پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - 23 Sep 2021
 
۰

افزایش درخواست جاسوسی دولتها از گوگل

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب: 380653
بر اساس تازه ترین گزارش شفافیت گوگل، درخواست جهانی دولت های مختلف به منظور دریافت داده های کاربران افزایش یافته است.
به گزارش جهان؛ فارس به نقل از اوبرگیزمو خبر داد، این گزارش که از آدرس google.com/transparencyreport/userdatarequests در دسترس است، نشان می دهد درخواست های یاد شده در یک سال اخیر حدود ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

عمده اطلاعاتی که توسط دولت ها در مورد کاربران درخواست شده مسائلی همچون اطلاعات ثبت شده در گوگل، آدرس های ایمیل، آدرس های آی پی و ... را در بر می گیرد. در نیمه اول سال ۲۰۱۴ این درخواست ها ۱۵ درصد رشد دارد، اما در صورت مقایسه آن با سال اولین سال انتشار در سال ۲۰۰۹ رشدی ۱۵۰ درصدی را شاهد هستیم.

گوگل می گوید از مجموع ۳۱۶۹۸ درخواستی که دریافت نموده، به حدود ۶۵ درصدشان پاسخ مثبت داده است. البته این آمار نامه های ارسالی با موضوع امنیت ملی یا درخواست های منطبق بر قانون نظارت اطلاعاتی خارجی را در بر نمی گیرد. همچنین از رشد قابل توجه درخواست های برخی کشورهای خارجی به منظور دسترسی به داده های ذخیره شده کاربران بر روی سرورهای گوگل خبر داده است.

مطابق معمول بیشترین درخواست ها از سوی آمریکا ارائه شده است. تعداد درخواست های این کشور ۱۲۵۳۹ مورد برای دریافت اطلاعات ۲۱۵۷۶ کاربر بوده است. رتبه دوم مربوط به آلمان با ۳۳۳۸ درخواست برای دریافت اطلاعات ۴۲۷ کاربر بوده است. رتبه سوم تا دهم هم در اختیار کشورهای فرانسه، هند، بریتانیا، ایتالیا، سنگاپور، استرالیا، اسپانیا و برزیل است. در فهرست یاد شده اثری از کشور ایران به چشم نمی خورد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *