يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰
۳

جیغ بنفش روزنامه آمریکایی از اجرای «سلام فرمانده» در تگزاس

دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 807872
نشریه‌ی «هیوستون کرونیکل» در مطلبی با عنوان «ویدئویی که کودکان مدرسه‌ای در هیوستون را به چهره تبلیغات ایرانی تبدیل کرد»، به انتقاد از اجرای سرود سلام فرمانده در خاک آمریکا پرداخته است.
جیغ بنفش یک روزنامه از اجرای «سلام فرمانده»
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، بازتاب گسترده اجرای سرود «سلام فرمانده» توسط دانش‌آموزان مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا، روزنامه‌ی «هیوستون کرونیکل» را به انتشار مطلبی تند علیه این سرود و همچنین میزان تاثیرگذاری آن بر جامعه آمریکا واداشت.

به گزارش تسنیم، این روزنامه‌ی آمریکایی، «سلام فرمانده» و اجرای آن به زبان انگلیسی در این کشور را «تبلیغات حکومت ایران در خاک آمریکا» نامیده که باید جلوی آن گرفته شود؛ اقدامی که به نظر می‌رسد با حذف ویدئوی این مراسم از پایگاه یوتیوب آغاز شده است.

این نشریه آمریکایی که تیتر هجمه‌برانگیزِ «ویدئویی که کودکان مدرسه‌ای در هیوستون را به چهره تبلیغات ایرانی تبدیل کرد» را برای گزارش خود انتخاب کرده، اجرای سلام فرمانده در آمریکا را زمینه‌سازی برای اعلام طرفداری از جمهوری اسلامی ایران در ایالات متحده آمریکا دانسته و خواستار برخورد با آن شده است.

نویسنده‌ی این گزارش همچنین به سراغ برخی از مقامات محلی در شهر هیوستون رفته تا نظر آنها را درباره‌ی اجرای این سرود در آمریکا بپرسد اما اکثر مصاحبه‌شوندگان با اشاره به مفاهیمی که در «سلام فرمانده» وجود دارد، آن را یک اثر مذهبی معرفی کرده‌اند که با استقبال مسلمانان در سراسر جهان روبرو شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سرود سلام فرمانده در این دوران آخرالزمانی مثل باطل السحر علیه شیاطین عمل میکنه، مثل بسم الله علیه جنیان
ایول با همین دست فرمون برید جلو
یا علی
الهام
Iran, Islamic Republic of
دم این مداح اهل بیت گرم..
غفاری1350
Iran, Islamic Republic of
در ترجمه به انگلیسی این سرود مفاهیم و محتواهایی با ترکیب سلام بر عیسی مسیح گنجانده شود این سرود جهان مسیحیت را نیز در خواهد نوردید.