جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - 28 Jan 2022
 
۰

رژیم غذایی چرب چه بلایی سرتان می‌آورد؟

يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 777236
محققان دانشگاه پزشکی توکیو در ژاپن دریافتند که مصرف چربی بیش از حد و چاقی می‌تواند مانع رشد مجدد مو‌ها شود و حتی فولیکل‌های مو را از بین ببرد.
رژیم غذایی چرب چه بلایی سرتان می‌آورد؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از بهداشت نیوز، سلول‌های بنیادی فولیکل مو در هر چرخه عملکرد فولیکل، جایگزین می‌شوند و این فرایند امکان رشد مجدد مو‌ها را فراهم می‌کند.

محققان با استفاده از موش‌ها به بررسی اثر تغذیه با رژیم غذایی چرب و متعادل بر توصیف ژن‌های موجود در سلول‌های بنیادی فولیکل مو پرداختند و در نتیجه این تحقیقات مشخص شد تغذیه با رژیم غذایی چرب موجب تبدیل سلول‌های بنیادی فولیکل مو به سلول‌های کورنئوسیت یا سبوسیت سطح پوست می‌شود و در این فرایند تبدیل ترکیبات چربی آزاد می‌شود.

موش‌هایی که با این نوع رژیم غذایی تغذیه شدند در مقایسه با سایر موش‌ها با سرعت بیشتری مو‌های خود را از دست دادند، فولیکل موی آن‌ها کوچکتر شد و سلول‌های بنیادی فولیکل‌های مو را با سرعت بیشتری از دست دادند.

این مطالعه بیشتر روی چربی‌های ترانس تاکید دارد. چربی‌های مصنوعی و طبیعی دو منبع اصلی چربی‌های ترانس در رژیم غذایی انسان هستند.

چربی‌های طبیعی در محصولات لبنی و دامی دیده می‌شوند. چربی‌های ترانس مصنوعی که اسید‌های چرب ترانس هم نام دارند، بر اساس فرآیند‌های مصنوعی تولید می‌شوند و حاصل افزودن هیدروژن به روغن نباتی، به منظور جامد کردن آن است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *