۷۶نظر
 
شو لباس و بدحجابی در جشن پارک آزادگان بدون حضور ناجا برگزار شد+تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۹
 
با عرض پوزش از محضر بقيه الله العظم(عج) در انتظار عذر خواهي و توضيح مسئولين، و جمع آوري وضع موجود هستيم...

به گزارش جهان به نقل از پايگاه خبري انصار حزب الله: طي ۲۰ روز گذشته جشنواره اي موسوم به شعبانيه(قنوت انتظار) درپارك بزرگ آزاداگان در جنوب شرقي شهر تهران درحال برگزاري است كه تبليغات وسيع رسانه اي از طريق راديو و تلويزيون و آگهي هاي شهري براي حضور مردم در آن صورت پذيرفته است نهادهاي متولي اين جشن در تبليغات وسيع خود مدعي هستند همزمان با عيد مبارك مبعث، اين جشنواره‌ بزرگ باشعار«انتظار، معنويت، نشاط، سلامت و ورزش»به مدت يک ماه دربوستان آزدگان تهران وبا هدف احياي تفريحات ورزشي، پيشگيري از ناهنجاريها، ساختن هنجارهاي اجتماعي و رفتارسازي در مقوله ورزش همگاني و ايجاد نشاط و پويايي در جامعه، در محل بوستان آزادگان تهران برپا شده است! "

آقامير رئيس سازمان ورزش شهرداري پايتخت برگزاري اين جشنواره در سال جهاد اقتصادي را لبيکي عملي به پيام ولايت خواند و گفت : "در سالي که مقام معظم رهبري از آن به عنوان جهاد اقتصادي نام بردند با انجام کاري جهادي در فرصتي ۱۵ روزه، به اين پيام، لبيکي عملي گفتيم و در راستاي خدمت رساني به شهروندان تهراني گام برداشتيم(!)”اما گزارشي از سوي هفته نامه يالثارت درمورد اين جشن منتشر شده است كه بسيار قابل تامل و تاسف است:

اعتراضي در قالب گزارش مردمي
    

بهانه تهيه گزارشي که مي‌خوانيد تماسهاي تلفني برخي از شهروندان تهراني بود که با اصرار از هفته نامه يالثارات الحسين(ع) مي‌خواستند براي انعکاس آنچه ايشان از آن تحت عنوان ابتذال تمام و کمال ياد مي‌کردند اقدام کند.


يکي از مخاطبيني که با دفتر نشريه تماس گرفته بود خود را سرهنگ نيروي انتظامي و جمعي يگانهايي معرفي مي‌کرد که در محل مورد نظر براي حفاظت مستقر هستند. وي نيزضمن ارائه توضيح شفاهي در مورد موضوع گزارش اين صفحه، اصرار داشت براي باور آنچه مي‌گويد به محل مورد نظر عزيمت کنيم.

البته مکاني که اين اشخاص از آن ياد مي‌کردند جاي عجيب و غريبي نبود. آدرس آن نيز بسيار مشخص و سرراست بود! : "انتهاي بزرگراه آزادگان، پارک آزادگان، جشنواره بزرگ شعبانيه. "

بعد از اين توضيح کوتاه به احتمال زياد بخش اعظمي از خوانندگان محترم اين گزارش، که از نعمت راديو و تلويزيون بهره مند هستند، متوجه شده اند که موضوع گزارش يالثارت برنامه اي است که هر شب به طور زنده از نهم تيرماه سال جاري از ساعات ۹ الي ۱۲ نيمه شب از شبکه‌هاي سيما پخش مي‌شود و البته تهراني‌ها مي‌دانند از هر فرصت و امكاني هم براي تبليغات به منظور فراخوان شهروندان به اين برنامه استفاده مي‌شود.

ترافيک سنگين، ازدحام فراوان

به هر حال خبرنگار يالثارات براساس وظيفه شرعي، و رسالت رسانه اي، خود را موظف دانست به صداي اعتراض اين شهروندان مقيد پاسخ گفته و به نيت خير آنان احترام گذاشته و بعد از اقامه نماز مغرب و عشاي شب جمعه ۲۴ تير ماه براي بررسي صحت ادعاهاي مطرح شده به محل ياد شده عزيمت کند.

مع الاسف ساعت ۹ و سي دقيقه از محل پل فداييان اسلام رد شده و اندکي بعد با ترافيک سنگين پيش رو مواجه شديم که اولين نشانه‌هاي ازدحام و استقبال عمومي از اين برنامه بود؛ ترافيکي به درازاي چند کيلومتر تا درب ورودي پارک آزادگان!

اولين نشانه‌هاي صحت گزارش مردمي

بالاخره پس از مشقت فراوان موفق به ورود به پارک شديم و از روي علائم و نشانه‌هاي نصب شده به سوي محل برگزاري جشن حرکت کرديم.
طول مسير پر بود از خانواده‌هايي که ضمن حمل تجهيزات به طرف فضاي سبز اطراف، مسير خود را تغيير مي‌دادند. البته تعداد بسيار زيادي از مردم نيز در گوشه و کنار پارک بدون توجه به جشن شعبانيه مستقر بودند.باکمي دقت در ميان افراد حاضر به غير ازخانواده‌ها گروه‌هايي از برخي جوانان نيز به چشم مي‌خوردند. باکمي تامل در طول مسير حرکت کم کم صحنه‌هايي به چشم مي‌خورد که ياد آور گزارش‌هاي شفاهي شهروندان بود.

به فواصل، افرادي با وضعيتي نامناسب مشغول استنشاق دود قليان بودند! برخي زنان نيز، همه افرادحاضر در اطراف را برادران و محارم خود فرض کرده و خود را از تحمل رنج همان روسري ده سانتي نيز خلاص کرده بودند!

کمي آن طرف تر يک غرفه مربوط به حفاظت نيروي انتظامي بود که توجه انسان را به خود جلب مي‌کرد؛ با اين تصور که احتمالا بايد يکي از شعب ناجا مربوط به طرح ارتقاء امنيت اجتماعي باشد به سمت آن حرکت کرديم تا سروگوشي آب داده باشيم. اما دريغ از يک نفر که محض رضاي خدا آنجا نشسته باشد. از اين وضعيت عکسي تهيه نکردم! دليلش اين بود که نمي‌خواستم به اين زودي جلب توجه کرده و حساسيت‌برانگيز شده باشم. راستش را بخواهيد شرايط موجود به طور ناخودآگاه حسي از ناامني را بر انسان تحميل مي‌کرد.
           
محيط پارك وسيع و متاسفانه در زواياي تاريك آن به دليل عدم كنترل، اتفاقات ناگوار اخلاقي در شرف وقوع بودكه نه نور كافي براي تهيه تصوير موجود بود و نه شرايط امنيتي اجازه چنين كاري را به خبرنگار يالثارات مي‌داد.

موسيقي مطرب و هلهله مستانه

همينطور که حرکت به جلو ادامه داشت بر تراکم جمعيت و صحنه‌هاي تاسف‌بار نيز افزوده مي‌شد. صداي مبهم موسيقي که از چند صد متر دورتر شنيده مي‌شد اينک تبديل به صدايي مهيب شده بود که همهمه انبوهي از جيغ و سوت و هلهله نيز آن را همراهي مي‌کرد. از روي حجم صدا مي‌شد حدس زد تعداد جمعيت به همان انبوهي است که سيماي جمهوري اسلامي ايران به تصوير مي‌کشد.

در مسير محل برنامه اصلي يک چادر سرپوشيده وجود داشت که صداهايي مشابه همان صداهاي قبلي از آن شنيده مي‌شد.

به زحمت در ميان انبوه جمعيت که به شکل مختلط در حال ورود و خروج از يک درب بودند خود را به داخل چادر رسانديم. شخصي با لباس قرمز مشغول آوازه‌خواني و جمعيت هم مشغول تشويق و بعضا حرکات موزون بودند(!) البته اين وضعيت در حضور تعدادي از برادران حفاظت ناجا انجام مي‌شد که به زحمت مشغول مديريت جمعيت بودند و به طور قطع وقت و امکان آن را نداشتند که به محتواي برنامه و عکس العمل حضار بپردازند.
    
چه اينکه شايد اصلا به آنها مربوط هم نبود. وضعيت موجود آنقدر نامناسب بود که حتي جايي براي خروج دوربين از داخل کيف هم وجود نداشت و به ناچار از آن محل خارج شديم.

کارناوال پينوکيو!

کمي نزديک به محل برگزاري جشن اصلي کارناوالي مشاهده مي‌شد که بيننده را به ياد کارناوال کارتون پينوکيو مي‌انداخت. بلند گوهايي بزرگ روي آن نصب شده بود و اشخاصي با پوشيدن لباس عروسک با موزيک تند پخش شده از آن بلند گوها مشغول رقص بودند. البته مجري اين کارناوال از همان بلند گو فرياد مي‌زد :" ما امشب مي‌خواهيم اين پارک را بترکانيم! هرکس مايل است دنبال ما راه بيفتد!"

اگر يادتان باشد در کارناوال کارتون پينوکيو هم صاحب آن با همين قبيل کارها بچه‌هارا گول مي‌زد و بعد از تبديل کردن آنها به " درازگوش" از آنها سوء استفاده مي‌کرد.

به هرتقدير با اتکا به اين ضرب المثل که مشت نمونه خروار است دستگيرم شد که در محل اصلي برگزاري جشن بايد چه خبر باشد!

کارت خبرنگاري نه؛ فقط نامه شهرداري!

دقايقي بعد پشت درب‌هاي اصلي محل برگزاري جشن بوديم. جايي که برادران نيروي انتظامي دست‌هاي خود را براي جلوگيري از ورود جمعيت بيشتر حلقه کرده بودند. کارت خبرنگاري را آماده و به يکي از مامورين نشان دادم. او هم گفت که اين کارت به درد نمي‌خورد و فقط با نامه شهرداري اجازه ورود داده مي‌شود.

خواهش و تمنا هيچ فايده اي نداشت. ناچار به سمت يکي ديگر از دربها حرکت کردم و به يکي ديگر از مامورين که از شدت فشار جمعيت صورتش سرخ شده بود مراجعه نمودم! او هم مثل همکار ديگرش همين جواب را داد. بالاخره به او گفتم اصلا بي‌خيال خبرنگاري و نامه! تو که مي‌داني من خبرنگارم و براي کار آمده‌ام؛ يک استثنايي قائل شو و بگذار وارد شوم. او هم اجازه داد تا خود را به محوطه اصلي جشن برسانم.

ازدحامي از اختلاط مرد و زن!

انبوهي از جمعيت! شايد ۶۰ الي ۷۰ هزار نفر مي‌شدند. به قول خودمان جمعيت در بعضي جاها روي سرو کول هم سوار بودند! زن و مرد، دختر و پسر، پير و جوان کيپ تا کيپ روي صندلي‌ها نشسته بودند؛ نه جاي نشستن داشتم و نه ايستادن. مجبور بودم در بين ازدحام و در بين باريکه راهي که بين رديف‌هاي صندلي‌ها بود حرکت کنم. اين درحالي بود كه تقريبا همين تعداد از مردم بيرون از محل اصلي برگزاري جشن مستقر بودند.
    
رقص دسته جمعي با دعوت غير مستقيم مجري! و چاشني نزاع
وضعيت موجود در حالي تمرکز براي رصد آنچه رخ مي‌داد را برهم مي‌زد که هرز گاهي مجري برنامه (شهرياري ) نيز با دعوت از جمعيت براي همراهي با اجراي يک خواننده به اين آشفتگي مي‌افزود. احتمال مشاهده هر صحنه اي وجود داشت! برخي از زنان و دختران از شدت فوران احساسات به رقص در‌آمده بودند. مردان و پسرهايي هم اطراف آنان بودند که يا همراهيشان مي‌کردند يا تشويق! البته عده اي هم با ولع تمام مشغول مشاهده اين صحنه‌ها بودند.آشفتگي در قلب جشن شعبانيه و مشاهده اين صحنه‌ها به کنار! تحمل وضعيت وقتي سخت تر مي‌شد که عده اي از افراد به دلايل نامعلوم و شايد...جلوي چشم حضار و خانواده‌ها مکررا به جان هم مي‌افتادند و نزاع مي‌کردند.

ناراحتي و عذاب وجدان متدينين

از همه بدتر اختلاط اقشار مختلف دراين آشفته بازار بود. اراذل و دختران و زنان بسيار بدحجاب از يک طرف و خانواده‌هايي باسرو وضع معقول و موجه از طرف ديگر، زانو به زانوي هم نشسته ومشغول تماشاي اين صحنه‌ها بودند. بيچاره خانواده متديني که با تبليغات صدا و سيما براي شرکت در جشن شعبانيه به اين محل آمده بودند و با اين اوضاع آشفته روبه‌رو بودند!

عده اي که خود بعضا ايجاد کننده اين رخدادها بودند از آن لذت مي‌بردند و برخي ديگر از شرايط موجود در رنج وعذاب. بالاخره شرايط سخت موجود و فشار جمعيت کاري کرد که با تهيه چند عکس از صحنه‌هايي که ضمن انتقال حال و هواي موجود در اين جشن کمتر احساسات عمومي را جريحه دار کند با زحمت محل جشن را ترک کنيم.

مجري : "مردم واقعا بايد قدر چنين برنامه‌هايي را بدانند"

در مسير بازگشت که اندکي فشار عصبي کمتر شده بود و تمرکز خود را به‌دست آورده بودم، صداي مجري برنامه ( شهرياري ) را مي‌شنيدم که ديگر مجري برنامه (احمد زاده) را براي خنده حضار به يك باطري تشبيه مي‌کرد!
          
در همين بين جملات چند شب پيش همين آقا که از سيماي جمهوري اسلامي پخش شده بود در ذهنم تداعي شد که به طور مکرر از شهردار تهران براي ايجاد چنين فضايي تشکر مي‌کرد و برسر مردم منت مي‌گذاشت که مي‌توانند مجاني از اين فضا استفاده کنند و صداي خواننده‌هايي که را بايد ده‌ها هزار تومان خرج کنند تا به کنسرتشان بروند اينجا بشنوند!
       
البته مصاحبه راديو تهران با روحاني معروف برخي هيآت مذهبي (حجت الاسلام‌ آقاي شهاب مرادي) نيز برايم تداعي مي‌شد كه به هر دست آويزي چنگ مي‌انداخت تا به تبيين و توجيه برگزاري اين قبيل جشنها بپردازد و البته توصيه‌هاي مشفقانه اش كه برلزوم گسترش چنين فضاهايي تاكيد مي‌كرد!
      
يک بنر، چند نام و چند سوال از متوليان جشنواره شعبانيه
به هرحال با سري افکنده و دمق ازآن مشاهدات نزديک نيمه شب خود را به درب ورودي پارک رسانيديم. جايي که مشاهده بنر تبليغاتي اين جشن تاسف شب ۲۴ تير ماه را برايمان تکميل کرد. ذيل بنر نام سازمان‌هاي حامي و باني اين جشن مفتضح ذکر شده بود:" سازمان بسيج ورزشکاران، شبکه سوم سيما، شبکه تهران، نيروي انتظامي تهران بزرگ، شهرداري منطقه ۱۵، سپاه محمد رسول الله(ص)، سازمان تربيت بدني، بانک شهر، سازمان رسيدگي به امور مساجد(!) "
       
آنچه از نهم تير ماه تا کنون در پارک آزادگان و به اسم جشنهاي شعبانيه رخ داده است و ما تنها يك شب از آن را گزارش كرديم، تا نهم مرداد ماه ادامه دارد كه از چند زاويه مورد نقد و اعتراض شديد است.

۱- سيماي جمهوري اسلامي ايران طبق کدام دستورالعمل و براساس کدام شرح وظيفه برنامه اي بي‌محتوا و جلف مانند آنچه در اين مدت برگزار شده را تحت عنوان جشن مذهبي شعبانيه به خورد ملت مسلمان شيعه ايران مي‌دهد؟ آيا پخش موزيک‌هاي تند و غير شرعي پاسخ به اعتراض مردم متدين پس از نماز جمعه ۱۷ تير ماه در سراسر کشور است که از همه نهاد‌ها خواستند تا قانون گسترش عفاف و حجاب را با جديت و تمام وکمال اجرا کنند؟

عملکرد سيماي جمهوري اسلامي ايران در اين چند شب منطبق با کدام يک از بندهاي ۳۱ گانه مربوط به شرح وظيفه اين سازمان است که در قانون گسترش عفاف و حجاب براي آن مشخص شده است؟ آيا سيماي جمهوري اسلامي ايران براساس وظايف دوران انتظار مي‌خواهد با گزارش اين‌گونه برنامه‌ها مردم را براي ظهور حجت خدا(عج) آماده کند؟ يا آنکه به ترويج فرهنگ انتظار بپردازد؟ آيا ذکر چند صلوات و سردادن چند شعر درمدح حضرت بقيه الله(عج) در کنار برنامه‌هايي سراسر هجو و اشاعه دهنده منکر و فساد رافع مسئوليت اين دانشگاه بزرگ است؟ کدام يک از مدعوين اين برنامه از هنر پيشه و خواننده و نوازنده و ورزشکار کلامي در جهت گسترش فرهنگ مهدويت خرج کردند؟
     
۲- شهرداري تهران با کدام مجوز و براساس کدام شرح وظيفه، محيطي اينچنيني را فراهم کرده است تا بدون هر گونه ضابطه و به شکلي مختلط زن و مرد، دختر و پسر، محرم و نامحرم در يک محل و با آن ازدحام ناخوشايند گرد هم آيند؟ چه کسي به به اين نهاد اجازه داده تا با پول بيت المال با ايجاد فضايي کنترل نشده در واقع به اشاعه فساد و ابتذال و دعوت مردم به رقص و پايکوبي بپردازد؟

شهرداري تهران که بارها به شکل رسانه اي از عدم تامين بودجه براي تکميل پروژه مترو شکايت دارد، با کدام مجوز پول بيت المال را خرج اشاعه منکر و لهو و لعب و ايجاد محيطي امن براي برخي اراذل از خدا بي‌خبر مي‌کند؟ تا درسايه برنامه‌هاي بدون نظارت آن سازمان به آرمان‌هاي انقلاب و خون شهدا دهن کجي عملي شود و فضايي سراسر ‌گناه‌‌آ لود و به دور از معنويت ايجاد کنند؟
          
۳- آيا نيروي انتظامي به غير از وظيفه مسدود کردن پارکينگ‌ها و ممانعت از ورود حجم بيش از ظرفيت جمعيت به داخل محل برگزاري جشن وظيفه ديگري نداشته و ندارد؟ کدام يک از تجمع‌هاي بعضا مشکوک اطراف محل برگزاري جشن کنترل شده و مي‌شود؟ گشتهاي طرح امنيت اخلاقي که سردار احمدي مقدم مدعي است اين روزها کارشان براثر همراهي مردم تنها به تذکر ختم مي‌شود، کدام يك از محل‌هاي برگزاري جشن به اصطلاح شعبانيه و اطراف و حاشيه‌هاي امن ايجاد شده در كنارآن را کنترل کرده و مي‌کنند؟

از كنار اين «مسئولين» كه عاملين اصلي اجراي چنين افتضاحي به اسم جشن شعبانيه و امام زمان هستند بگذريم لازم است، نهادهايي چون بسيج، سپاه محمد رسول الله، و سازمان رسيدگي به امور مساجد نيز نقش خود در فرايند فراهم کردن محيطي چنين بي‌ضابطه براي انجام فسق و گناه و اشاعه بي‌بند و باري مشخص و تبيين کنند. وبه مردم توضيح دهند كه آيا نام آنان صرفا براي نمايش در بنرهاي تبليغاتي اين جشن درج شده است و يا اين كه اين نهادها واقعا در فرايند اين برنامه نقش آفريني مي‌كنند؟! با عرض پوزش از محضر بقيه الله العظم(عج) در انتظار عذر خواهي و توضيح مسئولين، و جمع آوري وضع موجود هستيم.
     


کد مطلب: 176866
Share/Save/Bookmark
 


 
 
انا لله و انا اليه راجعون!
اللهم عجل لوليك الفرج! (453631)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۴:۴۴:۲۸
 
باعرض سلام و خسته نباشید
باعرض معذرت از شما ولی تو ارگانها و شهرداری و ناجا مخصوصا ناجا چون اگه برخورد داشت 1 طلبه جوان یا قوی ترین مرد ایران این طوری نمی شدند. (453640)
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۴:۵۰:۳۰
 
1. بنظر نمی رسه اکثریت باشند.
2. واقعیت اینست که محتوای سخیف این برنامه ها چنین افرادی را نیز جمع می کند.
3. مشکل افرادی هستند که فکر می کنند شادی و نشاط یعنی موسیقی پاپ و مصاحبه با چند هنرپیشه و قهرمان ورزشی در حالیکه شادی باید منتهی به فراغت ذهن و جسم جهت درک بیشتر فضایل زندگی و معنویت بشه
4. ما هنوز نتوانسته ایم مصادیق حلال و مشروع نشاط و شادی را تبیین کنیم. (453644)
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۴:۵۱:۰۹
 
فقط میتونم بگم متاسفم!!
نه از حضور اونها که از عکس العمل شما
نمی تونیم مثل کبک سرمون رو زیر برف کنیم و واقعیت ها را نبینیم
واقعیت های که از عکس العمل های 30 ساله اینچنینی حادث شده است (453647)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۴:۵۱:۳۹
 
با عرض تسليت به محضر امام زمان (عج) كه به نام ايشان و در ايام تولد ايشان همچين جشن گناهي توسط مدعيان.... برگزار شد و متاسفانه افتخار هم مي كنند!؟
آقايان مدعي... فاين تذهبون
يعني راي جمع كردن اين قدر واجب است دست به هر كاري بزنيم!؟
شما روي اصلاح طلبان را سفيد كرديد!!
البته مسئولين شهري اعلام كرده اند اين جشن ادامه خواهد داشت!!
پس بي خود نيست كه ظهور آقا اين همه تا خير افتاده است!
آيا با برپايي اين جشن ها مي خواهيم به استقبال مهدي فاطمه (س) برويم؟!! آن هم در تنها كشور ام القراي جهان اسلام ...
با اين وضعيت كه مشخص است هزاران سال ظهور مولا عقب خواهد افتاد.
آقاي ... جواب امام زمان(عج) را چه خواهد داد...
امام زمان! شرمنده ايم...
اي شهدا شرمنده ايم كه ياران ديروزتان امروز....
شرمنده ايم ياران ديروزتان امروز با نام شما... (453662)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۰۴:۱۵
 
شهر، داری به سبک اسلام نوین (453673)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۰:۵۰
 
گویا هدف شهرداری تهران پيروزشدن درانتخابات است به هرقيمتي كه باشد (453677)
United States
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۲:۴۱
 
باسلام
بنده یک شب رفتم برنامه را ببینم با قضایایی مواجه شدم که می خواستم خانواده خودم رو ببرم، پشیمان شدم دختران وپسران وزنان ومردانی که باهم سیگار وقلیان کمترین چیزی بود که میل می کردند امیدوارم این جشنها مکانی برای بی بندوباری وانواع لجنزارها نشوند (453683)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۶:۴۱
 
اينا هم قايباف رو رئيس جمهور نمي كنه (453684)
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۷:۳۱
 
اینکه شما متاسفی چون یه عده غیرت و ایمان به خرج میدن و به فساد حتی از نوع فراگیرش اعتراض می کنن بیشتر جای تاسف داره
با این استدلال شما بعثت انبیا (ع) برای جوامع دور شده از انسانیت بی معنی میشه و از طرفی اومدیمو واقعیت جامعه این شد که تجاوزهای گروهی و زورگیری بخش اعظمی از جامعه رو فراگرفت اونوقت بازم جرئت داری بگی باید بهش تن داد؟ و اون موقع راحت می تونی باشی از اینکه ناموست در چنین جامعه ای تردد کنه؟
اگر قرار باشه هر منکری زیاد شد مومنین سیب زمینی وار بهش تن بدن که دو روزه ریشه دین زده میشه
تاریخ ادیان رو در قرآن کریم نخوندی که دو دسته آدم با گناهکاران اقوام عذاب شدن:
1- اونایی که راضی به اون گناه بودن هرچند خودشون انجام نداده باشن
2- اونایی که مثل سیب زمینی از کنار قضایا رد شدن و امر به معروف و نهی از منکر نکردن (453685)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۸:۰۰
 
اللهم عجل لولیک الفرج (453686)
United States
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۸:۱۵
 
خاک بر سرتون که چشم دیدن شادی رو ندارید

بدبختهای عقده ای (453688)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۱۹:۲۹
 
چرا ما ایرانی ها در همه چیز مثل عقده ای ها رفتار می کنیم
با این اوضاع می بینم خانم میلانی چندان هم بیراه درباره ایرانی ها حرف نزده
یه عده فکر می کنن آزادی یعنی اینکه فقط زن و مرد تو هم بلولن (453702)
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۳۰:۵۰
 
بقول اقای قرائتی زمانی فرمودند امام حسین(ع)درنزد ماشیعیان هم مظلوم هستند هرکاری راانجام می دهیم وبه پای امام می نویسیم طرف نماز نخوانده ،می گوید تاصبح پای دیگ غذای امام حسین (ع) بودیم و....متاسفانه باب شده است اینکه بگویم دین مادین شادابی وپرنشاط است وهمه اش غم وعزا نیست روبسوی این برنامه ها آورده ایم ،وقتی شما متاسفانه می بینید گروههای همخوانی وتواشیح اخیرا روبه موسیقی آورده وتمام سرودهای خودراباآهنگ وموسیقی می خوانند دیگر چه انتظار! این همه اعمال معنوی برای ماه شعبان وشب ولادت سفارش شده است ولیکن مامتاسفانه فقط بدنبال کارهای اینچنینی هستیم .مد شده است در عروسیها خواننده اول مجلس می گوید دهان خودراخوش بو کنیم به ذکر صلوات وبعد ازآن بزن بریم تاآخر مجلس یکدم موسیقی خفن وشعرهای مستهجن کوچه باغی ودرنتیجه سر درد برای مستعمین بیچاره که پس ازمدتها به هم رسیده اند.مثل مراسمهای جشن شعبانیه درپارک آزادگان هم همین است ، کعبه بهانه است .....باید گفت شب نیمه شعبان بااین همه فضلیت چرامعصیت؟ حرف آخر اینکه چراغونی ها وشربت وشکلات وجشن وشادی باید باشه اما گناه هرگز! (453716)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۳۹:۲۶
 
انشاء الله خداوند متعال در ظهور حضرت صاحب الامر (عج) عجله كند كه جامعه با اين حرف ها درست بشو نيست (453726)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۴۸:۵۵
 
باسلام تشکراز جهان که بالاخره بعداز20روزاین گزارش روتهیه کردن وعرض پوزش از محضر بقيه الله العظم(عج) به نظر من گزارشگرشماتازه جنبه های خوبه این مراسم رودیدن داخل جشن رو که کمی توضیح دادن البته کمی!!!اگر کمی اطراف مراسم رو نگاه میکردن متوجه فجایع بزرگتری رو هم میشد دید (453727)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۴۹:۲۷
 
تقریبا تمام اینگونه جشنها و مراسمهای شبیه اینها مثل کنسرت های موسیقی مملو از این مسایل است چندی پیش به اتفاق خانواده به جشنواره ایل قشقایی واقع در ابتدای جاده لشکرک رفتیم که با دیدن این صحنه ها سریعا محل رو ترک کردیم وقتی مسئولین بی غیرتی پیشه میکنن همینه واز این بدتر هم هیشه (453731)
Russian Federation
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۵۰:۱۰
 
بعضی وقتا از اینکه می ترسم روزی در منجلاب گناه فرو روم آرزوی مرگ می کنم. اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و جعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه. (453732)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۲۹ ۱۵:۵۰:۲۳
 
پناه بر خدا (454111)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۰:۰۸:۲۵
 
شهدا شرمنده ایم.... (454138)
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۰:۳۴:۴۴
 
m.k
خاک ره دکانم شمه سر (1108316)
۱۳۹۲-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۹:۳۸
 
انتظار، معنويت، نشاط، سلامت و ورزش
نه بهتر بود میگفتند نه انتظار نه معنویت
نشاط = لوده گری
سلامت = گناه
ورزش=رقص
چه مسخره بازی ایه این گند کاریا
اگه امام زمان (عج) از این جشنا نخواد کیو باید ببینه؟؟؟ (454256)
United States
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۸:۴۸:۴۶
 
در منتخب التواریخ ص 875 آمده است:

امام صادق علیه السلام فرمودند :

ای مفضل ایا میدانی زورا کجا واقع شده است؟
عرض کردم خدا و حجتش داناترند.
فرمود :بدان ای مفضل در حوالی ری کوه سیاهی ست که در دامن ان شهری بنا شده است که طهران نامیده شود و ان است زورا که قصرهایش مثل قصرهای بهشت و زنهایش مثل حور العین است بدان ای مفضل ان زنها متلبس به لباس کفار میشوند ودر هیئت ظالمان میباشند و به محل سکونت شوهر ها کفایت نمیکنند و از ایشان درخواست طلاق میکنند و مردها به مردها و زنها به زنها اکتفا میکنند و مردها شبیه به زنها و زنها شبیه به مردها میشوند پس اگر تو بخواهی دینت را حفظ کنی پس دراین شهر سکونت مکن و مسکن برای خود قرار مده چون محل فتنه است پس از انجا به قله کوهها و از سوراخی به سوراخی مثل روباه و بچه اش فرار کن.

همچنین در مناقب العتره ابن فهد حلی آمده است:
رسول خدا صل الله علیه واله وسلم فرمودند :
وای بر امت من از شورای کبری و شورای صغری
عرض شد این دو شورا چه وقت خواهد بود؟
فرمود شورای کبری بعد از وفات من برای غصب خلافت برادرم و حق دخترم برپا خواهد شدو شورای صغری در غبیت کبری و در زورا (تهران) برای تغییر سنت من و تبدیل احکام واقع خواهد شد.
در کنز العمال ج۱۴ ص ۲۲۹ نعمان بن بشیر روایت کند که : پیش از ساعت ظهور فتنه هایی بروز میکند همچون اینکه شب تار باشد و شخص در صبح مومن بوده و چون شب فرا رسد کافر گردد و یا شب کند در حالی که مومن بوده و صبح کند در حالی که کافر شده استو گروهی دین و اخلاق خود را هب متاعی ناچیز از دنیا بفروشند. (454259)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۲:۴۸
 
خوبه که اینجا جمع شدن والا به بهانه تعطیلی روز بعدش همه تو خیابونا بودن
آقای عزیز انقدر راجع به مردم بد قضاوت نکن از کجا میدونی ته دلش چی با خداش میگذره که تازه از شما قربش بیشتر نیست (454262)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۴:۱۲
 
بابا بس كنيد اين مسخره بازيارو ... توقع دارين مردم همش بزنن تو سر و كلشونو گريه كنن؟ همون لبنان و سوريه اي كه همين شماها همش ازش دم ميزنيد، بريد تماشا كنيد كه چجوري لباس ميپوشن و چه جوري جشن ميگيرن. پس چرا اونا خوبن و فقط واسه ما بده؟ ها؟!! (454266)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۶:۳۷
 
بروگم شو.کی گفته بزنی توسرت آدم باش وحیاداشته باش.میدونی خداچیه (1391187)
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۰۹:۳۰:۲۲
 
اصلا بحث قرب و نزدیکی اونا به خدا نیست
کسی با توی دل کسی کاری نداره
بحث جامعه اسلامیه که با سهل انگاری همین حضرت مقرب !!! داره به لجن کشیده می شه و دستور صریح خدا زیر پا گذاشته می شه (454273)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۹:۰۶:۰۳
 
اگر این جشن به نیت خالص برای خدا و امام مهدی(عج) بود این اتفاقات پیش نمی اومد اما متاسفانه نیست بیشتر شبیه میتینگ سیاسی است
بایدم این وضع پیش بیاد
امام مهدی شرمنده ایم...

(454286)
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۹:۲۴:۲۴
 
کجاش شبیه جامعه اسلامی
جامعه اسلام ساختگی یا اسلام واقعی؟ شمافقط عادت کردید دیگران رو زیر سوال ببرید
حضرت مقرب!این کار از بیخ تو مملکت عزیز ما ایرادپیدا کرده..من که حجابم رو رعایت میکنم تکلیف دارم که یاد هم سن خودم بدم که مثل من از دین و خداش لذت ببره. مثلا اون که مسیحیه خداش با شما فرق میکنه؟خدا دوسش داره حرفش رو میشنوه امثال من و شما راه درست گفتن روبه اونا بلد نیستیم تا اونم بتونه از با خداش بودن لذت ببره
بس کنید اگه امام زمان بیاد اول همه روش به من و شماست که به بقیه کمک نکردیم غرق نشن بلکه انقدر عجب گرفتیم که ماهم داریم غرق میشیم. (454290)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۹:۳۲:۴۹
 
شهدا شرمنده ايم . . . . . (454299)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۹:۴۱:۲۵
 
متاسفانه از دو جهت فرهنگ عفاف ضربه خورده
1- افراط ها و تفریط ها
2- کارشکنی برخی مسئولین و رسانه های معاند
3- ضعف در آموزش فلسفه عفاف و جا انداختن این فرهنگ
4- تعریف شادی و نشاط در لودگی، برهنگی، و بی عفتی
5- اهمیت ندادن دولتهای روی کار به فرهنگ عفاف (454310)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۹:۵۴:۴۹
 
بابا 5ميليارد طلب از هند چي شد؟ (454350)
Latvia
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۱۰:۳۹:۲۰
 
دست مسولين امر درد نكند واقعا"!!! (454383)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۸:۴۸
 
واقعيت اينست براي بيشتر جوانان تنبل سخت است شور جواني را بر وفق فقه اسلام انجام دهند. واقعيت ديگر اينست براي عزاداري برنامه زياد داريم اما براي شادي خير. (454401)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۳:۳۸
 
واقعاً كه بايد از اين دولت مردم محور تشكر كرد (454681)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۱۶:۰۰:۵۰
 
نيروي انتظامي تشكر تشكر (454736)
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۱۸:۲۸:۲۰
 
شما ها چرا گیر دادین به این مردم بدبخت حتی نمیزارید مردم یه روز خوش باشن (454887)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۰۲:۳۰:۳۶
 
خوشی به نظرتویعنی عین حیوان رفتن روسروکول هم دیگه.والا حیوانم اینجوری نمی کنه (1391189)
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۰۹:۳۲:۰۵
 
اینقدر از امام زمان خرج نکنید که روزی که بیاد شما و امثال شمارو از لبه تیغش رد میکنه که شادی رو از مردم گرفتید


@ (454888)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۰۲:۳۴:۵۹
 
سلام واقعا متاسفم واسه مسئولین امر چطور میخایین جواب شهدارو بدیدبه خدای احد و واحد قسم بیشترین شبی که امام زمان گریه میکنه شب تولدش هست چرا شب میلاد امام زمان اربابمون رو زجر میدید ماها شیعه هستیم مثلا؟؟؟؟؟؟ (454946)
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۱:۲۸:۰۲
 
خیلی خوبه واقعا روز به روز داریم پیشرفت می کنیم منتها اون پیشرفتی رو که آمریکا میخواد و دل امام زمان رو خون میکنه
مسئولین.... (455021)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۵:۲۹:۱۱
 
سلام .تا زماني كه مسئولين مربوط بخش هاي فرهنگي برنامه اي بلند مدت براي اين امر نداشته باشند وضع همين خواهد بود وبهتر نخواهد شد. يا علي (455044)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۵:۵۵:۵۳
 
ريشه اي بايد كار شود نه ظاهري (455046)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۵:۵۹:۳۶
 
متاسفم که شادی یک ملت همیشه باعث ناشادی عده ای می شود (455102)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۸:۳۴:۱۳
 
واقعا اونایی که کم کاری کردن انشا الله که نتونن جوابگوی شهدا باشن (455104)
۱۳۹۰-۰۴-۳۱ ۱۸:۴۰:۱۶
 
جالبه که یک شب در این برنامه که از شبکه تهران هم پخش میشد، شاهین آرین آهنگ پرچین را خواند که از نظر مرکز موسیقی سازمان صدا وسیما غیر قابل پخش اعلام شده و شبکه ها حق پخش آنرا ندارند. (455294)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۱:۲۴:۳۵
 
نمیدونم این آدرس غلط رو کی به آقای قالیباف داده که مردم ما نیاز شدیدی به جشن های آنچنانی دارن؟
همین آقای ... سردار سپاه هستند که به شهرداری تهران مامور شدن.نمیدونم واقعا خودشون اهل این برنامه ها بودن یا اقتضای شرایط ایشون رو به این سمت و سو برد!
راستی وقتی ایشون فرمانده سپاه تهران بودن اهل امر به معروف و نهی از منکر بودن!
خدا عاقبت ما رو به خیر کنه. (455373)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۲:۵۰
 
دل امام زمان (عج) رو شاد كردن؟ خدايا ظهور اقا رو زودتر برسون (455455)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۲:۱۶
 
آمین (1270496)
۱۳۹۳-۰۴-۱۷ ۱۴:۱۶:۱۶
 
با سلام
این شکلی که شما پیاز داغشو زیاد کردید نیست
من هر شب می رم هر کسی در هر جوی که قرار می گیره باید مرز خودشو حفظ کنه و بدونه کجا پا گذاشته و هر کسی که ناراحت میشود از این جو تشریف فرما نشود.شادی به مردم نیامده؟ (455482)
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۵۲:۵۳
 
با اين افتضاح آنوقت انتظار ظهور داريم ! آيا امام زمان كه جاي خود دارد آيا امام خميني آيت الله بهجت و.. در اين مراسم شركت مي كنند؟ چطور اسمش را اعياد شعبانيه گذاشته ايم از شهرداری و صداو سیما جاي تعجب است براي اين افتضاح نمايشي!!! (455486)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۳:۵۴:۳۶
 
شهداي عزيز سلام . اينجا به ما خيلي خيلي خوش ميگذرد . فقط ميخواستم تشکر کنيم شما ها رفتيد تيکه تيکه شديد ماهم اينجا در نبود شما جشن آزادي !!! ميگيريم . (455551)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۴:۳۵:۳۷
 
بعضی ها برای انتخابات دست به هر کاری می زنند .
اهمیتی ندارد اسلام ، رهبری و خون شهدا
هر چند که با شهدا معروف شده باشند
ای وای بر من (455697)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۶:۳۴:۰۶
 
فهمیدیم که شادی و نشاط وحتی زندگی کردن برای مردم ایران گناه و جرم محسوب می شود. (455870)
Turkey
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۲۰:۱۶:۲۸
 
آقایان چرا بعضی نطرات مردم که مخالف شماست در سایت قرار نمی دهید آزاد باشید.... (455905)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۲۱:۲۷:۱۴
 
ای خدا ما داریم به کجا میریم (455912)
United States
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۲۱:۴۸:۴۸
 
جای تاسف هست که بجای رسیدگی به مسایل و مشکلات فراوان و پیچیده مردم به این چرندیات میپردازید (455947)
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۲۳:۴۰:۱۸
 
مسائل مهم یعنی درددین داشتن نه پول روپول گذاشتن عقل کل (1391192)
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۰۹:۳۳:۵۱
 
از این که در ایران زندگی می کنم واقعا متاسفم (456069)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۰۸:۱۹:۱۶
 
ثمره ی کسب رزق حرام و شبهه به طرق مختلف همین است که می بینیم! چقدر بدنبال کسب رزق و روزی حلال هستیم ؟!!! (456106)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۰۸:۵۷:۵۷
 
این آقایون هیچ درکی از معنی انتظار فرج ندارند.
وقتی میبینند که امام زمان (عج) با دعا و گریه نیامدند، میخواهند امام زمان را با رقص و آواز بیارند.
خدا به مسئولین این برنامه عقل و معرفت عطا کنه (456395)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۱۲:۴۲:۴۰
 
به جاي راه اندازي مراسم لهو و لعب به آقاي قاليباف بگوييد جلوي موشها و گربه هاي شهر را بگيرد كه تعدادشان از شهروندان بيشتر شده است سلامتي مردم مهمتر از ولخرجي است (456476)
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۱۳:۴۵:۴۱
 
سلام
یکی از عزیزان نوشته :
ما هنوز نتوانسته ایم مصادیق حلال و مشروع نشاط و شادی را تبیین کنیم!!!!
واقعا دیگه چه چیزی باید گفته بشه تا یه آدم عاقل بفهمه که حلال کدومه و حرام کدوم ؟
اینکه شادی اگه مناسب مجالس لهو و خوشگذرونی باشه ، حرومه ، این دیگه توضیح بیشتر میخواد؟!!
بابا! این که دیگه روشنه !
نه ! نکته اینجاست که نمیخوان عزیزان بفهمن ! (456577)
Venezuela
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۱۵:۱۳:۴۱
 
واقعا برای اینطور ادما متاسفم (600028)
۱۳۹۰-۱۱-۰۷ ۱۴:۴۷:۰۶
 
به شما چه ربطی داره (695766)
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۷:۰۲
 
سلام من نمیدانم به این کارها چه بگویم ولی واقعا از مسلمان بعید است زیرا که ما مسلمان بودن راقبول کردیم ولی متاسفانه تنها در موقع تکمیل کردن فرم یادمان می افتد که شیعه هستیم وهمه بدانند خداوند به سختی توبه ما را قبول میکند زیرا مثل زمانهای قدیم نیست هر روز رادیو وتلویزیون وقران وطلبه ها به ما گوشزد میکنند با این همه اطلا رسانی وای به حال ما مثل زمان قدیم نیست که با اسب 5روزراه بروند وچیزی را اطلاع دهند. (700995)
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۲۳:۰۲:۱۶
 
طاها
اللهم عجل لولیک الفرج (841228)
۱۳۹۲-۰۱-۱۰ ۰۰:۵۲:۱۵
 
mohamadreza
واقعا هیچی نمیشه گفت فقط میتونم بگم که متاسفم اینجا واقعا ایرانه (854447)
Sweden
۱۳۹۲-۰۲-۰۳ ۰۶:۲۷:۵۲
 
فاطمه
من واقعا برای این وضع بدحجابی متاسفم. اهل اصفهانم و ماه پیش که اومدم تهران اشکم در اومد. نمیدونم باید چیکار کنم (917118)
۱۳۹۲-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۰:۰۲
 
علی
وای به روزی که بگنددد نممممک (1001843)
۱۳۹۲-۰۸-۰۱ ۰۰:۱۲:۴۴
 
ما ایران ها به همه چی باید گیر بدیم و ایراد حتی به لباس پوشیدن مردم . (1045930)
۱۳۹۲-۰۹-۱۵ ۱۹:۳۰:۲۱
 
reza
من با دوستام یک شبشم از دست ندادیم و هر شب اونجا بودیم اینجوریا هم که شما میگید بی حجابی و... نبود و بهتر بود شما بجای انتقاد افراطی راه حل اراعه بدید. (1114291)
۱۳۹۲-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۶:۲۹
 
رضا
الفاتحه به این تهران (1161298)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۸:۵۲:۲۶
 
واقع افتضاح هست (1162095)
۱۳۹۳-۰۱-۰۱ ۱۹:۰۳:۰۴
 
ایرانی
تا وقتی تفریح سالم وجود نداره یا اونایی هم که هست اینقدر گرونه همین آشه و همین کاسه نمیشه که همش گریه کرد، باید شاد بود اما معنای شادی تو کشور ماتعریف نشده برای همین مردم تا یه کار خلاف قانون انجام میدن هیجان زده میشن و فکر میکنن این یعنی شادی، مشکلات زیاده همه چیز هم بهم گره خورده مشکلات باید حل بشن تا فرهنگمون که تقریبا داره از دست میره هم درست بشه.بهجای متاسف بودن هم از همین الان شروع کنیم نمیخواد دیگران رو درست کنیم حداقل خودمون درست باشیم. (1235455)
۱۳۹۳-۰۳-۰۸ ۲۲:۳۷:۳۰
 
erfan
بسیار متاسفم...
خدا صاحبمونو برسونه (1275202)
۱۳۹۳-۰۴-۲۳ ۰۷:۰۳:۰۳