سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۰
۳

حمله به دانشجوی باحجاب ایرانی/تصاویر

پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 162607

نسیم:«زهرا کاظمی صالح»، دانشجوی ایرانی در لندن و عضو انجمن اسلامی دانشجویان، در حالی که راه هر روز خود از محل تحصیل به منزلش را پشت سر می گذاشت، مورد حمله چهار دختر جوان انگلیسی برای برداشتن حجاب از سرش قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

 ضاربین وقتی با مقاومت این دانشجوی محجبه ایرانی در حفظ حجابش روبه رو شدند، در انظار عمومی و در خیابانی اصلی در شهر لندن، اقدام به ضرب و شتم وی کرده و پس از وارد آوردن جراحات شدید به وی، صحنه را ترک کردند.

در همین حال، انجمن اسلامی دانشجویان لندن، با محکوم کردن حمله افراد ناشناس به عضو این انجمن، دولت انگلیس را به دلیل ترویج و حمایت از گروه های ضد اسلامی، مسئول مستقیم چنین رخدادهایی دانست.

گفتنی است، در چند روز گذشته، موج جدیدی از مبارزه با حجاب در اروپا شکل گرفته است و در همین راستا، دولت فرانسه از چند روز گذشته، قانون ممنوعیت حجاب در این کشور را به اجرا گذاشته است.

بنا بر این قانون، هر کس در انظار عمومی با حجاب ظاهر شود، ۱۵۰ یورو جریمه می شود.

در بلژیک نیز قوانین مشابهی برای ممنوعیت حجاب وجود دارد؛ البته این موضوع، تنها به بلژیک و فرانسه محدود نمی شود، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی هم هست.

همچنین مجلس هلند نیز تلاش می کند، تا طرحی را برای ممنوعیت پوشاندن صورت توسط زنان در مدارس و ادارات دولتی به تصویب برساند.

تشدید حملات علیه زنان محجبه در انگلیس، در حالی است که از شصت میلیون نفر جمعیت این کشور، سه میلیون نفر مسلمان هستند و روند تصاعدی گرایش به اسلام، باعث پدید آمدن نگرانی های شدید در میان مسئولین دولت انگلیس و تلاش برای مهار این روند شده است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


از حقوق بشر نظامهای سلطنتی خبیث و دیکتاتوری بریتانیای حقیر بیش از این نمی توان انتظار داشت. این وحشیان مدرن فهمیده اند عاملی که راه تجاوز و غارت سرمایه ملتها را مسدود می کند اسلام است که نشانه های آن در حجاب زنان مسلمان ایرانی تبلور یافته است.
Iran, Islamic Republic of
وجود اين زن مسلمان ايراني با حجاب كامل در كشور بربر و مدرن به وجود همه زن ها و دخترهاي ايراني ای كه حجاب و حيا و عفت ندارند مي ارزه. خداوند ايشان را با زنان بلندمرتبه اهل بيت عليهم السلام محشور فرمايد.
Iran, Islamic Republic of
خدا حفظش کنه
اجرش با خانم فاطمه زهرا (س) و خانم زینب کبری (س)