سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۳
۱۷
بعد از ارسال لایحه دولت؛

کددهی جدید به نفع آشوبگران خیابانی +جزئیات

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 837672
در جریان اغتشاشات سال گذشته رسانه های جریان اصلاحات در نقش بازوی رسانه‌ای اغتشاشات عمل می کردند که جهان نیوز در مطلبی با عنوان «شش مرحله همراهی اصلاح طلبان با آشوبگران» به آن پرداخت.
کددهی جدید به نفع آشوبگران خیابانی +جزئیات
گروه سیاسی جهان نيوز: «چطور اعتراض کنیم؟»، «کجا اعتراض کنیم؟»، «مجوز نمیدن» و... گزاره هایی هستند که بارها از سوی اشخاص و رسانه ها شنیده شده اند. گروهی هم که بیشترین مانور تبلیغاتی را بر روی بی توجهی به اصل 27 قانون اساسی می دهند، اصلاح طلبان هستند که اتفاقا در دوران مسئولیت خود قدم خاصی برای این موضوع انجام ندادند.

چند روز پیش آیت الله رئیسی طی نامه‌ای لایحه قانون نحوه برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها را که در ابتدای بهمن سال گذشته در هیأت وزیران به تصویب رسیده بود، در 46 ماده جهت انجام تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

اقدام مثبت و قابل توجه دولت در حالی است که اصلاح طلبان از این موضوع استقبال نکردند! تقی آزاد ارمکی که رسانه های اصلاح طلب از او به عنوان جامعه شناس یاد می کنند، در بخشی از گفتگوی خود با روزنامه آرمان در اظهاراتی قابل تامل گفته است: «امروز اگر جایی برای اعتراض تعیین شود احتمالا معترضان به آن‌جا نمی‌روند چون می‌گویند این کار توطئه است. این کار‌ها زمان و تاریخ مصرفی داشتند که تمام شده است».

این گفته ارمکی بیش از آنکه یک نظر ساده باشد را می توان به یک خط دهی برای مقابله با قانون گرایی تعبیر کرد که در صفحه نخست رونامه اصلاح طلب هم جا خوش کرده است. چرا که با تصویب این قانون و پیگیری اعتراضات و تشکیل راهپمایی‌ها در مسیر قانونی خود بساط برخی اقدامات جریانات ضدایرانی و ضدانقلابی در پوشش اعتراضات خیابانی جمع می شود و عملا خواسته ها و سیاست های کدخدا روی زمین می ماند.

این موضع گیری همچنین نشان می دهد علی رغم فریادهای اصلاح طلبان برای اعتراض و راهپمایی، این جریان در پوشش اعتراض، بیشتر به دنبال هرج و مرج، ناامنی، ساختارشکنی و به طور کلی در موضع ضعف قرار دادن کشور است. از سوی دیگر از این مورد همچون سایر موضوعات نظیر حقوق زنان و جوانان بیشتر به عنوان یک دستاویز برای بازی های سیاسی استفاده می کنند.


در جریان اغتشاشات سال گذشته هم رسانه های این جریان در نقش بازوی رسانه‌ای اغتشاشات عمل می کردند که جهان نيوز در مطلبی با عنوان «شش مرحله همراهی اصلاح طلبان با آشوبگران» به آن پرداخت.

سوابق ارمکی هم موید همین موضوع است. در جریان آشوب های پائیز سال گذشته ارمکی در گفتگویی گفته بود که اگر معترضان -بخوانید اغتشاشگران- مجازات شوند، صبر مردم تمام می‌شود!

این چهره سیاسی در مسائل مختلف همواره سعی کرده است انگشت اتهام را به سمت نظام اسلامی بگیرد. «یک ضدیت با اقتصاد در جمهوری اسلامی وجود دارد» یا «نظام نمی‌خواهد معضل طلاق حل شود» از جمله مواضع ارمکی است.

بیشتر بخوانید:
اگر اغتشاشگران مجازات شوند، صبر مردم تمام می‌شود

روحانی ايران را از کرونا نجات داد
یک ضدیت با اقتصاد در جمهوری اسلامی وجود دارد
نظام نمی‌خواهد معضل طلاق حل شود

راه مقابله با گرانی حل مشکل سیاست خارجی است
https://jahannews.com/vdca00nau49nei1.k5k4.html
jahannews.com/vdca00nau49nei1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


شجاع
Iran, Islamic Republic of
چه فایده فقط نظرات خطرناک این افراد را منتشر میکنیم/ پس برخورد با اینها که از براندازان خارجی بدتر و خطرناکتر هستند کی خواهد بود ؟
Iran, Islamic Republic of
اینها طی سی سال گذشته هم از توبره نظام خوردند، هم از آخور دشمن و با وقاحت تمام هنوز به دنبال برگشتن به قدرت با ریختن خون مردم و دوقطبی سازی کثیف هستند
Iran, Islamic Republic of
آقای دکتر تقی آزاد ارمکی سال Ph.D ,1371,جامعه شناسی از مری لند و استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران هستند.
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
کسی که حکم الهی رو زیرسوال ببره، ...
Iran, Islamic Republic of
منظورت اینه که آبشخور این اظهارات مشخصه
Iran, Islamic Republic of
اینکه بعضی از مسئولین فعلی یا گذشته و یا جربان غربگرای در داخل که در مطبوعات اصلاحطلب دیده میشوند با حجاب مخالف هستند و دنبال بی حجابی و بی عفتی جامعه هستند تنها دلیلش اینست که خانواده خودشان دچار بی حجابی هستند و نمیخواهند با خانواده انها برخورد شود
Iran, Islamic Republic of
رسما داره میگه اگه راه قانونی راه افتاد تحریم کنید بریزی تو خیابون
خدا وکیلی مطبوعات تو ایران ناظر نداره؟ فقط پول پخش میکنن؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
هزينه اين قبيل مطبوعات از کجا تامین میشه
Iran, Islamic Republic of
نون و پنیر چند؟ .... مردم دنبال یه لقمه نون و یه سر پناهی برای زنده موندنن. شماها ...
یزدان
Iran, Islamic Republic of
چه خوشبحالتون میشه
Iran, Islamic Republic of
اين اقايان اصلاح طلب ( به اصطلاح ) خودشان را حق مطلق ميدانند و انتقاد پذير كه نيستند بماند ، تحمل انتقاد سازنده را هم ندارند ، انوقت براي ديگران نسخه راههاي اعتراض انهم بشكل اغتشاش ميكنند.
Iran, Islamic Republic of
نیاز به کد نیست شما ببین ساعت کار را کردن ۶ صبح خب من ۵ باید برم بچم ۸ مدرسه داره خانمم ۷ میره سرکار .
United States
یعنی با مجوز وزارت کشور و در محل رسمی و تعیین شده ی اعتراض کسی فحش رکیک بدهد اوکی است؟؟!!!! فیلمش را به تمام جهان پخش می کنند....!!!! محل که مهم نیست.... اینجوری اعتراضات قانونی می شود ؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
تا وقتی این اصلاح طلب ها تو ایران هستند وضع مردم هیچوقت خوب نمی شه
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبها در حقيقت امريكا طلب هستند بايد از مناصب دولتي و حساس كنار گذاشت كشور را به ثمن بخس به ويزاي اقامت براي خودشان يا نزديكانشان مفت مي فروشند .
Iran, Islamic Republic of
برای تخریب ایران هستند ترحم بر اینها به خدا خیانت به مردم و کشور است اینها نباید آزادانه بچرخند