سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ - 27 Feb 2024
 
۱۲
۱۲۳
از هاشمی و خاتمی تا احمدی نژاد و سران فتنه

چالش ۱۰ ساله با پرتغییرترین چهره‌های اخیر انقلاب

سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 667421
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان هنر مسئولیت هایی است که میرحسین موسوی در سال های 87 داشت. نخست وزیر دوران دفاع مقدس و یا نخست وزیر امام عباراتی بودند که حامیان موسوی برای او اصطلاحا به یدک می کشیدند.
چالش ۱۰ ساله با پرتغییرترین چهره‌های اخیر انقلاب
گروه سیاسی جهان نيوز، حسین خان بابازاده: همانند اکثر چالش‌های رسانه‌های اجتماعی، به طور کامل مشخص نیست که  آغازگر «چالش 10 سال - 10yearchallenge#» چه کسی و یا چه جنبشی بوده‌ است، اما درهرحال این چالش در بین کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام هم فراگیر شد و جدای از سلبریتی ها، عموم مردم هم وارد این چالش شدند. چند روزی نگذشت که این چالش کم کم عمیق تر شد و فراتر از تغییرات ظاهری افراد، رنگ و بوی اقتصادی هم به خود گرفت. عده ای با مقایسه قیمت پراید، سکه و دلار تغییرات چشم گیر این موارد را در این 10 سال نشان دادند. اما اگر با استفاده از همین چالش از شکل ظاهر عبور کرده و فراتر برویم، نقطه استقرار برخی چهره های شاخص سیاسی در این زمان با 10 سال گذشته‌شان را مقایسه کنیم، بسیار جالب توجه و قابل تامل می باشد.

اکبر هاشمی رفسنجانی
هاشمی در 19 دی ماه سال 95 از دنیا رفت. اما اگر بخواهیم  او را به شرط حیاتش در سال 97 بررسی کنیم، قطعا صحیح آن است که مواضع او را همان هایی تصور کنیم که در آخرین روزهای عمرش  صریحانه آن را بیان می کرد. هاشمی سال 87 در سال 97 هم هنوز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است اما هاشمی سال 87 را می توان روزهای آغازین سیر به هاشمی 97 دانست. هنوز یک سال به فتنه 88 مانده است. تا الان نامه بدون سلام و والسلام تهدیدآمیز به رهبرانقلاب نگارش نشده است. فائزه و مهدی هنوز در آشوب ها میدان داری نکرده اند. خطبه های هاشمی در 26 تیر 88 هنوز خوانده نشده است. خاطره سازی های هاشمی از امام هنوز اوج نگرفته است. حمله و تهمت هاشمی به بشار اسد در اوج جنگ با داعش هنوز بیان نشده است. هنوز هاشمی برای ریاست جمهوری عدم تائید صلاحیتش را دریافت نکرده است. هنوز «دنیای گفتمان ها به جای موشک ها» ارائه نشده و تز عجیب کاهش توان نظامی کشور مانند ژاپن و آلمان را طرح نکرده است.


حسن روحانی
شاید کمتر کسی فکر می کرد که عضو شورای عالی امنیت ملی در سال 87 و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که بیشتر در اذهان عمومی علاوه بر ارادت ویژه اش به هاشمی به عقب نشینی های هسته ای سال های 82 تا 84 شناخته می شد، 10 سال بعد در سال 97، پنج سال و نیم است که رئیس جمهور ایران است. چهره امنیتی که تا 25 بهمن سال 89 درباره فتنه سنگین 88 موضع علنی نگرفت اما در همان روزها به حصر دو نفر از سران داخلی این فتنه رای مثبت داد. با هر تفسیر حسن روحانی توانست با حمایت هاشمی، عقب کشیدن عارف و دوقطبی هایی که ایجاد کرد با 270 هزار رای بیشتر بر صندلی ریاست جمهوری تکیه بزند. به محض آغاز دوره روحانی، حرف های انتخاباتی‌اش هم تغییر کرد و تحریم ها که به اعتراف خود روحانی تنها 20 درصد در کشور تاثیرگذار بود به همه چیز مربوط شدند و حتی تا آب خوردن مردم را هم شامل می شدند. در نتیجه این حرف ها و دوقطبی هایی که برای مردم از قبل ساخته بودند دوران انفعال در برابر گستاخی های کدخدای مودب و اعتماد همزمان به آنها برای رسیدن به یک توافق-به هر قیمت- آغاز شد. دورانی که چون روحانی و دوستانش زبان دنیا را بلد بودند از هر رهگذری برای بهبود رابطه ایران با دنیا استفاده کردند؛ از گفتگوی تلفنی با اوباما تا دیدار نخست وزیر انگلیس بعد از چندین سال و یا قدم زدن وزیر خارجه اش با جان کری و... . اما روحانی سال 97 در جایی ایستاده که بعد از آزمایش تمام  الگوهای ذهنی اش، امروز از هر فرصتی برای حمله به آمریکا استفاده می کند و گوی سبقت را از همه ربوده است. رئیس جمهور هفتاد ساله ایران در جایی ایستاده که بخش اعظم فرصت هایش را از دست رفته می بیند و نه تنها برجامش ثمر نداده که به عنوان یک نقطه ضعف هم در کارنامه اش ثبت شده است. نوع مدیریت دولتش که نام آن را تدبیر گذاشت شرایط را به جایی رسانده که سه سال مانده به 1400 حامیانش برای فرار از تبعات دولتش بر سر اعلام برائت رقابت می کنند.

سید محمد خاتمی
رئیس جمهور هشت ساله دوره اصلاحات در سال 87 یعنی سه سال بعد از پایان دوره اش در نقطه ای قرار داشت که فارغ از اتفاقاتی که در زمان ریاست جمهوری اش توسط حامیان وی برای ضربه جمهوری اسلامی ایجاد شد، هنوز معتبر و قابل احترام بود. هرچند او در یک پست رسمی مشغول به کار نبود اما اعتبار خاتمی تا حدی بود که رهبرانقلاب در مهرماه 87 خاتمی و مهمانان او که سران سابق برخی کشورها بودند را برای یک دیدار رسمی به حضور پذیرفت. خاتمی در همان سال ظاهرا آماده رقابت با احمدی نژاد می شد و حضورش را اعلام کرد اما با آمدن میرحسین و همان طور که قابل پیش بینی بود خودش را کنار کشید. گذر به 10 سال بعد و مرور امروز شرایط خاتمی جالب است. خاتمی امروز آزادانه می چرخد اما ممنوع التصویر است. محدودیت حضور دارد. این کمترین کارها در حق رئیس دولت اصلاحات به نقش محوری وی در همان فتنه پرخسارت سال 88 برمی گردد. خاتمی امروز از سمت و سوی دیگر هنوز در افکار عمومی نامش می چرخد. حامیان خاتمی  که با «تکرار می کنم» های او برای انتخاب فراکسیون امید فعلی و ادامه دولت روحانی ترغیب شدند و در پیروزی آنها موثر بودند، امروز به دنبال او برای پاسخگویی این توصیه اش می گردند اما خبری از فرد مورد علاقه شان نیست.

میرحسین موسوی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان هنر مسئولیت هایی است که میرحسین موسوی در سال 87 داشت. نخست وزیر دوران دفاع مقدس و یا نخست وزیر امام عباراتی بودند که حامیان موسوی برای او اصطلاحا به یدک می کشیدند. اما در دوسال بعد از سال 87 یعنی سال های 88 و 89 میدان داری آقای نخست وزیر در یک فتنه طراحی شده که با اسم رمز «تقلب در انتخابات» آغاز شد باعث آن شد که از 25 بهمن 89 این فرد در حصر خانگی قرار بگیرد. شاید در ابتدا ادعای تقلب در انتخابات از سوی کاندیدای شکست خورده در یک رقابت سخت قابل فهم بود اما اعلام پیروزی قبل از پایان انتخابات، عدم اعتقاد به هیچ سازوکار نظارتی و عدم ارائه هیچ گونه سندی مبنی بر تقلب و همچنین اصرار به آشوب خیابانی، اهداف پشت پرده را به وضوح مشخص می کرد. خصوصا در آنجا که وی به صراحت گفته بود که اگر انتخابات مجددا برگزار شود و او این بار هم رای نیاورد، باز نتیجه را نخواهد پذیرفت!

مهدی کروبی
کروبی این روزها مانند میرحسین در حصر است. هرچند که در حقیقت نه حصر او و نه میرحسین حصر به معنای واقعی نبوده و به عبارت بهتر حصر همراه با امتیازات ویژه است. شاید کروبی سال 87 به اشتباه وارد این مسیر شد چرا که حتی برای خود اصلاح طلبان هم محلی از اعراب نداشت. این موضوع را معاون اول خیالی اش به خوبی ثابت کرد و کرباسچی که در تمام تبلیغات به نام معاون اول کروبی معرفی می شد در لحظه نوشتن نام کاندیدا بر روی تعرفه، نام میرحسین را ثبت کرد. با این حال، کروبی ناراحت از نتیجه انتخابات سال 84، وارد انتخابات سال 88 شد و با 330 هزار رای بعد از آرای باطله در مرتبه پنجم قرار گرفت و مدعیانه اعلام تقلب کرد. کروبی زندان کشیده زمان ظاغوت، کروبی همراه با امام، کروبی رئیس مجلس ششم که جلوی تندروی اصلاح طلبان می ایستاد، شخصیتی که رهبرانقلاب از انصراف وی از دور دوم انتخابات مجلس هفتم ابراز ناراحتی کرد چنان در نقشه دشمنان انقلاب اسلامی بازی کرد و پازل را تکمیل کرد که در 25 بهمن 89 با مصوبه شورای عالی امنیت ملی به حصر خانگی رفت و تا امروز در حصر است.


محمود احمدی نژاد
محمود احمدی نژاد، فرماندار ماکو، استاندار نمونه اردبیل در دولت هاشمی و در نهایت شهردار تهران کسی بود که توانست در ناباوری همگان، در سال 84 کرسی ریاست جمهوری را از خاتمی تحویل بگیرد. شعارهای انقلاب را سر دست گرفت و با رویه ای در خلاف جهت شانزده سال مدیریت هاشمی و خاتمی کار را آغاز کرد. از جوان گرایی و شکستن حلقه بسته مدیران، سفر به تک تک استان ها، شهرستان ها و حتی روستاها و توجه ویژه به نقاط محروم تا از سرگیری رویکرد عزت ملی و پرداختن به پیشرفت های هسته ای و پرتاب ماهواره و... از جمله کارهای برجسته احمدی نژاد بود.

احمدی نژاد سال 87 چهره محبوبی بود که مردم تمایلشان را برای ادامه دولتش که در بسیاری از موضوعات با اصول امام و اشارات رهبری تطبیق داشت را با رای بی سابقه حدود 25 میلیونی اعلام کردند. اما پایان انتخابات و آغاز دولت دوم احمدی نژاد نقطه شروع حاشیه ها بود و این کار با انتصاب مشایی پرحاشیه و مخالفت رهبرانقلاب آغاز شد که با مقاومت احمدی نژاد یک هفته طول کشید. قدم های احمدی نژاد در دوری از اصول امام و تصفیه نزدیکان انقلابی و جای دادن به حلقه انحرافی رو به روز پررنگ تر شد تا در سال 90 به 11 روز خانه نشینی وی در ماجرای عزل مصلحی، وزیر اطلاعات ختم شد. دولت دوم وی با اوج گیری حواشی در دولت با میدان داری مشایی، تغییر برخی نظرات احمدی نژاد، برجسته کردن مسائلی همچون مکتب ایرانی و... با هر تفسیر به پایان رسید و احمدی نژاد با تمام ترفندهایی که برای تائید صلاحیت مشایی به کار گرفت، در این کار ناکام ماند.

ورود دستگاه قضا به پرونده های مالی و امنیتی نزدیکان احمدی نژاد که در دولت دهم میدان دار بودند احمدی نژاد را دست به قلم کرد تا سیر نامه نگاری های تهمت آلود را آغاز کند. از روسای قوا تا حاج قاسم سلیمانی مخاطب نامه های احمدی نژاد شدند. احمدی نژاد سال 87 که معتقد بود باید سنگر و خاکریزی برای ولایت فقیه بود در روزهای آخر دولتش و این روزها نه تنها حاضر به پذیرش توصیه مانند عدم شرکت در انتخابات سال 96 نیست بلکه نامه های تند، بی پرده و گلایه آمیز هم به رهبرانقلاب نگارش می کند. احمدی نژاد سال 87 که در خرداد 88 در مناظره با نخست وزیر امام! مدافع جدی و تمام قامت اصول امام بود این روزها برای مصدق و بازرگان که عبارات امام راحل در وصف جریان آنها موجود است، توئیت تمجید می زند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
درود بر احمدی نژاد محبوب ملت
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
از نظر موفقیت عملکرد به ترتیب
1- شهید رجایی
2- دکتر احمدی نژاد
3-موسوی
4- خاتمی
5- روحانی
6-هاشمی
United States
چه بچه گانه
مگه شهید رجائی بیش از 1 ماه مدیریت داشت؟
موسوی و اون سه تا دیگه یک اپسیلون موفقیت های احمدی نژاد رو نداشتند
Canada
درود بر دکتر احمدی نژاد!
مگه بعضیها ممنوع التصویر نبودند؟
Iran, Islamic Republic of
موفقیتی که احمدی نژاد با بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران در سقوط آزاد اقتصاد ایران داشت در تاریخ ایران بی سابقه است...
احمدی نژاد را باید به کشورهای متخاصم صادر کرد
عماد
Iran, Islamic Republic of
معلوم که ازاون اصلاح طلبهای امریکایی هستی ...!!!!!
Iran, Islamic Republic of
کسی که ترامپ را عالی جناب خود خطاب می کند،محمود احمدی نژاد است!
کسی که ایران را منزوی کرد و اجماع جهانی علیه ایران و به نفع اسراییل و امریکا رقم زد،محمود احمدی نژاد است!
کسی که هماهنگ با ترامپ و نتانیاهو و آل سعود و همسر مسعود در تلاش برای آشوب است،اما مدام شکست می خورد،محمود احمدی نژاد است!
...
Mrym
Iran, Islamic Republic of
همه ی مردم فک میکنن بهترازاحمدی نژاد نبوده و نخواهد بود غافل از اینکه .
علی
Switzerland
ممکنه یک مقدار از این موفقیت های چشمگیر احمدی نژاد برای ما بگویید ببینیم چی بوده؟؟ چی تحویل گرفت ازخاتمی و چی تحویل داد؟
حمید
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد از خاتمی:
1. صنعت هسته ای دوسال پلمپ شده 3 درصدی گرفت و20 درصد غنی شده تحویل داد.
2. سیم کارتهای ثبت نامی با مبلغ یک میلیونی گرفت و سیم کارت های فراوان با قیمت نازل که تو و فرزندانت از آن استفاده می کنی تحویل داد.
" یعنی انحصار مافیایی سیم کارت، خودرو وغیره را از باند هاشمی وخاتمی خارج کرد"
3. در تکنولوژی نانو جزء 10 کشور جهان شدیم.
4.در تکنولوژی لیز جزء 10 کشور جهان شدیم.
5.در تکنولوژی هوا وفضا جزء 10 کشور جهان شدیم.
6.سهام عدالت خدمت به مردم
7.مسکن مهرخدمت به مردم
8.یانه به ملت معادل 45 دلار نه 3 دلار
9. افزایش بودجه نظامی جهت تقویت سیستم دفاعی کشور
و..... هاشمی وخاتمی چه خدمتی به کشور وملت کردند بشمارید؟
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
در صنعت سیمان، در دولت آقای خاتمی سیمان در بازار آزاد تنی 120 هزارتومان بود اما در دولت آقای احمدی نژاد با ساخت کارخانجات متعدد سیمان و افزایش ظرفیت خطوط قدیمی و به روزرسانی آنها، قیمت سیمان به تنی 45 هزار تومان رسید و همچنین صادر کننده سیمان شدیم
اطلاعات غلط خود را تصحیح کنید
Iran, Islamic Republic of
قیمت سیمان در دوره خاتمی پاکتی ۳۵۰۰ تومان بود که احمدی نژاد آن را به ۱۵۰۰۰ تومان رساند،یعنی بیش از ۴ برابر!
اطلاعات غلط خود را تصحیح کنید
Iran, Islamic Republic of
دلار در دوره احمدی نژاد ۳۲۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان شد و ارزش یارانه ها به ۱۲ تا ۱۴ دلار رسید
Iran, Islamic Republic of
خاتمی با کمترین درآمدهای نفتی کشور را با رشد اقتصادی ۵تا ۶ درصد و تورم ۱۰.۴ درصد تحویل احمدی نژاد داد و احمدی نژاد با بیشترین درآمدهای نفتی کشور را با رشد اقتصادی منفی ۵.۴ تا ۶.۸ و تورم ۳۴.۷ درصد تحویل روحانی داد و...
Iran, Islamic Republic of
اصلا قابل مقایسه نیستند. شهید رجایی کجا روحانی کجا.
Iran, Islamic Republic of
یعنی خاتمی بهتر از هاشمی بود؟
Iran, Islamic Republic of
...
United States
....
Iran, Islamic Republic of
از دکتر گفتنتون معلومه بی طرف هستین!؟
میزان رای ملت است
United States
سی بر صفر و بیست و یک بر صفر یعنی نظر مردم
Iran, Islamic Republic of
شهید رجایی؟
United States
میتونست محبوب بمونه.
به فرمایش آقا اون انتصاب و نزدیکی به اون فرد نباید مبشد که شد و به تعبیر آقا باعث سرخوردگی خیلی از حامیان احمدی نژاد شد.
خدا لعنت کنه منحرف کنندگان رو که امید نیروهای انقلاب از احمدی نژاد رو نا امید کردن.
Romania
خدا لعنت کنه که نامه محرمانه رهبری رو رسانه ای کرد
از این دست نامه ها در تمام دولت ها بوده
ج
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
....
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت شما لطفا در هر حزب و گروه باهر عقیده سیاسی و...هستید با کمال احترام خواهشا محبوبتان فقط امام امت باشد تا فتنه زده نشوید منظورم این نیس که آقای احمدی نژاد فلانه نه منظورم آینده است که به خوب یا بد افراد در آینده مطمئن نیستیم موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
ملت بهاری ایران در روز یکشنبه ۳۰ دی ۹۷ به ندای محبوب خود -محمود احمدی نژاد-لبیک گفتند و بصورت نامرئی در تجمع میدان انقلاب حضوری گسترده و میلیونی یافتند...
در این تجمع دکتر و حلقه بهاری بصورت نامرئی حضور یافتند و دکتر به سخنرانی آتشین پرداخت که بزودی فایل مرئی این سخنرانی منتشر خواهد شد...
Iran, Islamic Republic of
ملت بهاری اونقدر جنم و تعهد داره که وقتی مکرر درخواست مجوز تجمع می کنه، صبر کنه تا جواب بیاد؛ و وقتی از گوشه و کنار کشور دکتر رو برای سخنرانی در مراسمات دعوت می کنند، چنان حضوری نشون می ده که چش بعضی ها درمیاد. مزه پرونی "حضور نامرئی" ناشی از چشم های لوچه!!
Iran, Islamic Republic of
محمود و دوستان بهاری در تجمع تابستان هم حضور نامرئی داشتند،چون با وجود گرمای هوا پشه ها هم حاضر به حضور مرئی در محل تجمع نشدند!؟
Iran, Islamic Republic of
ما مثل بعضی ها نیستیم که اختلاف یازده میلیون رأی را تقلب بدونن و بدون مجوز بریزیم تو خیابون و سطل آشغال و بانک و ماشین آتیش بزنیم و به خیمه های امام حسین و مردم و بسیجی ها و هیئتی ها حمله کنیم...
ما کاملا بر چارچوب قانون و انقلاب و نظام عمل می کنیم و مطمئن باشید پیروزی از آن عدالتخواهان و موحدان و انقلابی های واقعی ست...
Iran, Islamic Republic of
جشن پیروزی احمدی نژاد در میدان فاطمی که محمود خان معترضان را خس و خاشاک نامید و باعث تحریک و خشم مردم شد،مجوز داشت؟!
Iran, Islamic Republic of
بابا معلومات!
جشن پیروزی در میدان فاطمی؟؟؟!!
M.sh
Romania
مگر خاتمی از نظر قانونی ممنوع التصویر نیست!؟ چرا بی قانونی میکنید!؟
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
قاتل خاشق چی راست راست می چرخه
سران فتنه مشغول فتنه انگیزی
محمود احمدی نژاد هم باید به استراحت خود ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد موجی ست که آسودگی او، عدم اوست
تا کور شود هر آنکه نتواند دید
Iran, Islamic Republic of
خب که چی !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر منظور اینه که همه بدن فقط بعضی ها خوبن باشه حق با شما مردم خودشان قضاوت می کنند.
Iran, Islamic Republic of
شاید منظور اینه که به شدت نان به نرخ روز خوردند و میخورند و غرب زده ای بیش نبودند
امیرحسام
Iran, Islamic Republic of
30 سال بعد از انقلاب زمام اداره امور کشور بدست اصلاح طلبان و کارگزارانی ها بوده و دستاوردشون افزایش فاصله طبقاتی و فساد و فقر و بیکاری بوده است .
Iran, Islamic Republic of
همه بد هستن فقط خوبها تا زمانی که خوب هستن (تاکید موکد فقط و فقط تا زمانی که خوب هستند) خوبن و قبل و بعد از آن جزو غیرخوبها خواهند بود.
میزان
Netherlands
جمع بندی این گروه با احمدی نژاد صحیح نیست. یکی از موارد نتایج این افراد است ( قیمت نفت خام در مقایسه با حال ، ارتباط با کشور های کوبا و ونزوئلا و... در حیاط خلوت دشمن ، تولد ببنزین یا فعال کردن دانشممند هسته ای ...) . مورد دیگر گفتار و کردار بعد از مسئولیت است ، که احمدی نژاد را نمی توان بهیچوجه ضد نظام یا تلاش برای خود دانست. برای نمونه فرزند کروبی و فرزندان هاشمی یا کرباسچی یا... مقایسه کنید با خانواده او که حتی برادر خود را راند.
میزان
Netherlands
آقا فاضل را از پیام حذف کردید.
Iran, Islamic Republic of
کیه؟ یعنی چی
ب
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد تنها ریئس جمهوری بود فقط کار کرد وشعار الکی ندادوسالم زندگی کرد وانشا الله خدا نگهدارش باشه اااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
رحیمی،بقایی،مرتضوی و دیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
سلام من نمی گم دکتر بده ولی ریس جمهور خوبی (بود)آیا هنوز هم هست؟
Iran, Islamic Republic of
بجز دكتر محبوب و سلطان قلبها محمود عزيز بقيه فقط حرف از خود در كردند و اشوب به پا نمودند
United States
احمدی نژاد هم که الان داره راه اونا رو میره
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد عددی نیست که با این جمع مورد سنجش قرار گیرد ، بجز احمدی نژاد همه این چهره ها علیرغم اشتباهاتی که بعدا بعضی از انها مرتکب شدند برای پیروزی انقلاب ، استخوان خرد کرده اند ویا در دهه پر تلاطم اول انقلاب بالاترین مسئولیتها به دوش داشته وبارها عملکرد آنها با بهترین عبارات مورد تقدیر بنیانگذار جمهوری اسلامی قرار گرفته است.
عماری
Iran, Islamic Republic of
اینقدر خودت خسته نکن بجز شهید رجایی واحمدی بقیه سران فتنه هستند ودر سال 88 همکاری داشتند.وبرای نابودی انقلاب اسلامی سطل آشغال های شهرداری تو خیابان شیشه های اتو بوس شهرداری وماشین های نیرو ها انتظامی را آتش زدند وچقدر استخوان های بسیجی ها را خرد کردند چقدر انسان ها ی بیگناه را شهید کردند و آتش زدن مسجد لولاگر ان شا ء الله قیامت شهادت می دهد مثل امام و شهدا وشهید نواب ها و اندرزگو ها استخوان خرد کردند نه بر اندازان انقلاب اسلامی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
حرف مفت والکی نزن پس این انقلاب که اینهمه پیشرفت کرده کاره یکنفره یه چی زی بگین بهتون نخندن همه ی دولتها زحمت کشیدن تاکشوربه اینجارسیده
Iran, Islamic Republic of
بیشترین پروژه های عمرانی در 8 سال دولت دکتر احمدی نژاد اجرایی و عملیاتی شدند و بودجه پروژه های عمرانی دولت نهم و دهم 8 برابر امروز بود و پیشرفت های ایران در صنایع هسته ای و هوافضا و نانو و بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی و موشکی و فولاد و سیمان و پتروشیمی شگفت انگیز بود.
Iran, Islamic Republic of
۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و فرآوردههای نفتی را اگر به شما می دادند -به شرطی که اهل مشورت بودید- از احمدی نژاد بهتر مدیریت می کردید
چرا در دولت های اصلاح طلب قیمت نفت نزولی می شود ؟!
Iran, Islamic Republic of
نفت 120 دلاری دولت احمدی نژاد نتیجه غنی سازی 20 درصدی و مقاومت در مقابل استکبار بود.
Iran, Islamic Republic of
افزایش و کاهش قیمت نفت متاثر از عوامل گوناگون اقتصادی و سیاسی است که از آن جمله سیاست های کشورهای تولید کننده نفت است!
در زمان شاه هم در سال های ۵۳ و ۵۴ افزایش جهشی قیمت نفت داشتیم!
سیاست های منسجم کشورهای تولید کننده نفت در کاهش تولید،رشد اقتصادی در کشورهای غربی و چین،پدید آمدن اقتصادهای نوظهور،حمله امریکا به عراق و افزایش تنش در خاورمیانه و... از عوامل افزایش قیمت نفت بود!
افزایش قیمت نفت در پایان دوره خاتمی آغاز شد و در دوره احمدی نژاد به اوج رسید!
Iran, Islamic Republic of
بعله
کما این که الان همه دارن به عینه می بینند دولت ژنرال ها با درآمد فروش دوسه میلیون بشکه ای، چقدر عالی دارن مدیریت می کنند!!
Iran, Islamic Republic of
به گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت نفت در دولت احمدی نژاد، با متوسط قیمت نفت در دولت روحانی تقریبا یکی ست......
Iran, Islamic Republic of
پروژهایی که خیلی هابه ثمرنرسیدن چه فایده داره
مسعود
Iran, Islamic Republic of
تنها رئیس جمهوری که برای طبقات محروم و مستضعف کار کرد و 2 میلیون مسکن مهر ساخت و فاصله طبقاتی را کاهش داد احمدی نژاد بود.
Iran, Islamic Republic of
یه نکته هم که نگفتی آن است که مجموع طرفداران افراد ذکر شده ،دروغ نباشد بیش از 80 درصد افراد به اشلاح خوب جامعه هستند.اگر روزی انتخابات آزاد باشد مطمئن باشید یکی از همین افراد در مقابل افراد خوب این مملکت رای خواهند آورد.
Iran, Islamic Republic of
در تفکر سایت جهان کی خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
...
حقیقت یاب
Iran, Islamic Republic of
دکتر احمدی نژاد، هیچ خدمتی هم به کشور نکرده باشه، همینکه با روشنگری ها و مقاومتش باعث شد نقاب از چهره های بسیاری از خواص کشور کشیده بشه و مردم با چهره های واقعی بسیاری از آنها آشنا بشن، همین بزرگترین خدمت در جهت اعتلای نظام و بصیرت مردم است...
مسکن مهر و یارانه ها و موشکی و فضایی و نانو و بیو و سلول های بنیادی و هسته ای و راه های روستایی و خانه های روستایی و وام ازدواج و سفرهای استانی و ملاقات های عمومی و ... بسیاری از خدمات دیگر، چون اظهر من الشمس است و مردم با گوشت و خون خود لمس کردن، نیازی به توضیح و موشکافی نیست...
Romania
"که توانست در ناباوری همگان"!!
ناباوری اونایی که پس گردنی خوردند و هنوز جاش میسوزه چه زنده و چه مرده. ظاهرا از جمله خود جنابعالی که از طرف همونگان(پس گردنی خورده ها) افاضات صادر می فرمایید
علی
Iran, Islamic Republic of
خدا از شش تاشون نگذره
Iran, Islamic Republic of
ظلم نکن/ خدمات روحانی پس چی
Iran, Islamic Republic of
خدمات روحانی به کی؟ ...
Romania
به برجام!
United States
روحانی!!!!
بابا اون خودشم عاجزه از بیان دستاوردهاش!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
سلام شما حالت خوبه؟تو تعیین تکلیف برا خدا میکنی؟مدیر برنامه ای؟قاضی شرعی؟ اگه به قیامت اعتقاد داری درباره شهید درست صحبت کن ....
Iran, Islamic Republic of
سید محمد خاتمی
United States
....
عمار
Iran, Islamic Republic of
امام خمینی(ره):
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور شما آسیب نبیند.
-هرکس که از صراط مستقیم زاویه بگیرد دیر یا زود از قطار انقلاب پیاده خواهد شد.
-امروز صراط مستقیم منش ومنویات جانشین به حق اما خمینی (ره) رهبر بی نظیر وفرزانه انقلاب ،ابرمرد دنیای اسلام ناب ،نایب حی حضرت صاحب الزمان (ع) ،یگانه پرچمدار دین حضرت محمد(ص) درمقابل تمام دنیای مدرن وتا دندان مسلح کفر یعنی امام خامنه ای است.
-او امروز فانوس درخشان اسلام وحق در دنیای پرتلاطم وپرفریب ورنگارنگ است .او امروز حبل المتین است .
-حب الولایت امروز باید یجمعنا باشد تا کشتی انقلاب وکشور بتواند از دنیای طوفانی به سلامت عبور کند.
-ولایت امروز ادامه راه انبیاء واولیاءاست .وتنها راه سعادت بشری .
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
سلام احسنت ما شاالله ملت مردم همینه فقط به آقا گوش کنید مواظب باشید آهای نماز خون ای حزب الهی در صافی بعدی این ما وشماییم که قراره غربال شیم نه پارچه سبزا ترا به خدا گوش کنید چقدر بگیم
جلال
Iran, Islamic Republic of
جالب اینجاست تمام اینهایی که اینجا اسمشون رو بردی دشمن درجه یک شون احمدی نژاد هست پس جمع بندی احمدی نژاد با دشمنانش صحیح نیست هیچ وقت دشمن یک شخص با خود اون در یک مسیر نیستند . هیچ کس مثل احمدی نژاد مورد کینه این افراد نبوده
این یک حقیقته
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد دلاور منافع باند قدرت و ثروت را تهدید کرده بود و جلوشون ایستاده بود.
Iran, Islamic Republic of
دلاور بود/ الان یکی شده مثل هاشمی البته تو یه تم دیگه
ايرج
Iran, Islamic Republic of
چرا بدون فكر حرف مي زنيد ؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
زنجانی،خاوری و باقری و مرتضوی و دیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد، خالق خس و خاشاک و...!
Iran, Islamic Republic of
...
بی تشخیص
Iran, Islamic Republic of
اون 9نفر چی همشون مثل همند؟!
Iran, Islamic Republic of
یه دونه محمود خوب بود که اونم از 90 به بعد دیگه قابل تحمل نبود/ هم زده به خواشی هم جلو اقا وایساد
Iran, Islamic Republic of
محمود .....ولی من فعلا کاری به محمود احمدی نژاد ندارم ولی محمود من شهید مدافع حرم آقا محمود رضا بیضایی است که توصیه اش تبعیت از ولی است
United Arab Emirates
انصافا به غیر از دکتر احمدی نژاد، هیچکدوم نور ایمان بر چهره ندارند!!!
Iran, Islamic Republic of
شما نور ایمان رو تشخیص میدی؟
United Arab Emirates
بله من تشخیص میدم.
Iran, Islamic Republic of
نور هاله ایمان یا هاله نور ایمان؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
شمامتخصص نورایمان هستی که اینوتشخیص دادی
Iran, Islamic Republic of
۹۰% طرفدار احمدی نژاد هستند.
Iran, Islamic Republic of
۹۰۰٪!!!!!
Iran, Islamic Republic of
به واقع حرف بزنید شلوغش نکنید
ايرج
Iran, Islamic Republic of
و الله اينا ييكه شما با احمدي نژاد جمع بستيد به شما شبيه ترن تا دكتر !
Iran, Islamic Republic of
دکتر رو باید با سید محمد حسینی جمع بست!
Iran, Islamic Republic of
مثلا بامزه ای!!
United States
از بین این همه مسئول و ریس جمهور و فلان و فلان فقط آقا ..
United States
اینجا بلوار مدرس شیراز، صف توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده برزیلی با کارت ملی!
مردمی که از 5 صبح در صف دریافت 2 کیلو گوشت برزیلی ایستاده اند ، ولی بسیاری از آنها با دست خالی بر میگردند / خبرگزاری فارس
خخخ
Iran, Islamic Republic of
نوش جون آنهایی که زمان انتخابات تو شیراز شعار می دادند اسحاق دوستت داریم !
Iran, Islamic Republic of
حالااگه کسی دیگه بودفکرمیکنی فرق میکردخیلی ازنظراقتصادفرقی نمیکردچه اسحاق باشه چه هرکس دیگه
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چرا سردار سلیمانی تکذیب نکرد ایا برای سردار سلیمانی خیلی سخت بود که بنویسد پول داده یا خیر حالا نویسنده از ان بعنوان نامه تهمت الود یاد می کند
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه عده ای که خود را اصولگرا می دانند با احمدی نژاد برخورد خوبی نکردند مثل دستمال کاغذی از او استفاده کردند وبعد او را به آشغال دونی انداختند.
Iran, Islamic Republic of
....
بهنام مجیدی
United States
.....
بهنام مجیدی
Iran, Islamic Republic of
با سلام چرا کامنت بنده را که به نفع انقلاب هم بود پاک کردید؟ جبهه ی حامی موسوی و کروبی از جمله شاملی افرادی مثل سروش، گنجی و مهاجرانی (جرثومه های فساد) است.چرا طرفدارهای این دو نفر که دیدگاه امام را در زمینه هایی مثل نهضت آزادی، طرح صلح اعراب و اسرائیل و رابطه با آمریکا قبول ندارند صداقت به خرج نمی دهند و رسما" نمی گویند که مکتب ایشان را قبول ندارند؟
گمنام
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز 97.تو این 10 سال خرج شما رو کی میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10 سال چالش دلواپسی ، در سال 87 عموم دلواپسان در دولت ومجلس بر قدرت سوار بودند فضای تهمت ، دروغ ، وبه باد دهی آبروی مومنان وپیش خرید جهنم از هر سو فضای کشور را احاطه کرده بود اگر کسی مورد پسند آنها صحبت نمی کرد همان روز به عنوان فتنه گر وضد ولایت فقیه معرفی می شد!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
همه باهمند جز دکتر احمدی نژاد بزرگ مرد تاریخ ایران زمین
مردی که بیداری با خود آورد
مردی که نشان داد با هیچکس تعارف ندارد
با هیچکس از این 40 ساله ها فامیل نیست...
Iran, Islamic Republic of
محمود با همسر مسعود و آل سعود و ترامپ و نتانیاهو برای آشوب در ایران هماهنگ است و با هم هستند،ولی مدام شکست می خورند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مثلا شما با هیچکدوم اینا که گفتی سرو کاری نداری!!
ايرج
Iran, Islamic Republic of
كمي فكر كن ...بعد بنويس
محمد رضا
United Arab Emirates
درود بر شرفت ای میهن پرست ای آیینه زلال .
درود برتو ای حامی محرومان بیا که مردم فقیر را روحانی و .... زیر پا له کردند.
ايرج
Iran, Islamic Republic of
ليست ملت هم داره آماده مي شه
قالي باف . لاريجاني .توكلي . زاكاني و بقيه به اين ليست اضافه مي شن
بزودي
ح
Iran, Islamic Republic of
خدمات شیخ حسن در زمینه اشتغال، مسکن، ازدواج، راه سازی، کاهش تورم را نام ببرید؟ 20 نمره
Iran, Islamic Republic of
تورم از ۳۰٪ به ۴۵٪ رسید . میانگین تورم = ۲۰٪
راه سازی متوقف شد و کلا ۲۲ هزار کیلومتر راه ( ۳۷٪ دولت قبل ) ایجاد شد .
مسکن مهر تعطیل و مزخرف شمرده شد .
بیشترین نرخ بیکاری در این دولت ثبت شد و شمار بیکاران بیش از ۲ برابر شد .
وام ازدواج تعلیق شد .
فاصله طبقاتی افزایش یافت .
Iran, Islamic Republic of
خدا اموات احمدي نژاد بيامرزه وگرنه خيلي ها از گرسنگي تلف ميشدن اگه اين يارانه نبود (دعاي مسكينان به وقت سحر سوحانه سوحان گر خود نبرد برنده را تيز كند ) هركاري كه ميكنن اينا اخرش موفق نميشن بخاطر همين دعا هاست
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران قبل از آمدن یارانه نقدی از گرسنگی می مردن!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
چه جالب همه رییس جمهورن
چه جالب قدیمیا گفتن دو پادشاه در یک اقلیم نگنجد ...!!!
امیر
Iran, Islamic Republic of
تحلیل عالی و کامل...