يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۳
۱۱۳
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان؛

روحانی: ما در برجام هیچ قصور و تقصیری نداشتیم!/ کاملا تدبیر کردیم

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب: 715574
رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که در موضوع برجام هیچگونه قصور و تقصیری نداشتیم گفت:‌ ما به این وسیله نقلیه که حرکت می‌کرد مطمئن بودیم و امروز هم مطمئن هستیم اما دشمنان آمدند و پل‌های جاده حرکت را تخریب کردند.
روحانی: ما در برجام هیچ قصور و تقصیری نداشتیم!/ کاملا تدبیر کردیم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام، گفت:‌ ما در جاده‌ای حرکت می‌کردیم،  ما به این وسیله نقلیه که حرکت می‌کرد مطمئن بودیم و امروز هم مطمئن هستیم اما دشمنان آمدند و پل‌های جاده را تخریب کردند.

وی افزود:‌ ما پیش‌بینی می‌کردیم که این مسیر و راه را در 3 ساعت طی کنیم اما بعد از یک ساعت با تخریب پل‌ها مواجه شدیم. خب طبیعی است که حرکت کند می‌شود اما ناامید نیستیم و حتماً به هدف می‌رسیم ممکن است 3 ساعت، 5 ساعت شود اما پل‌های تخریب شده را ترمیم می‌کنیم ولی باید بر مبنای شرایط روز، شرایط کشور را ببینیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما در این داستان هیچگونه قصور و تقصیری نداشتیم. زمانی است ما اقدامی می‌کنیم و مردم می‌گویند چرا فکر و برنامه‌ریزی نکردید؟ اما در این موضوع تدبیر کامل کردیم. درباره  آنچه با دنیا حرف زدیم و قول دادیم بر مبنای آن حرکت کردیم و به آن پایند بودیم. کسی این توافق را زیر پا گذاشت که واقعا شرور منطقه و دنیا است. شما شرارت‌های کاخ سفید را در این مدت 2 سال اخیر ببینید. ثروت عربستان و امارات چه کسانی  از منطقه بردند؟ در عراق چه وضعی درست کردند. آنها دنبال سقوط شهرهای بزرگ عراق بودند. داعش را درست کردند. در لبنان و افغانستان چه مشکلاتی درست کردند.

روحانی با بیان این مطلب که آمریکا آغازگر شرارت در مطنقه بود، تصریح کرد: شما دیدید که سردار ما را که فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه بود و همه منطقه خدمات او را دیده بودند، چگونه مظلومانه به شهادت رساندند. یادم نمی‌رود در لحظاتی که وی در میدان‌های سوریه بود هیچ‌کس جرات نمی‌کرد به آن میدان‌ها برود، حتی برخی فرماندهان همان کشور برایشان سخت بود به آن میدان‌های محاصره شده بروند. در یک منطقه محاصره شده با پرواز هواپیماهای نیروی هوایی ارتش برایشان آذوقه ریخیتم و به 20 هزار جمعیتی که در محاصره کامل بودند مواد غدایی رساندیم.

وی اضافه کرد:‌ ما به منطقه بی‌تفاوت نبودیم و در مسیر درست منافع ملی حرکت کرده و حرکت می‌کنیم و هیچ تردید به خود راه نمی‌دهیم که برای منافع و اهداف مردم و ملی‌مان تلاش کنیم. به هرحال دشمن سرعت ما را کاهش داده است اما راه خود را ادامه می‌دهیم.

رئیس‌جمهور در ادامه از مثبت شدن رشد اقتصادی در 6 ماهه اول سال 98 خبر داد و گفت:‌ بعد از یک سال خورده‌ای که مردم در شدت فشار اقتصادی بودند و تورم بالا رفت امسال یعنی در سال 98 همه شاخص‌های اقتصادی نسبت به 97 بهتر شده است.  از ادیبهشت قدم به قدم آثار مثبت با تلاش مردم و بخش‌های عمومی و خصوصی و دولت و ملت ظاهر شده است. امسال 6 ماه اول رشد اقتصادی منفی نیست و مثبت شده است. البته "نیم‌درصد" است و تا آخر سال پیش‌بینی می‌کنیم همین حدود و مقداری بیشتر شود. این کار بزرگی بود.

روحانی گفت: هرجا دشمنان اعلام پشیمانی و اعلام آمادگی کنند که به حق مردم ایران احترام بگذارند در همان لحظه آماده هستیم مسائل را با آنها حل و فصل کنیم. راه ما راه سختی است و دشمان ما دشمنان قسم خورده‌ای هستند اما در عین حال از همه امکانات برای احقاق حقوق مردم استفاده خواهیم کرد.

وی در ابتدای این جلسه دیدار با مردم با غرور، با ایمان و مقاوم روستای مرزی کلانی را روحیه آفرین خواند و با اشاره به گزارش های وزیران در این جلسه اظهارداشت: افتخار می کنم که بعد از یک هفته مشکل برق و آب مناطق سیل زده حل شده است.

رئیس جمهور همچنین با دستور به وزیر نیرو برای تسریع در روند تکمیل دو سد استان ، خبر داد که 14 هزار واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب دیده در مناطق سیلزده در این استان بازسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور در یک روستای مرزی در 20 الی 25 کیلومتری مرز در روستای کلانی برای من لذت بخش بود، اظهارداشت: مردم این استان مخصوصا آنهایی که در مناطق مرزی هستند انسان های باغرور ، با ایمان و مقاومی هستند که باوجود سیلاب و مشکلاتی که برای آنها پیش آمده بود ، خم به ابرو نیاوردند و آنچه ما از مردم شنیدیم ،خوبی و نیکویی بود و این جای قدردانی دارد.

روحانی خاطرنشان کرد: نکته ای که ستاد مدیریت بحران و آقای نجار نوشته بودند که وقتی به روستاها کمک رسانی می کردند، روستاهایی که نیاز بالایی نداشتند ، چیزی از آنها نمی گرفتند و می گفتند ببرید در فلان روستا که آنها نیاز بیشتری دارند،  این بیانگر غیرت ، صمیمیت و برادری مردم استان است و واقعا جای قدردانی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم در سراسر دنیا با حوادث طبیعی مواجه می شوند،گفت:حوادثی مانند طوفان، سونامی، زلزله، سیل  و آتش سوزی در همه جای دنیا وجود دارد و حتی یک کشور پیشرفته هفته ها گرفتار آتش سوزی جنگل هاست ونمی تواند آنرا مهار کند با اینکه همه امکانات و پول در اختیار شان قرار دارد و یا در یک کشوری مثل آمریکا که دارای ثروت و امکانات زیادی هستند، وقتی طوفان می شود تا ماهها مردم مشکل برق دارند.

 روحانی خاطرنشان کرد: افتخار می کنم به همه مسوولین جمهوری اسلامی ایران، از مردم بزرگوار این کشور تا نیروهای مسلح و خادمان دولت، بخاطراینکه ما بعد از گذشت یک هفته می گوییم مشکل برق در این استان حل شده و امروز روستایی نداریم که دارای قطع برق باشد.روستاهایی هم که مشکل آب داشتند اکثر آنها مشکلات شان رفع شده است و این به معنای کار و تلاش و زحمت پیگیر است.

رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه در این حادثه به رغم مشکلات زیادی که داشت ، آسیب جانی نداشتیم برای مردم،دولت، نیروهای مسلح و هم برای نیروهای امدادی، هلال احمر، اورژانس، ستاد بحران، استانداری و فرمانداری، افتخار است . به هر حال در حادثه قبلی در سال 86  در این استان،حدود 15 نفر از عزیزان جان باختند که میزان بارندگی و سیلاب خیلی کمتر بود اما در این سیلاب بزرگ، از نظر جانی صدمه ای نداشتیم که جای شکرگزاری دارد.

 رییس جمهور خاطرنشان کرد: البته مردم از لحاظ زندگی ، محل مسکونی، کشاورزی ، راهها  و زیربناهای شان مشکلات فراوانی پیدا کردند و این مشکلات باید رفع شود و ان شاءالله رفع خواهیم کرد. حالا هر مقدار خسارتی که هست اینها مسائلی است که ما با آن مواجه هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه نوع خاک این منطقه وضعیت خاصی دارد و نفوذناپذیر است،اظهارداشت: تقریبا آب در خاک این منطقه خیلی دیر و کم نفوذ می کند. جنس خاک زمین آن به گونه‌ای است که در این گونه حوادث ریزش می کند و شکاف، رانش و خندق ایجاد می شود.

 روحانی گفت: در این منطقه اقدامات باید بر مبنای ساختمان زمین انجام گیرد و بر این اساس برای آینده و راهها و پل هایی که ساخته می شود، برنامه ریزی شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این حادثه خسارت های زیادی در زمینه راه و پل داشتیم که باید ترمیم شود و ان شالله اینها را انجام خواهیم داد و دنبال می کنیم، اظهارداشت: از وزیر کشور ،رئیس بنیاد مسکن، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر وزرایی که مسوولیت دارند، می خواهم که مسایل و مشکلات بوجود آمده را با جدیت مورد رسیدگی قرار دهند.

 روحانی گفت: به مردم عزیز استان اطمینان و اعتماد می دهم که همه توان و امکانات خود را برای بازسازی این حادثه ای که برای مردم مشکل آفریده، به کار بگیرند.

رئیس جمهور با ابراز خوشحالی از وجود وحدت و همدلی در استان ، اظهارداشت: از اینکه در این استان اتحاد حاکم است و شیعیان و اهل سنت عزیز همه در کنار هم هستند، مسوولین محترم، نماینده ولی فقیه، علمای بزرگ اهل سنت و مولوی عبدالحمید، همه در کنار هم قرار گرفتند، باعث خوشحالی است. وجود  اتحاد، همبستگی ، وحدت و امنیت در این استان به خاطر این است که همه مردم در کنار هم قرار گرفتند و این بسیار ارزشمند است.

 روحانی گفت: از همه نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی که همه امکانات خود را پای کار آوردند، صمیمانه تشکر می کنم. این روزها مردم، ایثار و فداکاری آنها را به خوبی دیدند. تا زمانی که مردم در رفاه و شرایط عادی قرار بگیرند، اقدامات خود را ادامه می دهند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه این استان جایگاه بسیار مهمی از لحاظ استراتژیک دارد، خاطرنشان کرد: این استان پیشانی امنیتی کلِ ایران است، اینجا جایی است که کشورمان را به اقیانوس متصل می کند، وجایگاهی است که از طریق آن می توانیم اتصال شمال و جنوب را بوجود بیاوریم.

 روحانی با بیان اینکه از آغاز دولت یازدهم تلاش فراوانی برای توسعه بندر چابهار انجام گرفته است ، گفت: ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر یک بار تا 8.6میلیون توسعه پیدا کرد و برای افتتاح آمدیم و دو مرتبه بعد از آن توسعه بسیار خوبی بوجود آمده و این روند ادامه دارد و 2.5 میلیون به ظرفیت آن اضافه شده است و امروز ظرفیت تخلیه و بارگیری در این بندر در حدود 11 میلیون تن است که باید به این ظرفیت همچنان افزوده شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: بندر چابهار، بندر بسیار مهمی است و در آینده یکی از بنادر بسیار عظیم کشور خواهد بود و می تواند بخش بزرگی از حمل و نقل کالاها از این بندر برای ایران ، افغانستان ، هندوستان و هم برای کشورهای شمالی ، آسیای مرکزی، قفقاز، روسیه و حتی اروپا انجام گیرد. این یک اقدام بزرگی بود که این دولت ادامه داد و تا پایان دولت دوازدهم هم آنرا ادامه می دهیم.

 روحانی گازرسانی را یکی دیگر از اقدامات مهم دولت برای این استان دانست و گفت: این استان از گاز محروم بود و اینکه مشعل گاز در زاهدان روشن شد، بسیار خوشحال کننده بود و واقعا این اقدام بسیار بزرگی بود که در دولت یازدهم در این استان شروع شد و البته برای اینکه همه مردم بتوانند از نعمت گاز در شهرهای مختلف استان استفاده و بهره برداری کنند، باید این مسیر را ادامه دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه موضوع سوم مساله راه آهن بود، گفت: بسیار مهم است که ما بتوانیم از چابهار این راه آهن را به سمت زاهدان برسانیم و همه تلاش را در این زمینه انجام می دهیم؛ به وزیر راه و شهرسازی برای این راه آهن توصیه موکد کردم؛ اخیرا هم از مقام معظم رهبری برای برداشت 300 میلیون یورو برای راه آهن اجازه گرفتیم که بتوانیم سرعت بیشتر ببخشیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: این کار عظیم و بزرگی است که در حد توان خود در این دولت انجام می‌دهیم؛ دلم می خواهد این راه آهن به طور کامل در این دولت به بهره برداری برسد، ولی اگر هم نتوانستیم، حتما بخشی از این راه آهن را در این دولت افتتاح خواهیم کرد و مسیر به گونه ای است که به زودی این استان به راه آهن سراسری از طریق چابهار متصل می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه این راه آهن بسیار با اهمیت بوده و  شمال و جنوب کشور را به هم متصل می‌کند، گفت: در زمینه راه و احداث بزرگراه و آزادراه نیز همه اقداماتی که باید انجام دهیم را انجام خواهیم داد؛ اینها کارهایی است که باید برای استان سیستان و بلوچستان انجام بگیرد و دولت آنها را دنبال خواهد کرد.

روحانی با بیان اینکه با همه توان در مسیر صحیح و درست منافع ملی‌مان حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: به هیچ عنوان تردیدی برای امنیت، منافع مردم و برای دستیابی به اهداف ملی‌مان به خودمان راه نمی‌دهیم و در یک استان سیستان و بلوچستان، 8 هزار میلیارد تومان طرح تنها در حوزه آب و برق در دست اجراست.

رئیس جمهور با بیان اینکه تا پایان سال 31 هزار میلیارد تومان طرح‌های آب و برق در استان‌ها افتتاح می‌کنیم، تاکید کرد: ناامید نشدیم و مسیر را تغییر ندادیم و سرعت مسیری که می‌خواستیم طی کنیم، آنچه در اختیار ما بوده تغییر ندادیم.
 روحانی با بیان اینکه دشمن وقفه‌هایی ایجاد کرده  و سرعت ما را کاهش داده است اما راه خودمان را ادامه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: بعد از حدود یک سال مردم در شدت فشار بودند و رشد اقتصادی منفی شد و تورم به شدت افزایش یافت اما در سال جاری با وجود سختر شدن شرایط همه شاخص‌های اقتصادی نسبت به 97 بهتر است.

رئیس جمهور  با  اشاره به اینکه سال گذشته رشد اقتصادی منفی بود اما 6 ماه اول سال جاری رشد اقتصادی مثبت است، افزود: البته الان نیم درصد است و پیش‌بینی ما تا آخر سال نیز تقریبا در همین حدود است اما اینکه جلوی رشد منفی را گرفتیم و رشد را مثبت کردیم، کار بسیار بزرگی بوده است.

 روحانی با تاکید براینکه از اردیبهشت سرعت تورم را مهار کردیم و این کار بسیار مهمی بود، ادامه داد: اشتغال مسیر خودش را پیموده است  و علیرغم همه سختی‌ها و مشکلات امسال به طور متوسط حدود 500 هزار اشتغال جدید خواهیم داشت که این نشان می‌دهد  در مسیری که مردم و اراده ما انتخاب کرده‌اند، تردیدی بوجود نیامده و  ما پیروز و موفق می‌شویم.

 رئیس جمهور با تاکید براینکه دشمنان می‌فهمند، راهی که انتخاب کردند،  ناصحیح است، تصریح کرد: البته از هر فرصتی برای حل مسأله با دنیا استفاده خواهیم کرد و تردید نمی‌کنیم که هر جا دشمنان پشیمان بشوند و اعلام پشیمانی و برای اینکه به حق مردم ایران احترام بگذارند، اعلام آمادگی کنند در همان لحظه آماده‌ایم که بتوانیم مسایل را با آنها حل و فصل کنیم.

روحانی با بیان اینکه راه سخت و دشواری است و دشمنان ما دشمنان قسم خورده‌ای هستند، افزود: اما در عین حال از همه امکانات و وسایل‌ برای احقاق حقوق مردم و پیشرفت کشور استفاده خواهیم کرد. رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ما ملتی است که نشان داد برای منافعش، انسان‌ها، سرداران و فداکارانش در کنار آنها ایستادگی کرده و خداوند پیروزی نهایی را نصیب ما خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تمام حرکت شما در برجام اشتباه بود. ....
Iran, Islamic Republic of
قبل از امضای برجام یک از ایرادات منتقدان این بود اگر آمریکا خارج شود چکار باید کنیم. آقای ظریف فرمودند اولا یک قرار داد بین المللی است و آمریکا نمی تواند خارج شود ثانیا اگر خارج شود آبرویش در دنیا می رود!!!!!
Iran, Islamic Republic of
مسئولانی که مسئولیت کار های خود را نمی پذیرند و گردن آسمان و ریسمان و رقیبانشان می اندازند
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ببخشید شما اگر گوش میدادید به نوای رهبری اصلا با دشمن سر یک میز نمینشستید ...
Iran, Islamic Republic of
تعامل با دنیا بالاخره بایسد از یک جایی شروع بشود
Iran, Islamic Republic of
با دولت تروریست و جنایتکار و آدمکش امریکا تعامل هرگز ممکن نیست .
Iran, Islamic Republic of
در نظر بعضیها دنیا مساوی است با آمریکا..!!!
Iran, Islamic Republic of
نتیجه تعامل با دنیای شما مشهود است.البته آقایا احتمالا از نتیجه راضی هستند که اینطور بیان میکنند .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
اشتباه شما از زمانی شکل گرفت که فکر کردی فقط شما زبان دنیا را بلدی و دیگران بلد نیستند ....
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز ایشان به نتیجه رسیدند این مردم هستند که متوجه نمی شوند. اشتباهی شکل نگرفته .نتیجه امروز برای مردم نامطلوب است برای خیلیها مطلوبه و اجرش رو میگیرند.!!!!1
Iran, Islamic Republic of
تقریبا این بدین معنی است که ایشان و تیم دکتر از نتیجه برجام راضی هستند و به نتیجه مطلوب رسیدند.
United States
آمریکا برجام را پاره کرد ... دیگر برجام وجود ندارد..... اگر سیاست خارجی ما درست بود شاید ترامپ پاره نمی کرد....
Iran, Islamic Republic of
درود بر روحانی ما همچنان حامی او هستیم
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
زیباکلام: روحانی از 24 میلیون رای سال 96 الآن 240 هزار رای هم ندارد.
Iran, Islamic Republic of
یکی از گناهان خود زیبا کلام آمدن دولت فعلیه . ایشان یه فرار رو به جلو کردند تا از طرف مردم بازخواست نشوند .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا اشتباه شما این بود که علی رغم تذکرات و نهی از منکر مقام معظم رهبری رفتی به قول خودت با یه شرور لاقید که به هیچ توافقی متعهد نیست اعتماد کردی و قرار داد بستی...
Iran, Islamic Republic of
چون فکر میکردی هیچکس مثل شما زبان دنیا را نمیفهمد...!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر فکر میکرد اشتباه کرده عذرخواهی میکرد پس به نتیجه دلخواه رسیده.!!!
Iran, Islamic Republic of
....
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
جمعه فهمیدید امضاء کری تضمین نیست... مکانیسم ماشه فعال میشه و....
اتفاقا شما خوب بلدید...
Romania
...
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
روحانی در ستاد بحران باید به مشکلات موجود گوش میکرد نه اینکه برای نوزاد مرده برجام غزلسرایی کند.
Iran, Islamic Republic of
ایشان درست متوجه شده‌اند...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
ما در برجام تقصیری نداشتیم ...
Iran, Islamic Republic of
قطعا همنطوره روحانی و دولتش تقیری نداشتند
کلاه گشاد برجام
Iran, Islamic Republic of
اگر خطوط قرمز و شروط 9 گانه رهبری در برجام لحاظ می شد سرنوشت برجام اینچنین نمی شد.
Iran, Islamic Republic of
تقصیر موشک ها بود و شعار بر روی آنها
این استدلال یک رئیس جمهور مملکت ماست!!!
حامد
Iran, Islamic Republic of
اقتدار موشکی ایران در حمله به پایگاه عین الاسد نشان داد که موشک ها تضمین کننده امنیت ملی ما هستند.
Iran, Islamic Republic of
از نظر ایشان به نتیجه رسیدند و باید جشنهای 30 و 490 روزه گرفت . مردم نمی فهمند . تیم ایشان از نتیجه راضیند و پاداش زحماتشان را میگیرند.
Iran, Islamic Republic of
.....
واقعا در ستاد بحران این حرفها را میزنند؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
عمران کارگری
Iran, Islamic Republic of
خاطرمان هست که از طیف های مختلف جامعه، کسانی که وضعیت امروز را پیش بینی می کردند، دلسوزانه تذکر دادند، آقای روحانی و تیم ایشان گوش شنوا نداشتند که هیچ، بلکه دلواپسان را تمسخر هم می کردند. ....
صدای ایران
Iran, Islamic Republic of
.....
سلام
Iran, Islamic Republic of
....
56
Iran, Islamic Republic of
جناب پرزیدنت ! شما در اجرای برجام درقبال طرف های غربی هیچ قصور و تقصیری نداشتید امادر تدوین وتنظیم متن این قرارداد ننگین ، نسبت به ملت خود مقصرید و مدیون!
Iran, Islamic Republic of
شما هیچ تقصیری نداشته اید ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اصلا برجام شما کاملا بی عیب و بی نقص، حالا بفرمایید بحران اقتصاد رو چه جوری می خوای حل کنی ؟...
حسین
Iran, Islamic Republic of
روحانی: ما در برجام هیچ قصور وتقصیری نداشتیم/ کاملا مشخص است...
Iran, Islamic Republic of
حالا خوبه که تدبیر کردند، اگر تدبیر نمیکردند چی میشد؟!!
United Arab Emirates
اااووووووووو له له
ب
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
شما اصلا مقصر نیستید تنها گناهتان این هست که اونها نوشتند و شما امضا کردید و لاریجانی تصویبش کرد......
Iran, Islamic Republic of
عالی بود عالی
Iran, Islamic Republic of
من بلد نیستم
Iran, Islamic Republic of
...
اقبال مهدوی
Iran, Islamic Republic of
...م
Iran, Islamic Republic of
خدایا این برجام را از ما مگیر
بلد بگو آمین
حسين
Iran, Islamic Republic of
چه افتخاري!!!باعث رضايت آمريكا و اروپا شديد.
Iran, Islamic Republic of
بد نيست آقاي روحاني توضيح بدهند:
1- اين پلها را كي خراب كرده؟
2- اگر ديگران اين پلها را خراب كرده‌اند چرا ما بايد دوباره اونها را بسازيم؟
3- آدم عاقل وقتي از روي پلي مي‌خواد رد بشه اول جوانب امر رو مي‌سنجه به هشدارهاي ديگراني كه قبلاً از روي اين پلها عبور كرده‌اند توجه مي‌كنه، بعد از روي پل عبور مي‌كنه. ايشون توضيح بدهند چرا به هشدار بقيه توجه نكردند؟
4- اين همه سال وقت و هزينه و خيلي چيزهاي ديگه رو چه كسي مي‌خواد جبران كنه؟
5- .....
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
تنها راه حل به آتش کشیدن برجام است ......
هر کاری غیر از این وقت تلف کردن است تا همین الان هم خیلی ضرر کردیم و مسوول این ضرر شخص حسن روحانی و طیف البرجامیان هستند
Iran, Islamic Republic of
تنها راه حل به آتش کشیدن برجام است ......
هر کاری غیر از این وقت تلف کردن است تا همین الان هم خیلی ضرر کردیم و مسوول این ضرر شخص حسن روحانی و طیف البرجامیان هستند
سلمان
حاجی ماشینو اشتباه سوار شدی. قبل سوار شدن می پرسیدی از دو نفر خوب!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
پس کدخدا پرستان فهمیدند که " دشمان ما دشمنان قسم خورده‌ای هستند " !!!
.
Iran, Islamic Republic of
سخنان بي ربط در مناطقي كه با مشكلات سل دست و پنچه گرم مي كنند يكي ديكر از نشانهاي بيبی کفایتی دولتي است كه اولويت ها و واقعيات را نمي بيند و هيچ برنامه اي ندارد....
Iran, Islamic Republic of
بله حق با شماست تقصیر بی شناسنامه ها بود....
زير سوال بردن علم آمار از سوي بي سواد
Iran, Islamic Republic of
آقاي نظر سنج! هنگام عبور از مناطق سل زده با خودرو و از هواپيما ، چهره مردم خندان بود؟ يعني همه چيز خوب بود؟نظرسنچي با چند درجه اطمينان رضايت بخش بود؟
Iran, Islamic Republic of
.م..
Iran, Islamic Republic of
مگر نه اینست که با انتقاد و گفتگو و ایراد یک قضیه حل و یا رد می شود!؟؟!! ..
مهدی
Iran, Islamic Republic of
.... کاملا تدبیر کردیم فقط یک کم چاشنی امید را زیاد کردیم آشی که پختیم از دهن افتاد
Iran, Islamic Republic of
روحانی درست میگه او تقصیذی نداره موشک پرانی و نوشته روی آن یادتون نره
Iran, Islamic Republic of
اولا برجام هیچ ربطی به موشک نداشت و نباید میداشت! ثانیا دیگران که به تعهدات خود عمل نکردن هیچ موقع نگفتن به خاطر این به قول شما موشک پرانی بوده است. ثانیا برجامی که تحریم ها رو لغو نکرد و فقط تعلیق کرد و برای ادامه تعلیق هر سه ماه یک بار باید رئیس جمهور آمریکا تأیید می کرد چه نفعی می تونه برای ما داشته باشه ...
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
ما در برجام تعهد نداده بودیم که موشک هوا نکنیم و شعار ضد صهیونیستی ندهیم تعهدات ایران فقط در زمینه هسته ای بود.
ترکمنچای
Iran, Islamic Republic of
اشتباه دولت آنجا بود که به امضاء جان کری اعتماد بی جا کردند و تضامین لازم را از دشمن نگرفتند.
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اینو نگی چی داری بگی؟!!.
Iran, Islamic Republic of
تدبیر؟؟؟یاتحقیر؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
شما فقط با خودتان فکر کردید نه با دیگر منتقدان شما!!!.....
Iran, Islamic Republic of
کاملا از وضعیت کشور مشخص است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حسین
Iran, Islamic Republic of
.م..
چوپان راستگو
Iran, Islamic Republic of
/......
Iran, Islamic Republic of
....
اکبر
Iran, Islamic Republic of
...
حسن
Iran, Islamic Republic of
..L.
Iran, Islamic Republic of
جناب پرزیدنت ! شما در اجرای برجام نه تنها هیچ قصور و تقصیری ندارشتید بلکه بیش از تعهدتان و بطور داوطلبانه عمل کردید ...!!!
Iran, Islamic Republic of
کارشناسان دلسوز مثل دکترفوادایزدی به اقای ظریف تذکر داد که ممکن است دولت بعدی امریکاقراردادرانپذیرد و........
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
مه شکن
Iran, Islamic Republic of
......
حقیقت را باید بگویم
Iran, Islamic Republic of
از همان روز اول برجام را با اعتماد به کدخدا و اوبامای باادب و بدون اعتقاد و اتکا به توانمندی های داخلی بستید و به هشدارها و صحبت های دلسوزانه ی کارشناسان و رهبری هیچ توجهی نکردید ......
ادامه
Iran, Islamic Republic of
و در نهایت هم اروپایی ها و امریکایی ها با دست های چدنی مخفی در دستکش های مخملی طوری هدایتتدان کردند که برای حفظ آبروی خود چاره ای جز امضای برجام نداشتید حالا میگید ما تقصیری نداشتیم و مظلوم نمایی می کنید؟!!!!!!!!!
هاشا و کلا...
United Arab Emirates
....
Iran, Islamic Republic of
شما با این کارها می خواهید خودتان را تطهیر کنید!!
شما در برجام 10000% مقصر هستید...
علی
Iran, Islamic Republic of
..l.
نادر
Iran, Islamic Republic of
ما عذرخواهی میکنیم که دربرجام برای عدم خروج آمریکا تضمینی نگذاشتیم......
Iran, Islamic Republic of
وقتی....
علی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
.....
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
کسی که می گفت بلدم . زبان دنیا را می دانم، به رغم اینکه بارها به او تذکر دادند که دشمن نمی گذارد این راه قابل استفاده باشد، توجهی نکرد . ...!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگرتدبیرتان این باشد،وای به تحقیرتان!!!!
United States
تو خدای تدبیری. از نتایجش معلوم است.
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی لطفا از برجام دست بردارید. چرا این همه جلو کشورهای اروپایی التماس می کنید و حیثیت ملت شریف ایران را زیر سوال می برید. بابا برجام مرد و لاشه اش کندیده و همه جا را به گند و فساد کشیده لطفا لطفا لطفا دفنش کنید بابا از سر برجام گندیده دست بردارید.
Iran, Islamic Republic of
......
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
...
مهین
Iran, Islamic Republic of
ممکنه بفرمایید در کدام برجام قصوری نداشتید؟
Iran, Islamic Republic of
هیچ قصوری نداشتی فقط مملکت رابه خاک سیاه نشاندی !!!
Iran, Islamic Republic of
یادت رفته ظریف در کمیسیون امنیت مجلس گفت :
اشتباه کردم استراتژی نظام رادربرجام کنارگذاشتم وبه قول کری اعتماد کردم .من اشتباه کردم...
احمد
Iran, Islamic Republic of
احتمالا این مورد هم دولت ماقبل مقصره
Iran, Islamic Republic of
.....