دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۲
۱۲
اظهارات قابل توجه نعمت احمدی، حقوقدان اصلاح طلب:

جرقه آبان ۹۸ را روحانی زد/ به عبارتی عامل اصلی آن اغتشاشات است/ شیرین عبادی شیاد است/ از اژه‌ای حلالیت خواستم/ او آیت الله حقوق است/ همان اول به کروبی گفتم شکنجه و تجاوز در زندان امکان ندارد

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 782147
خانمی در سنندج ادعا کرد در زندان مورد تجاوز قرار گرفته است. پرونده او را نزد من آوردند؛ من متوجه شدم تمام این پرونده دروغ است. همین خانم را آمریکا دیدم و باز ماجرا را پرسیدم او گفت همه این داستان دروغ بود. او به من گفت یکی از وکلای حقوق بشری به من گفت پرونده تو سنگین است؛ این دروغ‌ها را بگو تا فشار برداشته شود!
جرقه آبان ۹۸ را روحانی زد/ به عبارتی عامل اصلی آن اغتشاشات است/ شیرین عبادی شیاد است/ از اژه‌ای حلالیت خواستم/ او آیت الله حقوق است/ همان اول به کروبی گفتم شکنجه و تجاوز در زندان امکان ندارد
گروه سیاسی جهان نيوز: نعمت احمدی، حقوقدان اصلاح طلب در گفتگو با مشرق به این نکته اذعان کرده است که جرقه اغتشاشات بنزینی سال ۹۸ را روحانی زد. او همچنین گفته است: «شنیده‌ام که آقای اژه‌ای گفته است آیت‌الله نیست؛ اما ایشان حتماً آیت‌الله حقوق هستند».

احمدی همچنین نکات جالبی درباره مصی علی نژاد، شادی صدر، شیرین عبادی و نسیرین ستوده نیز مطرح کرده است. برای نمونه او می گوید: «این خانم (عبادی) بسیار شیاد است؛ او به من زنگ می‌زد و می‌گفت تو روابط عمومی خوبی داری، پرونده‌های اخلاقی را برایم بفرست تا بزرگش کنم. من به او گفتم مگر جامعه ایران کثیف است که این دست پرونده‌ها مثل نقل‌ونبات ریخته باشد».

به گزارش جهان نيوز، بخش های مهم این گفتگو را در ادامه خواهید خواند:

*آبان ۹۸ تجربه‌ای سخت برای جامعه ایران است، آبان ۹۸ محصول اقدامات نسنجیده برخی مسئولین وقت است. به نظرم در کنار دولت روحانی؛ مجلس دهم نیز نقش جدی در بروز آن داشته است.

*مجلس دهم در ابتدا با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالفت کرد؛ البته تغییر قیمت سوخت غیرقابل‌اجتناب بود، اما مسئولان وقت در اجرای آن بد عمل کردند. این باعث نگرانی و ناراحتی بخش‌های زیادی از جامعه شد. مردم ما صبور هستند؛ مشکلات کشور و تحریم‌ها را درک می‌کنند. اما وقتی فردی در قامت رئیس‌جمهور مردم را ناآگاه فرض کرده و می‌گوید من هم مانند شما در صبح جمعه متوجه شدم که قیمت بنزین عوض‌شده است، این طرز سخن گفتن باعث عصبانیت می‌شود.

*ایشان به مردم ایران توهین کرد و با سخنان نسنجیده بر خرمن نگرانی‌های دهک‌های پایین جامعه آتش نهاد؛ به تعبیری او عامل اصلی این اغتشاشات است. وقتی آتش ایجاد شود؛ خشک و تر باهم می‌سوزند. من بر این باورم که اعتراض حق مردم است. ما درزمینهٔ بروز اعتراضات قوانین خوبی داریم. در قانون اساسی به‌صورت مصرح درباره حق برگزاری راهپیمایی بحث شده است. اما یک سری سلایق شخصی باعث می‌شود مفهوم اعتراض دچار سوءبرداشت شود.

*اخیراً  دادگاهی درباره ماجرای آبان در لندن برگزارشده است، این نشان می‌دهد در خارج از کشور روی  مسائل داخلی ما برنامه دارند؛ ما باید هوشیارانه تر عمل کنیم... این دادگاه انگلیسی مضحک است...این دادگاه؛ های و هوی و طبل توخالی بود. شما ببینید چه کسی این دادگاه را برگزار کرد؟ شنیدم خانم مصی علی نژاد پشت این دادگاه است. من سر کلاس‌هایم نظر دانشجویانم را درباره پروژه‌های این خانم پرسیده‌ام. این پروژه‌ها آمریکایی است. من شاهدم که مردم مصی علی نژاد را به خاطر ترویج بی‌حجابی لعنت می‌کنند.

*من با این خانم دریکی از تلویزیون‌های خارجی بحث کرده‌ام، او به من گفت شما از مردم بریده‌اید. من به او گفتم؛ جمع کنید خودتان را! ۱۲ هزار کیلومتر آن‌سوتر نشسته‌اید، برای مردم نسخه می‌پیچید! گفتم خودتان را جمع کنید. آن‌سوی دنیا مردم را تحریک می‌کنید. امثال علی نژاد و کوتوله‌هایی مانند او روی مردم تأثیر مستقیم ندارند؛ اما می‌توانند روی موج‌های اجتماعی سوار شوند؛ خطر این افراد را باید از این زاویه نگریست.

*یادم هست خانمی در سنندج ادعا کرد در زندان مورد تجاوز قرارگرفته است. پرونده او را نزد من آوردند؛ من متوجه شدم تمام این پرونده دروغ است. جالب است بدانید که من همین خانم را آمریکا دیدم و باز ماجرا را پرسیدم او گفت همه این داستان دروغ بود. او به من گفت یکی از وکلای حقوق بشری به من گفت پرونده تو سنگین است؛ این دروغ‌ها را بگو تا فشار برداشته شود!

*من همان اول ماجرا (ادعای اصلاح طلبان مبنی بر شکنجه و تجاوز) در سال ۸۸ نزد آقای کروبی رفتم و به او گفتم که حاج‌آقا شما سادگی کردید. امکان ندارد چنین اتفاقی در بازداشتگاه روی دهد...کروبی گفت فردی که این ماجرا را تعریف کرد صمیمانه حرف زد! به او گفتم مگر می‌شود موضوع به این مهمی صمیمانه گفته شود و شما باور کنید!

*بگذارید ماجرای جالبی را برای شما تعریف کنم؛ سال ۸۶ فردی به من گفت در بلژیک دفتری وجود دارد که درخواست‌های پناهندگی سیاسی را بررسی می‌کند؛ آن فرد از من خواست به‌عنوان وکیل مستقل این پرونده‌ها را بررسی کنم. من به راوی ماجرا گفتم که چنین کاری را انجام نمی‌دهم؛ اما شما بگویید چه مدل پرونده‌هایی در آنجا مطرح می‌شود؟ آن فرد به من گفت به‌عنوان نمونه خانمی باوجود داشتن همسر به ما مراجعه کرده و گفته است با یکی از خویشاوندانش رابطه جنسی داشته و از کشور فرار کرده است یا اینکه ماجرای یک پرونده یک فرد هم‌جنس‌باز را مطرح کرد... من واقعاً خنده‌ام گرفت که در اروپا این دست موارد شنیع تبدیل به پرونده سیاسی برای گرفتن پناهندگی می‌شود!

*برخی فکر می‌کنند خانم علی نژاد است؛ این را بی‌خودی بزرگ کرده‌اند. برخی در مجامع حقوق بشری جاه و مقام پیداکرده‌اند که در این حد و معیارها نیستند. مثلاً نسرین ستوده برای چه باید در رسانه بزرگ شود؟ تنها کار بزرگ او آن بود که روسری‌اش را برداشت ولی او را در رسانه‌ها در سطح یک مبارز سیاسی بزرگ کردند. در مورد شیرین عبادی نیز همین‌گونه است؛ من صدها پرونده مهم‌تر از او انجام داده‌ام اما امثال عبادی در رسانه‌ها بزرگ‌نمایی می‌شوند.

*این خانم شادی صدر که این روزها معروف شده را به‌خوبی می‌شناسم؛ او دانشجوی من بود. شادی صدر به من زنگ می‌زد و می‌گفت اگر این پرونده‌های لواط و زنای محصنه به دستت رسید؛ برای من بفرست تا آن را مثل توپ منفجر کنم.

*این خانم (عبادی) بسیار شیاد است؛ او به من زنگ می‌زد و می‌گفت تو روابط عمومی خوبی داری، پرونده‌های اخلاقی را برایم بفرست تا بزرگش کنم. من به او گفتم مگر جامعه ایران کثیف است که این دست پرونده‌ها مثل نقل‌ونبات ریخته باشد!

*پروانه وکالت روزگاری ارج‌وقرب داشت؛ حالا برخی حیثیت این شغل را زیر سؤال برده‌اند!

*آقای اژه‌ای کارستان کرده است، ایشان مستقیم به بندهای امنیتی رفته و با مجرمینی که قطعاً جرم انجام داده‌اند به‌صورت مستقیم گفتگو می‌کند؛ من شنیده‌ام که پس‌ازاین دیدارها تغییراتی روی‌داده و این نشان می‌دهد این دیدارها تشریفاتی نیست. من باید تا کمر در برابر اژه‌ای خم‌شده و از او تشکر کنم. من بشدت از او حمایت می‌کنم؛ برخی برای این حمایت شدید به من می‌خندند.

*بدون تعارف بگویم؛ روز اول انتخاب ایشان من نوشتم إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ... َ. گمان نمی‌کردم ایشان چنین شخصیتی داشته باشند؛ واقعاً کارهای بزرگی انجام‌شده است. نوشته ام و از ایشان عذرخواهم! ایشان قلبی رئوف و پاک دارد.

*شنیده‌ام که آقای اژه‌ای گفته است آیت‌الله نیست؛ اما ایشان حتماً آیت‌الله حقوق هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محسن
Iran, Islamic Republic of
افرادی که در ایجاد فتنه 98 دخیل بودند باید قوه قضائیه ورود کند
Iran, Islamic Republic of
بالاخره یک آدم منصف در اردوگاه اصلاحات پیدا شد که حرف حق بزنه
Iran, Islamic Republic of
اقای احمدی چرا روحانی این جرقه رو زد تازه شما اگه اینها میدونستید چرا زودتر از اینها این حرفها رو نزدی من که خیلی تعجب کردم
Iran, Islamic Republic of
اگر روحانی جرقه این حوادث رو زده باشه بار حقوقی و قضائی برای گوینده و فرد خطاب شونده نداره؟ایا روحانی نباید با این سخنان به دادگاه احضار و توضیح بده اصلا هر دو تاشون هم احمدی و هم روحانی باید پاسخ بدن تا هم قوه قضایی و هم مردم قضاوت کنن
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
این اقا چطور جرات کرده این حرفها رو میرنه؟!!
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر این مروت و انصاف!
United States
اصلاح طلبان لجوج نیستند
Iran, Islamic Republic of
ایشان اولین اصلاح طلبی است مورد تقدیر بنده میباشد
درود بر شما آقای احمدی عزیز
درود بر شرفت ای بزرگوار
United States
جهان نیوز عاشق اصلاح طلبها است چون حتی از سخنان گمنام ترینشان هم مقاله منتشر میکند!!!!
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
......