سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۱
۱۲
بی‌اعتباری اصلاح‌طلبان توهم وزیر اصلاحاتی را پایان داد

صوفی(آبان ۹۹): اصولگرایان حسرت داشتن رهبر کاریزماتیکی مثل خاتمی را دارند!/ صوفی(اسفند ۱۴۰۰): خاتمی دیگر نفوذ سابق را ندارد/ کنار کشید تا اعتبارش بیش از این لطمه نبیند

شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب: 793119
دولت روحانی به‌طوری عمل کرد که مشکلات مردم تشدید شد و باعث شد که مردم بسیار سریع از دولت روی بگردانند. کجا سراغ دارید که یک دولت چهار ماه بعد از روی کار آمدن، محبوبیتش تا این حد پایین بیاید.
صوفی(آبان ۹۹): اصولگرایان حسرت داشتن رهبر کاریزماتیکی مثل خاتمی را دارند!/ صوفی(اسفند ۱۴۰۰): خاتمی دیگر نفوذ سابق را ندارد
گروه سیاسی جهان نيوز، علی صوفی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات که سال گذشته در اظهارتی متوهمانه مدعی شده بود: «اصولگرایان حسرت داشتن رهبری مثل خاتمی را دارند» و «خاتمی مثل امام کاریزما دارد و مردم به حرفش گوش می‌دهند» این بار به کاهش جدی اعتبار خاتمی اذعان کرده و گفته است: «آقای خاتمی هم دیگر آن خاتمی سابق نیست و آن نفوذ قبلی را ندارد و به همین دلیل است که خود را کنار کشیده است و البته تصمیم خوبی هم گرفت تا به‌عنوان وسیله یا ابزار از ایشان استفاده نشود و اعتبارش بیش از این لطمه نبیند».

گفتنی است کاهش جدی اعتبار اصلاح طلبان در بین مردم و همچنین کم اعتباری رهبر این جریان سیاسی تا جایی است که اصلاح طلبان چندماهی است انتقادات را به طور علنی مطرح می کنند.

به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از اظهارت صوفی را در ادامه خواهید خواند:

*از سال 96 به بعد جامعه ایران دستخوش تغییرات اساسی شده است و مردم به‌نوعی به یاس، دل‌مردگی و دوری از جریانات سیاسی مبتلا شده‌اند و این امر به خاطر عملکرد بدی است که از مجموعه نظام سیاسی به‌ویژه از منتخبان خود در مجلس و دولت دیده‌اند.

*مردم به‌شدت آسیب‌دیده‌اند و این حالت جامعه حالت بسیار بدی است.  این شرایط ممکن است با یک جرقه به شورشی کور تبدیل شود و کسی نتواند آن را کنترل یا هدایت کند، چراکه مرجعی وجود ندارد؛ بنابراین اصلاح‌طلبان هنوز این رسالت را بر عهده دارند که بخواهند خود را به مردم برسانند، منتهی فرق است بین اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی.
 
*دولت روحانی به‌طوری عمل کرد که مشکلات مردم تشدید شد و باعث شد که مردم بسیار سریع از دولت روی بگردانند. کجا سراغ دارید که یک دولت چهار ماه بعد از روی کار آمدن، محبوبیتش تا این حد پایین بیاید. مردمی که 24میلیون به آقای روحانی رأی داده بودند که حتی چهار میلیون بیشتر از دوره قبل بود، کلاً روی بگردانند و به خیابان‌ها آمدند. دولت در شهریور کارش را شروع کرد و مردم دی‌ماه به خیابان‌ها آمدند و علیه دولت شعار دادند.

درباره «علی صوفی» بیشتر بخوانید:
خاتمی مثل امام کاریزما دارد و مردم به حرفش گوش می‌دهند
روحانی امتحان خودش را پس داده/ به مردم پشت کرد 
ریاست جمهوری اصولگرایان، اوضاع را وخیم می‌کند
موسوی خوئینی‌ها و خاتمی نگران نظام هستند
پیروزی بایدن ایران را از بن بست سیاسی و اقتصادی خارج می‌کند
 
*مشکل اینجاست که اصلاح‌طلبان هر کاندیدایی را معرفی کنند، مردم استقبال نمی‌کنند. حتی اگر کاندیدای حداکثری هم معرفی کنند، مردم استقبال نمی‌کنند.

*آن زمانی که اصلاح‌طلبان در میان مردم محبوبیت داشتند، به خاطر افراد یا احزاب اصلاح‌طلب نبود، بلکه همه این‌ها به کاریزمای آقای خاتمی نیاز داشتند. البته آقای خاتمی هم دیگر آن خاتمی سابق نیست و آن نفوذ قبلی را ندارد و به همین دلیل است که خود را کنار کشیده است و البته تصمیم خوبی هم گرفت تا به‌عنوان وسیله یا ابزار از ایشان استفاده نشود و اعتبارش بیش از این لطمه نبیند.

*در سال 98 زمانی که شورای عالی سیاست‌گذاری اطلاعیه داد که در انتخابات به دلیل نداشتن کاندیدا شرکت نخواهد کرد، برخی از احزاب لیست دادند اما حاصل کار چه شد؟ سر لیست آن‌ها تنها 60 هزار رأی آورد. البته در آن زمان، هنوز مردم در آن به‌اندازه امروز بدبین نبودند اما اکنون دیگر حتی اگر موانع پیش پای اصلاح‌طلبان را هم بردارند و ما هم بتوانیم بهترین کاندیداهای حداکثری را معرفی کنیم، دیگر مردم به صحنه نخواهند آمد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


!!
Iran, Islamic Republic of
...!!
مسعود
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردمو نابود کردند و توسط مردم از صحنه سیاسی کشور حذف شدند.
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
نه بابا کی گفته؟؟اعتبار شما داره بیشترم میش.مخصوصا با پیش بینی دقیق و حکیمانه فردای دنیا فردای گفتمان هاس نه موشک ها!
Iran, Islamic Republic of
بلاخره دست شما براي مردم رو شد .
مجید
Iran, Islamic Republic of
اقای صوفی فرقه اصلاح طلبان از چشم مردم افتادن. با عوض کردن هریک از فتنه گران چیزی عوض نمی شود
Iran, Islamic Republic of
اگر رقابت منصفانه برگزار شود باز می توانی رجز بخوانی.
Iran, Islamic Republic of
خاتمی فتنه گر
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
این حسرت با تمام مخلفاتش مال شما ما هبه کردیم به شما اقای صوفی زیاد فکر نکن خودتون هم میدونین که خاتمی دیگه تموم شده اس و حالا روغن ریخته رو خرج رقیب میکنین فایده نداره فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
صوفی جان ماشا الله اصلاح طلبان کلکسیونشون کامله هم هفت تیر کش دارند ......
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
....