جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
 
۱
۱

نکاتی کلیدی درباره سلامت مردان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: 673672
تعداد حرکات شنایی که یک مرد می‌تواند در مطب پزشک انجام دهد، پیش‌بینی‌کننده احتمال بروز مشکلات قلبی طی سال‌های بعد است. این نتیجه مطالعه‌ای است که همین هفته منتشر شده است. محققان از نتایج مطالعه جدید روی آتش‌نشانان در آمریکا توانستند روشی بدون هزینه و سریع برای پیش‌بینی احتمال بروز مشکلات قلبی در آقایان پیدا کنند.
نکاتی کلیدی درباره سلامت مردان
به گزارش جهان نيوز، تعداد حرکات شنایی که یک مرد می‌تواند در مطب پزشک انجام دهد، پیش‌بینی‌کننده احتمال بروز مشکلات قلبی طی سال‌های بعد است. این نتیجه مطالعه‌ای است که همین هفته منتشر شده است. محققان از نتایج مطالعه جدید روی آتش‌نشانان در آمریکا توانستند روشی بدون هزینه و سریع برای پیش‌بینی احتمال بروز مشکلات قلبی در آقایان پیدا کنند. این مطالعه با مشارکت چند مرکز دانشگاهی انجام شده است و ۱۱۰۴ مرد با میانگین سنی ۳۹ سال در آن شرکت داشتند. در ابتدای مطالعه، وضعیت جسمی این افراد در ابعاد مختلف بررسی و سپس به مدت ۱۰ سال سلامت آن‌ها پیگیری شد. بعد از کنترل تاثیر سن، شاخص توده بدنی و نتیجه تست VO۲ (میزان مصرف اکسیژن در زمان فعالیت بدنی شدید) مشخص شد فاکتوری که شاخص خوبی برای پیش‌بینی احتمال مشکلات قلبی است، چیزی نیست جز تعداد حرکات شنایی که آن‌ها در ابتدای مطالعه انجام داده بودند. نتایج نشان داد افرادی که در یک نوبت، توانایی انجام بیش از ۴۰ بار حرکت شنا را داشتند، ۹۶ درصد کمتر از افرادی که کمتر از ۱۰ بار می‌توانستند این حرکت را انجام دهند، طی ۱۰ سال دچارمشکلات قلبی شده‌اند. پژوهشگران این مطالعه در تبیین این مطلب می‌گویند: انجام تعداد زیاد حرکت شنا، نیاز به فعالیت بدنی منظم دارد. در واقع این حرکت، کاری نیست که افراد بدون آمادگی قبلی بتوانند آن را در دفعات زیاد انجام دهند. از طرفی مطالعات متعدد تا به امروز نشان داده است که داشتن فعالیت بدنی منظم، به کاهش احتمال بروز مشکلات قلبی منجر می‌شود. به عبارت دیگر این مطالعه توانسته فعالیت بدنی را به شکلی ساده، سریع و بدون هزینه اندازه گیری کند و حالا پزشکان می‌توانند به راحتی از بیماران خود بخواهند تا در مطب آن را انجام دهند.

البته اگر شما هم بخواهید می‌توانید همین امروز دست به کار شوید و ببینید در یک نوبت چند حرکت شنا می‌توانید انجام دهید. اگر تعداد حرکات زیر ۱۰ بود، زمان را از دست ندهید و هر چه سریع‌تر برای افزایش تحرک بدنی خود برنامه‌ریزی کنید.

منبع:روزنامه خراسان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مثلا یگ نفر که فعالیت بدنی خوبی دارد اما فعالیتی که با دست انجام بدهد ندارد هم باید بتواند شنا برود
کلا این دست از آزمایشات علم تجربی خیلی قابل اطمینان نیست