضوع ادامه می‌دهد.

وی در خصوص دلایل تغییرات برخی مدیران استان ها نیز توضیح داد: استانداران و همه مدیران اجرایی توسط مدیران مافوق شان ارزیابی می‌شوند و هر جا که لازم به تذکر و جابجایی مدیر باشد در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه نگاه دولت در انتخاب مدیران فراجناحی است خاطر نشان کرد: اینکه به بعضی از تغییرات در استان هایی مثل کرمان و مازندران وجه سیاسی بدهیم کار درستی نیست چون تغییرات در این سطح از مدیران بر حسب تشخیص استانداران طبیعی است.

سخنگوی دولت در رابطه با تاکیدات رهبری درمورد حساسیت واردات گفت: توصیه های رهبری بسیار ارزشمند است و همه تلاش ما استفاده از تولیدات داخلی است و به خصوص در حوزه خودرو تاکید بر افزایش کیفیت کار خودروسازان داریم و باید بدانیم برای اتکا به توان ملی باید به کیفیت تولیدات داخلی توجه بیشتری داشته باشیم، بنابراین تلاش دولت است به جز موارد اجتناب ناپذیر که محدودیت تولید در داخل وجود دارد و یا کالای اولیه است حتما واردات تغییر یابد که محرومیت‌ها و ممنوعیت های آن در قانون مشخص است.

نوبخت توضیح داد: مطابق قانون تنها رژیم صهیونیستی است که نمی توانیم از آن واردات داشته باشیم و در مورد کالاهای آمریکایی ممنوعیت وجودندارد اما با توجه به تذکر رهبری تاکید ما این است که کالاهای مصرفی از آمریکا وارد نکنیم و اگر تکنولوژی مدنظر باشد نیز در چارچوب قانون اقدامات لازم انجام شود.

وی تاکید کرد: رشد و تولید به رشد واردات وابسته نیست بلکه رشد تولید به استفاده از تولیدات داخلی مرتبط است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد خارج از کردن کالاهای پتروشیمی از بورس یادآور شد: دولت چنین تصمیمی ندارد اما در مورد مناسب کردن قیمت خوراک پالایشگاه به وزارت نفت مسئولیت داده شده است که اقدامات لازم در این رابطه انجام می‌شود.

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد طرح شایعه تک خوانی در سمفونی عاشورا گفت:‌چیزی را خلاف فرهنگ اسلامی انجام نخواهیم داد و همچنین با آزادی های مشروع مردم مخالفت نخواهیم کرد.

سخنگوی دولت در مورد وضعیت نظام مالیات در کشور توضیح داد: ما حق نداریم در چنین شرایطی نرخ مالیات را افزایش دهیم اما وظیفه داریم پایه مالیاتی را گسترش دهیم، بنابراین اعتبارات مناسب را به سازمان مالیات داده ایم تا از تکنولوژی های روز استفاده کرده و پایه مالیاتی وسیعی که در کشور وجود دارد و از آن بی اطلاع هستیم را شناسایی کنیم پس افزایش نرخ مالیات کاملا با سیاست های دولت مغایر است.

وی همچنین در مورد نحوه استفاده از پول های بلوکه شده و مبالغ آن تاکید کرد: منابعی از آن در اختیار دولت است و بخشی مربوط به صندوق توسعه ملی و بخشی دیگر بانک مرکزی است و به طور مثال هفت میلیارد دلار در هند داشتیم که بخشی از آن آزاد شد و در هزینه کرد آن بسیار با دقت عمل می کنیم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این زمینه بسیار دقیق است و حتی بسیار از سفرهای خارجی دولت را کاهش داده است و از منابع به دست آمده از آن برای طرح های عمرانی استفاده می‌کند که امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان نسبت به سال گذشته برای طرح های عمرانی پرداخت داشته ایم.

وی در مورد اتهامات اخیر عربستان به ایران مبنی بر اشغال گری در سوریه گفت: ایران در سطح مستشاری به دولت برخواسته از رای مردم کمک می کند و موضع جمهوری اسلامی ایران حمایت از ملت و دولت سوریه به صورت مستشاری و غیرسیاسی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ایرانی
Iran, Islamic Republic of
آقای سخنگوی دولت حقوقدان!؟!؟
جهت یادآوری آنچه در نامه مهم رهبر انقلاب آمده است، تذکر نیست بلکه فرمان است!
آقای توجیه گر دولت!
چه قانونی بالاتر از دستور رهبری؟
یعنی دستور رهبری خلاف قانون است؟
..
خیلی نامردانه خنجر میزند.
مرگ بر مریکا
آمریکا که تکنولوژی یا کالاهای استراتژیک به ایران صادر نمی کند،نهایتا مک دونالد و کالاهای مصرفی است!!! پس چرا این دولت کشته و مرده ارتباط با کدخدا است؟!!!!
تا وقتی اقتصاد امریکا وارد ایران نشه اقتصاد ایران هر روزبه سوی نابودی میره
سخنی که رهبر عزیز می فرمایند عین قانون است ای ای نوبخت..
Netherlands
نو را بردار و بد را بجایش بزار
منت گذاشتید!
شما از کسی که دولت امریکا رو دولت محترم امریکا میخونه چه توقعی دارید؟؟
دوستان امروز رو فقط نبینید بعضی از حرفهای شما خیلی خطرناک هست
Iran, Islamic Republic of
دوباره ماله‏ کشی این آقا شروع شد؛ شماها حرف نزنین میگن لالین؟!
ادب مرد به از دولت اوست
متوجه منظورتون نشدم، مثبت دادم. ان شاءالله اشتباه نکرده باشم
حمید
United Arab Emirates
به وضوح میگن که فرمایش آقا غیر قانونیه.
یعنی واقعا اگر قرار باشد که مقابل حضرت مقام معظم رهبری بایستند مثلا باید بگویند که ما اجرا نمیکنیم نه غزیز دل برادر جناب آقای دکتر با ادبیات شما اولا به مقام معظم رهبری میگویند که غیر قانونی صحبت کرده اند و بعد هر کاری خواستند میکنند
علی
البته باید قبول کنیم که حضرت امام خامنه ای واردات کالاهای مصرفی از آمریکا را ممنوع اعلام نمودند
ببینیم همین را رعایت میکنند دولتیون!
عالی بود
عالی
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
نوبخت در نشست خبری:
طبق قانون واردات از آمریکا ممنوع نیست‌اماتذکر رهبری‌رااجرامی‌کنیم

آقای سخنگو ((واردات از آمریکا ممنوع )) یک دستور
Iran, Islamic Republic of
اين بي ادب گستاخ بايد تنبيه بشه . فرمان حضرت آقا حكم حكومتي است كه از قانون بالاتره .
مودی
Iran, Islamic Republic of
خب این دولت حقوقدان و سخنگوی باسوادش!!! اگر به خودشان فرصت میدادند و قانون اساسی را که بالادست تمام قوانین مملکت است ملاحظه میکردند متوجه میشدند که طبق قانون اساسی فرمانهای حکومتی ولی فقیه و رهبری انقلاب حکم قانون را دارند که مافوق سایر قوانین عادی و رایج مملکتی است. بنابراین وقتی این سخنگو اینگونه حرف میزند خواسته یا ناخواسته دارد فرمان رهبری را چیزی غیرقانونی و اجرای آن را هم منتی بر سر رهبر معظم انقلاب میداند.!!!!
واقعا که خیلی رو دارین جناب سخنگو یا هم نمی فهمید که چه میگویید
Iran, Islamic Republic of
نمی دونم این ها رو از کجا پیدا کردن
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت بجای کار کردن تیکه پرانی می کند؟
محمدعلی
ای کاش رییس دولت یه آدم فهیم و آشنا به قانون اساسی را به عنوان سخنگو نصب!!!! میکرد تا حداقل اینقدر بفهمه که کلمه به کلمه نامه رهبری به دولت حکم قانون را داره و برای مطالعه و ثبت در تاریخ انشا نشده.
seyed
این حضرات چرا انقد رعصبانی میشن که به امریکا گیر بدی !. نمیدونم چه علقه و محبتی به این جرثومه فساد دارن !!!
Netherlands
کبوتر با کبوتر
امریکا شیطان بزرگ است ...
دستور رهبری قانونه، تمام شد و رفت
مگرحکم رهبری نباید قانون باشد
واقعا چه حرفی زده؟
"اینکه عده‌ای در خیابان راه‌ بیفتند که باعث شوند غربی‌ها بترسند و داخل کشور نیایند این نوع اقدام‌ها ایجاد تحریم برای خودمان است و نباید این کار صورت گیرد."

این حرف نشون میده که ایشون نه می فهمه که غربی ها از چی می ترسن، اونم کسی مثل جک استراو!!!
و نه اینکه می فهمه عامل تحریم چیه.

با همین نگاههای غربزده و خودباخته، دولت یازدهم، مردم و مملکت را به این حال و روز انداخته.
Netherlands
ایشان ظاهرا ولایت فقیه را هم نمی فهمد. کسی که ولایت را قبول دارد آنرا روی چشم مینهد. مگر همین عاشوا قانونه؟ هرکه سرور شهیدان را قبول دارد عمل می کند.
یا حسین(ع)
سخنگو اولا این یک حکم ولی فقیه است دوما این حکم فراتر از قانون است
یعنی چی استاد سخنگو!!!!
داری منت هم میذاری؟ سخنگو باید اداب سخنگویی بلد باشه
بصير
چقدر گستاخ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مخصوصا......
arash
با سلام
متاسفانه این اقای نوبخت خیلی مرذم و مخاطبان خود را ...... فرض میکند و خود را یک سر و گردن بالاتر از مردم میداند و همیشه با حرف های شیک و پاستوریزه مسائل را توجیح میکند همیشه منظور این بود و ان نبود
اقای نوبخت دست بردارید از این گونه رفتار با ملت باور کنید مردم تمام اینها را میفهمنمد و اگر چیزی نمیگویند شما حمل بر نفهمی نکنید
ایشان همیشه حرف قشنگ میزنند ..
و یک نکته ایشان همیشه در حرفهایشان یک راه فرار برای خود میگذارند مثلا میگویند طبق قانون واردات از امریکا ممنوع نیست اما تذکر رهبری را اجرا میکنیم یعنی منت بر سر رهبر میگذارد یعنی ما منعی نداریم ولی حالا چون رهبری گفتند باشه
راستی ایشان بر سر رهبر منت میگذارد بر سر مردم که جای خود دارد
رضاااااااااااا
آقای نوبخت!!!

تعیین سیاست های کشور بر عهده رهبری است و این در قانون آمده است نه در جای دیگر.
محمدرضا
Russian Federation
خدا نکنه بخواهدالقاکندکه رهبری قانون رانادیده میگیره .ولایت فقیه میتوانددرهرموردی حسب حکومت ولایی حکم یاتذکربدهد.لازم نیست شماموذیگری کنی وازحدخودت بیشترحرف بزنی .ملت هم حدوحدود وظایف شمارامیدانندوهم مسولیت رهیری رابهش واقف هستند.
سید صادق
Iran, Islamic Republic of
آقا این چه طرز صحبت کردنه یعنی رهبری نمیدونه واردات ممنوع هست یا نه که دستور داده اند مواد مصرفی وارد نشود شما باید کاملا مطیع باشید نه اینکه فرمان رهبری را به تذکر تقلیل دهید وآنگاه با منت بگوئید .....ولی اجرا میکنیم
من دیگه ندیدم با کالا کسی بخواد نفوذ کنه
مسخره ی خودمون کردیم بخدا
کالای امریکایی میخواهیم
بصير
گستاخانه حرف ميزنيد..........
درست حرف بزن
یادت باشه به بزرگتر از خودت کنایه نزن.
طبق قانون ... ولی باشه...!
اقای نوبخت فکر مردم هست
مسعود دیپلمات
Romania
به نظر می آید که آقای نوبخت مقام معظم رهبری انقلاب را به درستی درک نفرموده اند؟! لازم به توضیح است که مقام معظم رهبری انقلاب همان مقام ولایت فقیه است و هرآنچه رسما از جانب ایشان صادر می گردد، امر مطاع است و چون و چرا ندارد.
اینکه آقای به اصطلاح نوبخت منت میگذارند و امر مطاع را اجرا می کنند، اشتباه مطلق و خود محوری است. فرمایش مقام معظم رهبری خود قانون است و نه تذکر پدرانه و یا برادرانه و غیره . . .
ابراهيم
حرف آقا فصل الخطاب است و بالاتر از قانون. درضمن مواظب صحبت كردنت باش !
علیرضا
تو فقط بگو چشم
Germany
نوبخت!! واقعا شعور چيز خوبيه
معلم
آقاي به اصطلاح روشنفكر دستور مقام معظم رهبري دستوره نه تذكر نافرماني كنيد با مردم ولايتمدار مواجهيد. فهميديد يا ....
اخ اخ اخ حالا ما چجوری این لطف بزرگ رو جبران کنیم جناب نوبخت؟!