يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۰
۹

روحانی: آموزش فقط یکی از کارکردهای مدرسه است

دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰
کد مطلب: 739006
رئیس‌جمهور گفت: آموزش فقط یکی از کارکردهای مدرسه است؛ آموزش مجازی جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه نیست.
روحانی: آموزش فقط یکی از کارکردهای مدرسه است
به گزارش جهان نيوز، در جلسه امروز هیئت دولت که به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش گزارشی از آغاز سال تحصیلی به هیئت وزیران ارائه کرد.

رئیس‌جمهور در این جلسه، ضمن قدردانی از وزارت آموزش و پرورش، معلمان، مدیران و سایر عواملی که زمینه بازگشایی مدارس را در آغاز سال تحصیلی 1400ــ1399 فراهم کرده‌اند، اظهار داشت: نهاد مدرسه دارای کارکردهای مختلفی است که آموزش تنها یکی از آنهاست و لذا آموزش مجازی، جایگزین کاملی برای نهاد مدرسه محسوب نمی‌شود.

روحانی افزود: تربیت، پرورش خلاقیت، رشد روحیه جمعی، همکاری و جامعه‌پذیری، از دیگر کارکردهای مدرسه است که موجب شد بکوشیم با حفظ سلامت فرزندان ایران اسلامی، نهاد مدرسه را فعال کنیم.

در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی، مورد بررسی و تصویب هیئت وزیران قرار گرفت.

** واگذاری اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی برای تأمین مسکن کارکنان دولت در قالب طرح اقدام ملی مسکن
دولت در راستای کمک به تأمین مسکن کارکنان فاقد مسکن دستگاه‌های اجرایی و به‌منظور تسریع در واگذاری رایگان اراضی در اختیار دستگاه‌های اجرایی در چارچوب مکان‌یابی‌های موضوع ماده (6) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ــ مصوب 1387 ــ با الحاق یک تبصره به ماده (19) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن موافقت کرد.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با توجه به نیاز دستگاه واگذارکننده زمین، نسبت به واگذاری تا 50 درصد با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی از اراضی واگذارشده از سوی دستگاه‌های مشمول این ماده برای تأمین مسکن کارکنان واجد شرایط دستگاه واگذارکننده زمین، اقدام و مابقی اراضی را به سایر طرح‌های تأمین مسکن فاقدین مسکن تخصیص دهد.

** اصلاح اساسنامه صندوق قرض‌الحسنه کارآفرینی امید
هیئت وزیران در راستای تأمین نظر شورای نگهبان درخصوص اساسنامه صندوق قرض‌الحسنه کارآفرینی امید، با اصلاح اساسنامه این صندوق موافقت کرد.

به‌موجب اصلاحیه مذکور، صندوق کارآفرینی امید مؤسسه‌ای مالی و به‌عنوان مؤسسه عمومی غیردولتی و دارای شخصیتی حقوقی و استقلال اداری و مالی است.

همچنین تأسیس شعب جدید صندوق یادشده نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی نخواهد بود.

براساس اصلاح اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، این صندوق به‌عنوان قائم‌مقام قانونی صندوق مهر امام رضا(ع) بوده و منابع مالی و سرمایه متعلق به صندوق مهر امام رضا(ع) به‌جز اباحه و هبه به‌عنوان خاص و موقوفات و نذورات داده‌شده در زمان فعالیت صندوق با نام مهر امام رضا(ع) حسب مورد جزء منابع مالی و برعهده صندوق خواهد بود.

همچنین صندوق کارآفرینی امید می‌تواند در راستای اهداف حمایتی و به‌منظور تجهیز و تخصیص منابع و سپرده‌های قرض‌الحسنه، نسبت به ایجاد یک صندوق قرض‌الحسنه چندشعبه‌ای در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه اقدام نماید.

** تصویب آیین‌نامه اجرایی ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در قانون برنامه ششم توسعه                                                     
هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی بند (د) تبصره (21) قانون بودجه سال 1399 کل کشور درخصوص ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در مواد (3) و (5) قانون برنامه ششم توسعه را به تصویب رساند.

به‌موجب آیین‌نامه فوق، کلیه‌ دستگاه‌های اجرایی متولی بخش‌های اقتصادی موظفند به‌منظور تحقق اهداف مندرج در ماده (3) قانون برنامه ششم توسعه، برنامه عملیاتی ارتقای بهره‌وری حوزه مسئولیت خود را مطابق با راهنمای اجرایی تهیه و ظرف یک ماه پس از ابلاغ این آیین‌نامه جهت تأیید به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارائه کنند.

دستگاه‌های اجرایی همچنین موظفند برنامه ارتقای بهره‌وری دستگاه، مشتمل بر گزارش مسئله‌شناسی و اقدامات اساسی دستگاه اجرایی در ستاد و واحدهای تحت تابعه خود را با جهت‌گیری کاهش هزینه و زمان ارائه خدمات و ارتقای سطح کیفی خدمات با بهره‌گیری مناسب از وضع موجود تا پایان شش‌ماهه اول، به سازمان ارائه نمایند.

مطابق آیین‌نامه مذکور، دستگاه‌های اجرایی موضوع قانون بودجه سال 1399 کل کشور که دارای اعتبارات هزینه‌ای هستند نیز مکلفند اعتبارات هزینه‌ای لازم برای اجرای برنامه‌های عملیاتی ارتقای بهره‌وری را در قالب برنامه "ارتقای بهره‌وری" حداکثر تا 3 درصد از اعتبارات هزینه‌ای ابلاغی به دستگاه‌های اجرایی (به‌استثنای فصول 1 و 6) پیش‌بینی و در موافقت‌نامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور درج کنند.

لازم به ذکر است، تخصیص اعتبارات برنامه "ارتقای بهره‌وری" (موضوع ماده 4 این آیین‌نامه) منوط به تأیید پیشرفت اجرای برنامه‌های عملیاتی ارتقای بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان و واحدهای ذی‌ربط در سازمان برنامه و بودجه کشور است.

** تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در جلسه دولت
هیئت وزیران با توجه به ضرورت ایجاد سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل به‌منظور تمرکز سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی، نظارت و ساماندهی امور اتباع خارجی مهاجر و آواره و پناهنده و برقراری ارتباط مؤثر با نهادها و سازمان‌های بین‌المللی که در اجرای فرآیند مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری منجر به صدور مصوبه در شورای‌عالی اداری شده است، لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی را مصوب کرد تا پس از ارسال به مجلس شورای اسلامی، به تصویب نهایی برسد.

وظایف و مأموریت‌های سازمان و تشکیل و ترکیب اعضای شورای سیاست‏‌گذاری و راهبری امور مهاجران اتباع خارجی از جمله مواد مندرج در لایحه مذکور است.

همچنین به‌موجب لایحه یادشده، کلیه دستگاه‌ها موظفند در چارچوب قوانین و مقررات با سازمان همکاری کنند و هرگونه اقدام و ارائه خدمات اعم از اشتغال، بهداشت، درمان، امور پزشکی، آموزش و امثال آن به مهاجران و پناهندگان را در حیطه مأموریت خود، پس از هماهنگی با سازمان انجام دهند.

سازمان مهاجران اتباع خارجی نیز موظف است ظرف شش ماه از تصویب این قانون، نسبت‏ به ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیتی مهاجران اتباع خارجی در کشور با همکاری دستگاه‌های ذی‏‌ربط اقدام نموده و دستگاه‌ها موظفند برای تبادل اطلاعات با سازمان همکاری کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
کارکرد مهم تر تک چرخ زدن جلوی مدرسه ی دخترانه است!!!!
Switzerland
لطفا به خاطر نمایش هم شده تشریف ببرید یکی از مدارس سطح شهر بعد حرف بزنید
Iran, Islamic Republic of
همان‌طور که می‌دانید طبقه مستضعف اکثرا طرفداران و حامیان نظام اسلامی هستند و قوت غالب آنها تخم‌مرغ است. فلذا موضوع‌ گران کردن تخم‌مرغ که اکنون شانه‌ای 29 هزار تومان شده، مسئله ساده‌ای نیست. یعنی اگر دنبال شود که چه کسی پشت صحنه این ماجرا است چندین نفر نفوذی دانه‌درشت شناسایی خواهند شد. زیرا واقعا موضوعی‌ عادی نیست که تخم‌مرغ ظرف یک‌سال قیمتش 3 برابر بشود.
Iran, Islamic Republic of
چگونه است که هر مخالف نظام خود را اصلاح‌طلب معرفی می‌کند؟ چرا اصلاح‌طلبان معتقد به نظام، صف خود را از مخالفین نظام جدا نمی‌کنند؟
Iran, Islamic Republic of
بزک‌کنندگان سابق برجام و بزک‌کنندگان کنونی بایدن،!!
Iran, Islamic Republic of
دولت فاشیست فرانسه گستاخانه حمایت خود را از ابلیس‌های انسان‌نما در نشریه موهن شارلی ابدو اعلام کرده است! دولت خبیث فرانسه و اراذل و اوباش‌های پشت این نشریه بدانند نفرت امت اسلامی از آنان همیشگی خواهد بود پاسخ این عمل وقیحانه را خواهند دید.
Iran, Islamic Republic of
با حرکت‌ جهادی و مدیریت میدانی که آقای قالیباف ریاست محترم مجلس شروع کرده متوجه می‌شویم که چرا کاسبان برجام در چند سال قبل با سیاه‌نمایی تمام مانع به میدان آمدن چنین نیروهای انقلابی می‌شدند. .
Iran, Islamic Republic of
خطاب به وزیر آموزش و پرورش بنویسید فرزندان مردم موش آزمایشگاهی نیستند که دولت برنامه‌های آزمون و خطای خود را روی آنان انجام بدهد. حداقل چیزی را که برای خود نمی‌پسندند برای دیگران نیز نپسندند. .
Iran, Islamic Republic of
در تاریخ 99/6/15 در برنامه رادیویی «روزنه» شبکه گفت و گو یک کارشناس نگهداری سگ در خانه را بدون اشکال و متعارف اعلام کرد و مجری نیز هیچ واکنشی نشان نداد. چرا نظارت کافی بر شبکه‌های صدای جمهوری اسلامی وجود ندارد؟