هفت راه پولدار شدن در سال 2011
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۴۷
 
یو اس نیوز در یکی از تازه ترین مقالات به قلم کیمبرلی پالمر هفت راه پولدار شدن را در سال ۲۰۱۱ را معرفی کرده است.

۷ راه براى کسب پول در سال ۲۰۱۱

۱- ايجاد يک برند(نام تجارى) جديد؛
وقتى يکى از ناشران، دوران باردارى اولين فرزندش را پشت سر مى گذاشت متوجه اين موضوع شد که زنان سياه پوست بيشتر از ساير زنان در معرض خطرات وضع حمل قرار دارند؛ همانجا جرقه اى در مغزش ايجاد شد و تصميم گرفت کتابى را در مورد اين گروه از جامعه و درباره نه تنها اين مشکلشان بلکه در مورد ساير مسائل پيش روى آنها از قبيل مسائل مالى، زندگى و باورهاى اجتماعيشان به چاپ برساند؛ اين اقدام وى با اقبال عمومى روبرو شده و شماره هاى ديگرى نيز از اين کتاب به چاپ رسيد و او اخيراً امتياز انتشار دى وى دى هاى آموزشى اين کتاب را نيز کسب کرده است.
۲- ساخت وبلاگ؛
يکى از وبلاگسازان گمنام در مورد کارش اينگونه توضيح مى دهد که وى ۱۴ ساعت در روز کار مى کند. همچنين روزهاى شنبه و يکشنبه آخر هفته را نيز ۶ ساعت به کار مشغول است. گرچه به نظر مشکل مى رسد ولى در عوض درآمد آن به خوبى مکفى مى باشد. وى اظهار مى دارد در سال ۲۰۰۸، ۳۰هزار دلار از اين راه درآمد کسب کرده اگرچه ۶ ماه اول براى او خيلى پربار نبوده است. وى اضافه مى کند که تنها درآمد اين حرفه از محل ساخت وبلاگ کسب نمى شود بلکه به دنبال آن مشاوره هاى کارى هم هستند که درآمدزا مى باشند.
۳- فروش مهارتهاى فردى؛
صرفنظر از اينکه شما متخصص شبکه هاى اجتماعى، ويراستار يا طراح وب باشيد، هميشه مخاطبانى هستند که حاضرند براى توانايى هاى شما پول بپردازند. براى اينکار مى توانيد با بهره از سايتهاى مختلف به آگهى مهارتهايتان بپردازيد تا مخاطبان بتوانند با شما تماس بگيرند.
۴- خدمات جديد ارائه دهيد؛
سايتهايى در سطح اينترنت هستند که مى توانيد خدماتتان جالبتان را در آنها آگهى کنيد؛ در اين سايتها خدماتى از قبيل طراحى چهره، نوشتن نام بر روى يک دانه برنج و بازيافت عکسهاى قديمى به چشم مى خورند. از آنجايى که در اين سايت خدمات مختلف براى فروش (يا خريد) با قيمت ۵ دلار عرضه مى شوند، پس بهتر است خدماتى را انتخاب کنيد که قادر هستيد به راحتى و به سرعت آنها را انجام دهيد.
۵- مشاوره؛
دانشگاهها، سازمانها و شرکتها به دنبال افرادى مى گردند که به مخاطبانشان مشاوره دهند. مى توانيد در ابتدا اين کار را به صورت رايگان پذيرا شويد و سپس با شناخته شدن نام شما در محافل، فرصتهاى جديد مشاوره پولى برايتان ايجاد مى گردد.
۶- طراحى تى شرت؛
شرکتهايى هستند که حاضرند تى شرتهاى توليدى خود را با تخفيف به شما بدهند تا شما با طراحى بر روى آنها تعداد بيشترى را به فروش برسانيد. اين کار از درآمد خوبى هم برخوردار استو گزارش شده گاهى افرادى درآمدى بالغ بر ساليانه ۱۰۰ هزار دلار از اين حرفه کسب مى نمايند. البته اين کار به آن سادگى هم نيست که به نظر مى رسد؛ به گفته يکى از فعالان اين حرفه، وى روزانه ۱۶ ساعت طراحى مى کند، همچنين در طى يک سال و نيم اول فعاليتش هم موفقيت چندانى کسب ننموده گرچه در حال حاضر کار او رونق گرفته است. وى که اکثراً از شخصيتهاى جذاب کارتونى مانند مجموعه پنگوئنها براى کارهايش استفاده مى کند، اظهار مى دارد که تا به حال ۲۵۰۰طراحى در اين زمينه انجام داده است.
۷- محصولات ديگران را بفروشيد؛
شرکتها هميشه براى فروش محصولاتشان به دنبال نماينده هستند. مارسيا بريسکس نويسنده کتاب "پول درمانى" مى گويد اگر مى خواهيد سرمايه زيادى را صرف کار نکنيد، بد نيست اين کار را امتحان کنيد ولى به خاطر داشته باشيد هيچ گاه به آن دسته از کارهايى که مى بايست ابتدا تعداد زيادى از محصول را سفارش دهيد روى نبريد.

در پايان متذکر مى شويم اقتصاد نوين فرصتهاى جديد شغلى را پيش روى شما قرار مى دهد و شما براى انتخاب بهترين آنها مى بايست مهارتها، سبک زندگى و آرزوهاى خود را مد نظر قرار دهيد.

منبع:اقتصاد ایرانی
کد مطلب: 160072
Share/Save/Bookmark