دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۱
۷
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

نباید موج جدید کرونا مانند موج پنجم، کشور را غافلگیر کند/ تاثیر واکسیناسیون برای افکار عمومی توضیح داده شود تا مردم ترغیب شوند

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 779727
رسانه ملی و همه کسانی که تریبون دارند باید وضع کشور را به ویژه در مقایسه با کشورهای دیگر تشریح و عملکردها و کیفیت مقابله با این بیماری را تبیین کنند.
نباید موج جدید کرونا مانند موج پنجم، کشور را غافلگیر کند/ تاثیر واکسیناسیون برای افکار عمومی توضیح داده شود تا مردم ترغیب شوند
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از زحمات همه کسانی که به نحوی در موضوع مبارزه با بیماری کرونا نقش دارند، گفت: در مسیر مقابله با کرونا، مساله اقناع افکار عمومی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

رئیس جمهور افزود: همه کسانی که تریبون در اختیار دارند به ویژه رسانه ملی باید وضع موجود کشور را به ویژه در مقایسه با کشورهای دیگر تشریح و عملکردها و کیفیت مقابله با این بیماری را تبیین کنند.

دکتر رئیسی گفت: همچنین ضرورت دارد بررسی‌های انجام شده در زمینه تاثیر واکسیناسیون عمومی بر سلامتی و ابتلای احتمالی افراد به شکل دقیق برای افکار عمومی توضیح داده شود تا کسانی که به هر دلیل تاکنون از تزریق واکسن خودداری کرده‌اند، به انجام واکسیناسیون ترغیب شوند.

رئیس جمهور درباره تزریق دز سوم واکسن کرونا یا همان دز یادآور گفت: دغدغه ما صیانت از سلامت افراد است و در این زمینه شیوه‌نامه‌ها و توصیه‌های کارشناسان مبنای عمل خواهد بود.

آیت‌الله رئیسی به لزوم تقویت زیرساخت‌ها برای مقابله موفق با موج احتمالی ششم بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: امیدواریم با موج جدیدی از بیماری مواجه نشویم، اما در هر صورت باید آمادگی داشته باشیم تا در برابر موج احتمالی بیماری مواجهه انفعالی نداشته باشیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم موج احتمالی جدید بیماری مانند موج پنجم کشور را غافلگیر کند، گفت: باید با تمهید اقدامات و آمادگی‌های لازم از تکرار مشکلات کشور در مواجهه با موج پنجم کرونا جلوگیری کنیم. وزارت بهداشت مکلف است وضع کشور را به دقت رصد کند و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

آقای رئیسی گفت: علاوه بر رسانه ملی، بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس نیز می‌تواند بستری مناسب برای آموزش عمومی و موثر در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برابر کرونا باشد که باید از این فرصت به بهترین شکل بهره برد.

رئیس جمهور بر ضرورت حمایت قوی از واکسن‌های ساخت داخل از سوی وزارت بهداشت تاکید کرد و افزود: دلیل واردات گسترده واکسن در مقطع کنونی، ضرورت مقابله سریع با گسترش بیماری است و اگر تولید داخل، نیاز کشور به واکسن را تامین می‌کرد، واردات گسترده واکسن انجام نمی‌شد.

آیت‌الله رئیسی به آغاز فعالیت سامانه ملی سلامت به شکل پایلوت هم اشاره کرد و گفت: اجرای آزمایشی این سامانه به دقت رصد شود تا بتوانیم پس از کاهش تعطیلی‌ها و محدودیت‌ها، با مدیریت هوشمند به شکل بهتر و موثرتری شیوع کرونا را مدیریت کنیم.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


کوثری
Iran, Islamic Republic of
با عرض معذرت این سخنان با بخشنامامه ممنوعیت ورود کارمندان واکسن نزده به ادارات نمی سارد!!!
Romania
.....
Iran, Islamic Republic of
واکسنی که آزمایشی هست و هنوز اثراتش مشخص نیست نباید گسترده زده بشه اونم با این شیوه
Iran, Islamic Republic of
...
آقای رییسی سیاست های عادی انگاری امور توسط اعضای زیرمجموعه حضرتعالی نتیجه وعایدی جز ابتلا وموج های مختلف را به همراه ندارد.
Iran, Islamic Republic of
آقای رییسی موج های کرونا نتیجه سیاست کاملا اشتباه وزارت بهداشت در واکسیناسیون جمعی و بازگشایی ومحدودیت های فله ای است فلذا تا این سیاست در کشور حکمفرماست کماکان شاهد فوت و ابتلا هستیم
United Arab Emirates
طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای عدالت ، لطفاً عدالت در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان بین سازمانها ی مختلف را با همسان سازی حقوق و مزایا اجرا نمایید.