سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۰
۱

٩٨٠٦ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شدند/ وزرای سابق در مسیر فاطمی

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۵
کد مطلب: 710105
ششمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس درحالی آغاز شد که امروز برخی نمایندگان فعلی، چهره‌های سیاسی و وزرای سابق در انتخابات ثبت نام کرده‌اند.
٩٨٠٦ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شدند
به گزارش جهان نيوز، ششمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(جمعه) در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.

طبق گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۷۴۲۱ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. موسوی دیروز اعلام کرد: «۴ درصد از ثبت نام کنندگان سابقه نمایندگی مجلس دارند، ۲۶ درصد سابقه ایثارگری، ۷۸ درصد کارشناسی ارشد، ۴ درصد تحصیلات حوزوی، ۱۳ درصد دکترا و ۵ درصد دارای مدرک لیسانس و کمتر از آن هستند.»

روز گذشته ترافیک چهره‌های سیاسی در ستاد انتخابات کشور بیشتر از روزهای قبل بود. «سید مصطفی میرسلیم» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ یکی از چهره‌هایی بود که حضورش برای ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم مورد توجه خبرنگاران و عکاسان رسانه‌ها قرار گرفت. «فاطمه واعظ‌جوادی» معاون رئیس‌جمهور در دولت نهم، «احمد مازنی» نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم، «بیژن نوباوه» نماینده دوره هشتم و نهم مجلس و «علی شکوری‌راد» و «آذر منصوری» دبیرکل و قائم مقام حزب اتحاد ملت، از جمله چهره‌های سیاسی بودند که به وزارت کشور رفتند تا شانس خود را برای ورود به مجلس یازدهم امتحان کنند.

*مطهری در انتخابات مجلس ثبت نام کرد
* «علی مطهری» نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید اولین چهره سیاسی بود که امروز به ستاد انتخابات کشور  مراجعه کرد تا مراحل ثبت نام در انتخابات دوره یازدهم پارلمان را طی کند.

* «صادق خلیلیان» وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم نیز با حضور در میدان فاطمی نسبت به ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کرد.

* «حجت الاسلام حسین سبحانی نیا» نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم، سومین چهره سیاسی بود که صبح روز جمعه به وزارت کشور آمد و داوطلب انتخابات مجلس یازدهم شد.

«منصوره السادات هاشمی» نایب رییس هیئت فوتبال تهران از دیگر داوطلبانی است که برای ثبت نام در ستاد انتخابات کشور مراجعه کرد.

* «محمد عباسی» وزیر ورزش و جوانان در دولت دهم با حضور در ستاد انتخابات کشور نام خود را در فهرست داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس دهم ثبت کرد؛ او از موسسین جبهه یکتا شناخته می شود.

*مطهری: مجلس قوی  می‌تواند بسیاری از امور را اصلاح می‌کند
علی مطهری پس از ثبت نام در انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: مردم فکر نکنند که شرکت کردن و یا شرکت نکردن آنها تاثیری ندارد، بلکه یک مجلس مستقل و قوی قطعا می تواند تاثیر زیادی در کشور داشته باشد و بسیاری از امور را اصلاح کند.

علی مطهری

وی درباره اینکه آیا هزینه های انتخاباتی خود را شفاف می کنید، اظهار داشت: هزینه زیادی نمی کنم چرا که مردم تا حد زیادی بنده را می شناسند و نیاز زیادی به تبلیغات ندارم.

* «سید مهدی هاشمی» نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، «سید محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم و «ایرج ندیمی» نماینده مجلس نهم از جمله چهره های سیاسی هستند که امروز با حضور در وزارت کشور در انتخابات مجلس یازدهم نام نویسی کردند.

خلیلیان: مرزبندی با حاشیه‌های «احمدی نژاد» /مجلس دهم کارآیی نداشت

صادق خلیلیان

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال «از کدام حوزه انتخابیه و در قالب چه گرایشی به انتخابات ورود می کنید، گفت: از حوزه انتخابیه تهران شرکت کردم و گرایش بنده در بستر اصولگرایی قرار دارد، هرچند الان به عنوان فرد مستقل شرکت کردم که ممکن است لیست هایی تهیه شود و افرادی را در آن لیست ها قرار دهند که ما هم استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به حضورش در دولت احمدی نژاد به جریان او تعلق دارید؟ گفت:جریان دولت های نهم و دهم را به لحاظ خدمات و کارهای بزرگی که انجام شد باید تفکیک کرد مانند هدفمندی که در سطح وسیع انجام شد. سال ۹۰ بهترین سال اقتصادی کشور  در چند دهه گذشته بود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: می بینید قسمت کوچکی از هدفمندی را خواستند اجرا کنند، مملکت را به آشوب کشیدند و شاید اگر امریکا می خواست حمله کند چنین ضربه ای به کشور نمی زد. در عین حال می خندند و می گویند صبح بلند شدیم و خبر دار نبودیم.
خلیلیان افزود: بنابراین در این فضای سیاسی کشور ابتدا ما باید مجلس کارآمد و در نهایت دولت کارآمد و با شهامت داشته باشیم تا بتوانیم اهداف نظام، انقلاب و آنچه خواست مردم هست را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از چهل سال بد است که مردم ما همچنان در رفاه پایین و فاصله طبقاتی زیاد قرار داشته باشند، اظهار داشت: پس مجالس و دولت های ما چه می کنند و در کدام مسیر حرکت می کنند؟ فکر می کنم خدمات دولت نهم و دهم را چه درمجلس و چه در دولت آینده نیاز داریم.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد:در عین حال «احمدی نژاد» حاشیه هایی هم داشت که ما آنها را تایید نمی کنیم و امیدواریم حاشیه ها به متن غلبه نکند.

خلیلیان در رابطه با شفافیت هزینه های انتخاباتی، تاکید کرد: یکی از کارهای اساسی که قطعا باید چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه مجلس انجام شود بحث شفاف شدن هزینه های انتخابات در ستادهای انتخاباتی، جناح های سیاسی و لیست هایی که منتشر می شود است. اگر شفاف سازی صورت نگیرد فکر می کنم جناح و فرد صلاحیت خود را از دست داده است.

وی در رابطه با نقطه ضعف مجلس دهم بیان کرد: نقطه ضعف مجلس دهم انفعال در خصوص مسائل و ضعف ارتباط با مردم است. مجلس ما کارآیی لازم را ندارد و در این چند سال اخیر هیچ نوع طرح اساسی که بتواند ریل گذاری در بخش اجرا باشد بیرون نیامد.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم خاطرنشان کرد: ما باید استراتژی های خود را در مجلس به قانون تبدیل کنیم و دولت و بخش اجرا را ملزم کنیم آن را طی کنند و آنها را ملزم به تحقق آن کنیم و در نهایت بعد از یک دهه متوجه می شویم ما چه بخشی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را محقق کردیم.  

خلیلیان افزود: این کشور متعلق به مردم است نه اینکه عده ای به مجلس بروند و مردم را رعیت خود بدانند و ارتباط خود را قطع کنند و به دنبال رانت باشند و با یکسری زد و بند با دولت به وکیل الدوله تبدیل شوند.

وی تصریح کرد: نتیجه همین است که دولت کارهایی انجام می دهد که عملا نظارت کافی روی آن نیست و بی محابا هر کاری خواستند می کنند و هر قدری هم خواستند پوشش می دهند و کسی نیست آنها را به صحنه مجلس بیاورد یا بحث عدم کفایت آنها را مطرح و یا وزرای ناکارآمد را استیضاح کنند.

حسینی: مجلس دهم بی‌خاصیت است

سید محمد حسینی

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم پس از ثبت نام در انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران به انتقاد از عملکرد مجلس فعلی پرداخت و گفت: شرایط فعلی کشور نیاز به تغییر و تحول دارد. فکر می کنیم که اسفند ماه امسال فرصت مغتنمی است که گام اول در تغییر و تحول در حوزه های کشور ایجاد شود.

وی تصریح کرد: مجلس فعلی، بی خاصیت است و در شمار ضعیف‌ترین مجلس بعد از انقلاب محسوب می شود از این رو باید تغییر کند و ترکیبی از نیروهای متعهد و انقلابی در مجلس بعدی شاهد باشیم.

حضور همزمان برخی وزرای دولت دهم در ستاد انتخابات کشور، سوژه خبرنگاران و عکاسان مستقر در وزارت کشور شد از این رو یک پرسش مطرح شده از وزیر ارشاد دولت دهم درباره هماهنگی وزرای سابق جهت حضور در آوردگاه ۲ اسفند ماه بود که او این هماهنگی ها را رد کرد و گفت: هماهنگی شکل نگرفت،  به هرحال درخواست‌های از سوی مردم و دانشگاهیان بوده است که افراد دارای تعهد و تجربه هستند و کشور را خوب می‌شناسند و قبلاً نشان دادند که اهل کار و خدمت به مردم هستند از این رو باید خود را در معرض آرای مردم قرار دهند و مردم گزینه‌ای متعددی فراروی شان باشند تا بتوانند از میان آنها انتخاب کنند.

حسینی در رابطه با جلسات خود با محمود احمدی نژاد، گفت: جلسه‌ای نداریم و بعد از اتمام دولت دهم در سال ۹۲ و ۹۳ جلساتی بود که ادامه پیدا نکرد اما ارتباط وجود دارد و افرادی که در گذشته با هم همکار بودند در جلسات مختلف یکدیگر را می‌بینند ولی ارتباط کاری ندارند.

سبحانی نیا: مجلس یازدهم باید دولت را مهار کند

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا

حسین سبحانی‌نیا پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه کشور مشکلات عدیده‌ای دارد که بخشی از این مشکلات مربوط به امر قانونگذاری است و اگر مجلس خوبی تشکیل شود، قطعاً می‌تواند در حل مشکلات کشور تأثیرگذار باشد.

وی تأکید کرد: باید مجلسی روی کار بیاید که دولت آن را دور نزند و مجلس بتواند قوه مجریه را مهار کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، رفع مشکل بیکاری جوانان و حل مسائل فرهنگی جامعه باید در مجلس یازدهم مورد توجه جدی قرار گیرد. همچنین مجلس باید در جایگاه قانونی خودش حرکت کند، نظارت قوی بر اجرای قوانین داشته باشد و نمایندگان نباید تابع دولت باشند.

سبحانی‌نیا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما در لیست کدام یک از جریان‌های سیاسی در انتخابات آینده قرار می‌گیرید؟ گفت: فعلاً مستقل هستم تا گروه‌های سیاسی، کاندیداهای خود را مشخص کنند اما پایگاه اجتماعی بنده، اصولگرایی است.

*نام نویسی عضو هیئت رئیسه مجلس
*«محمد علی وکیلی» نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس با حضور در وزارت کشور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

محمد علی وکیلی

*وی پس از ورود به وزارت کشور در حلقه خبرنگاران قرار گرفت و در پاسخ به این سوال که آیا «عارف» نامزد انتخابات مجلس می شود؟، گفت: صبح امروز از دوستان شنیدم عارف نامزد انتخابات نمی شود.

*بازدید موسوی از ستاد انتخابات کشور

*«سید اسماعیل موسوی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور بازدید کرد.

*«محمود صادقی»، «سید فرید موسوی» و «محمد رضا نجفی» فعالان سیاسی اصلاح طلب و نمایندگان مردم تهران ظهر امروز به وزارت کشور آمدند تا در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کنند.

«محمود صادقی» درحالی امروز در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد که چند روز قبل به دنبال استعفا از نمایندگی مجلس بود و فضای رسانه ای خاصی برای این اقدام ایجاد کرده بود.

صادقی: برای حضور در انتخابات تردید داشتم

محمود  صادقی نماینده مردم تهران که برخی نطق های او در مجلس دهم حاشیه ساز شده بود پس از ورود به ستاد انتخابات کشور در حلقه خبرنگاران قرار گرفت و درباره حضور خود در این دوره از انتخابات، گفت: بنده خودم برای حضور در انتخابات تردید زیادی به ویژه پس از حوادث اخیر داشتم چرا که در حوادث اخیر مجلس نتوانست پاسخ مناسبی به انتظارات مردم دهد.

وی افزود: قطعا همراه با اصلاح طلبان هستم، اگر آنان بنده را در لیست بپذیرند اما در صورتی که در لیست اصلاح طلبان قرار نگیرم، از حضور در انتخابات کنار می روم و قطعا به صورت انفرادی در انتخابات شرکت نمی کنم.

عضو فراکسیون امید در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به پرونده قضایی که برای شما تشکیل شده است فکر می کنید در این دوره از انتخابات تایید صلاحیت شوید؟ گفت: اتهام و پرونده علیه بنده است اما هیچ محکومیتی ندارم.

*آمار جدید از میزان ثبت نام شوندگان در انتخابات
ساعت ۱۳:۳۰: خبرنگاران خود را برای نشست خبری سخنگوی ستاد انتخابات کشور آماده می کردند، سرانجام سید اسماعیل موسوی به میان نمایندگان اصحاب رسانه آمد و اعلام کرد:  تا این لحظه برای مجلس شورای اسلامی ۸ هزار و ۵۰۳ نفر ثبت نام کرده‌اند.

او همچنین درباره میزان ثبت نام داوطلبان میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری تا این لحظه ۱۸ نفر ثبت نام کرده‌اند.
* «غلامرضا حیدری» نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید هم همچون هفکران اصلاح طلب خود در بهارستان، امروز به ستاد انتخابات مراجعه کرد تا در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کند.

او هم از جمله نمایندگان اصلاح طلبی شناخته می شود که نطق های جنجالی اش در مجلس دهم حاشیه های زیادی ایجاد کرده بود.

* «بهروز نعمتی» دبیرکل حزب رفاه و عضو فراکسیون مستقلین(از نیروهای نزیک به علی لاریجانی) که در انتخابات مجلس دهم با حضور در فهرست امید توانست راهی بهارستان شود، امروز با حضور در ستاد انتخابات، داوطلب نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تهران شد.

*حاشیه‌ای از ستاد انتخابات/ کلید باید«دزدگیر» داشته باشد!
*یک داوطلب انتخاب مجلس شورای اسلامی کلید خودروی خود را در دست گرفته بود و به عکاسان نشان می‌داد که به سراغ او رفتیم تا علت این کار را از وی جویا شویم.

*وی گفت: شعار دولت تدبیر و امید این بود که همه مشکلات را با کلیدی که در دست دارد باز می کند که بنده شعار انتخاباتیم این است که کلید باید دزدگیر داشته باشد و دزدگیر آن مجلس است.

* «فاطمه رهبر» نماینده ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، اصولگرای دیگری بود که داوطلب انتخابات مجلس یازدهم شد.

*مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده مردم تهران در مجلس نیز دقایقی پیش برای ثبت نام در انتخابات وارد ستاد انتخابات کشور شد.

*مستقل وارد انتخابات نخواهم شد/در لیست اصولگرایان قرار می گیرم
فاطمه رهبر در گفتگو با خبرنگار مستقر مهر در ستاد انتخابات کشور، گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران شرکت می‌کنم.

وی ادامه داد: مستقل بودن در تهران معنایی ندارد چون به قدری بزرگ است که ممکن است مردم شناخت کافی از نامزدها نداشته باشند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خواهم بود.

*بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات
*عصر امروز، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات در جریان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وی در حاشیه بازدید خود در جمع خبرنگاران اعلام کرد: تا این لحظه ۹۱۶۲ نفر در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که نشان از ۲۰ درصد افزایش ثبت‌نام نسبت به دوره مشابه قبل دارد.

*حضور یک چهره ورزشی در صحنه انتخابات
*«کیومرث هاشمی» رئیس سابق کمیته ملی المپیک عصر امروز با حضور در میدان فاطمی در جرگه داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم قرار گرفت.

*توصیه‌ای کواکیبان به داوطلبان انتخابات مجلس
«مصطفی کواکبیان» دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری و عضو فراکسیون امید پس از ثبت نام در انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران درباره ثبت نام اعضای فراکسیون متبوعش در انتخابات، گفت: گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات حتماً لیستی را برای انتخابات ارائه می‌دهد، ولی باید ابتدا ببینیم چه کسانی ثبت‌نام می‌کنند چرا که چند نفر از نمایندگان فعلی اصلاح‌طلب از تهران شرکت نمی‌کنند و در کل کشور هم از مجموع ۱۲۰ نفر اعضای فراکسیون امید، حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

وی توصیه ای هم به داوطلبان انتخابات مجلس داشت و خطاب به آنها، گفت: داوطلبان انتخابات مجلس بهتر است پیش از آنکه به فکر کرسی خود باشند، به فکر منافع ملی باشند، چرا که هر چه مشارکت بیشتر باشد، تحریم‌ها زودتر از بین می‌رود.

اعلام نهایی داوطلبان در پایان ششمین روز ثبت نام
عصر امروز و در پایان ششمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد:« تا پایان روز ششم ٩٨٠٦ نفر شامل ٨٧٥٣ مرد و ١٠٥٣ زن در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند.»

فردا آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم برگزار خواهد شد و بنا بر اعلام سخنگوی ستاد انتخابات، زمان آن تمدید نخواهد شد.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


امراله مهماندوست
Iran, Islamic Republic of
استاني شدن انتخابات براي نمايندگي مردم در مجلس شوراي اسلامي ايران اشتباه محض است ....