پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 Aug 2022
 
۰
۱۱
مرعشی:

نظر موافق رهبری باعث تصویب برجام شد!

دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب: 662593
در مورد برجام، نظر موافق رهبری بود که باعث شد این توافق به تصویب برسد. در باقی مسائل هم همینطور است.
نظر موافق رهبری باعث تصویب برجام شد!
به گزارش جهان نيوز، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران در مصاحبه با روزنامه همشهری گفت: «در مورد برجام، نظر موافق رهبری بود که باعث شد این توافق به تصویب برسد. در باقی مسائل هم همینطور است».

متأسفانه علیرغم تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص شیوه تدوین، رعایت خطوط قرمز و رعایت شروط اجرایی برجام باز هم اصلاح طلبان و برخی دولتمردان سعی دارند تا مسئولیت شکست برجام را به عهده نظام و رهبری بیاندازند.این در حالی است که اولین و مهمترین رکن اساسی برجام که مقام معظم رهبری بیان نمودند اعتماد نکردن به آمریکا بود. متأسفانه دولت بدون توجه به عهدشکنی‌های آمریکا در گذشته، به آمریکا وهم پیمانانش اعتماد کرد. به عنوان مثال، دولت آقای روحانی دستور رئیس جمهور امریکا را به عنوان تضمین پذیرفت و حال اینکه در هیچ کجای دنیا، در توافقات دیپلماتیک، دستور جای تضمین نبوده و نیست.

یکی دیگر از ارکان تشکیل دهنده برجام مورد نظر رهبری، شفاف و غیرقابل تفسیر بودن متن برجام بود. ولی متأسفانه تیم مذاکره‌کننده در این خصوص دقت لازم را نداشت. چندی پیش روزنامه اصلاح طلب اعتماد در مطلبی نوشته بود: «متاسفانه در تیم کارشناسان مذاکره کننده ما تعداد کافی از متخصصان به ویژه در حوزه‌های مالی، تجاری و بانکی حضور نداشتند که خط به خط و بند و به بند توافق را دقیق و به طور تخصصی بررسی کنند تا امروز دچار چنین شرایط ناشی از بی تعهدی آمریکا و اروپا نشویم».

یکی دیگر از ارکان تشکیل دهنده برجام مورد نظر رهبری لغو تحریم بصورت یکجا بود. مقام معظم رهبری -۲۰ فروردین ۹۴- فرمودند: «تحریم‌ها اگر چنانچه به یک توافق رسیدند در همان روز توافق باید لغو شود…».

عبور تیم مذاکره کننده از خطوط قرمز به همین موارد ختم نمی‌شود. اینکه طیف اصلاح طلب با فرار از پذیرش مسئولیت، با مغلطه، خسارت محض برجام را به گردن دیگران بیاندازد مصداقی دیگر از سیاسی کاری و بی توجهی این طیف به منافع ملی و عزت مردم ایران است.

منبع: مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
برجام مصوبه شورای عالی امنیت ملی است ومصوبات این شورا بعد از تایید رهبری اجرایی می شود .
Iran, Islamic Republic of
....
مجید
Iran, Islamic Republic of
چه کشید حضرت موسی(ع) از قوم بنی اسرائیل
Germany
....
عاشورايي
Iran, Islamic Republic of
اين ليبرالهاي از خدا بيخبر واقعا نامردند
Iran, Islamic Republic of
....
سلام
Iran, Islamic Republic of
ایشان همانی هستند که در ابتدای دولت یازدهم در تابستان ۱۳۹۲ گفته بود که بگویید مقام معظم رهبری و کار خودتان را بکنید.
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
پس شما ادعا داريد برجام بدون موافقت رهبرى امضاء شده ؟!!
عاقلان دانند !
Romania
....
رر
United States
احمدي نژاد هم با نظر موافق رهبري رييس جمهور شد و پدر مملكت را در اورد!؟