سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - 25 Jun 2019
 
۰
۶

رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
وزیر راه و شهرسازی مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن را تشریح کرد.
مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن
به گزارش جهان نيوز، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیا افزایش وام مسکن به ارتقای توان خرید مردم کمک می‌کند من این‌گونه فکر نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه "برای ارتقای قدرت خرید مردم یک مدل کارآمد را طراحی کرده‌ایم" افزود: بر این اساس از طریق سیستم اعتباری خرید انبوه مصالح ساختمانی انجام می‌شود که مراحل مراحل اجرایی آن با بانک عامل در حال پیگیری است.

وی ادامه داد از سوی دیگر به سازندگان مسکن در پهنه‌های تجاری امتیازاتی می‌دهیم تا بتوانند مزیت‌های سودآوری را از این محل تأمین کنند به این ترتیب می‌توانیم مسکن را با قیمت تمام‌شده و با تخفیف قیمت در مصالح به مردم واگذار کنیم.

وی همچنین در رابطه با وضعیت مبهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: تعلیق رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را با یک مدلی رفع کردیم. شورای مرکزی تشکیل جلسه نمی‌داد و به‌اصطلاح آبستراکسیون می‌شد، در این راستا با اعضای شورای مرکزی جلسه‌ای برگزار شد و به آنها (حدود 15) نفر از اعضا که یا در انتخابات رأی نیاورده بودند یا این‌که شرکت نکرده بودند گفتیم برای ریاست سازمان تصمیم‌گیری کنند.

وزیر راه و شهرسازی با ابراز این که ادامه روند کنونی شورای مرکزی نظام مهندسی به‌لحاظ قانونی اشکالی ندارد، اظهار کرد: رئیس سازمان را باید شورای مرکزی تعیین کند، تصمیم به ادامه ریاست ــ رجبی ــ است که به کارش ادامه می‌دهد، در غیر این‌صورت اعضا سه نفر را معرفی می‌کنند و وزیر یک نفر از آنها را برای ریاست شورای مرکزی به رئیس جمهوری معرفی خواهد کرد.

اسلامی تأکید کرد: انتخاب رئیس در دستور کار شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور است و اگر جلسه‌ای در این رابطه برگزار نمی‌کنند باید این مسئله را از خودشان پیگیری کنید.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 664920
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ناشناس
Iran, Islamic Republic of
بهترین کار برای کاهش قیمت مسکن واگذاری زمین های دولتی و بانک ها به سازندگان، رایگان شدن جواز ساخت و قرار گرفتن بانک مسکن به عنوان واسط بین خریدار و سازنده جهت اطمینان از پیش خرید ساختمان. با این سه روش سمت عرضه مسکن تقویت و کاهش قیمت مسکن را بدنبال خواهد داشت...
Iran, Islamic Republic of
احسنت! کاملا صحیح است.
محمد
Iran, Islamic Republic of
بهترين راه حل براي رفع مشكل ملي كردن كليه زمين هاي داخل شهري است. مانند بعضي از كشورهاي جهان....
Iran, Islamic Republic of
آخوندی را چرا محاکمه نمی کنند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
از آقای وزیر خواهشمندیم فکری به حال زمین های خالی موجود در بافت شهری که تبدیل به زباله دان و لانه حیوانات مزاحم و منشا بیماری شده است بکنند.
Iran, Islamic Republic of
از آقای وزیر خواهشمندیم فکری به حال زمین های خالی موجود در بافت شهری که تبدیل به زباله دان و لانه حیوانات مزاحم و منشا بیماری شده است بکنند.