يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - 18 Apr 2021
 
۱
۱۱

جهانگیری: هنر و هنرمند آسیب فراوانی از کرونا دیدند

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۹
کد مطلب: 755859
معاون اول رئیس جمهور گفت: یکی از بخش هایی که پس از شیوع بیماری کرونا آسیب فراوانی دید بخش هنر و زندگی هنرمندان بود.
جهانگیری: هنر و هنرمند آسیب فراوانی از کرونا دیدند
به گزارش جهان نيوز،  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه فرارسیدن میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) را تبریک گفت و با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی روسای فرهنگستان های کشور از عملکرد آنان قدردانی کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص بیماری کرونا بر حمایت همه بخش ها از تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با شیوع این بیماری تأکید کرد و گفت: کرونا علاوه بر مسائل سلامت مردم پیامدهای زیادی در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و به ویژه اجتماعی و زندگی انسان ها داشته است.

جهانگیری با بیان اینکه فرهنگستان های کشور به تناسب ارتباط موضوع کرونا با زندگی مردم باید به مطالعه ابعاد و راهکارهای مقابله با تبعات کرونا بپردازند.

وی تصریح کرد: یکی از بخش هایی که پس از شیوع بیماری کرونا آسیب فراوانی دید بخش هنر و زندگی هنرمندان بود؛ زیرا تمام رشته های هنری وقتی می توانند عرضه شوند که مردم حضور داشته باشند و وقتی به دلیل رعایت ضوابط بهداشتی، برگزاری تجمعات منتفی می شود، هنرمندان آسیب می بینند و حتی ممکن است برخی از رشته های هنری به دست فراموشی سپرده شوند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص عملکرد فرهنگستان ادب و زبان فارسی گفت: یکی از مطالبات اقوام ایرانی احیای زبان قومی آنها است، باید در عین توجه به زبان فارسی به عنوان محور همبستگی کشور به مطالبات آنها نیز پاسخ داده شود.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناروی و فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند؛ دستور کار هیئت امنای فرهنگستان ها در خصوص موضوع اداری، مالی، پشتیبانی و نیز گزارش حسابرسی صورت های مالی ارائه و به تصویب اعضا رسید.

همچنین مرندی، حداد عادل، داوری اردکانی و اسماعیلی به ترتیب گزارش اهم عملکرد و برنامه های پنج ساله فرهنگستان های علوم پزشکی، زبان و ادب فارسی، علوم و هنر را ارائه کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نزدیک انتخاباته...
United Kingdom
هرکس در این دوران از پس مخارج خود و خانواده اش بر بیاید یا خیلی خوش شانس است و یا حتما خیلی هنرمند!!!!
Iran, Islamic Republic of
شهید رجایی با خداترسی خود یک گناه مدیریتی خویش را مساوی گناه رئیس‌جمهور جمعیت 36 میلیون نفری ایران در آن زمان محاسبه می‌کرد. .
Iran, Islamic Republic of
چرا با این همه افزایش‌های 6-7 برابری قیمت‌ها، تورم را 30 درصد اعلام می‌کنند؟ مردم چگونه بپذیرند؟
Iran, Islamic Republic of
افراد قانون‌شکنی در ساعات ممنوعه تردد (شبانه) برخلاف قوانین ستاد ملی کرونا اقدام به رانندگی می‌کنند ولی به جای برخورد با آنها دوربین رسانه ‌ملی چهره‌شان را نمایش می‌دهد ..
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
به این حرف روحانی نخندید، گریه کنید
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خصوصی‌سازی در کشور غیر قانونی بوده است..
Iran, Islamic Republic of
مردم ضرر نکرده اند، آسیب ندیدند، و با کمی تامل می توان فهمید که قبل از کرونا هم مردم در تامین مایحتاج زندگی خود، آسیب پذیر شده بودند و الان آسیب پذیرتر.
الهام
Iran, Islamic Republic of
یادی کنیم از همه مردم ایران که از شما آسیب دیدند ، .....در حد قطع نخاع.....