سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - 7 Feb 2023
 
۳
۱

ثواب زیارت امام رضا (ع) برابر با هزار حج است

آمرزش گناهان پاداش زائران مخلص امام هشتم (ع) است
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 537587
یک کارشناس علوم قرآنی با اشاره به اینکه ثواب زیارت امام رضا (ع) برابر با هزار حج است، از آمرزش گناهان به عنوان پاداش زائران مخلص امام هشتم (ع)سخن گفت.
ثواب زیارت امام رضا (ع) برابر با هزار حج است
به گزارش جهان نيوز، محمدطاها مرادی کارشناس علوم قرآنیگفت: یکی از موهبت‌های بزرگی که خداوند در حق ایرانیان روا داشته و با این نعمت بر سر آن‌ها منت گذاشته، قرار گرفتن حرم مطهرامام رضا(ع)در داخل خاک ایران است.

وی ادامه داد: زیارت امام هشتم (ع) از گذشته به‌عنوان آرزویی برای مؤمنان مطرح بوده است و یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در حضور زائران در حرم مطهر آن حضرت، طلبیدن ایشان است به‌گونه‌ای که اگر امام رضا (ع) شخصی را بطلبد، خداوند شرایط را به‌گونه‌ای ساماندهی می‌کند که همه عوامل دست به دست هم بدهند تا آن فرد راهی مشهد مقدس بشود.

امام رضا (ع)
این کارشناس علوم قرآنی اظهار کرد: در خصوص زیارت امام رضا (ع) سخنان بسیاری از سوی دیگر امامان معصوم (ع) نیز صورت گرفته و حتی خود امام هشتم (ع) در یکی از صحبت‌های خود فرموده‌اند: «به شیعیان من بگو زیارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد».

وی تصریح کرد: در روایت‌های مختلفی که از امامان معصوم (ع) برجای مانده، برای زیارت امام هشتم (ع) در برخی موارد پاداشی برابر با 70 حج و در برخی از موارد دیگر هزار حج و عمره و در بعضی مواقع یک میلیون و در موارد دیگر 70 هزار حج و عمره قرار داده شده است.

امام رضا (ع)
مرادی با تأکید بر ثواب زیارت امام رضا (ع) برابر با ثواب چند هزار حج، یادآور شد: براساس روایتی دیگر، امام موسی‌بن‌جعفر(ع) فرموده‌اند: «کسی که قبر فرزندم علی (ع) را زیارت کند، پاداش او هفتار هزار حج نیکو و مقبول خواهد بود.»

وی توضیح داد: آن دسته از زائرانی که عاشقانه و از روی مهر و محبت به زیارت امام هشتم (ع) می روند، به طور ناخودآگاه نوعی شادی و نشاط معنوی به دست می‌آورند که چنین شادی علاوه بر روح و روان این اشخاص، در جسم و وجودشان هم جریان پیدا می کند. پیامبر اکرم (ص) در این راستا فرموده‌اند: "پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد. هر انسان اندوهناکی او را زیارت کند، خدای عزوجل اندوه او را از بین خواهد برد و هر گناهکاری که به زیارت او بشتابد، خدا گناهانش را می آمرزد."

امام رضا (ع)
این کارشناس علوم قرآنی افزود: یکی از مهمترین تاثیرات زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آمرزش گناهاناست به گونه‌ای که وقتی یک انسان از روی اخلاص امام هشتم (ع) را زیارت کند، علاوه بر ارزش‌ها و فضیلت‌هایی که از این راه به دست می آورد، از امتیازهای ویژه‌ای مانند بخشش و آمرزیده شدن گناهان برخوردار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ارزش‌های بسیار زیارت فرزند گرامی امام موسی کاظم (ع) این است که این حضرت در روز قیامت از زائرانی که ایشان را در دنیا زیارت کرده‌اند، دستگیری و هنگام عبور از پل صراط آن‌ها را همراهی می‌کنند. امام هشتم (ع) درباره چنین زیارتی فرموده‌اند: "هر کس از دوستانم مرا زیارت کند در حالی که حقم را بشناسد، روز قیامت او را شفاعت خواهم کرد."

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
زیارت امام رضا و امامان معصوم ثواب زیادی دارد
اما سفر حج و زیارت خانه خدا فضلیت بی همتایی است.
لطفا از اونور نیفیتید همین حرفا و احادیث ضعیفه که بهانه میده به دشمنان تشیع که زیاده گویی کنند.