چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 19 Dec 2018
 
۲
۲
در محضر بهجت؛

قطع ارتباط با خدا، ما را از آینده بی‌خبر می‌کند

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
سخن آیت‌الله بهجت درباره قطع ارتباط با خداوند و آثار آن را در اینجا بخوانید.
قطع ارتباط با خدا، ما را از آینده بی‌خبر می‌کند
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله محمد تقی بهجت فومنی در رابطه با هدف قدرت‌های جهانی از رواج جنگ گفتند: قدرت‌های بزرگ برای رواج بازار فروش اسلحه های پوسیده و قدیمی خود، این جنگ ها را به راه انداخته اند و در استمرار آن می کوشند و تجهیزات نظامی و ابزارهای مدرن جنگی را که امروزه می سازند ما نمی توانیم بسازیم.

آیت‌الله بهجت گفتند: به مقتضای «فوق کل ذی علم علیم»، بالاتر و برتر از هر دانایی، دانایی است؛ چرا ما ارتباط خود را با خداوند قطع کنیم؟ و چرا در اثر قطع ارتباط، کور باشیم و از حوادث آینده بی خبر باشیم؟

ایشان افزودند: آن ها می‌نشینند و برای آینده ما نقشه می‌کشند که چکار کنند تا بتوانند بهتر بر ممالک اسلامی مسلط باشند و منابع آن ها را به یغما ببرند و چه بسا با هم در این امر متحد شوند ولی ما در تفرقه به سر می‌بریم، و یا این که در هر حادثه‌ای که برای ما پیش می آورند، می‌اندیشیم؟ وضع ما طوری شده است که افراد بشر نمی توانند راحت در کنار هم زندگی کنند، مانند یک اطاقی که نمی‌شود با درندگان در آن زندگی نمود. با اینگونه افراد درنده خو و سلطه جو چه کنیم؟

منبع: در محضر بهجت
کد مطلب: 571096
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سووالی از دوستان
چطور به وسیله ارتباط با خدا از آینده با خبر میشیم
یعنی در اثر ارتباط با خدا می توان فهمید فردا چه تقدیری پیش روی ماست؟
فکر می کنم این اطلاع از آینده تنها به صورت خفیفی در اختیار اولیاء الله است و بندگان عادی مثل ما حتی در صورت ارتباط با خدا به چنین کرامتی نمی رسند؟
Iran, Islamic Republic of
مثلا با خبر شویم که برجامی توراه است !یا یه تیمی میاد سرکار که انقلاب را به حراج می گذاردوثروت اندوزند ! چکار می توانید بکنید!