پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 18 Jul 2024
 
۲
۸

ماجرای احسنت و آفرین بنی صدر به شهید حسن باقری!

دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب: 820297
حسن باقری از جایش بلند شد که گزارش خود را ارائه دهد. با بلند شدن او،به خاطر سن و سال کمش و هم چنین اندام نحیف و صورت لاغر و کم مویش، ابتدا بنی صدر نیشخندی به تمسخر زد و از سر تفریح، خود را آماده شنیدن صحبت های او کرد.
ماجرای احسنت و آفرین بنی صدر به شهید حسن باقری!
گروه فرهنگی جهان نيوز: وقتی بنی صدر فرمانده کل قوا بود، از دادن سلاح و امکانات به سپاه امتناع می کرد. کار به جایی کشید که فرماندهان سپاه، موضوع را به امام اطلاع دادند. بنی صدر هم با تاکید امام، قرار تشکیل جلسه ای را گذاشت و گفت که توی این جلسه، سپاهی ها بیایند تا ببینم چه می گویند.

تمام فرماندهان رده بالای ارتش و سپاه و حتی حضرت آیت الله خامنه ای، در این جلسه که در اهواز تشکیل شد، حضور داشتند.

بعد از این که ارتشی ها گزارشات خود را دادند، نوبت به سپاه رسید. این جلسه، اولین جلسه ای بود که برادران سپاه اجازه داشتند، در آن سطح بالا، نظرات شان را بدهند و اظهار نظر کنند. به همین دلیل نگرانی خاصی بین فرماندهان سپاه و حتی آیت الله خامنه ای وجود داشت.

فرمانده عملیات جنوب، پشت تریبون رفت و از مسئول اطلاعات سپاه خواست تا گزارش خود را ارائه دهد.

سید رحیم صفوی در این باره می گوید:

در آن جلسه، ما همه نگران این بودیم که پس از ارائه گزارش سپاه، وضع به چه ترتیب خواهد شد. آیت الله خامنه ای نیز که در آن زمان نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند، اذعان کرده بودند: با این که ما روحانی بودیم و نماینده امام، و سپاه بخشی از ما محسوب می شد، اما نگران این بودیم که آیا مسئول اطلاعات، می تواند گزارشی را در حد و اندازه جلسه ارائه بدهد و از این جلسه سربلند بیرون بیاید یا نه؟

حسن باقری از جایش بلند شد که گزارش خود را ارائه دهد. با بلند شدن او، به خاطر سن و سال کمش و هم چنین اندام نحیف و صورت لاغر و کم مویش، ابتدا بنی صدر نیشخندی به تمسخر زد و از سر تفریح، خود را آماده شنیدن صحبت های او کرد.

به هر ترتیب، حسن صحبت های خود را آغاز کرد. او روی نقشه، بخش های مختلف نیروهای دشمن را تشریح کرد و در مورد مناطق مختلف و اقدامات آتی دشمن نیز توضیحاتی داد.

هر چه از گزارش دادن او می گذشت، بیشتر خنده بر لبان سپاهی‌ها نقش می بست و اخم های بنی صدر در هم می رفت. گزارش حسن باقری به گونه ای بود که قابل قیاس با گزارش مسئولان ارتشی نبود. بحث هایی که قبل از این شده بود، بحث هایی کلاسیک و دور از ذهن و عمل بود، اما بحث های حسن، کاملا عملی، تانک به تانک، نفر به نفر و جزء به جزء بود و در کل، گزارش جامع و کاملی بود.

گزارش او آن قدر جالب و کامل بود که بنی صدر در آخر، خطاب به او گفت: «احسنت! آفرین! اصلا فکر نمی کردم بتونم چنین گزارشی رو از برادران سپاه بشنوم.»


برگرفته از کتاب «من اینجا نمی مانم»؛ خاطراتی از شهید غلام حسین افشردی(حسن باقری)
https://jahannews.com/vdcf1xdcew6d00a.igiw.html
jahannews.com/vdcf1xdcew6d00a.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
چه خون هایی برای جمهوری اسلامی ایران ریخته شد
ایران حرم است
Iran, Islamic Republic of
روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو
Iran, Islamic Republic of
رحمت خدا بر حسن باقری و شهدای انقلاب/ لعنت خدا بر بنی صدر و دشمنان انقلاب
Seychelles
هم اخم کرد و هم احسنت گفت؟
Iran, Islamic Republic of
تو مغز تو جا نمیشه! خودت رو خسته نکن!
Iran, Islamic Republic of
کاش مدیران ومسئولین کشور به طریقی به مردم خدمت میکردند تا شرمنده شهدا نشوند
Iran, Islamic Republic of
.....
افتخار
Australia
انزمان در اهواز کار مبکردم و باچشم خود فداکاریها و جانفشانی برادران سپاه را دیدم و امروز لعنت نثار سلبریتیها مزدور دشمن میکنم که ان خونهای پاک را حرمت نمی دا رند