۱۲نظر
 
اختصاصی جهان؛
برائت گریمور ایرانی از اقدام موهن سازندگان سریال عمر فاروق
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۴۶
 
سریال عمر فاروق با نادیده گرفتن اصول حرفه ای و فقط برای رسیدن به اهداف سوء سیاسی بر خلاف قراردادهای منعقده عمل کرده و با نشان دادن چهره صحابی پیامبر (ص) اقدامی موهن را پایه گذاری نموده است که بسیاری از علمای اهل تسنن و مراجع عظام تقلید نسبت به آن اعتراض نموده و در آخرین اقدام عبدالله اسکندی گریمور مشهور کشورمان از چنین اقدامی برائت جسته است.
به گزارش جهان، بعد از فیلم" الحسن و الحسین و معاویه" که سال گذشته از رسانه های عربی پخش شد و اعتراضات گسترده را در پی داشت امسال نیز شاهد ساخت سریال "الفاروق عمر" توسط شرکت MBC هستیم که اعتراضات جهان اسلام از علمای سنی را نیز در پی داشته است.

مدتی است که از ابتدای ماه مبارک رمضان پخش سریال تاریخی عمر فاروق که با توافقنامه ای که میان شبکه تلویزیون mbc که متعلق به یک شاهزاده سعودی است و سازمان اطلاع رسانی دولت قطر ، امضا شده ، آغاز گشته و به گفته دست اندر کاران این مجموعه، این سریال پر هزینه ترین سریال تاریخ عرب بوده است . اما نکته مهم این است که آیا این سریال توانسته است تاریخ را آن گونه که روی داده است ، نشان دهد یا اینکه دستهای پشت پرده چیز دیگری را به صحنه آورده اند؟

علمای اسلام و علی الخصوص مراجع تقلید شیعیان اعتراضات خود را به این موضوع بیان نموده اند. بنیاد اسلامی الأزهر، بالاترین پایگاه دینی اهل سنت، پخش سریال تلویزیونی درباره زندگی عمر بن خطاب، خلیفۀ دوم از خلفای راشدین را غیرشرعی دانست و خواهان منع آن شد.

در پارلمان کویت برخی از نمایندگان "اصول‌گرا" از دولت و وزارت فرهنگ خواسته‌اند که از نمایش این سریال جلوگیری کنند.

برخی از نمایندگان عضو "کمیسیون روحانیون" مجلس به آغاز نمایش سریال زندگی عمر اعتراض کرده، آن را "توطئه عناصر وهابی" برای توهین به شیعیان و ضربه به "وحدت مسلمانان" دانسته‌اند.

در مجلس شورای اسلامی نیز یک نامه اعتراض رسمی در این باره تنظیم شده  و برای دست اندرکاران این سریال ارسال گردیده است.

لازم به ذکر است که براساس اخبار منتشر شده عبدالله اسکندری یکی از بهترین چهره پردازان ایران در ساخت این سریال شرکت داشته است. اسکندری طراح سریال های مهمی چون امام علی (ع) و همچنین مختارنامه و دهها فیلم و سریال دیگر بوده است.

در همین زمینه عبدالله اسکندری گریمور مشهور کشورمان که تنها عامل ایرانی طی اطلاعیه ای که در اختیار پایگاه خبری جهان قرار داد مراتب اعتراض جدی خود را نسبت به روند ساخت و پخش سریال "عمر فاروق" از شبکه های ماهواره ای اعلام نمود.

وی گفت:  کارگردان و دست اندرکاران سریال مذکور بر خلاف توافقات قبلی نسبت به تاریخ تحریف صدر اسلام و یکی از بندهای قرارداد منعقده که مقرر شده بود از نمایش چهره صحابه پیامبر اکرم (ص) خودداری ورزند در اقدامی شیطنت آمیز و خلاف قرارداد و اصول حرفه ای به این امر مبادرت نموده اند.

عبداللهی در ادامه افزود: لذا بدینوسیله مراتب انزجار و تنفر خود را نسبت به این اقدام موهن اعلام و ضمن عرض ارادت به مقام شامخ ولایت وساحت بزرگوار علی بن ابی طالب (ع) از تحریفات تاریخی هدفمند و سوء که در راستای اغراض سیاسی مخالفین اسلام ناب انجام پذیرفته است دوری می جویم.
کد مطلب: 239535
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
اونوقت طراحی گریم این اشخاص با چه کسی بوده است؟!؟
مارو گیر آوردید ها!!! (722450)
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۰۸:۵۵:۵۲
 
اون موقع که داشتی پول میگرفتی، باید فکر الان رو میکردی!!!
حالا دیگه برای برائت جویی دیر شده (722452)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۰۹:۰۸:۱۸
 
یعنی این جناب اسکندری زمان انعقاد قرارداد متوجه نشده که برای یک سریال ضد شیعی می خواد کار کنه!!! (722465)
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۰۹:۳۶:۴۵
 
پوولش راگرفته حالا دبه می کند (722547)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۱:۴۵:۳۰
 
اللهم اجعل عواقب امورنا خيرا (722569)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۶:۲۲
 
این ننگ با این سیاه بازیها پاک نمی شه. (722628)
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۳:۱۸:۳۸
 
اصلا اساس كار ايشون غلط بوده از سریال مشخصه که مقابل سریال امام علی (ع) است وضد شیعه است. وای که پول چه کارایی که نمیکنه !!!!!!!!!!! (722633)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۲:۰۳
 
این اقا مردم رو چی فرض کرده!!؟؟، یعنی موقعی که ایشون ماهها چهره بازیگر نقش حضرت فاطمه (س) و یا حضرت علی (ع) را گریم میکرد نمیدونست که این بازیگران چه نقشی دارن؟؟؟
سئوال دوم اینکه اگه قرار بود چهره معصومین نشان داده نشه، چرا باید گریم سنگین بر روی چهره بازیگر انجام میشد؟؟
واقعا مردم رو چی فرض کرده؟؟؟
من چند قسمت از این سریال کذایی رو دیدم (722643)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۳:۳۱:۵۵
 
با پول عربها آنها می توانندبهترین عوامل اروپایی و امریکایی را به استخدام درآورند اما وقتی از یک کشور شیعه، آدم استخدام می کنند هدف خاصی دارند. همان بلایی که هالیوود سر بازیگر زن ایرانی آورد (722667)
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۳:۴۹:۰۹
 
"پوولش راگرفته حالا دبه می کند"

حرف كاملا درستي است (722744)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۵:۱۸:۰۳
 
مصداق هم خدا هم خرما (723529)
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۲:۰۱
 
فریبا
آخه چرا (1082546)
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۷:۴۲:۵۹