جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - 30 Oct 2020
 
۰

کنوانسیون پالرمو در تضاد با مبانی انقلاب‌اسلامی است

پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷
کد مطلب: 666344
مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی حوزه علمیه قم با بیان اینکه وظیفه نظام اسلامی توجه به مظلومان است، گفت: کنوانسیون پالرمو در تضاد کامل با مبانی انقلاب اسلامی ایران است.
کنوانسیون پالرمو در تضاد با مبانی انقلاب‌اسلامی است
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام علی اصغر گرجی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری تشکل‌های حوزوی با موضوع «بررسی کنوانسیون پالرمو» که در خبرگزاری حوزه برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از مستضعفان، به اهتزاز در آوردن پرچم اسلام بر قله‌های جهان، در افتادن با استکبار جهانی ، آشتی دادن بشریت مستضعف با فلسفه خلقت و انسانیت از اصول انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه کنوانسیون پالرمو در تضاد کامل با مبانی انقلاب است و همه مردم دنیا حتی مردم آمریکا باید آزادانه بیاندیشند و تصمیم بگیرند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مردم فلسطین خودشان نظام و حکومت خود را انتخاب کنند.

مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مردم به دولتی رأی دادند که با برجام مشکلات‌شان را حل کند نه مشکلات تورمی و پنچر شدن چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها را ایجاد کند، افزود: در دوران دفاع مقدس گفتمان مقاومت جواب داد نه سازش، در فناوری هسته‌ای گفتمان مقاومت و سازش را تجربه کردیم و اگر فکر کنیم می‌بینیم کدامیک جواب داده است.

با کنوانسیون پالرمو تراکنش‌های مالی ایران مشخص می‌شود
عضو نهضت مبلغین گفتمان انقلاب اسلامی نیز در این نشست خبری با اشاره به اینکه کنوانسیون پالرمو برای مقابله با پولشویی است، گفت: یکی از مهمترین استدلال‌های موافقان FATF این است که بانک‌های بین المللی با ما کار نمی‌کنند مگر اینکه این معاهده اجرا شود اما نمی‌گویند که چرا بانک‌ها و اروپا اصرار دارند که FATF اجرا شود؟
حجت الاسلام سیدحسین حسینی ادامه داد: دلیل اصرار بانک‌های بین‌المللی این است که آمریکا بعد از برجام همچنان ۲۰۰ فرد ایرانی را تحت تحریم خود نگاه داشته است.

وی عنوان کرد: آمریکا بانک‌ها، شرکت‌ها و نهادهای خصوصی دنیا را تهدید می‌کند که باید اثبات کنید با نهادهای تحریمی من کار نمی‌کنید، با FATF تراکنش‌های مالی مشخص شده و متوجه خواهد شد که با نهادهای تحریمی آمریکا کار نمی‌شود.

عضو نهضت مبلغین گفتمان انقلاب اسلامی بیان کرد: بانک‌های خارجی از ترس آمریکا با ایران کار نمی‌کنند و ایران را تحت فشار قرار می‌دهند تا با پیوستن به این کنوانسیون تراکنش مالی‌ایران روشن شده و ما آن را به آمریکا ارائه دهیم.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *