دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - 29 Nov 2021
 
۰
۶

یک واریزی مهم در جیب سرپرستان خانوار

يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 762755
تاکنون دو یارانه در ماه رمضان پرداخت شده و حالا فقط یک یارانه از یارانه‌هایی که قرار بود در این ماه پرداخت شود، باقی مانده است.
یک واریزی مهم در جیب سرپرستان خانوار
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، در حالی به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم که تاکنون دو یارانه در این ماه پرداخت شده و با پرداخت یک یارانه دیگر، پرداختی‌های این ماه پایان خواهد یافت. یارانه رمضان و یارانه معیشتی، از یارانه‌های پرداختی این ماه بوده و یارانه نقدی نیز طی روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

یارانه‌های پرداختی رمضان کدام بود؟
یارانه رمضان اولین یارانه‌ای بود که در این ماه پرداخت شد؛ این یارانه منحصرا مربوط به ماه رمضان بوده و در روزهای ابتدایی رمضان به حساب ۶۰میلیون ایرانی واریز و حواشی بسیاری به دنبال داشت؛ پرداخت این یارانه منوط به داشتن شروطی بود؛ برای مثال افرادی که بیش از سه سفر خارجی رفته بودند، امکان دریافت آن را نداشتند.

بسیاری عقیده داشتند یارانه رمضان به مقداری که از پیش مشخص شده بود، واریز نشده و کمتر از مبلغ اعلامی پرداخت شده است؛ اما در واکنش به این اعتراضات، گفته شد، مبلغ یارانه رمضان درست بوده و مبالغی که پیشتر از آن‌ها صحبت بود، صحت نداشته است.

یارانه معیشتی بنزین؛ دومین واریزی رمضان
دومین یارانه پرداختی این ماه، یارانه معیشتی بنزین بود؛ البته این یارانه تنها برای ماه رمضان نبود و بیش از یک سال است که هر ماه به حساب سرپرست خانوارهای مشمول واریز می‌شود؛ افزایش قیمت بنزین، آغازی بر پرداخت این یارانه در کشور بود.

یارانه معیشتی چه قدر است؟
مبلغ یارانه معیشتی بنزین، براساس تعداد اعضای خانوار تعیین می‌شود؛ خانواده‌های یک نفره، ۵۵هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳هزار تومان، خانواده‌های سه نفره، ۱۳۸هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره، ۱۷۲هزار تومان و خانواده‌های ۵نفره و بیشتر، ۲۰۵هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند.

قسط وام کرونا هم از یارانه معیشتی کسر شد
پنجمین قسط از دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونا از یارانه معیشتی این ماه کسر شد و افرادی که این وام را دریافت کرده بودند، به دلیل کسر اقساط یارانه کمتری دریافت کردند.

یارانه نقدی؛ دیگر واریزی ماه رمضان
یکی دیگر از یارانه‌هایی که در روزهای پایانی این ماه (ماه رمضان) پرداخت می‌شود، یارانه نقدی خواهد بود؛ یارانه نقدی حدود ده سال است که هر ماهه به حساب سرپرست خانوارهای مشمول واریز می‌شود.

این یارانه از همان روزهای ابتدایی تا کنون که یک دهه از پرداختش می‌گذرد، به مبلغ ۴۵هزار و ۵۰۰تومان برای هر نفر بوده است؛ همچنین باید گفت: حذف یارانه ثروتمندان و افزایش مبلغ این یارانه از اخباری است که همواره از آن صحبت می‌شده؛ اما هنوز اقدامی در این باره صورت نگرفته است و در این ماه هم همان ۴۵هزار و ۵۰۰تومان برای هر نفر، به افراد تعلق خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لطفا تیتر رو تغییر بدید. همچین گفتید مهم من گفتم چی هست. خب اینو که همه میدونن. کداش واریزی مهم هست. چندین ساله داره واریز میشه.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
بالاخره تکلیف افرادی که خودرو ندارند و یارانه بنزین نمیگیرند چی میشه؟
عدم دریافت این یارانه بی عدالتی نیست؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
دولت چند برابر اين يارانه ايي كه به اصطلاح پرداخت مي كند به انحا مختلف با گران كردن خودرو بنزين آب برق گاز تلفن و مويايل و عوارض ماليات و ... از مردم مجددا پس مي گيره .
Iran, Islamic Republic of
....
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
پرداخت یارانه به 60 میلیون نفر(75 درصد مردم !)...؟!!!