شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
 
۳
۱۹
درباره تهدید رئیس موساد؛

چرا سردار قاآنی در صدر لیست ترور اسرائیل قرار گرفت؟

يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 851183
تهدید مجدد فرمانده سپاه قدس به ترور توسط بارنیا و تلویزیون صهیونیستی درحالی صورت می‌گیرد که ١٣ دی ماه ١٣٩٨، فرمانده وقت سپاه قدس، سرلشگر حاج قاسم سلیمانی با هدف متوقف کردن پیشرفت منطقه‌ای و تضعیف قدرت میدانی ایران هدف ترور قرار گرفت.
چرا سردار قاآنی در صدر لیست ترور اسرائیل قرار گرفت؟
گروه سیاسی جهان نيوز، محمد جواد طوسی: «زمانش رسیده که ایران به گونه‌ای متفاوت، تاوان دهد. آزار اسرائیلی‌ها و یهود، به هر نحوی که باشد، چه از طریق ایرانی‌ها چه از طریق وکلایشان، به عملیات در ایران منجر می‌شود».

این بخشی از اظهارات رئیس موساد است که بعد از ظهر یکشنبه ٢٠ شهریور ماه منتشر شد. به گزارش خبرنگار ارتش رژیم صهیونیستی، دیوید بارنیا ضمن تهدید مقامات ایران به ترور، اذعان کرد: «ما گزینه دیگری در مقابل ایران نداریم».

پس از اظهارات رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل، شبکه ١۴ رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویر فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار قاآنی، فرمانده سازمان اطلاعات سپاه و وزیر اطلاعات، مدعی شد که اهداف بارنیا برای ترورهای آینده، این اشخاص و مجموعه‌های تحت مدیریت آنها هستند.

اما چند نکته در مورد سوابق تروریستی رژیم صهیونیستی، تقارن زمانی این تهدیدات با موضوعات دیگر و همچنین دلایل احتمالی این رژیم برای اعلام پیش از ترور قابل طرح است که در ادامه بررسی می‌شوند:

١- بنابر اعتراف رئیس موساد، تنها گزینه موجود رژیم صهیونیستی در برابر ایران، ترور در سطح بالاترین و موثرترین مقامات نظامی و امنیتی ایران است. به عبارت دیگر، به اذعان بارنیا، مقامات امنیتی موساد هیچ برگ برنده دیگری در مقابل ایران نداشته و در آخرین برگ خود مجبور به روشن کردن ماشین ترور هستند. البته در گذشته نیز رژیم صهیونیستی از ماشین ترور به عنوان آخرین گزینه موجود در مقابل پیشرفت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران استفاده کرده بود.

٢- تهدید مجدد فرمانده سپاه قدس به ترور توسط بارنیا و تلویزیون صهیونیستی درحالی صورت می‌گیرد که ١٣ دی ماه ١٣٩٨، فرمانده وقت سپاه قدس، سرلشگر حاج قاسم سلیمانی با هدف متوقف کردن پیشرفت منطقه‌ای و تضعیف قدرت میدانی ایران هدف ترور قرار گرفت. اکنون با تهدید سردار قاآنی، مشخص شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی به اهداف خود در ترور حاج قاسم نرسیده و برای مقابله با سپاه قدس چاره‌‌ای جز تکرار سیاست ترور ندارند.

٣- رهبر انقلاب در بخشی از حکم انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی نیروی قدس سپاه در سال ٩٨، خطاب ایشان نوشتند: «برنامه‌ی آن نیرو(نیروی قدس) عیناً همان برنامه‌ی دوران فرماندهی شهید سلیمانی است.»

آخرین هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی از ترور حاج قاسم، تعدیل برنامه ها و راهبردهای سپاه قدس در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی بود اما در سه سال و اندی که از فرماندهی سردار قاآنی بر نیروی قدس گذشته، سیاست ها، راهبردهای این نیرو نه تنها تعدیل نشده، بلکه برنامه هایی که حاج قاسم برای نیروی قدس طراحی کرده بود محکم تر و پرقدرت تر از زمان خود ایشان دنبال شد. بازگشت موساد به سیاست ترور (خصوصا تهدید به ترور مجدد فرمانده سپاه قدس) خود دلیلی بر این مدعاست.

۴- این تهدیدات، چند روز پس از دیدار وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با رسانه های فارسی زبان خارجی، و چند روز قبل از سالگرد شروع آشوب ها مطرح شد تا تقارن زمانی خط آشوب و تهدیدات امنیتی تکمیل شود. به عبارت دیگر رژیم صهیونیستی در آستانه ی سالگرد آشوب های سال گذشته تمام گزینه های موجود و توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی را در نقطه بحرانی گوشه ی رینگ بیاندازد. احتمالا برآورد طرف صهیونیستی این است که آشوب در داخل و بحران امنیتی در خارج،  ضمن کاهش تمرکز نهاد های امنیتی، دستگاه محاسباتی جامعه اطلاعاتی ایران را نیز دچار اختلال می‌کند. غافل از اینکه آشوب های مهسا امینی در اوج مانورهای رسانه ای و خیابانی نتوانست کاری از پیش ببرد چه رسد به سالگرد آن. اما عدم استقبال مردم از سالگرد آشوب ها در روز گذشته نشان داد که برآورد صهیونیست‌ها از ایجاد آشوب مجدد در ایران غلط بود. از طرف دیگر باید یادآوری کرد که در آشوب های سال گذشته نیز بسیاری از عملیات‌های خرابکاری توسط رژیم صهیونیستی خنثی شد. دستگیری تیم خرابکاری در اصفهان و ساقط کردن ریز پرنده در بالای تاسیسات اصفهان به تنهایی گویای قدرت نهادهای امنیتی ایران است به طوری که همزمان در همه جبهه ها توان درگیری، تقابل و ضربه زدن به دشمن را دارد.

۵- صدور بحران موضوعی است که رژیم صهیونیستی برای کاهش فشارهای داخلی و همزمان افزایش بحران در منطقه همیشه از آن استفاده می‌کند. تجربه ثابت کرده حملات پراکنده به مواضع مقاومت در سوریه، هدف قرار دادن فرماندهان مقاومت فلسطین، افزایش شهرک سازی ها، حمله به اردوگاه فلسطینیان و... فارغ از اهداف امنیتی، در اوج اعتراضات داخلی و با هدف انحراف افکار عمومی جامعه صهیونیستی صورت گرفته است.

۶- رئیس موساد درحالی مدعی شده بود که ٢٧ عملیات ضد صهیونیستی در آفریقا،  آمریکای جنوبی و اروپا را خنثی کرده است که چند روز قبل تر، حجت الاسلام خطیب از خنثی سازی ۴٠٠ عملیات بمب گذاری در داخل کشور خبر داده بود. پیش از آن نیز، سازمان حفاظت وزارت دفاع بزرگترین خرابکاری صهیونیست ها در صنایع موشکی را کشف و خنثی کرده بود. از طرفی هک موبایل همسر بارنیا در اسفند ۱۴۰۰، اثبات نفوذ پذیری موساد تا درون خانه‌ی رئیس بود. این حفره بزرگ امنیتی همان موقع دیوید بارنیا را به شدت عصبانی کرد تا جایی که زمزمه های برکناری یا استعفای وی نیز مطرح شد. شکست‌های امنیتی رژیم صهیونیستی از یک طرف و ناکامی‌های این رژیم در وراد کردن ضربات امنیتی به ایران، موجب شده تا صهیونیست‌ها دوباره به عملیات های تروریستی روی بیاورند.
https://jahannews.com/vdcdjf0jsyt0kf6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdjf0jsyt0kf6.2a2y.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نه
Iraq
اسرائیل فکر کرده با حذف دیگران میمانند . نه ، رفتنی هستند
Iran, Islamic Republic of
زنده باد سردار بزرگوار.
Iran, Islamic Republic of
در دعوا مشت اول پیروزیه؟
شجاع
Iran, Islamic Republic of
ایران باید به این غلطی که اسراییل کرده بشدت واکنش نشان دهد و نه این که خوشحال از شهادت با شما یم ، غلط کردن که بخواهند مسول بالا رتبه ایران را تهدید به کشتن کردن کنند و ما فقط خبر پخش کنیم
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
بی خود دست و پا میزنن روز شمار پایان رژیم منحوس به سرعت کار میکنه.
United States
بارک الله به شجاع که در صف اول دفاع قرار می گیرد....
Iran, Islamic Republic of
مال کم کاری سرداره. تا حالا میاس صهیونی نباشه؟
Iran, Islamic Republic of
اگربه نابودی اینهاباشه ظرف چنددقیقه نابودمی شوند!مامسلمانیم وسردارمان شیوه ای اسلامی رابکارمی بردتا خداوندفرصت هدایت تک نک بندگانش درآن سوی عالم هم فراهم فرماید!
Iran, Islamic Republic of
ایران باید به مجامع جهانی شکایت حقوقی کند.
Iran, Islamic Republic of
مجامع جهانی اگرمعتبربودندبرای تحریم‌های امریکاازآنذحمایت نمی کردند!
غلامحسین
United Arab Emirates
آخرین سلاح شما ترور کور وناجوانمردانه است اسراییل دیگر جایی درکره زمین نخواهد داشت وشما مثل تارعنکبوتی هستین که هر لحظه امکان سقوط اسراییل ممکن است صورت گیرد
Iran, Islamic Republic of
مطلب عالی بود
همه دلیلی ترور حاج قاسم توقف این راه بود
حاج اسماعیل قانی کاری کرد که بعد 4 سال میگن اینم باید ترور بشه فرق نکرد

رحمت به روح حاج قاسم
درود و زنده باد به سردار قاآنی
جان ما فدای امام خامنه ای عزیز
Iran, Islamic Republic of
درزمان پیامبر،امیرالمومنین وحتی امام زمان هم دشمنان خداوشیاطین انسی وجودداشته وخواهندداشت!.
Iran, Islamic Republic of
کسی که منفی میدی چند حالت داره:
یا وطن فروشی
یابدون هویت دقیقا مثل یک اسرائیلی
یا منافق!
اگه نیستی پس چی هستی؟
Iran, Islamic Republic of
بزودی طبق روایات اسلامی آخرین روزهای دوره سوم فسادصهیونیستهادرروی زمین به پایان می رسدواین رژیم کثیف جعلی ازصفحه ی روزگاربنابه آیات قرآن کریم حذف می شود!درآخرالزمان ریشه ی این شیاطین اززمین کنده می شودوسنگی باقی نمی ماندمگراینکه ندابدهدیک نفرازاین اراذل پشت سرمن پنهان شده است!
امیر
Iran, Islamic Republic of
سلام . این نوشتار بطور ویژه به مسئولان گرامی نظام بویژه نیروهای امنیتی ، نظامی و انتظامی می‌باشد . بله در مورد ترور که شغل و کاسبی رژیم خبیث و شوم صهیون است خواندیم . بدون هیچ تعارفی باید همه‌ی روزگار و شهرهای شیاطین را به تلی از خاکستر تبدیل کرد. و در هیچ کجای جهان احساس امنیت نکرده و با کابوس شب و روز کنند
Iran, Islamic Republic of
روزهای پایانی عمر منحوسِ رژیمِ صهیونیستی، نزدیکه. با شهادت سردار سلیمانی، قبر خودشون رو حفر کردن و با ادعای ترور، نابودیِ حتمی خودشون رو امضاء کردن...
عمرانیان
Iran, Islamic Republic of
شتر در خواب بیند پنبه دانه!
Iran, Islamic Republic of
نخبه کشی سیاست صهیونیستهای اشغالگره!فقط ازهرکس می ترسند،نقشه ی حذف اورامی کشند!خونخواروبی رحم وسگ صفتند