جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 10 Apr 2020
 
۱۰
۲۵
واکنش فرمانده سپاه به سرنگون کردن پهپاد آمریکا

پهپاد آمریکایی از مرزهای ما عبور کرده بود/ مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد+فیلم

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 691170
فرمانده کل سپاه با اشاره به سرنگون کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا، گفت: مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد.
پهپاد آمریکایی از مرزهای ما عبور کرده بود/ مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد+فیلم
به گزارش جهان نيوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان، اظهار داشت: شهیدان ما در هر نقطه ای از این کشور بزرگ نشانه های عزت و سمبل های افتخار ما هستند. شهیدان بیان کننده استحکام ایمان و درخشش روح مقاومت در پیکره ملت ایران هستند.

وی افزود: امروز ملت ایران در عالم با صفت اقتدار، افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت، امنیت و رفاه شناخته می شود و همه این معانی و تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین بزرگ است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: می توان واژه کرد را الهام بخشیده از کرامت، رشادت و دلاوری دانست. کردستان و مردمانش اصیل ترین مردمان ایران هستند، بنابراین کردها در شکل دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده ای دارند و به این دلیل است که این سرزمین سالها مورد طمع دشمنان بوده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در هر دوره ای آمریکا یک سرزمین را عرصه تاخت خود قرار داده است،‌گفت: آنها می خواستند کردستان را پایگاه و سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند، اما شعور، آگاهی، ایمان و روح حماسه آفرینی مردمان کرد در پیوند با همه ملت ایران اجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد. آنها می خواستند سرزمین کردستان ما را میدان جنگ کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان برومند کردستان و ایران و پیشمرگان مسلمان ایستادند و قتلگاهی برای سیاست های استعماری آمریکا و غرب ساختند.

وی تصریح کرد: کردستان نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شده است و امروز کردستان در حال پیشرفت می درخشد و در آن جلوه های پیشرفت نمایان است. ما از تاریخ سختی عبور کرده ایم و با دشمنان بزرگی درگیر بوده ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما هرکجا مقاومت کرده ایم، پیروز شده ایم. در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به عزت اقتصادی و بریدن پیوند به هیچ بیگانه‌ای است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی عمل و نگران هستند و نمی دانند که چه کاری باید انجام دهند، اظهار داشت: آنها در لبنان با شکست از حزب الله، برای همیشه سیاست های تجاوز کارانه شان خاموش شد. فلسطینی ها سنگ ها را کنار گذاشته اند و به موشک رسیده اند، پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش وجود دارد. آنها می خواستند نظام سوریه را سرنگون کنند، اما امروز مجبور به فرار از آن سرزمین شده اند. می خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز عراق را فتح کنند، اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که خاستگاه مردم این سرزمین است.

وی گفت: می خواستند در یمن سرپل سیاسی- جغرافیایی جدیدی بسازند، اما آمریکا، سعودی و شرکایشان در باتلاق گیر کرده اند و موازنه به نفع یمنی ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آنها می خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم کند و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن تسلیم وادار کنند، اما ملت ایران آگاهانه، قهرمانانه و مومنانه برای حفظ عزت و کرامت خود ایستاد.

سرلشکر سلامی با اشاره به سناریوهای دشمنان،‌خاطرنشان کرد: آنها می خواستند اینگونه ترسیم کنند که راه حل عبور از مشکلات اقتصادی ایران مذاکره است، درحالی که ما تجربیات درس آموز و عبرت هایی از تاریخ نزدیکمان داریم. می دانیم که نمی توان به دولت غیر قابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد. تا به امروز در مقاومت رشد کرده ایم و با منطق مقاومت قد برافراشته ایم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما در اثر مقاومت دشمنان مان را فرسوده کرده ایم و به دلیل مقاومت، به استقلال، آزادی و اقتدار رسیده ایم. اگر مقاومت نمی کردیم در همان سال های اولیه انقلاب، میدان نبرد را به دشمنان واگذار می کردیم. اما پیشوایان بزرگ انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به قدرت های بزرگ احتیاج نداریم و همه ظرفیت های لازم برای رشد در جامعه ایرانی وجود دارد، تصریح کرد: این ظرفیت ها برای پیروزی در یک جنگ جهانی کافی است. مذاکره بازی در میدان دشمن و بازی در این زمین، فشار دشمن را تشدید خواهد کرد چراکه احساس می کند از منطق مقاومت پا پس کشیده ایم و به میدان مذاکره آمده ایم.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: دشمن در مذاکره می خواهد ملت ایران را از سلاح دفاعی خود خلع کند، ملتی که خلع سلاح می شود، تهاجم به آن آسان است. ملتی که ایستادگی می کند، دشمن جرات تعدی به حریم آن را ندارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: این دیدار ما را به یاد خاطره ملاقات وزیر خارجه شوروی با امام(ره) انداخت و آن غرور انقلابی و اسلامی و ملی را در اوج قرار داد. شکوه و عظمت و وقار کلام رهبرمان را دیدیم که چگونه قاطعانه و شجاعانه برای همه جهان پیام مقاومت ملت ایران را بیان کردند.

وی با اشاره به ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا، اظهار داشت: در سحرگاهان امروز نیروی هوافضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی دشمن را که از مرزهای ما عبور کرده و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود، شجاعانه سرنگون کرد. این منش و روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان است.

دریافت فیلم


سرلشکر سلامی تاکید کرد: سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا، حامل یک پیام آشکار، واضح، قاطع، سریع، صریح و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه ای به این سرزمین عکس العمل های قاطع، تمام کننده و قطعی خواهند داشت. مرزها خط قرمز ماست و هر دشمنی به آن تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد. تنها راه دشمنان احترام به تمامیت ارضی و منافع ملی ایران است.

فرمانده کل سپاه، گفت: اعلام می کنیم، بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملا آماده ایم و حادثه امروز نشانه روشنی از این پیام دقیق بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدایا شکر اینقدر خوشحالم از این همه عزت ، عظمت ، رفاه ، آسایش ، امنیت و امید به آینده که اشک در چشمانم حلقه زده است. یاحق
سجاديان
Netherlands
سلام و عرض ادب،ميشه بيشتر توضيح بفرمائيد چه ارتباطي اين مقوله ها به هم دارند؟
Iran, Islamic Republic of
پهپاد یمنی 800 کیلومتر وارد خاک عربستان میشه کارش رو میکنه بر میگرده، پهپاد آمریکایی در بدو ورود متلاشی میشه.بهتر نیست عربستان از ما سلاح بخره؟.
Oman
ترامپ گفته، "(احساس قوی دارم که پهپاد به اشتباه ساقط شده"
میخواستم از همین تریبون بهش بگم، بیشتر مراقب رفتارهاش باشه تا ناوها و پایگا های منطقه ایش یک وقت اشتباهی دود نشن!
محمدی
Iran, Islamic Republic of
دنیا باید ایران درک کند، سردمداران امریکایی به ایران ظلم می کنند که نباید نفت بفروشد، در مرزهای ایران جاسوسی می کنند، ایران را که داعش را که قصد ارعاب دنیا برای ایجاد نظام تک قطبی امریکایی_صهیونیسمی داشت، با القاب شایسته ی خودشان (تروریسم) خطاب می کنند، ایران بشرتر از بشر است و دنیا خودش بود در مقابل این کارهای سردمداران امریکایی چه می کرد؟! دنیا باید بداند سردمداران امریکایی یک چیز در سر دارند و آن احیای نظام تک قطبی امریکایی_صهیونیسمی است و ایران زیر بار نظام تک قطبی امریکایی_صهیونیسمی نمی رود .....
Iran, Islamic Republic of
کم کم داریم به سمت جنگ پیش می رویم.
Iran, Islamic Republic of
...
امام خمینی(ره)
Iran, Islamic Republic of
اگر سپاه نبود کشور هم نبود.(امام روح الله)
Iran, Islamic Republic of
دمتون گرم انصافا
Iran, Islamic Republic of
سردار سلامی مرد بزرگیه
Iran, Islamic Republic of
دست مريزاد سردار.
Iran, Islamic Republic of
شییییییییییییییییییره!
Iran, Islamic Republic of
امریکامنتظرباشدکمترازیکسال دیگه همین نوع بهپادرابالای ناوهای خود درحال مانوروماموریت رصد کند مهندسی معکوس
Iran, Islamic Republic of
ترامپ گفته بود جدیدا نشنیده ام که ایرانی ها شعار مرگ بر آمریکا سر بدهند!
✌حالا شعار مرگ بر آمریکا را ببین !
شکار_بزرگ
Iran, Islamic Republic of
ولی خب تلفن روی میزش پاناسونیکِ
M.sh
Romania
اشتباها مثبت دادم. شما رفتی چک کردی!؟
مرجان
Iran, Islamic Republic of
ناموس وطن راپاس می داریم.
Iran, Islamic Republic of
کاش ترامپ تو این هواپیما بود .
Iran, Islamic Republic of
نکته اینجاست که سپاه پهباد رادار گریز آمریکایی رو رهگیری میکنه اما پهبادهای خودش براحتی روی ناوهای هواپیمابر تردد میکنند و از اونها فیلم اچ دی میگیرند!این طرف قضیه رو باید بیشتر ببینیم
Iran, Islamic Republic of
دانشمند، اونجا که سپاه این فیلم ها رو می گیره آبهای آزاد است.
علی
United States
سلام بر سردار و سلام بر پاسداران حریم و ناموس ایران.
سلام بر حسن تهرانی مقدم.
برای شادی روحش صلوات میفرستم .
او حریم وطن را بیمه کرد و جان خود را برایمان به جان آفرین داد.
بنازم به پاسداران حافظ ملت درد کشیده و شهید داده ایران.
بنازم به انگشتی که ماشه موشک را فشرد.
و ذهن معلول جهان خواران آدم کش را مبهوت و سردرگم نمود.
به امید روزی که تل آویو و حیفا با خاک یکسان شود. و مستضعفان عالم نفس راحتی بدون وجود مستکبران بکشند.
الهی آمین.
United States
ما باید به امارات وامثال امارت اعلام کنیم که دشمن از خاک هر کشوری علیه ما اقدام کرد !کل ان کشور برای ما هدف نظامی تلقی خواهد میشود! چرا که هر حرکت نطامی امریکا با اطلاع ان کشور ها صورت می پدیرد.
United States
راستی سردار اگر آمریکاییها، نه عربستان از این موشک خواستند بهشون بفروشیم یانه
Iran, Islamic Republic of
دلم برای مردم ایران میسوزه.
Iran, Islamic Republic of
...