۲۴نظر
 
شهید غیرت؛ یک هیاتی زهرایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۴
 
اما در میان راه متوقف شد. غیرتش به جوش آمد. عده ای خناس در حال آزار و اذیت دختر جوان بودند. دخترک وحشت زده استمداد می طلبید. تاب نیآورد. امر به معروف کرد. محل نگذاشتند. طاقت نیآورد. جلو رفت. جامه به دندان گرفتند و گریختند. دخترک دامنش آلوده نشد. اما لحظاتی بعد...قمه جاهلی و تاب دیده دیوان و ددان، خون علی را بر زمین ریخت. ماهها گذشت؛ تا در خلسه بهاری نوروز زهرائی سلام الله علیها، نام علی در قطعه آسمانی و بهشتی شهدای غیرت نقش ببندد.
شهید غیرت؛ یک هیاتی زهرایی
گروه فرهنگی جهان نیوز - محسن مهدیان: شام نیمه شعبان تصمیم می گیرد بعد از هیئت رفقای نوجوانش را از نارمک تا محله خاک سفید تهران بدرقه کند. شاید نگران بود. اضطراب اینکه نکند نیمه های شب برای هم هیئتی های کم سن و سالش خطرساز باشد. غیرتش اجازه نداد تنها راهیشان کند.

اما در میان راه متوقف شد. غیرتش به جوش آمد. عده ای خناس در حال آزار و اذیت دختر جوان بودند. دخترک وحشت زده استمداد می طلبید.
وقتی که مذهبی های تسبیح به دست و جانماز آب کشیده او را نصیحت می کردند؛ "جوان مگر مملکت قانون ندارد تو چرا درگیر شدی؟... رهبر هم راضی نبود جانت را به خطر بیاندازی.... و الخ" و چه خوش گفت که از زاهدان خشک مجو پیچ تاب و عشق.
تاب نیآورد. امر به معروف کرد. محل نگذاشتند. طاقت نیآورد. جلو رفت. جامه به دندان گرفتند و گریختند. دخترک دامنش آلوده نشد. اما لحظاتی بعد...قمه جاهلی و اب دیده دیوان و ددان، خون علی را بر زمین ریخت. ماهها گذشت؛ تا در خلسه بهاری نوروز زهرائی سلام الله علیها، نام علی در قطعه آسمانی و بهشتی شهدای غیرت نقش ببندد.

علی پهلوان و خوش عیار ماهها با بیماری دست و پنجه نرم کرد. طی این ایام آنقدر زخم زبان شنید که زخمهای جانکاهش را فراموش کرد. روزهای پایانی عمر کوتاهش نامه ای خطاب به رهبری نوشت تا تسکین و التیام زخم هایش باشد. زخم هائی که این روزهای آخر نه بر جسم که روح و قلبش را جریحه دار کرده بود. وقتی که مذهبی های تسبیح به دست و جانماز آب کشیده او را نصیحت می کردند؛ " جوان مگر مملکت قانون ندارد تو چرا درگیر شدی؟... رهبر هم راضی نبود جانت را به خطر بیاندازی.... و الخ" و چه خوش گفت که از زاهدان خشک مجو پیچ تاب و عشق.

اما علی جان داد چون نخواست و نمی توانست بی غیرت باشد. ابرو در هم کشید و جان بر کف نهاد چرا که دفاع از ناموس را فتوای اخلاق و حکم دین می دانست و خونش را نیز در راه دفاع از غیرت و مردانگی اهدا کرد. *علی عزیز شهید غیرت است نه شهید امر به معروف.*

اهل ظاهر شاید در آن لحظه به بیش از تذکر لسانی فهم نمی کردند. اینکه به حکم امر به معروف اگر ضرر جانی داشت نباید خطر کرد. عافیت اندیشی فقط یک انسان را فدا نمی کند؛ غیرت را به خاک می کشد.

ماجرا اینجا
اما علی جان داد چون نخواست و نمی توانست بی غیرت باشد. ابرو در هم کشید و جان بر کف نهاد چرا که دفاع از ناموس را فتوای اخلاق و حکم دین می دانست و خونش را نیز در راه دفاع از غیرت و مردانگی اهدا کرد. علی عزیز شهید غیرت است نه شهید امر به معروف.
تذکر لسانی نبود. قصه دفاع از ناموس بود که تاب از علی ربود. خون علی از رگ غیرتش جاری شد تا روح بلند مردان با غیرت زنده بماند. رخ گلگونش راز ماندگاری قلندری و رستم صولتی است. با خونش حرفها زد؛ نقشی ماندگار...در طلب ما بی زبانان امت پروانه ایم/ سوختن از عرض مطلب پیش ما آسانتر است.

هنوز فراموش نکردیم که مدتی پیش در همین حوالی یک نفر چاقو خورد و دهها نفر در حال تماشا کردن و فیلم گرفتن بودند. علی بر هم زننده صحنه های کم غیرتی است. جوان لوطی و قلندرمنش ما جانش را جانانه در راه دفاع از ناموس و احیای غیرت داد. چنین روح بزرگی تنها و تنها از یک جوان هیئتی و زهرائی ممکن است. کسی که اشک چشم و خونآب مژگانش به چشمه خون دلش پیوند خورد و رخش را لعل گونه نمود. طره گیسوی لوطی خوش نشان شهر ما به خون سر گلگون شد تا شهوت پرستان شکم گنده و فراتر از آن زورگویان عالم بدانند حفاظت از ناموس جان و خاک این کشور به دست جوانمردانی است که رگ غیرت زهرائیشان برجسته است.

ژنده پیل و پهلوان این داستان، در ایامی شهاب آسمان غیرت شد که شیعه، عزادار و شب و روزش به گریه و ندبه است. خون علی عزیز و با هیبت و خوش عیار ما نشانه است. رد این خون بر خاک، نشان و رایت و بیرق بلند شده مردمی است که زهرائیند. اهل ندبه و رهروان شب، ضجه ها و مناجات این ایامشان اینگونه است؛ که " ای کاش در میانه کوچه بودم...." و معرکه افلاکی علی عزیز لبیکی از همین بیان به بانوی فخیمه و محتشمه و معظمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بود؛ هر چند در هوای عشق جانان جان و دل دادن کم است....
کد مطلب: 351543
Share/Save/Bookmark
 
 


 
 
محمد
... برای مبارزه با اوباش گری نیاز به دوکار اساسی است اول کار فرهنگی که وظیفه نهاد تعلیم وتربیت است اعم ار حوزه رسانه دانشگاه آموزش وپرورش خانواده به عنوان رکن اصلی ودوم به تعبیر امام (ره) حدید ما قاطعیتی در این کار نمی بینیم واز این مهمتر اراده ملی نمی بینیم باخود فکر کنید جامعه ای که جرات امر به معروف ندارد جرات نهی از منکر ندارد واگر کسی جرات کرد بهایش کشته شدن است (1163504)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۰:۲۸:۴۱
 
در شرایط فعلی جامعه و با وجود بی غیرتی برخی مسئولین، اولویت ذکر شده توسط جنابعالی باید برعکس باشد...
در این شرایط باید ابتدا یک امنیتی ولو با خشونت برقرار کرد و بعد از آن کار فرهنگی کرد

... (1163743)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۴:۵۰:۵۷
 
ميخوام بدونم حالا اون قاضي که براي اين پرونده حکم صادر کرده و وثيقه قبول کرده ميتونه شبها راحت بخوابه؟؟؟؟؟؟ مگه ميز قضاوت ميز علي نيست؟ مگه قرار نيست در صحراي محشر تو چشم علي نيگاه کنه؟؟؟؟ باشه با اين حکمها فقط الواط و اراذل را جري تر ميکنند.... اميدوارم و دعا ميکنم همين اراذل براي خانواده اين قاضي همين مزاحمت را ايجاد کنند انشاالله ..... يادمان باشه خدا جاي حق نشسته.... اي آقا اي صاحب الزمان دق کرديم کجائي آقا جون.... (1163547)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۱:۱۸:۴۹
 
انشا الله یک وقت هم همین اراذل و اوباش سراغ ...میان (1163815)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۶:۰۱:۵۶
 
در باغ شهادت باز، باز است . (1163548)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۱:۲۰:۰۷
 
هیئتی شهید (1163678)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۳:۳۰:۱۳
 
چند دونگ بهشت برای مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی است ؟ (1165519)
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۱۳:۱۲:۳۹
 
پینار
من خوشم نمیاد که یه عده مذهبی راه بیفتن و به جوان های مردم گیر بدن و به خیال خودشون امر به معروف کرده باشن
اما اگر واقعا مساله همین جور است که شما میگید و برای دفاع از یک خانم این کار را کرده من هم بودم همین کاری که ایشون کرده انجام می دادم (البته اگر مثل ایشون شجاع بودم !)
فقط من موندم اگر حرف های شما درست باشد چرا قوه قضاییه که در بست در اختیار شما اصولگرا هاست با ضارب برخورد نمی کند !!!!
نکنه از 4 تا لات خیابون هم می ترسه !!!!! (1163584)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۱:۴۸:۱۰
 
مهدیار آستانی
اینقدر در پی حزب و باند و اصولگرا و فلان نباش، اینجا حق رو میبینی و باطل را، اگر شما راست میگویید هم حرف نابجائیه. .... (1163661)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۳:۱۳:۵۷
 
بنده خدا مسلمون این شهید کجا راه افتاد دنبال این کار؟
نصف شب داشت می رفت دید مزاحم ناموس مردم شدن اونم چند تا لات و اوباش.شما بودی دفاع نمی کردی؟
بله می دونم می گفتی مگه مملکت قانون نداره به من چه (1163693)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۳:۵۶:۵۱
 
پیینار
من عرض کردم که من هم اگه بودم همین کار ایشون را میکردم ولی در عجبم .... (1163780)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۲۱:۲۵
 
از شما عزیز تشکر می کنم شبهه ذهنی تو خیلی قشنگ مطرح کردی. واقعیت اینه که هر کس هر کاری دلش می خواد انجام میده و میندازه گردن بچه مذهبی ها؛ و این ما هستیم که به شدت مورد تهدید هستیم. هر کاری دلشان می خواهد می کنند و به پای ما می گذارند اعتراض هم بکنیم که همین ماجراست. کاش می شد از نزدیک ببرمت و نشونت بدم تا چیزهایی را ببینی که جای گفتنش اینجا نیست.
قوه قضائیه هم پیگیری نمی کند حتی وقتی بچه های نیرو انتظامی آسیب می بینند. (1163763)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۱۰:۱۳
 
بچه مذهبی ها غریبن (1163827)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۶:۱۲:۲۷
 
شیعه به حرف نیست که شیعه به عمل کردنه.
شیعه ی واقعی خیلی به ندرت پیدا میشه. درست مثل شهید علی خلیلی (1165580)
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۱۴:۲۳:۲۵
 
رضا
خدا این شهید عزیز را رحمت کند.
آقایان شما تا الان طی این دو سال کجا بودید؟
تا الان که کاری نکردید حداقل از این به بعد جدی پیگیری کنید که قضیه امر به معروف و نهی از منکر و تعرض به آنها به یک نتیجه ای برسه.
این وظیفه شماست.
من خودم یک طلبه ام و چند سال قبل در شهر قم تهدید شدم و کتک خوردم. روز قیامت از همه شما شکایت خواهم کرد اگر در پیگیری این موضوع کوتاهی کنید.
یا علی (1163631)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۲:۳۸:۱۶
 
محسن
واقعا متاسفم از وضعیت مملکتمون از این جوونای بی سرو پا تو جامهه زیاده کسیم صداش در نمییاد قانونم که .... متاسفم علی جان شهادتت مبارک بلخره 1 مرد دیدیم که مرد باشه جیگر داشته باشه (1163687)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۳:۴۶:۴۸
 
خدا رحمتش کنه (1163697)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۳:۵۹:۰۴
 
علی
آقای رئیس جمهور باید به جای شعاردادن ودادن سبد کالا یه فکری برای اشتغال وتعلیم وتربیت وجوانانونوجوانان ولگرداعم شیعه وسثی که هیچ نظارتی وکنترلی روی آنها نیست باشید وجامعه ای که اینهمه شهید داده امنیت ناموسی ومالی وجانی ندارد بدان که روزقیامت جواب خون شهداء نمی تونید بدهید به جای ماهی دادن ماهی گیری یادبدهید وازواردات جنسهای آشغال وارداتی جلوگیری نمائید (1163759)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۰۵:۵۰
 
خدایش بیامرزد
(1163769)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۱۲:۲۵
 
کل یوم عاشورا کل ارض کربلا (1163822)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۶:۰۵:۵۴
 
توی این دوران بی غیرتی که نمیشه یه مرد پیدا کنی حیف تو که مرد بودی و با غیرت و رفتی اما نه راحت شدی دیگه شاهد دیدن مثلا مردهای پست تر از هر حیوان نیستی (1163823)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۶:۰۷:۲۷
 
سرباز گمنام
بچه هیئتی ها ! چرا دست به کار نمیشیم ؟ ما چرا نباید مثل این شهید بزرگوار باشیم ؟ باید بزاریم که ایران اسلامی پر از آشوب گر و بد حجاب باشه ؟ امام زمان از ما چنین چیزی رو میخواد ؟ برادرا ، بشینیم اینجا و حرف بزنیم فایده ای نداره . باید در عمل به امام زمانمون ثابت کنیم که هنوز نسل سلمان ها منقرض نشده ... لبیک یا صاحب الزمان (1163888)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۷:۰۶:۱۸
 
شهید راه حق (1163893)
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۷:۱۱:۴۲
 
خسرو
بايد ضارب نامردو همون روز اعدام ميكردن... (1164458)
United States
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۰:۵۳:۳۴