يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 Jun 2019
 
۴
۱۲۰
روحانی در جمع مدیران وزرات راه و شهرسازی:

برای مردم ترجمه کنید FATF و برجام نباشند یعنی چه؟/ فلان ارگان مردم را تحریک می‌کند اگر کنوانسیون امضا شود اسلام از دست می رود/ کاش تو اسلام را می‌فهمیدی!

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
رئیس‌جمهور گفت: در شرایط امروز نیاز به کار ویژه در حمل و نقل در همه ابعاد داریم. با توجه به شرایطی که داریم، بار سنگینی بر دوش وزیر راه و شهرسازی است.
برای مردم ترجمه کنید FATF و برجام نباشند یعنی چه؟/ فلان ارگان مردم را تحریک می‌کند اگر کنوانسیون امضا شود اسلام از دست می رود/ کاش تو اسلام را می‌فهمیدی!
به گزارش جهان نيوز، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در نشست با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: بسیار گزارش خوبی از آغاز جلسه تاکنون بود که حدود یک ساعت و ۲۰ دقیقه این گزارش ارائه شد.

وی با تأکید بر اینکه گزارش وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی بسیار امیدوارکننده بود، خاطرنشان کرد: گرچه عملاً جلسه امروز ما به یک بخش از این وزارتخانه و فعالیت‌های گسترده آن اختصاص پیدا کرد. این وزارتخانه گسترده و بزرگ است و اداره آن نیز سخت است.

روحانی اظهارداشت: ما از اواسط دولت یازدهم به این نتیجه رسیدیم که برخی از وزارتخانه‌ها باید به دو وزارتخانه تبدیل شوند و لایحه آن را نیز به مجلس شورای اسلامی دادیم. یکی از آن وزارتخانه‌ها همین وزارت بود که می‌خواستیم مسکن و شهرسازی از راه جدا شود همچنین وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن جدا شود. من الان هم این کار را یک ضرورت می‌بینم منتها طبق قانون اساسی ما ناچاریم لایحه را تقدیم مجلس کنیم. نمایندگان مجلس در این دو زمینه به هر دلیلی همراهی نکردند.

وی اضافه کرد: این پیشنهاد به نفع کشور بود. ما در شرایط تحریم نیازمند یک وزارتخانه بسیار فعال بازرگانی داریم. بعد ما این وزارتخانه به این مهمی صنعت و معدن را داخلش آوردیم لذا پیش نمی‌رود.

روحانی تأکید کرد: یک خودرویی که می‌تواند ۱۰ تن بار ببرد وقتی ۳۰ تن به او بار بزنید حداقل سرعتش کم می‌شود و لاستیک آن زودتر پنچر می‌شود و این یک واقعیت است.

روحانی اضافه کرد: مسکن و شهرسازی خودش یک مقوله بسیار مهمی است، بحث حمل و نقل هم یک دنیای بسیار بزرگی است، ما در شرایط تحریم نیاز به یک کار ویژه در حمل و نقل داریم.

رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به شرایطی که داریم بار سنگینی بر دوش وزرای راه و صنعت است البته هر دو تازه نفس هستند و امیدواریم که بهتر از شرایط گذشته مردم شاهد خدمات باشند و در همین جا می‌خواهم از وزرا و تیم قبلی و همه آنهایی که در این دو وزارتخانه تلاش کردند تشکر کنم. البته چهره‌هایی که امروز می‌بینم اکثراً همان‌هایی هستند که قبلاً هم همان‌ها را می‌دیدم، انشاالله بتوانیم امسال و سال آینده با آقای اسلامی و یک کار هماهنگ و پرتلاشی را در شرایط تحریم انجام داده و از مشکلات تحریم عبور کنیم.

روحانی بیان داشت: در بحث حمل و نقل اعتراف می‌کنم در طول ۵ سال گذشته کار بزرگی انجام گرفته است. در بحث راه‌آهن که یکی از اهداف دولت یازدهم بود در دولت دوازدهم هم تأکید داریم. حمل و نقل یک وسیله مطمئن، ارزان، راحت و امن‌تر با رفاه بیشتر برای مسافر و حمل و نقل بار است. جاده‌های ما ۱۰۰ درصد امن نیست و اگر کسی بخواهد ۲ هزار کیلومتر رانندگی کند بهتر از در کوپه قطار در کنار خانواده در طول سفر از خدمات اینترنتی با دنیا در ارتباط باشد. مسلماً ما باید راه‌آهن را توسعه دهیم و یکی از اشکالاتی که در سال‌های گذشته بوده این است که بر روی راه‌آهن کمتر کار و فکر شده است و من در همین افتتاح اخیر در راه‌آهن ارومیه دیدم که مسئول راه‌آهن اعلام کرد که در طول ۵-۴ سال گذشته حدود ۲ هزار کیلومتر راه‌آهن ایجاد شده است که نسبت به کل راه‌آهنی که از اول تاریخ ایران تا به حال بوده اضافه شده است.

وی ادامه داد: تقریباً ۲۰ درصد راه‌آهن نسبت به کل دوره‌های قبل در این دوره انجام شده که نشان می‌دهد کار بزرگی انجام شده. امروزه هم در زمینه راه‌آهن امکانات خوبی مهیا شده و روزانه می‌توانیم توسعه خوبی در راه‌آهن داشته باشیم.

وی تأکید کرد: یک اولویت دولت راه‌اهن است مخصوصاً برای اتصال راه‌آهن به مسیرهای ترانزیتی منطقه‌مان. راه‌آهنی که سرخس را به چابهار متصل می‌کند برای ما بسیار مهم است، آن راه‌آهنی که می‌تواند پولش را سریع برگرداند راه‌آهنی است که در مسیر ترانزیت قرار می‌گیرد و می‌تواند بار را جابجا کند.

وی اضافه کرد: راه آهن قزوین-رشت هنوز مشکلاتی دارد که باید رفع شود و امیدواریم که امسال آماده شود. قسمت بعدی از رشت به آستارا بسیار مهم است که باید هرچه سریعتر انجام شود و بخشی از منابع آن آماده و بخش دیگری را هم آماده می‌کنیم. برقی کردن و پر سرعت کردن راه‌آهن در جای خودش مهم است، تلاش ما این است که راه‌آهن اینچه برون و گرمسار در همین دولت به فعالیت برسد. راه‌آهن سریع‌السیر از قم به اصفهان، از قم به تهران و از تهران به مشهد داریم که مقدمات امر آن فراهم شده یک مقدار مشکلات حقوقی دارد که باید آن را حل و فصل و اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی در مورد حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: من خواهش می‌کنم برای امن کردن جاده با وزارت ارتباطات همکاری کنید تا از طریق سیستم‌های هوشمند بتوانیم اقدامات مهمی انجام دهیم. باید بین راننده‌ای که قوانین را رعایت می‌کند و کسی که این کار را انجام نمی‌دهد تشخیص داده شود، یکی را باید تشویق و دیگری را به او بگوییم که کارش اشتباه است. به کسی که قوانین را رعایت می‌کند از لحاظ مسکن در سفر و حتی در آینده به او سوخت بدهیم، در کشور ما سوخت نرخ ثابت دارد، در دنیا اینطور نیست، روز تعطیل یک نرخ، روز کاری یک نرخ و در روز شلوغی نیز یک نرخ دیگر دارد. اینجا عادت کرده‌ایم که نرخ سوخت ثابت باشد، کلاً باید کاری کنیم از طریق سیستم‌های هوشمند جاده‌هایمان را امن کنیم و آدم‌های منظم و دقیق را تشویق کنیم و افرادی که احتیاط نمی‌کنند به آنها بگوییم کارشان درست نیست و در عمل هم این کار را انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه در سیستم جاده‌ای نیاز به نوسازی داریم، تأکید کرد: سیستم نوسازی در راه‌آهن و لوکوموتیوهای آن نیاز داریم. این نوسازی‌ها باعث رفاه مردم و حفظ محیط زیست می‌شود و همینطور باعث امنیت جاده‌ای می‌شود. در این زمینه‌ها قدم‌ها را باید سریعتر کنیم. در طول ۵ سال گذشته در زمینه بنادر مخصوصاً در چابهار کارهای ارزشمندی انجام گرفته است، فکر می‌کنم از ۲.۵ میلیون تن به ۸.۵ میلیون تن رسیده‌ایم. یک تحرک بسیار خوبی در چابهار بوده است. اتصال راه‌آهن ایران به عراق برای ما مهم است و این شدنی است که ظرف تا پایان سال ۹۸ بتوانیم این کار را انجام دهیم تا بتوانیم راه‌آهن خرمشهر را به بصره وصل کنیم، این کار برای زائرین، اربعین و سایر امور مهم است. باید راه‌آهن خاف به هرات وصل شود. این مسائل اتصالات به کشورهای همجوار بسیار مهم است.

روحانی گفت: بندر چابهار، آفریقا و بخشی از آسیا را به آسیای مرکزی و قفقاز وصل می‌کند همچنین به اروپا و روسیه وصل می‌کند. در بخش هوایی هم کارهای خوبی در ۵ سال گذشته صورت گرفت البته سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمینه حمل و نقل هوایی انجام دادیم بخشی از آن سیاسی و اجتماعی بوده است و اقتصادی نبوده است. اگر فرودگاه‌های کشورمان را نگاه کنیم ۸۰ درصد پروازهای کشورمان از ۱۰ فرودگاه انجام می‌شود یعنی برای فرودگاه‌ها یک باندی ساخته شده، بعضی از فرودگاه‌ها جنبه اجتماعی-سیاسی داشته و بعد اقتصادی در نظر گرفته نشده است و نیازمند هستیم به فرودگاه‌های بزرگ و مجهز در شهرهایی مثل تهران.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه فرودگاه بندر امام باید توسعه پیدا کند، اظهارداشت: این توسعه فرودگاه می‌تواند حمل و نقل منطقه‌ای و جهانی داشته باشد. یک سرمایه‌گذاری قبلاً حاضر بود زمانی که این فرودگاه امام ساخته نشده بود تمام فازهای فرودگاه امام را در مدت ۲ سال انجام دهد و می‌خواست از این فرودگاه ۱۰ الی ۱۵ سال استفاده کند. یک وزیری آمد و گفت من نمی‌گذارم، گفتیم چرا؟ گفت در سالن‌های ترانزیتی که او می‌خواهد ایجاد کند باید تعهد کند اگر مسافر خارجی وارد این سالن شود و با هواپیمای بعدی می‌خواهد برود از توی هواپیما روسری داشته باشد، هرچه به او گفتیم ما این روسری را برای تو حل می‌کنیم زیر بار نرفت، بعد هم به من گفت این چیزی نیست که فرودگاه امام را ما خودمان درست می‌کنیم چرا یک خارجی بیاید این کار را انجام دهد.

وی افزود: هنوز هم مشکلاتی داریم، می‌گوییم اگر سرمایه‌گذار خارجی بیاید اشکال دارد ولی اگر مربی فوتبال از خارج بیاید اشکالی ندارد. من نمی‌دانم چطور این تفکرات با هم جور می‌شود. اگر یک مربی فوتبال خارجی فوتبال ما را اداره کند و تیم ملی ما را ارتقاء دهد چطور یک دانشمند خارجی بخواهد به ایران بیاید این می‌شود حرام! چطور یک سرمایه‌دار بزرگ بخواهد بیاید و ۲۰ سال پیش فرودگاه امام را هم ساخته بود در حالیکه ما هنوز در خم یک کوچه‌ایم، این موضوع دلایل مختلفی دارد. این اشکال کار ما است، فرصت‌ها را می‌سوزانیم و هدر می‌دهیم.

رئیس جمهور گفت: ما الان می‌خواهیم با بانک‌های خارجی کار کنیم، بدون کار کردن با بانک‌های خارجی اقتصاد ما حل می‌شود اما با ۲۰ درصد گران‌تر؛ شما جنس وارد می‌کنید از این صرافی به آن صرافی قیمت ۲۰ درصد برایت گران‌تر در می‌آید اما اگر با سیستم بانکی باشد ۲۰ درصد برایت ارزان‌تر در می‌آید، این موضوع بحث هزینه است.

وی افزود: می‌گوییم FATF باشد یا نباشد، یک نفر نمی‌آید بگوید اگر FATF باشد یعنی ۲۰ درصد ارزان‌تر، اگر FATF نباشد یعنی ۲۰ درصد گران‌تر. کسی که شعار می‌دهد بیاید هزینه‌اش را پرداخت کند، نمی‌شود در این کشور یک نفر بیاید در نهاد یا ارگانی شعار دهد و آثار شعارش را برای مردم ترجمه نکند، باید ترجمه کنیم. برجام باشد یا نباشد؟ این را ترجمه کنیم. برجام باشد یعنی چه، برجام نباشد یعنی چه؛ این را ترجمه کنیم که بودنش چقدر سود دارد، نبودنش چقدر سود دارد، این را از مردم بپرسیم که اگر می‌خواهید زندگی کنید، زندگی گران می‌خواهید یا زندگی ارزان؛ اگر فرمودند زندگی گران می‌خواهیم ما همه این شعارها را قبول داریم.

وی افزود: مگر می‌شود در دنیای امروز ما با بانک‌های دنیا کار نکنیم؟ بعد یک کسی می‌آید و از گوشه‌ای که نمی‌دانیم این تفکر از کجا است مردم را تحریک می‌کند که اگر این قرارداد یا کنوانسیون امضا شود و یا با این گروه مالی کار کنیم اسلام از دست می‌رود. کجا اسلام از دست می‌رود؟ کاش تو اسلام را می‌فهمیدی! از مردم سوال کنیم حکومت مال مردم است، اداره کشور مال مردم است، هزینه‌ها را به مردم بگوییم که اگر این کار را نکردیم مردم چقدر باید از جیب بدهند و اگر این کار را کردیم چه تسهیلاتی برای مردم فراهم می‌شود.

 

روحانی اظهارداشت: در بخش ساختمان اگر یک تیم مهندسی را برای نظارت بر ساختمان جدید بیاوریم و یک شرکت ناظر از خارج در نظارت بیاوریم آن وقت باید گفت آیا ما درست حرف می‌زنیم؟ ساختمان‌های ما که در ایران ساخته می‌شود در چارچوب روز است؟ چند سال عقب است؟ این را خود شما و مهندسین ما باید بگویند. نظارت ما آیا نظارت دقیق است؟ چطور ما ساختمان در سر پل ذهاب می‌سازیم ۳ سال بعد با یک زلزله همه آن فرو می‌ریزد، چه کسی مقصر است؟ چطور یک بیمارستان در اسلام‌آباد درست می‌کنیم هنوز افتتاح نکرده با یک زلزله همه آن می‌خوابد، اشکال ما کجاست؟

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: در رژیم گذشته هم همینطور بود، همین فرودگاه مهرآباد سقفش پایین آمد، چرا در زلزله این همه تلفات می‌دهیم؟ چرا در کرمانشاه و سرپل ذهاب که می‌رویم و خانه می‌سازیم در زلزله اخیر ۶.۴ ریشتری زلزله بر روی آن اثر ندارد؟ کار خوب، دقت و ایجاد امنیت.  در دنیا ساختمان ساخته می‌شود برای ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال، در ایران قدیم ساختمان درست می‌شد برای ۱۰۰۰ سال، الان ما چند ساله درست می‌کنیم؟ مساجدی که ما داریم برای ۷۰۰ الی ۸۰۰ سال پیش است. طاق کسری داریم برای بیش از ۱۴۰۰ سال پیش، اینها همه کار ایرانیان است، اصفهان را داریم برای ۵۰۰ سال پیش؛ چطور این ساختمان با این زیبایی می‌درخشد؟ شما اگر بخواهید چشمتان نوازش پیدا کند کجا می‌روید؟ به میدان نقش جهان می‌روید که مثل یک گل که تماشا می‌کنید هست. گنبد شیخ لطف‌الله همانطور چشم را نوازش می‌کند، مسجد امام و عالی‌قاپو هم همینطور. 

وی با طرح این سوال که چطور از نگاه کردن به یک ساختمان برای ۱۰۰۰ سال پیش لذت می‌بریم، گفت: چرا ساختمانی امروز خودمان درست می‌کنیم بعد از ۱۵ سال به آن می‌گوییم کلنگی؛ یعنی ساختمان را برای ۱۵ سال درست کرده‌ایم؟! در اروپا نگاه کنید بعضی از خانه‌ها برای ۲۰۰ الی ۲۵۰ سال پیش است، چرا خوب درست نمی‌کنیم؟ شهرسازی ما کجا مشکل دارد؟ شما یک ساختمان در تهران ببینید پس از ۲۰ سال نقشه سیم‌کشی آن را پیدا می‌کنید؟ چرا این سند را نداریم؟ شما در اروپا بروید می‌بینید هر خانه‌ای سند دارد و وقتی آن را باز می‌کنید مسیر شناژبندی، پایه‌ها و مصالح آن مشخص است، چرا ما سند ساختمان نداریم؟ پس باید یک تحول بزرگی در امر ساختمان و کیفیت آن ایجاد کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: ما الان می‌خواهیم یک محله را نو کنیم و می‌گویید ۲۷۰۰ محله داریم که باید نوسازی شود، این کار بسیار ارزشمند است زیرا هم صنعت ساختمان و هم اشتغال به حرکت در می‌آید و هم مردم امنیت پیدا می‌کنند. در این محله فرسوده اگر زلزله بیاید ۵۰ الی ۶۰ درصد خسارت روی می‌دهد اما اگر نوسازی کنیم ممکن است خسارت آن یک الی دو درصد باشد. جان مردم برای ما مهم است، بعد از آن سرمایه زندگی مردم ارزش دارد. الان به طور مثال یک نفر یک خانه دارد که سرمایه آن ۱۰ میلیون تومان است اما پس از بازسازی بافت فرسوده این سرمایه ۲۰ میلیون تومان می‌شود. شما به او امنیت و رفاه می‌دهید، بعضی وقت‌ها خدا توفیق می‌دهد در این محله‌های تهران خدمت خانواده‌های شهدا می‌روم یک کوچه‌هایی است که اصلاً ماشین نمی‌تواند از آن عبور کند، یک نفر اگر مریض شود آمبولانس آنجا نمی‌رود. ما محله‌ها را باید امن و زندگی را برای مردم آسان کنیم.

وی ادامه داد: پِرت انرژی ما چقدر است؟ یعنی چقدر باید این بخاری یا شوفاژ روشن باشد تا بتواند این فضا را گرم کند؟ باید بدانیم ما می‌خواهیم مسکن درست کنیم یا منزل. منزل درست کردنش راحت است که محل نزول است. ما مسکن می‌خواهیم، مسکن یعنی محل سکونت و آرامش. بچه همسایه توپ بازی می‌کند اینجا نمی‌توانید بخوابید، از آن طرف زن و شوهر صحبت می‌کنند این طرف صدای آنها را می‌شنوند. باید مسکن ارزان را در اختیار مردم قرار دهیم، در دولت قبل یک مسکن از جیب مردم برای آنها درست شد ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی گرفتند در بانک مسکن آوردند، این ۴۵ هزار میلیارد به گفته برخی از متخصصین ما ۴۵ درصد تورم داشته است. من کمترش را می‌گویم ۳۰ درصد برای مردم تورم ایجاد کردند.

رئیس جمهور بیان داشت: یک نمودار اینجا برای من کشیدید که آنجا تسهیلات بالا رفته بود، همان‌جایی است که بیچاره کردن مردم است. آن قله، قله بیچارگی ملت ایران است. این که آسان است بنده فردا صبح به بانک مرکزی می‌گویم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بیاور و ۳ الی ۴ هزار خانه بروید درست کنید، این چیزی نیست، در اختیار ما است، آنوقت چه می‌شود؟ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان که ما می‌گیریم ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی درست می‌کند. اینکه شما می‌گویید تورم بالا و پایین شد یک عامل اصلی آن نقدینگی است و یک نقدینگی بسیار خطرناک پایه پولی است، این پایه پولی را یا دولت بر هم می‌زند که الحمدالله یک خدمتی که در این ۵ سال کرده‌ایم از پایه پولی برداشت نکرده‌ایم، البته دیگران یعنی بانک‌های متخلف دارند برداشت می‌کنند. پایه پولی بزرگترین خطر برای ایجاد تورم افسار گسیخته است.

روحانی بیان داشت: ما باید مسکن از منبع درست ایجاد کنیم نه اینکه از هر کجا پول برداریم و بیاوریم، چطوری مسکن را ارزان کنیم؟ آن امکاناتی که دولت دارد در اختیار مردم بگذارد، ما زمین داریم، این زمین را در اختیار بگذاریم، ممکن است این زمین برای شهرداری، وزارت مسکن، نیروهای مسلح و یا وزارتخانه‌های دیگر باشد، به هر حال زمین دولتی است، این زمین را واگذار کنیم و آورده دولت قرار دهیم، یک سری خدمات مثل برق، آب، فاضلاب نیز از خدمات دیگر دولت باشند، بانک‌ها نیز در حد توان خود کمک کنند، یک ساختمانی درست کنیم که به طور مثال ۵۰ درصد برای توسعه‌گر و بانک‌ها به خریدار و خانه‌اولی کمک کنند و توسعه‌گر هم بتواند زود خانه‌اش را بفروشد و به جای بعدی ببرد.
کد مطلب: 657882
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....یاخدا عجب امتحانی داره ملت پس میده...
United States
... حرفش در مورد برجام و اف ای تی اف درسته . نمیشه با دنیا معامله نکرد و قلدری کرد .
Iran, Islamic Republic of
6 سال است با همین حرف های بی منطق مردم را سرکار گذاشته اند برجام اگر فایده داشت که وضع کشور ما این نبود خودتان خوب می دانید قافیه را باخته اید باز هم اصرار بی حاصل !!! باز هم دفاع بی منطق!!! این مردم تا کجا باید به این سخنان سرگرم شوند؟!!! شما که اسلام را فهمیده اید بفرمایید با برجام چه گلی به سینه این ملت زده اید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر آقای روحانی در انتخابات رای نمی آورد و برجام شکست می خورد و این وضع اقتصادی کشور بود، از همه طلبکار میشد. خدا رحم کرد.
Iran, Islamic Republic of
توی این آشفته بازار ،همه موافقان دو آتیشه برجام ساکت شدند،چرا؟!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شش سال است مردم را با همین حرف ها سرگرم کرده اید شما بفرمایید با برجام چه گلی به سینه این ملت زده اید شما که اسلام را می فهمید ترجمه کنید!!
Iran, Islamic Republic of
کی گفته که با اف ای تی اف مشکلات بانکی حل میشه.این هم همون حکایت برجام و اب خوردن چرخ کارخانه ها است که طرف خواب دیده دیشب الان اومده داره تعریف میکنه
Iran, Islamic Republic of
آقای ظریف در مجلس گفتند با تایید و پیوستن به FATF هیچ تغییری در وضعیت اقتصادی کشور بوجود نمی آید.
Iran, Islamic Republic of
توصیه ای از امریکا
اگر تن به تن ک...ن بدشمن دهیم
به از انکه خود را به کشتن دهیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
معامله با دنیا براساس اصول و منطق اقتصادی و منافع ملی با خودتحریمی ناشی از لوایح ننگ آور فرق می کند. اینها نه تنها همه تخم مرغها رو چیدند توی سبد آمریکا و اروپا، بلکه مرغ مولد رو هم دارند ذبح می کنند . عجب عقل اقتصادی دارند این اصلاح طلبان فتنه گر ضد ملت.
دلواپس
Romania
12:16
این دنیا همان دنیا نیست که به صدام اسلحه دادوداعش را تجهیز کرد؟...بعدهم برجام که امضا شد رفت ماکه یه کم انگلیسی بلدیم فهمیدیم ته برجام چیه برای خودشان مترجم بگیرندکه بدانند فرق تعلیق ورفع چیه...قلدر هم اونه که از اون سر دنیا اومده این سر وآتش می سوزاند;براتون درست توضیح ندادند!
کامران
Iran, Islamic Republic of
FATF کلاه گشاد دیگری مثل برجام است تصویب لوایح استعماری به صلاح مملکت نیست .
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی فقت قیمت تخم مرغ کنترل بکن ما هیچ روابطی با اروپا نمی خواهیم
Iran, Islamic Republic of
... مگه برجامو امضا نکردن پس چی شد گشایشای آنچنانی؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی FATF یعنی برجام دوم و برجام هم تمام وعده و قولهای عمل نشده شما می باشد؟
Iran, Islamic Republic of
سی کشور دنیا به این کنوانسیون پیوسته اند و الزامی هم برای این پیوستن وجود ندارد. ببینید این بزرگوار که علاوه بر مسئولیت دفاع از این کنوانسیون مشکوک رئیس جمهور ما هم هستند چطور مخالفین این کنوانسیون رو مخالفین ارتباطات بانکی جا می زنند! و گران شدن زندگی مردم را به اینان میچسبانند و در واقع به مردم آدرس علت گرانی را می دهند که این مخالفین FATF هستند...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
نه تو اسلام را میفهمی چیه!!!
شهروند
Iran, Islamic Republic of
تو رو خدا به بهانه 20 درصد ارزانی ملت و کشور رو دوباره توی چاه نندازید!!!!
برجامتون رو دیدیم که چقدر برای مردم ثمره داشت!!!!
Iran, Islamic Republic of
این نتیجه ی (باروحانی تا ۱۴۰۰) است.حالاصبرکنین،تا ۱۴۰۰ مونده هنوز.....
United Kingdom
ایران را کردید کره شمالی رفتم بر ای کف خونه لمینت بخرم تو بازار فقط ایرانی هست متری ۱۰۰ هزار تومان ۱ روز نیست نصب کردن داغون شده ، پکیج بوتان گرفتم ۵ روز نیست خراب شده . خوب بلد نیستید تولید کنید چه اصراری هست ؟...
ولی
Iran, Islamic Republic of
حرف حساب اقای زاکانی بفرمایید هزینه خروج از برجام چقدر هست؟
Iran, Islamic Republic of
آمریکا علنا و اروپا در باطن از برجام خارج شده اند و ما به صورت کامل و بلکه بیش از آن به این برجام که هیچ حاصلی نداشته پایبند بوده ایم و بیخود خروج از برجام و هزینه هایش را به این و آن نچسبانید
ولی
Iran, Islamic Republic of
پس رشد دلار 4200به 11هزار را بابت این خروج به رسمیت می شناسید؟
Iran, Islamic Republic of
این انفجار قیمت برای موثر نشان دادن خروج آمریکا، در داخل کشور و توسط مغرضین طراحی شد و بخشی هم به علت بی کفایتی مسئولان ناآگاه بود
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Iran, Islamic Republic of
ولی جان ! ای توقلبت💜💜💜 ! جانم ! با برجام دلار شد ۱۹۰۰۰ تومان وبا بیرون رفتن کدخدا از برجام رسید به ۱۱۰۰۰ تومان !همین هفته قبل واعظی رسما گفت دلار حداکثر قیمت واقعیش ۶۰۰۰-۷۰۰۰ تومان است وروحانی خودش در مجلس گفت اگه به بانک مرکزی بگم همین فردا دلار برمیگرده به قیمت قبلیش=۳۷۰۰ تومان !‌..
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
امریکا و اروپا بدنبال حفظ برجام و حفظ تحریمها باهم هستن و نباید اجازه بدهیم به خواسته خود برسند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
هزینه برجام که فعلا دلار 11 هزار تومانی است یعنی بیش از هفتاد درصد که به ملت تحمیل شد
20 درصد کم شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
پس ضمنی قبول داری که برجامتون افتضاح بوده.‌‌..
...
Iran, Islamic Republic of
من سخنرانیشو بین مدیران کل و مدیران ستادی وزارت راه و مسکن و شهر سازی دیدم و شنیدم وحقیقتا نفهمیدم
امور بدیهی در این وزارت خانه را به مدیرانش یادآوری میکرد!
در جایی چنان گاف داد که یکی از مدیران حاضر بهش از فاصله دور گفت امارش صحیح نیست و او هم فتیله را انداخت و زد جاده خاکی!
یهو رفت تو FATF و برجام!
چرا نمی گوید منافع فتف چیه ؟! و چرا نم یکوید اگر فتف نباشد چه ضررهایی دارد و چه هزینه ای به ملت تحمیل می کند!!!
...
یکی نیست بگوید ... چرا نمی گویی تبعات الحاق به فتف چیه؟
یا چرا نمی گویی که چرا برجامت اینجوری ذلیل شد و ذلیلمون کرد؟!
.....از وزیر قبلی تشکر می کند! همان که صنعت مسکن را نابود کرد! و باید محاکمه شود!
....
Iran, Islamic Republic of
برجام هسته ای اولین قدم موفق در جهت قرار دادن ایران زیر سایه نظام سلطه جهانی بود.برجام فرهنگی با سند ننگین آموزش2030شروع شده است.اجرای فرامینFATF و پیوستن به کنوانسیونهای استعمار ساخته مانند معاهده پاریس و.... همه و همه در یک جهت قرار دارند.همانگونه که برداشتن تحریم با برجام هسته ای بهانه بود و تحقق نیافت،حل مراودات بانکی با FATFتحقق نمی یابد.دشمن خواسته های بعدی را مطرح خواهد کرد و غربگرایان ایرانی برای تصویب و اجرایی کردن آنها مردم را توجیه می فرمایند.استعمار و نظام سلطه امروز با همین کنوانسیونهای مثلا بین المللی دنیا را کنترل می کند.این راه ادامه دارد.
Iran, Islamic Republic of
در فیلم بار گذاشته شده قسمت توهین نیست
Iran, Islamic Republic of
توهین که شاخ و دم نداره! داره میگه آهای مردم شمایی که کمرتون با گرونی شکسته تقصیر من نیست یقه اینهایی که با FATF مخالفت می کنند رو بگیرید
Iran, Islamic Republic of
الان وقتشه امثال عباسی وشریعتمداری ودیگر عمارها یه جواب مشتی بدهندواجازه پوپولیست بازی را به این بابا ندهند!!!
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
احتمالا اولش بوده بعد گوش حضرات رو پیچوندن حذفش کردن
دستور از بالا اومده ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
بجای پاسخگویی بابت وضعیت اسفبار اقتصادی دائما حاشیه‌سازی میکنه!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مفاد برجام که برای مردم ایران چون نا محرم بودند محرمانه بود ولی نتیجه اش را که شما می فرمودید که بر عکس شد .
فتح الفتوح - باغ سیب و گلابی - برطرف کننده مشکلات مردم حتی آب خوردن از بین رفتن تحریم ها بالمره و در روز اجرای برجام
100
Iran, Islamic Republic of
نتیجه برجامت را دیدیم شیخ حسن
Germany
منظور حاج حسن از اسلام فهم اسلام آمریکایی است که باید حاج حسن درک کند !!!!
Romania
اتفاقا بنده به این روحانی که نگاه می کنم متوجه می شوم اسلام چیست. اسلام تمام چیزیست که این نیست.
Germany
منظور حاج حسن اسلام آمریکایی است نه اسلام ناب محمدی که امام آن را رهبری میکرد . اسلام حاج حسن را هیچ کس از پیروان امام نخواهند فهمید
فرهاد
Romania
ارگاني كه مردم را بر عليه FATF تحريك مي كند مي ترسد چون ديگر نمي تواند پولهاي اختلاس شده را براي آقازاده هايشان به آنطرف آبها انتقال دهند و فرياد وا اسلاما سر مي دهند.
Iran, Islamic Republic of
حرف بیربط یعنی همین که شما گفتید .
Iran, Islamic Republic of
منظورت باند نیاورانی هاو برجامی هاست دیگه !! خانواده سیف و.... کجایند!!
Iran, Islamic Republic of
فعلا که داداش ها...مهلت به بقیه نمیدن !
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا"برعکس آنهایی که بدنبال تصویب fatf هستن می خواهند انتقال پول به خارج برای آقازاده هاشون تسهیل بشود.
Iran, Islamic Republic of
...
حسین
Iran, Islamic Republic of
...
حسین
Iran, Islamic Republic of
مگه من چی نوشتم
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی دیگه مگه از این هم گرونتر میشه زندگی کرد...
Iran, Islamic Republic of
همینقدر که شما اسلام را می فهمید برای همه ما کافیست . حتما !
2- یک سری ایرادات به اف ای تی اف گرفته شده است که در جریان تمامی جزییات ان هستم و یکی از مهمترین انها عدم حق تحفظ است . شما بگویید این ایراد و سائر ایرادات به چه دلیل غلط است ؟
3- مناظرات ریاست جمهوری را اصلا فراموش نکرده ام . کجاست ان قول ها ی شما . شما هرچقدر که بخشی از مردم را درصورت عدم انتخاب جنابعالی هشدار دادید از همان ناحیه اسیب دیدیم . فقط مانده جنگ که البته من و من نوعی از جنگ نمی ترسیم و نمی ترسیدیم ولی با این روند چنانچه با نسخه های پیشنهادی امروز جلو برویم جنگ هم خواهد شد . یکی از راه های تسریع جنگ همین پذیرش اف ای تی اف است .
4- برجام شامل پذیرش اف ای تی اف نبود . انرا علم کردند . بهتر نبود بجای دفاع از خواسته های نا بجای غربی ها تعهدات خود و انها را در چهارچوب همین برجام محدود می کردید ؟
5- اف ای تی اف زیر نفوذ مستقیم خزانه داری امریکا و پول شویی گسترده در غرب . این جمله چیزی را در ذهن شما تداعی نمی کند ؟
پ ن : متاسفانه برخی از حرف ها قابل پذیرش منطقی نیست چون در ذات خود متناقض است .
Iran, Islamic Republic of
روحانی :برای مردم ترجمه کنید FATF و برجام نباشند یعنی چه؟
من عضوی از مردم :
کارایی "SPV" در هاله‌ای از ابهام است. ازکدام برجام حرف می زنید جناب شیخ روحانی ؟
اظهارات اخیر گوردون ساندلند، سفیر ایالات‌ متحده در اتحادیه اروپایی در گفت‌وگو با فرانس‌24 در همین راستا ارزیابی می‌شود. ساندلند با اشاره به ایجاد کانال مالی ویژه اروپا با ایران، این راهکار را غیرقابل اجرایی دانست و گفت: «ما موفقیت بسیار بزرگی در تمام جهان داشته‌ایم و توانستیم بسیاری از تجار و کشورها را قانع کنیم که منافع‌شان ایجاب می‌کند با ایران معامله نداشته باشند. پس هر راهکاری که اروپا دارد اجرایی می‌کند، در نهایت بدون استفاده می‌ماند و به درد نمی‌خورد». وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا آمریکا قصد دارد کشورهایی را که میزبان این کانال مالی ویژه می‌شوند تحریم کرده یا تحت‌فشار بگذارد، گفت: «این مساله درباره میزبانان نیست، درباره کسانی است که از آن استفاده می‌کنند. استفاده‌کنندگان از این کانال مالی جریمه می‌شوند. ما کاملاً به‌صورت شفاف بیان کرده‌ایم هر کس که با ایران تجارت داشته باشد، نمی‌تواند با آمریکا نیز تجارت داشته باشد».

پ ن : در مورد اف ای تی اف طی نظر ساعت 12:52 امروز 9/19نظرم را بصورت موجز عرض کردم .
Iran, Islamic Republic of
کدام برجام!!؟؟؟ برجام بی کدخدا!؟
Iran, Islamic Republic of
اگر قراره نابود بشیم چرا بادست خودمان نابود بشیم!؟ برجام که فاتحه اقتصاد و تولید داخل را خواند! FATF فاتحه چه چیز رامی خواند؟
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Iran, Islamic Republic of
آقای بزرگوار می گوید: به مردم بگویید که برجام چه کرد و ... خوب برادر محترم اگر مردم این حرفها را باور کنند خودت که داری با صدای بلند و با قوت و تدرت هر چه تمامتر می گویی !! دیگر چرا از نگفتن دیگران در خشم می شوی؟ ...
محمد
Iran, Islamic Republic of
پیش از آنکه آثار این برجام کذایی برای همگان اینطور علنی روشن شود، می گفتند چه ها که نشود و چه برکاتی که در بین نباشد ولی امروز می گویند اگر برجام نبود؛ اوضاع بدتر از این بود....!!!
Iran, Islamic Republic of
حسن اقا از این به بعد هرچی می گویی با ( زبان سرخه ای ) بگو تا بلکه افاقه کند .
Iran, Islamic Republic of
تو هم به مردم واقعیت رو بگو که با برجام چه خاکی به سر ما شد.
Iran, Islamic Republic of
...
حامد
Iran, Islamic Republic of
...
چه خبر از رکود، تورم، گرانی، برجام، عزت پاسپورت، دیوار تحریم، سایت کارورزی، بیکاری، برنامه های صد روزه، قیمت دلار و سکه و پوشک و دستمال کاغذی و لبنیات....!
Iran, Islamic Republic of
هزینه‌ها را به مردم بگوییم که اگر این کار را نکردیم مردم چقدر باید از جیب بدهند....
شما هزینه های خودرو سازی در ایران و مافیای آن را برای مردم بگو یا نظر سنجی کن ببین مردم باید از جیبشان چقدر هزینه بی تدبیری شما در نفت و ارز و خودرو و ....بپردازند!!!
حامد
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی شما می گفتید بعد از برجام هر روز فلان میلیون دلار سود خواهیم کرد اون میلیون دلار ها چی شد؟ کجا خرج کردید، آیا برای مردم کارخانه و راه و مسکنی ساختید؟ آیا حتی یک مدرسه ساختید؟ یک بیمارستان ساختید؟
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
...
میرپورفرد
به نظر میرسد قیام مردم فرانسه بر علیه لیبرالیسم و برخورد شدید دستگاه سرکوبگر دولت لیبرالیسم فرانسه ؛ خواب حامیان لیبرالیسم وطنی و خصوصا حامیان لیبرالیسم اروپایی در را آشفته کرده ...
جواد
Italy
اقای روحانی ولش کن برجام و لوایح مزخرف امریکا رو چرا در مورد اعتراضات در فرانسه چیزی نمی گی اعتراضات در مورد چیه بود در مورد سرمایه دران...÷
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
امضاء fatf بعد از مرگ آمریکا و محو اسرائیل مانعی ندارد
سعید110
Iran, Islamic Republic of
ای ناقلا، انگلیس و فرانسه رو نگفتی چون خودشون آره!
United Kingdom
...
قطعا مجمع تصویب نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
می کنند حالا ببین .سیستم اینو می خواد ومیشه !!
علی سبیل
Iran, Islamic Republic of
ببخشید شما؟
كليد ساز
Iran, Islamic Republic of
... اين حرفها چه تناسبي با وزارت راه دارد؟....
بیژن
Iran, Islamic Republic of
این دیگه چقدر روش زیاده؟ آب و صابون بیارم رویتان رابشویم؟
Bulgaria
حقیقتا اسلام شما همان اسلام هاشمی رفسنجانی است. اگر اسلام امام بود انقدر ما گرفتار نبودیم چه تضمینی هست دوسال دیگر بعداز اجرا شدنFATF و چند برابر شدن مشکل کشور دوباره حضرتعالی آنرا توجیه کنید
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
اگر برجام باشد تحریمها پر... اگر برجام نباشد تحریمها نپر.....چو ایران خودرو (پژو ورنو فرانسوی)نباشد تن من مباد....اگر توافق نامه پاریس باشد......اگر نباشد.......اگر ریییس باشد دلار 5000تومان...اگر نباشد3000تومان... از این اگرا زیاد گفتی....اب از سر ما گذشته چه 10درصد چه 20درصد.......ول کن بابا...برو ه خونواده برس
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ما با20% گرونتر خریدن مشکل نداریم......مشکل ما 200% گروووووونیه
Iran, Islamic Republic of
خدا وکیلی برای فهمیدن fatf پای فهم اسلامو وسط نکش.........یه مترجم خوب خدا ترس کافیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
قبل از هر سخنرانی حناچی رو دعوت کن ....
سرور
Iran, Islamic Republic of
پس از 6 سال خرابی مهلک هنوز هم فرافکنی می کند رییس چمهور محترم!
Iran, Islamic Republic of
آخه میدونه مردم کشش این حرفارو دارن.
Iran, Islamic Republic of
مترجمه قبلیه که سرخه ا ی بود...یکی دیگه بیار
United Kingdom
نظرسنجی ایسپا مشخص کرد
محبوبیت روحانی 16 درصد
محبوبیت اعضای کابینه 15 درصد
رضایت مردم از عملکرد دولت 9.6 درصد
ارزیابی عملکرد دولت : 84درصد ناموفق و بسیار ناموفق

در این شرایط هیچ حرف روحانی و دولتش برای مسئولین نظام نباید حائز اهمیت باشه
توجه به حرف و نظر عوامل ورشکسته اصلاحات و دولت بنفش، باعث خسارت محض خواهد شد.
سرور
Iran, Islamic Republic of
مطمئن باشید این آمارگیری هم به نفع دولت انجام شده است و الان گرنه محبوبیت دولت و کابینه نصف این هم نیست....!
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی!شما از مخالفانFATFخواستید که حرفشان را ترجمه کنند.حال که اهل ترجمه اید بفرمایید چرا پالرمو(از لوایح مربوط به FATF)با ترجمه نادرست به مجلس و شورای نگهبان فرستاده شده بود.ضمنا حرف مخالفانFATFروشن است و نیاز به ترجمه ندارد.رفتن زیر بار کنوانسیونهای استعمارساخته،فروش اطلاعات مالی کشور به دشمن با تصویب کنوانسیونCFT)در قبال تقریبا هیچ و رفتار کدخداپسند ممنوع. وعده های نسیه برجامتان هنوز روی زمین مانده است و مدعیان اصلاح و اعتدال و نیز مدعیان اصولگرایی که به امریکا و نظام سلطه اعتماد کردند رفوزه شده اند.شماها باید حرفتان را ترجمه کنید و بفرمایید کجا می روید؟!
Romania
حاج آقا قبل از هر چیز از مردم بپرسید که با ارزان شدن دلار از سه هزار و ششصد به پانزده هزار تومان. کاهش نرخ مسکن از متری ده میلیون به بیست و پنج میلیون و چرخیدن سریع چرخ اقتصاد و بقیه ی نکات نغز حکومت حضرتعالی آیا به تداوم حکومت شما که اسلام شناس، حقوقدان و صاحب خیلی کرامات هستید راضی هستند یا خیر. اونوقت راجع به بقیه مسایل بحث کنیم
علی
Iran, Islamic Republic of
عجبا! جناب شیخ شما که ترجمه را خوب بلدید بیایید برای مردم ترجمه کنید که آیا با برجامی که شما اجرا کردید، ارزانی شد یا گرانی در حد فلج شدن مردم؟!؟!؟!؟!؟!...
Iran, Islamic Republic of
مگرقرار نشد هرچی در باره برجام و FATF می گویی به ( زبان سرخه ای) بگویی تا ترامپ و دیگران متوجه نشوند . علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
هرکس دردامروز فقراوکم درامد ها را فهمید همه چیز را فهمیده
Iran, Islamic Republic of
خوب دکترجان!!! چراهمون موقع که اعلام فرمودین: تمامی تحریم ها«بالمره» لغومی شود،صحبتی از FATF نکردی....؟؟؟؟؟
چراحالاداری اینومیگی؟؟؟؟
فردادیگه قراره چه چیزی روبپذیریم,؟؟؟ ....پس فرداچی..؟؟؟.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خداوند امام راحل را رحمت کند که بارها با صراحت نیروهای مسلح را از دخالت در سیاست منع نمودند.
...چرا آدرس اشتباه می دین.
Iran, Islamic Republic of
الان دقیقااین حرفه شما چه ربطی به برجامتون داشت؟
Iran, Islamic Republic of
جناب ریس جمهور با قاطعیت می‌فرمایید با fatf مشکلات حل می‌شود ولی از آن طرف خودتان و ظریف جانتان حاضر به دادن تضمین نشدید!، میشود اینها را شما برای ما ترجمه کنید،ما که نفهم هستیم ...!!!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
باز چه خوابی دیدی حسن آقا لابد این دفعه هم همه چیز به اف ای تی اف بند است
احمد تبریزی
Iran, Islamic Republic of
کارگری نیاز داشتم از میدان کارگری برداشته و دنبال انجام کار حرکت کردیم دیدم در حال شکر گذاری است میگفت بعد یک هفته کار پیدا کرده ام حساب کنید بعد یک هفته یعنی هر روز کمتر از ده هزار تومان اگر به این آدم بگویی ارزان میخواهی یاگران مسلم میگویدکشور ارزانی باشد طرح موضوع در این وضعیت سخت معیشتی و برای افکار عمومی آدرس انحرافی دادن است چرا با نگاه به کدخدا همه چیز را تا نزدیک سه برابروبلکه بیشتر کردید؟!!
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی! سال94 فرمودید با برجام و از بین رفتن تحریم ها کالا 20درصد ارزانتر وارد کشور می شود که نشد.در سخنرانی امروز هم سرنوشت ما را بهFATFگره زدید و گفتید هزینه انتقال پول با پیوستن بهFATF بیست درصد ارزانتر تمام می شود! چرا امور کشور به بیرون گره زده می شود و وعده ها تحقق نمی یابد؟ تا کجا باید 20درصدی پیش برویم؟!
Iran, Islamic Republic of
300 درصد افزایش گرانی تورم این 20 در هم رویش
مجيد
Iran, Islamic Republic of
...
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
برجام نباشد یعنی صنعت پویای هسته ای باشد. یعنی اقتدار جمهوری اسلامی باشد . یعنی نیروگاه های برق هسته ای باشد. یعنی وابستگی نباشد. یعنی ذلت و خواری نباشد. (هیهات من الذله). یعنی رشد و توانمندی و افتخار برای ملت باشد. یعنی شیرین کردن آب دریاها برای زنده ماندن ملت! یعنی برای فروش نفت به دوره گردی نیافتادن. و . . . . .
...
عدالت
Iran, Islamic Republic of
...
مندلی
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای روحانی فعلا از مزایای برجام استفاده می کنیم برای هفت پشتمان کافی است ..بقیه قراردادها را بگذارید برای بعد ممکن است زیادیمان بشود روحانی متشکریم آر دل سوزی هم حدی دارد داری برای مردم خیلی دلسوزی می کنی .
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
همین که ایشان فهم درستی از دین اسلام دارد برای همه کافیست
مندلی
Iran, Islamic Republic of
ما بالاخره نفهمیدیم چی مان به خودمان بنده .نان و آبمان که به برجام بند بود .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
بس کنید به نظرم برجام مایه خجالت و عبرت است نه مایه افتخار. خیلی روشنه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور قبل از برجام دلار 3700تومان بود بعداز برجام به 18 هزارتومان رسید . گوشت قبل ازبرجام 30 هزارتومان بود بعداز برجام 70هزارتومان ماشینهای ایرانی مثلا پراید قبل از برجام 20 میلیون تومان بود بعداز برجام.40 میلیون تومان .وسکه قبل ازبرجام 1/5میلیون بود بعداز برجام 4 میلیون وهمه اجناس دیگه همینطور
آقای روحانی مردم هالو نیستند آره لطفا ازخونه بالای 100میلیاردی بیرون بیا ویک خریدی برای خانه بکن.......!!!! بعدا برای fatf کارشناسی کن و از نظر اسلام هم کارشناسی کن چون بقیه بی سواد هستند.!!!!
Iran, Islamic Republic of
به نظرم مفهوم اصلی حرف رئیس جمهور در مورد 20 درصد ارزانی این است که فشار های ناشی از عدم تصویب fatf تنها موجب 20 درصد ازاین گرانی ها است . 80 درصد دیگر را خود آقایان برای فشار بر نظام و به کرسی نشاندن حرفهایشان و عملی کردن وعده هایشان به کدخدا بوجود آورده اند.