شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - 20 Jul 2024
 
۱۱
۷
گردش در تاریخ یک خاندان منحوس؛ شماره ۱۱۶

ماجرای کتک خوردن شاه ایران از یک آمریکایی!

سه شنبه ۲۰ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 843227
یکی از ویژگی‌های ذاتی محمدرضا پهلوی حس قلدرمنشانه و زورگویی بود.
ماجرای کتک خوردن شاه ایران از یک آمریکایی!
گروه تاریخ جهان نيوز: در سال 1310 شمسی محمدرضا پهلوی به اتفاق دو تن از همکلاسی‌هایش به نام‌های حسین فردوست و مهرپور تیمورتاش روانه شهر سوئیس شد تا در کالج «لُه روزه» به ادامه تحصیل بپردازد.

از آن جا که یکی از ویژگی های ذاتی محمدرضا پهلوی حس قلدرمنشانه و زورگویی بود، با ورود به این مدرسه نیز راه و رسم خود را به مانند ایران در پیش گرفت اما، عاقبتِ آن به سودش ختم نشد چنانچه اسناد و شهادت اطرافیان وی گواه این امر می‌باشد.

فردریک ژاکوبی، یکی از محصلین مدرسه له روزه در «مجله نیوزویک» شماره 20 فوریه 1949 چنین نوشته است: در آن موقع، مدرسه دو برابر بیش از سایر ملیت ها محصل امریکایی داشت که بیشتر از خانواده های دیپلمات هایی بودند که در اروپا مشاغلی داشتند. بسیاری از فرزندان خانواده هایی که در کشور خود حکومت یا سلطنت می کردند نیز در آن جا درس می خواندند. ورود محمدرضا پهلوی بعدازظهر همان روز که من به مدرسه وارد شدم، اتفاق افتاد. او با تشریفات خاصی وارد مدرسه شد و مدیر مدرسه و همسرش باشتاب به استقبالش رفتند که او را هر چه زودتر به آپارتمانش برسانند و اثاثیه او را جا به جا نمودند.

ما چند نفر دانش آموز، روی نیمکتی در زیر درختی نشسته بودیم. «چارلی چیلدز» یک دانش آموز امریکایی همسن و سال من که یک ماه پیش به مدرسه آمده بود، برای من از بازی بیس بال صحبت می کرد و طوری غرق صحبت بودیم که به اطراف توجه نداشتیم. ناگهان دیدیم که پهلوی به ما نزدیک شده و از بی توجهی ما ناراحت است. خیلی نزدیک شد. او مانند ببری که قصد گرفتن شکار خود را دارد و به کمین نشسته، به جلو و عقب می جهید و چند دقیقه چنین وضعی داشت؛ ولی کسی به او اعتنا نکرد. تا این که ناگهان عصبانی شد و به زمین میخکوب شد و با یک حرکت و اشاره، بازوی راست و حرکت تند سرش به ما نهیب زد که برخیزیم. ما چیزی از این حرکت او نفهمیدیم؛ ولی بالاخره پس از تفکر و تردید دانستیم که می خواهد روی نیمکت ما بنشیند و می خواست که ما به یکدیگر فشار دهیم تا جایی برایش باز شود. ولی چون واقعاً جایی برای او نبود، با فشار دادن به هم، به زور جای کمی در وسط نیمکت باز کردیم. این حرکت به جای این که او را آرام کند، بیشتر خشمگین کرد. با زبانی نیمه فرانسه و نیمه انگلیسی به ما فهماند که در مقابل ولیعهد ایران، اشخاص باید بایستند، نه این که نشسته و به این طرف و آن طرف حرکت کنند.

یکی از دانش آموزان خنده اش گرفت و او را مسخره کرد و سپس همگی قاه قاه به خنده افتادیم. پهلوی که بسیار رنگ پریده و شرمنده بود، با «چارلی چلیدز» دست به یقه شد. چارلی دو سال از او کوچکتر بود؛ ولی پسر عصبی بود و به سرعت او را به زمین زد و پهلوی نقش زمین شده بود و نفس نفس می زد و چارلی مانند اسب بر روی او نشسته بود. چیزی نگذشت که پهلوی فریاد زد، بخشش... بخشش! موهایش پریشان شده و روی چهره و چشمانش ریخته بود و گونه هایش خراشیده و خون آلود بود. از بینی اش خون می ریخت و پیراهنش پاره شده بود. او در میان تعجب ما از زمین برخاست و با لبخند دستش را به طرف چارلی دراز کرد و آن را دو یا سه بار فشرد و با دست دیگر به علامت دوستی به پشت او زد.
 
بیشتر بخوانید:
پیشنهاد کثیف خواهر دوقلوی شاه به یک فرمانده نظامی
ماجرای رابطه گرم خواهر شاه با سربازان آمریکایی

یک هواپیما پر از دختر برای رضا پهلوی بردند +جزئیات
وقتی شاه همسرش را برای رقص به کارتر قرض داد!
ماجرای عصبانیت شاه از فرار دوست پسر فرح +فیلم
مردم باید یاد بگیرند بدون کالاهای اساسی هم زندگی کنند! +فیلم
معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟

عروسی گران قیمت فرح پهلوی در شب یلدا +عکس و فیلم
ماجرای حضور دوست پسر فرح در کنار بستر شاه! +فیلم
ماجرای طمع شاه به همسر رئیس جمهور فیلیپین +عکس
ماجرای جشن تولد ۴۰ هزار دلاری فرح با بهترین آشپز دنیا
از خودگذشتگی اعلی حضرت در توزیع ثروت ملی +جزئیات 
https://jahannews.com/vdcdxs0j5yt0ox6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdxs0j5yt0ox6.2a2y.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کتک او را رام کرد قدرت طرف مقابل چنین انسان هایی را به سرعت رام می کند
United Arab Emirates
خاک بر سر غربگداهای توسری خور که در طول تاریخ همیشه نماد ذلت و خیانت و رذالت بوده و هستند و خواهند بود
Iran, Islamic Republic of
حتی اگر این داستان صحت داشته باشه از نوکری روس و چین بهتره
Iran, Islamic Republic of
چقدر بدبختي تو ديگه
Iran, Islamic Republic of
پس اگر اینطور با هر کشوری اگر رابطه داشته باشیم میشیم نوکر اون؟ پس چرا شما تا دیروز میگفتید باید با دنیا ارتباط داشته باشیم نکنه می‌خواستید نوکر کل دنیا بشید؟ رابطه بد نیست اما رابطه ارباب رعیتی بده. خخخخ
احمد میری
Iran, Islamic Republic of
خاک برسر خائن ات بکنن.
گب پارسی
Iran, Islamic Republic of
لعنت وهزار نفرین بر شاه دزد وهفت نسل قبل وبعداز او..و....