جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - 24 Mar 2023
 
۱
۲۴
تکمیل کننده پازل جریان ضدایرانی؛

اصلاح طلبان از پروژه مسمومیت دانش آموزان ذوق زده شدند؟/ اولویت در هر ماجرایی منافع جناحی است!

سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 831302
بحران سازی از یک التهاب دیگر دستور العمل رسانه‌های اصلاح طلب است. در همین رابطه روزنامه اصلاح طلب سازندگی ارگان رسانه ای حزب کارگزاران سازندگی در مطلبی قابل تامل نوشت: «مسمومیت های سریالی در حال تبدیل شدن به بحران است».
اصلاح طلبان از پروژه مسمومیت دانش آموزان ذوق زده شدند؟/ اولویت در هر ماجرایی منافع جناحی است!
گروه سیاسی جهان نيوز: اصلاح طلبان همواره بیش از اینکه منافع ملی را در نظر بگیرند منافع جریانی و جناحی خود را بر همه چیز ارجح دانسته‌اند. این موضوع در عمل بویژه در بزنگاه‌ها و التهابات سیاسی و اجتماعی به وضوح قابل مشاهده است. نگاهی به گذشته نیز این موضوع را اثبات می‌کند که اصلاح طلبان همواره در هر التهاب سیاسی که یا خود منشاء آن بودند و یا عوامل خارجی و ضدانقلاب در آن دخیل بوده‌اند یا رفتار دوپهلویی داشته و یا به سمت ضدانقلاب و مواضع دشمن غش کرده‌اند.

در همین رابطه اگر رفتار سیاسی اصلاح طلبان را از ماجرای فتنه سال 88 که بحث تقلب در انتخابات را در پیش گرفتند تا اتفاقات همین سالی که رو به پایان است‌، را مورد تجزیه و تحلیل مبنایی قرار داده و با اسنادی از نشریات و وبسایت‌های خبری آنان به کنکاش در این حوزه بپردازیم به خوبی می بینم که چگونه اصلاح طلبان سعی کرده‌اند با هر جریانی یک موج‌سواری تام و تمام را بدون در نظر گرفتن منافع نظام جمهوری اسلامی و مردم در پیش بگیرند.

در سالی که گذشت از ماجرای التهابات این سال بگذریم به ماجرای مسمومیت در مدارس می رسیم. اصلاح طلبان به جای اینکه به طور واقع گرایانه و در جریان روزنامه‌نگاری تحقیقاتی ماجرای مشکوک مسمومیت مدارس دخترانه را پیگیری و به مخاطب خود واقعیت را ارایه کنند به نوعی با شبهه‌پراکنی‌های مختلف سعی دارند به التهابات این جریان بیفزایند.

نگاهی به تیترهای رسانه‌های این جریان به خوبی نشان می‌دهد که این جریان سیاسی در عمل در زمین ضدانقلاب بازی می‌کند و حتی ماجرای مسمومیت در مدارس دخترانه را سعی دارد به کل جامعه و مراکز التهاب زای دیگر بکشانند.


در همین رابطه، روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی در تیتر یک خود به تسری این آلودگی و مسمومیت ها به خوابگاه و مدارس پسرانه در حالی که اخباری در این حوزه در رسانه‌ها منتشر نشده، پرداخته است. درواقع اصلاح طلبان گویی سعی دارند به عنوان یک نیروی داخلی پازل ضدانقلاب را تکمیل کنند. اگر عوامل مشکوک در این راستا مشغول ایجاد مسمومیت در مدارس دخترانه هستند، اصلاح طلبان نیز همنوا با جریانان خارجی سعی در مسمومیت افکارعمومی دارند که به مراتب خطرناک تر است. کار دشمن و ضدانقلاب معادت است و مشخص اما اینکه اصلاح طلبان به عنوان یک جریان رسمی سیاسی شبهه پراکنی می کنند برای کشور مشکلاتی ایجاد می کند.

بی اعتبار سازی اخبار رسانه‌ها و گفتار مسئولین و دامن زدن به شبهه‌های کوچه خیابانی از جمله دیگر حربه‌های جریان اصلاح‌طلب است در این راستا روزنامه اصلاح طلب شرق با روایت‌های نادرست و درواقع روایت سازی در این زمینه با زیر سئوال بردن اولیای مدرسه از جمله مدیران و معلمان که از جمله نیروهای خدوم جامعه هستند، سعی کردند افکارعمومی را مسموم سازند.


در همین راستا روزنامه شرق در مطلبی چنین شبهه‌هایی را مطرح می کند: «مدیر در مدرسه حاضر نبود/ معاونین خودشان ماسک زدند ولی به ما ماسک ندادند/ معاونین مدرسه تاکید داشتند که شما توهم زده‌اید و مسموم نشده‌اید/ موبایل ها جمع آوری شد ولی خبری از اورژانس نبود.»

جالب اینجاست که از برخی روایت‌ها نیز این رسانه‌ها سوء استفاده می کنند و سعی دارند این موارد را احتمال رخ دادن آن هم وجود دارند را نیز مخدوش کنند. مثلا وقتی گفته می‌شود برخی از مدارس به واقع مسموم نشده اند و دانش آموزان دچار هراس روانی در این حوزه شده اند آنرا به استهزا گرفته و به نوعی سعی می کنند که این ماجرا را توجیه آمیز جلوه دهند و ابعاد حادثه را بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.


همچنین بحران سازی از یک التهاب دیگر دستور العمل رسانه‌های اصلاح طلب است. در همین رابطه روزنامه اصلاح طلب سازندگی ارگان رسانه ای حزب کارگزاران سازندگی در مطلبی قابل تامل نوشت: «مسمومیت های سریالی در حال تبدیل شدن به بحران است».

این رسانه سعی کرد که ماجرای مسمومیت در مدارس را نیز به التهابات چند ماه اخیر پیوند دهد موضوعی که دقیقا مورد هدف ضدانقلاب است و جالب اینجاست که از هشتگ‌هایی در این راستا استفاده می کند که سیاهی لشکر ضدانقلاب همین منظور را در شبکه های اجتماعی دارند.

آنچه از فحوای خبرپراکنی این رسانه‌ها به وضوح دیده می‌شود به نوعی ذوق زدگی و حتی نعره مستانه اصلاح طلبان با بروز مشکل در جامعه است. به نظر می رسد اصلاح طلبان که در 8 سال دولت‌های قبل سکوت اختیار می کرده اند حالا از بروز هر مشکلی در جامعه ذوق زده و خوشحال می شوند و در این راستا سعی دارند به مشکلات دامن بزنند و به جای رسالت تنویر افکارعمومی و ایجاد آرامش و ثبات و واقع گرایی به شبهه انگیزی و التهاب افرینی روی آورده‌اند که در این حوزه باید نظارت کافی بر رفتار این رسانه‌ها صورت گیرد. آنچه در این راستا اصلاح طلبان باید از نظر دور ندارند این است که نگاه کشوری داشته باشند و کمی از جناح بازی های مالوف خود دور شوند و در ماجرایی که خدعه و فتنه در آن نمایان است، منافع عمومی را در نظر بگیرند.
https://jahannews.com/vdce7z8vwjh8xxi.b9bj.html
jahannews.com/vdce7z8vwjh8xxi.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
برای یسری اصلاح طلبا که چند نفر شان در فامیلهای ما هم هستند نه اسلام و نه ایران و نه غیرت و نه ناموس و .... هیچ کدام مهم نیست فقط جناح و گروه شان در قدرت باشد حالا در کشور هر چه می خواهد بگذرد .
Iran, Islamic Republic of
فامیلاتون اصلاح طلبن؟
Iran, Islamic Republic of
اکثرا اصلاح طلبن
Iran, Islamic Republic of
در کشور طرفدار اصلاحات به پنج درصد هم نمیرسد.
Iran, Islamic Republic of
شماها چن درصدین؟
Iran, Islamic Republic of
مخالفین اصلاحات بالای نود و پنج درصد هستند. شما راهپیمایی های عظیم مردمی را نمیبینید
Iran, Islamic Republic of
نه این افساد طلبان فقط خودشان را می بینند اینها خود را خدایگان می دانند و صاحب مملکت بزودی به عذاب خدا دچار خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب فرقی با استکبار و آمریکا و اروپا و کانادا و اوکراین ندارد. مردم باید از این افراد دوری نمایند.
Iran, Islamic Republic of
فامیل دورن یا نزدیک؟
Iran, Islamic Republic of
فامیل دور
Iran, Islamic Republic of
فامیل نزدیکتون چه مرامی دارن
Iran, Islamic Republic of
احسنت برادر فامیلی. حالا عید امسال بهشون سر میزنی یا نه
Iran, Islamic Republic of
حتما سر می زند
Iran, Islamic Republic of
هرچه بگذردخیر!آنچه اربابشان می خواهدپیاده می کنند
Iran, Islamic Republic of
قطعا پای برخی اصلاح طلبان و آمریکا و اکراین و اروپا در این وسط در میان است. شکی نیست این کارخودشان است. همه چیر مثل روز روشن است
Iran, Islamic Republic of
برخی اصلاح طلبان جناح نیستند بلکه اپوزیسیون برانداز هستند
Iran, Islamic Republic of
واضح است «الغریق یتشبث بکل حشیش"
Iran, Islamic Republic of
احسنت این نظر درسته اصلاح طلبا در حال غرق شدن هستن و به هر وسیله ای چنگ میرنند تا در سیاست بمونند
United Kingdom
زیاد اهمیت به اصلاح طلبان ندید که برای دیده شدن بدشون نمیاد از این حوادث!
Iran, Islamic Republic of
باشه بهش میگم تو خودشو نگران نکن
Iran, Islamic Republic of
تو نگران برادر اصلاح طلب سایبری
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان مانند اصولگرایان قسمتی از جریان سیاسی مطرح کشور هستند.باید جوابگو باشند
Iran, Islamic Republic of
افساد طلبان ادم های پرمدعای اشرافی گر.
ناصری
Portugal
به قول ماترکها بازار امیربسوزد تا برایم یک دستمال بمانداصلاحطلبان هم معتقدند کشور بهم بخورد آمریکا به ما بگوید آفرین ماشاالله چه رعیت وشیردهندگان خوبی هستید