جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - 3 Dec 2021
 
۱
۱

ذوالنور: آقای ظریف! شما مدیون میدان هستید

يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 762792
شما منطقه را رها کردید و اکنون کشورهایی در منطقه با ما هستند که تحت تأثیر میدان بوده‌اند. اگر اینها را نداشتیم با چه چیزی باید سر میز مذاکره به عنوان آورده و پشتیبان سعی می کردید امتیاز بگیرید.
ذوالنور: آقای ظریف! شما مدیون میدان هستید
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه، 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه این روزها شاهد اتفاقات تلخی در کشور هستیم، گفت: انتشار یک فایل صوتی که دقیقا منافع ملی و امنیت ملی را نشانه رفته و بعد از اینکه این فایل منتشر شد، اعلام شد ثبت تاریخ شفاهی بوده و قرار بر انتشار آن نبوده است که این حرف حرف نادرستی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر با دقت فایل صوتی را استماع کنید، مجری در اول مصاحبه می‌گوید آقای دکتر ظریف مشکل اصلی ما با شما این است که می خواهیم تجارب 40 ساله و 7 سال و نیم شما را در قالب یک برنامه حدود 4 ساعته به مردم منتقل کنیم؛ اینکه بگویند قرار بر انتشار نبوده، چنین چیزی نیست.

وی افزود: از سوی دیگر این فایل صوتی دو نسخه داشته؛ یک نسخه در اختیار وزیر و نسخه دیگر در اختیار مجموعه مرکز تحقیقات راهبردی ریاست جمهوری، لذا از کجا این فایل صوتی به بیرون داده شده است؟ اگر دولتی‌ها گفتند که این توطئه صهیونیست‌هاست، این سوال برای ما پیش می‌آید، صهیونیست‌ها چگونه در مجموعه شما چنین نفوذی دارند که مطالب سری و فوق سری باید فورا در اختیار آنها قرار بگیرد و چرا در مقابل برخی اقدامات مثل سریال گاندو برآشفته می‌شوید که موضوع نفوذ را مطرح می‌کند؟ چرا چنین نفوذی در مجموعه دولت ما وجود دارد؟ چرا آنها باید چنین مسائلی را در اختیار بگیرند؟

ذوالنور ادامه داد: گفته شد هدف زدن محور مقاومت نبوده اما اگر به بیانات جناب آقای وزیر دقت کنید، این بیانات بیانگر یک کینه و عقده از سردار رشید اسلام و سردار محبوب دلها، شهید سردار سلیمانی است که ایشان اظهار می‌کند در فلان جا محبوبیت من حدود 80 درصد بود و به 60 درصد سقوط کرد و محبوبیت قاسم سلیمانی به بالای 90 درصد رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد، هدف زدن میدان و سردار دلها است که با توجه به موجی که در انسجام مردم و تقویت وحدت ملی شهادت سردار سلیمانی ایجاد کرد. می‌بینیم امنیت ملی نشانه رفته و حرف‌هایی زده می‌شود که حتی وزیر خارجه وقت آمریکا تکذیب می‌کند، حرف‌هایی زده می‌شود که روسیه و لاوروف تکذیب می‌کنند، حرف‌هایی زده می‌شود که امروز که در قالب مذاکرات وین به دنبال اخذ حقوق ملت هستیم، در مجموعه هم پیمانان و مدافعان خود، انشقاق و انشعاب ایجاد شود و روسیه و چین هم پشت تیم مذاکره کننده ما را خراب و خالی کنند.

وی ادامه داد: چرا چنین اقداماتی صورت می‌گیرد؟ آقای عراقچی به چه حقی در صحبت‌های خود می‌گویید ما وجود دوربین‌های آژانس را تمدید می‌کنیم؟ آیا شما برای تأخیر در رفع تحریم‌ها پالس نمی‌دهید؟ آیا برای جدی نگرفتن قانون مجلس از سوی خود و آنها گرا نمی‌دهید؟ چرا میدان را می زنید و القا می‌کنید در مملکت میدان و نظامیان حاکم هستند؟

ذوالنور اضافه کرد: کیست که نداند که در جمهوری اسلامی و امور کلی این چنینی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند شورای عالی امنیت ملی اتخاذ تصمیم می‌کند که جناب آقای ظریف به گفته چندباره شما در این نوار صوتی، فقط در شورای عالی امنیت ملی از 5 رأی، یک رأی نظامی داریم ولی چرا طوری القا می‌کنید که ما هزینه میدان را در دیپلماسی می‌دهیم؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با بیان اینکه شما چه داشتید که شما را تحویل بگیرند، عنوان کرد: میدان را می‌زنید در حالی که اقتصاد درستی هم تحویل این مردم نداده‌اید؛ می‌خواهید با مردم گرسنه از دشمن امتیاز بگیرید؟ شما که اقتصاد را نابود کردید. گفتید چرخ صنعت و اقتصاد بچرخد آیا امروز صنعت و اقتصادی برای کشور گذاشته اید؟ اگر اقتصادی هم هست آیا چرخی برای آن باقی گذاشتید؟ با کدام امکان قصد امتیاز گرفتن داشتید؟ شما مدیون میدان هستید. شما نه اقتصاد درستی داشتید و نه پول زیادی داشتید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شما منطقه را رها کردید و اکنون فقط کشورهایی در منطقه با ما هستند که تحت تأثیر میدان بوده‌اند. اگر اینها را نداشتیم با  چه چیزی باید سر میز مذاکره به عنوان بضاعت، آورده و پشتیبان سعی می‌کردید امتیاز بگیرید؟ هرچه آوردید در برجام از توان موشکی است. چرا اروپا در برجام باقی ماند چون اروپا با آمریکا می‌گوید برد موشک‌های ایران به شما نمی‌رسد اما به خاطر توان موشکی، من مجبورم در برجام بمانم. چرا به مردم دروغ می‌گویید و تاریخ را وارونه جلوه می‌دهید؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
........