چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 21 Aug 2019
 
۲
۳۵
منتجب نیا:

تضعیف ظریف، تضعیف نظام است/ دلواپسان ناراحتند چرا روحانی شعارهای تحریک کننده احمدی نژاد را نداد/ لاریجانی، روحانی و ظریف چوب مصلحت سنجی ملت را می‌خورند

پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
لاریجانی، روحانی و ظریف چوب مصلحت سنجی ملت را می‌خورند. اگر اینها نیز دنبال آتش افروزی بودند خیلی طرفدار داشتند و این گروه اقلیت از آنها حمایت می‌کرد.
تضعیف ظریف، تضعیف نظام است/ دلواپسان ناراحتند چرا روحانی شعارهای تحریک کننده احمدی نژاد را نداد/ لاریجانی و روحانی چوب مصلحت سنجی ملت را می‌خورند
گروه سیاسی جهان نيوز، مجتبی غفاری: رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن حمایت تمام قد از علی لاریجانی گفته است: «جرم آقای لاریجانی این است که در ارتباط با آتش افروزی برخی همراهی و همکاری نکرده و دست برخی ها را خوانده است.» این نماینده ادوار مجلس در ادامه گفته است: «لاریجانی، روحانی و ظریف چوب مصلحت سنجی ملت را می‌خورند.»

بخش های مهمی از گفتگوی منتجب نیا با آرمان را در ادامه خواهید خواند:

*امروز کشور ما شرایط ویژه‌ای پیدا کرده که باید همه دست به دست هم دهند تا از این شرایط خارج شوند. البته من از این وضعیت تعبیر بحران نمی‌کنم، اما شرایط سختی حاکم شده که به‌جز وحدت و انسجام راهی برای حل آن وجود ندارد.

*حمله کردن به وزیر امور خارجه، تضعیف وی و سنگ اندازی در راه حرکت‌های دیپلماسی کشور چه نتیجه‌ای در برخواهد داشت؟ آیا به نفع و کشور و ملت است؟ قطعا و مسلما از این برخورد هیچ کس به‌جز آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان ملت سود نمی‌برند. امروز تضعیف ظریف، تضعیف نظام و دیپلماسی است.

*زمانی که آقای دکتر روحانی آمد و تشنج شدید در روابط با جهان وجود داشت، رئیس‌جمهور وعده داد که کار را با آرامش پیش می‌بریم و دیپلماسی را اصلاح می‌کنیم، اما دلواپسان از همان ابتدا سنگ اندازی کردند و می‌خواستند تجربه 8 سال قبل را تکرار کرده و تلاش کنند که اجماع جهانی علیه ایران شکل بگیرد. حال اینکه از آتش افروزی و بهم خوردن روابط ایران با جهان چه نفعی می‌برند خدا می‌داند و نیاز به تحلیل بیشتر دارد.

*قدر مسلم در این کشور مجموعه‌ای هستند که دستی در رسانه‌ها دارند و چه بسا در نظام نیز نفوذ کرده اند و دنبال آتش افروزی و ایجاد اختلاف هستند و به تعبیری نان خود را در دعوا و جنگ می‌بینند. آنها نمی‌توانند آرامش ملت را مشاهده و خنده را بر لبان ملت ببینند. می‌گویند در روابط ایران با سایر کشورها همیشه باید تشنج و التهاب حاکم باشد. هدف این است که چرا آقای روحانی و ظریف برجام را مطرح کردند و شعار‌های پوچ، بی‌محتوا و تحریک کننده دولت گذشته را ادامه ندادند و میدان را برای افراد سوء استفاده کننده باز نکردند که باز هم بابک زنجانی‌ها و چهره‌های دیگر بتوانند سوء استفاده کنند.

*در آیین‌نامه داخلی مجلس ماده 24 می‌گوید که اگر رئیس و اعضای هیأت رئیسه عملکرد نامناسبی داشته باشند مجموعه‌ای از روسای کمیسیون‌ها با هیأت رئیسه جلسه می‌گیرند تا مسائل را مورد بررسی قرار دهند

*برخی سابقا دنبال این مسائل بودند که ریاست مجلس را 4 ساله کنند و مساله طرح استیضاح را داخل آیین‌نامه بیاورند...این یک توضیح خواستن است که در کمیسیون‌ها بررسی می‌کنند و معلوم است که رئیس مجلس نیز مستند و مستدل توضیح خواهد داد.

*از نظر محتوایی نیز جرم آقای لاریجانی این است که در ارتباط با آتش افروزی برخی همراهی و همکاری نکرده و دولت را مورد حمایت قرار داده و تلاش می‌کند که آرامش و امنیت بر کشور حاکم باشد... جرم آقای لاریجانی این است که چون دست برخی را خوانده دنبال چه هدفی هستند وی نیز باید چوب مصلحت سنجی و ومنفعت سنجی ملت را بخورد.

*لاریجانی ضمن اینکه انتقاد می‌کند و به نمایندگان برای سوال واستیضاح میدان می‌دهد و حق نمایندگان را ضایع نمی‌کند، اما در عین حال موضعی مشخص دارد و مصلحت نظام را می‌بیند. می‌داند که اقلیتی در پارلمان و خارج از آن وجود دارند که درصدد تخریب هستند؛ لذا آقای لاریجانی عاقلانه و منطقی برخورد می‌کند.

*لاریجانی، روحانی و ظریف چوب مصلحت سنجی ملت را می‌خورند. اگر اینها نیز دنبال آتش افروزی بودند خیلی طرفدار داشتند و این گروه اقلیت از آنها حمایت می‌کرد.

*در هردوره شاهد رد صلاحیت بسیار گسترده و گاهی فله‌ای هیأت‌های نظارت و بعضا اجرایی و در نهایت شورای نگهبان هستیم و بعد هم که اعتراض می‌شود می‌گویند بروید قانون را اصلاح کنید. قانون چنین اختیاری به ما داده و ما هم چنین برداشتی از قانون داریم.

*اصلاح‌طلبان بالاخره از دولت حمایت کرده و می‌کنند و من معتقدم که باید حمایت خود را ادامه دهند. نمی‌شود دولت را تنها گذاشت و پشت رئیس‌جمهور را خالی کرد. این رئیس‌جمهوری است که اصلاح‌طلبان به مردم معرفی کردند. مردم نمی‌پذیرند که منِ اصلاح‌طلب از خودم سلب مسئولیت کنم و بگویم چون دولت در برخی زمینه‌ها مشکل دارد خود را کنار بکشم.

*قرار نیست که فقط بازنشستگان بروند؛ دولت می‌تواند افرادی که موفقیت لازم را نداشتند جایگزین کند و افراد کارآمدتری را روی کار بیاورد. من موافق نیستم که اصلاح‌طلبان برای حفظ خود از حمایت از دولت دست بردارند. اگر ما تصور کنیم حمله به دولت مایه آبرو برای اصلاح‌طلبان می‌شود، تصور غلطی است. لذا معنی ندارد که اصلاح‌طلبان خود را کنار بکشند. این ظلم به ملت و دولت است و دولت نیز ملزم است به صاحب نظران میدان بدهد و نباید در یک حلقه محدود باشند و مسئولیت‌ها به صورت چرخشی میان مجموعه محدودی دست به دست بشود.
کد مطلب: 655438
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
...
پاسخگو باشید.
Iran, Islamic Republic of
تضعیف ظریف تضعیف نظام است !!! اما چطور تضعیف رئیس جمهور سابق تضعیف نظام نبود ؟!!
Iran, Islamic Republic of
دقیا
نکنه رییس جمهور قبلی رییس جمهور نبود اصلا?!
Iran, Islamic Republic of
چه کسی دم از تضعیف نظام میزند انگار یادشان رفته فتنه 88 و فتنه هاید دیگر که.........
هاشمی : تضعیف کدوم نظام ، نظام غرب گرا؟ یا نظام نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی
Iran, Islamic Republic of
کسانی که می خواهند سر به تن نظام نباشد دایه مهربان تر از مادر برای نظام شده اند
اینها حدود ۳۵ سال است که تلاش می کنند نظام را تغییر دهند آنوقت از تضعیف نظام صحبت کردنشون را چه جوری قبول کنیم
ساسان
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چه جالب ! دولت اقتصاد را به این روز انداخته و کار به توزیع بسته غذایی رسیده و مراجعه کنندگان به کمیته امداد نسبت به پارسال ۵۰ درصد رشد داشته نظام تضعیف نشد !! حالا که با صحبت های ظریف غربیها که مهد پولشویی هستند زبانشان دراز شده و آبروی نظام را با صحبت هایشان برده اند و تنها معترضین گفته اند چرا اسم نبردی تا به کل نظام تهمت پولشوویی نخورد ، حرف معترضین میشود تضعیف نظام !!!
Iran, Islamic Republic of
سال ۸۸ که اردوکشی خیابانی میکردید تقویت نظام بود!
Iran, Islamic Republic of
افرادی که خسارت محض برجام را به کشور تحمیل کردند و در پی تصویب لوایح استعماری هستن باید استیضاح بشوند.
Iran, Islamic Republic of
آره با آرامش دیپلماسی رو جلو برده.نتیجش الان تو بازار کاملا جلو چشامونه.
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
چه كسي بود مي گفت در زندان جمهوري اسلامي به معترضين انتخابات 88 تجاوز شده است؟
چه كسي از اين اتهام سنگين دفاع كرد؟
حالا اعتراض به حرف نپخته و اتهام سنگين و بي سند و مدرك ظريف به نظام، تضعيف نظام شده است؟
يا للعجب!
آقاي معاون شيخ ساده لوح! پشت گوشمان مخملي نيست!
خلیلی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چیزی نمانده بگویند تضعیف ظریف تضعیف قرآن و اسلام است
Iran, Islamic Republic of
اما تضعیف نظام از سوی ظریف مهم نیست؟!
Iran, Islamic Republic of
اینها نظامی را قبول دارند که خودشان در راس ان باشند
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ببخشید اصولگرا و اصلاح طلب نداره ... دیگه وقتشه بعضی ها برن خونه استراحت کنن .... بعضی خارجی ها که میان ایران میگن ما فکر میکردیم مردم ایران با شتر و اسب سفر می کنن و... اما باور کنید بعضی از این به اصطلاح سیاسیون ایمام دارن که ما هنوز با شتر و اسب سفر می کنیم و به دیدگان خودشون هم توجه نمی کنن.... نمونه همین آقا
Iran, Islamic Republic of
اقای محترم کسی اتهام بی اساس به دیگران وکشور را در برابر بی گانه زیر سئوال می برد با چه هدفی اینکار می کند اگر از روی ندانستن است کا وامصیبت واگر از روی عمد 0000
قهرمان سازی و مظلوم نمایی
Iran, Islamic Republic of
پروژه قهرمان سازی و مظلوم نمایی برای افراد بی کفایت و سست!
اول خراب کاری می کنی بعد شروع می کنی به مظلوم نمایی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
بعضیا از خود نظام پنداری مفرط رنج می برن
Iran, Islamic Republic of
وقتي يكي بخواد از نظام امتياز بگيره اينم ي راهشه جلل خالق اينا ميان براي خدمت ب مردم يا ميان پست مقام بگيرن شمشير از رو ببندد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خاطراقای منتجب نیا یاداوربشم
زمان خاتمی شدیم جز شرورای خاورمیانه
رفتیم ذیل منشورهفت
زمان احمدی نژاد حداقل دشمنان ساکت بودن ...
سلام
Iran, Islamic Republic of
اگه همین به گفته شما دلواپسان، برای شما و بر و بچ اصلاح طلب فرش قرمز برای چپاول پهن می کردند، میشدند قهرمان و توانمند و پشتوانه و استوانه و سرمایه و ذخیره و ... بس کنید!!!
Iran, Islamic Republic of
خجالت بکشید حداقل ازاون لباستون. روحانی ودولتش مردم رو به خاک سیاه نشوندند....!!!!
ساسان
Iran, Islamic Republic of
آقا این سانسور نظرات معمولی اصلا چه معنی میده؟
یه بار قسمت نظراتو غیرفعال کنید خودتونو راحت کنید
علی
Iran, Islamic Republic of
با سلام فتنه سال 88 یادمان نمیرود که باعث تحریمهای فلج کننده شد و شما از حامیان آن فتنه امریکایی اسراییلی بودید حالا هم این گرانی و بیکاری حاصل بی تدبیری شما غربرگرایان هست
محسن
Iran, Islamic Republic of
سازش با امریکا مشکلات کشور را حل نمی کند بلکه افزایش خواهد داد
...
اصلاحاتی پشیمان
کار شما و دوستانتان در فتنه88 تضعیف نظام نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اگر دلسوز نظام بودید در فتنه 88 شهید سازی نمی کردید مراسم تشییع و هفتم وچهلم شهدای خیالی نمی گرفتید ....
Iran, Islamic Republic of
از کی تا حالا ظریف شده است معادل نظام
Iran, Islamic Republic of
شعار " تضعیف ظریف تضعیف نظام است " انسان را یاد شعار " مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است " میاندازد ! فاعتبروا یا اولی الابصار