سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 18 Jun 2024
 
۷
۷
برای شهید رئیسی عزیز/ شماره ۶

رئیسی کار همه مسئولان نظام را سخت کرد/ قله‌ای به نام شهید جمهور

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 883491
رهبرانقلاب گفتند: «در خدمتگزاری به کشور، یک نصاب تازه‌ای را به وجود آورد. ما قبلاً هم شخصیّت‌های خدمتگزار داشته‌ایم، امّا نه در این حد، نه با این حجم، نه با این کیفیّت، نه با این صداقت، نه با این پُرکاری و شب و روز نشناختن؛ یک نصاب جدیدی را آقای رئیسی (رحمة الله علیه) در باب خدمتگزاری به ملّت ایجاد کرد».
رئیسی کار همه مسئولان نظام را سخت کرد
گروه سیاسی جهان نيوز، حسین خان بابازاده: شخصیت رئیس جمهور شهید آیت الله دکتر رئیسی تک بعدی نبود. عده ای مغرضانه اصرار دارند که بگویند رئیسی صرفا چهره پرکار و متواضعی بود و درباره او به همین مقدار کفایت می کنند. این در حالی است که شهید رئیسی نصاب تازه ای از خدمتگزاری در کشور را به وجود آورد و عملا همه مسئولان کشور به ویژه روسای جمهور آینده باید رئیسی را همچون قله‌ای در خدمت به کشور و مردم تصور کنند.

رئیسی در فعالیت و پرکاری، صفا و صداقت، دفاع از انقلاب، سیاست خارجی، فاصله گیری از دشمن، برخورد با مردم، رفتار با همکاران، تکریم جوانان، صبوری با بدخواهان و... به الگویی جاودان تبدیل شد.

رهبرانقلاب در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) که معمولا مهم ترین صحبت ها را در این سخنرانی مطرح می کند، این موضوع را به خوبی تشریح کردند.

ایشان گفتند: «در باب خود رئیس‌جمهور عزیزمان ــ که رحمت خدا بر او باد ــ همه اعتراف کردند که مرد کار بود، مرد عمل بود، مرد خدمت بود، مرد صفا و صداقت بود؛ این را همه اعتراف کردند. شب و روز نمی‌شناخت. در خدمتگزاری به کشور، یک نصاب تازه‌ای را به وجود آورد. ما قبلاً هم شخصیّت‌های خدمتگزار داشته‌ایم، امّا نه در این حد، نه با این حجم، نه با این کیفیّت، نه با این صداقت، نه با این پُرکاری و شب و روز نشناختن؛ یک نصاب جدیدی را آقای رئیسی (رحمة الله علیه) در باب خدمتگزاری به ملّت ایجاد کرد.

فیلم

در مسائل خارجی، از فرصتها به بهترین وجهی استفاده کرد. این‌همه تحرّک خارجی و سفر خارجی آثار ارزشمند و بابرکتی برای کشور داشت، هم برای امروز کشور، هم برای فردای کشور. ایران را در چشم رجال سیاسی دنیا بزرگ‌تر و برجسته‌تر کرد. انقلاب اسلامی را، ملّت ایران را، در بیانات خود و در اظهارات خارجی خود، درست تعریف کرد و شناساند؛ لذا رجال سیاسی‌ای که امروز درباره‌ی او حرف میزنند، از او به عنوان یک چهره‌ی برجسته حرف میزنند؛ این برای ما که سالهای متمادی با مسائل خارجی سروکار داشتیم، چیز جدید و باارزشی است.

سبک مدیریّت او در بین همکاران خودش یک سبک ویژه‌ای بود، با صمیمیّت همراه بود؛ با همکارانش، با وزرا، با مدیران دولتی با صفا و صمیمیّت رفتار میکرد. برای مردم، کرامت قائل بود، عزّت قائل بود؛ به مردم، به جوانها برای اظهار نظر میدان میداد؛ حرمت مردم را نگه میداشت. به جوانها اعتماد میکرد، جوانها را تکریم میکرد.

فیلم

به کسانی که به خود او بدی کرده بودند، با کرامت برخورد میکرد؛ به کسانی که حتّی به او اهانت کرده بودند، پاسخ تند، پاسخ زشت، پاسخ عصبی نمیداد. متقابلاً در مرزبندی با دشمنان انقلاب صراحت داشت؛ در مورد کسانی که با انقلاب بد بودند، مخالف بودند، دشمن بودند، دوپهلو صحبت نمیکرد؛ صریح صحبت میکرد، مرزبندیِ صریح داشت؛ به لبخند دشمن اعتماد نمیکرد.

اینها ارزش است، اینها درس است؛ هر کدام از اینها برای سیاستمداران ما، برای رؤسای جمهور آینده‌ی ما، برای کسانی که در یک بخشی مورد اعتماد ملّت قرار میگیرند، یک سرمشق است».

بیشتر بخوانید:
پنج اصلی که بر ذهن رئیسی حاکم بود

۴ بزنگاه مهم که رئیسی با موفقیت از آن عبور کرد
چند نکته مهم درباره «دلم برای رئیسی سوخت»
ناگفته مهم ۳ مسئولیت قبل از شهادت آیت الله رئیسی

۲۴ نکته مهم درباره شهید آیت الله دکتر رئیسی
چرا مردم «رئیسی» را دوست داشتند؟
https://jahannews.com/vdcaoena649nay1.k5k4.html
jahannews.com/vdcaoena649nay1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


درود بر رئیسی
Iran, Islamic Republic of
شخصیت برجسته ای را از دست دادیم.
Iran, Islamic Republic of
ایکاش معجزه ای شود برگردی
خدا رحمتت کند رییس جمهور محبوب
ولی حیف که قدر شما را ندانستیم
حلال کن رییس جمهور شهید
Iran, Islamic Republic of
خدا رحمتش کنه عاقبت به خیر شد
اکبر
Iran, Islamic Republic of
بله واقعا سخته.
Iran, Islamic Republic of
خدا اقا رو حفظ کنه
چقدر قشنگ تبیین کردند
Iran, Islamic Republic of
مرد خدمت و تقوا واقعا شهادتت مبارک
ت
United Arab Emirates
شهید رییسی الحق و الانصاف کم نظیر بود.
روحش شاد راهش پر رهرو باد.