پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
 
۰
۸
آمار بازار مسکن تهران در اردیبهشت‌ماه ۹۹ منتشر شد؛

متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران به ۱۷ میلیون تومان رسید

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 728773
براساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه امسال با افزایشی ۹.۴ درصدی نسبت به ماه قبل، به ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسیده است.
متوسط قیمت مسکن در تهران؛ ۱۷ میلیون!
به گزارش جهان نيوز، دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه‌ و شهرسازی آمار بازار مسکن اردیبهشت‌ماه ۹۹ تهران را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود، افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. در نتیجه، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت‌ماه نسبت به ماه قبل آن، 4/9 درصد افزایش یافته است.

همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت‌ماه سال گذشته ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود که طی یک سال رشد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در هر متر داشته است. به عبارت دیگر، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل، 8/33 درصد افزایش یافته است.

همچنین تعداد مبایعه‌نامه‌های صادر شده در بخش مسکن اردیبهشت امسال ۱۱ هزار و ۵۶۹ واحد بوده، در حالی که اردیبهشت‌ماه سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۱۷ واحد مسکونی به فروش رسیده است، بنابراین تعداد مبایعات در اردیبهشت امسال نسبت به ماه قبل (فروردین ۹۹) که هزار و ۶۰۰ واحد معامله شد، معادل 9/789 درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) معادل منفی 1/6 درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش مذکور، گران‌ترین منطقه تهران، منطقه یک با متوسط قیمت ۳۴ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان بود. قیمت هر متر مکعب مسکن در این منطقه نسبت به ماه قبل، ۲ میلیون و ۲۷۹ هزار تومان افزایش یافته است. ارزان‌ترین منطقه نیز منطقه ۱۸ با متوسط قیمت ۷ میلیون و ۷۴۳ هزار تومان در نظر گرفته شده است. قیمت هر متر مکعب مسکن در این منطقه نسبت به ماه قبل، ۶۲۵ هزار تومان افزایش یافته است. در معاملات مسکن اردیبهشت‌ماه ۷ منطقه تهران میانگین قیمت زیر متری ۱۰ میلیون تومان داشتند و در ۱۵ منطقه دیگر متوسط قیمت هر متر مسکن بیش از ۱۱ میلیون تومان اعلام شده است. بیشترین تعداد معاملات به منطقه ۵ با یکهزار و ۶۰۸ فقره و کمترین تعداد معاملات به منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله اختصاص دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اينست اقتدار اقتصادي دولت
Iran, Islamic Republic of
اخوندي اخوندي بدبختمون كرديد
Iran, Islamic Republic of
فاجعه اي در حال وقوع است جدي بگيريد
Iran, Islamic Republic of
این همه سیاه نمایی به خاطر چیست وضعیت سایر کشور ها را نمی بینید یا چشم خود را بروی حقایق بسته اید . در کجای دنیا می توانید این امنیت را پیدا کنید . در دل بحران خاور میانه بهشت ایران وجود دارد و شکر گذار نعمات الهی باشید
Iran, Islamic Republic of
امنيت اقتصادي هم تعريف دارد ببم جان مطالعه كن
Iran, Islamic Republic of
ديگه نمي شود با شعار اقتصاد را كنترل كرد اعدام كنيد چند محتكر مسكن را
Iran, Islamic Republic of
هي هوار از دست زمانه
Iran, Islamic Republic of
نه قند داريم نه چاي نه خونه كه بخو ابيم احمدي كجايي