کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جهانگیری:

کار از شعارهای بی‌پایه گذشته/ زمان تصمیم‌های سخت رسیده/ سرما به منازل برادران اهل سنت رسید!

5 بهمن 1401 ساعت 9:53

اصلاح طلبان عادت دارند تا در بزنگاه های سیاسی، اهل سنت، زنان و جوانان را قربانی مطامع جناحی و منافع حزبی خود کنند.


گروه سیاسی جهان نیوز: بانیان وضع موجود می خواهند بدون پاسخ درباره فجایع رخ داده در زمان مدیریتشان و عذرخواهی از ناکارآمدی ها دوباره به عرصه قدرت برگردند. هدف اولیه خود را هم انتخابات مجلس در اسفند 1402 تعریف کرده اند. برای همین هم هرچند وقت یکبار با اتخاذ موضعی طلبکارانه و به ظاهر دلسوزانه ابراز وجود می کنند. چندی پیش هم سایت حسن روحانی رونمایی شد. به نوشته یکی از روزنامه های اصلاح طلب تیم رسانه ای روحانی می خواهد او را در صدر اخبار نگه دارد. حال این بار جهانگیری، کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر و شریک بزرگ نابسامانی های چندسال اخیر با بیان اینکه وقت شعارهای پوچ گذشته، مدعی شده است که وقت اتخاذ تصمیم های سخت رسیده است. البته که جهانگیری تاکتیک نخ نما شده اصلاح طلبان را هم به کار گرفته و سعی کرده است با موج سواری بر قطعی گاز امسال که اتفاقا یادگار دولت روحانی است، کلمه «اهل سنت» را هم به کار ببرد تا بتواند در انتخابات های آتی از سبد رای آنها بهره ببرد. البته اصلاح طلبان عادت دارند تا در بزنگاه های سیاسی، اهل سنت، زنان و جوانان را قربانی مطامع جناحی و منافع حزبی خود کنند.

چند روز پیش هم جهانگیری به بهانه اغتشاشات اخیر و بدون اشاره به حقیقت ماجرا و آمار شهدا، آزادی زندانیان و دلجویی از آسیب دیدگان را راهگشا دانسته بود و گفته بود که آیت الله هاشمی نگران روزی بود که زنان کشور دست به اقدام تند بزنند!

به گزارش جهان نیوز، متن کامل یادداشت جهانگیری را در ادامه خواهید خواند:

اهمیت امنیت و پایداری تولید انرژی مسئله ای روشن در توسعه ملی است؛ انرژی قوه محرکه اقتصاد هر کشوری بوده و بدون آن نه تنها چرخ تولید از حرکت می ایستد، بلکه همه نظامات زندگی اجتماعی و فردی را دچار اختلال جدی می کند. سالهاست به دلیل تحریم‌ها و برخی سیاست‌های داخلی، ورود تکنولوژی جدید و سرمایه لازم در بخش نفت و گاز و برق متناسب با ظرفیت کشور و نیاز جامعه انجام نگرفته است.

حالا تأثیر تحریم‌ها و عدم سرمایه‌گذاری مناسب، در بحران اخیر آشکار شده است. این بحران که هر چند ماه یکبار خودش را در قطع برق و یا گاز نشان میدهد، به دلیل عدم توازن تولید و مصرف است. تا سال‌ها قبل، این عدم توازن با قطعی گاز و برق در بخش صنعت و نیروگاهی، سالانه میلیاردها دلار خسارت به بار می آورد و اکنون علیرغم قطعی گسترده گاز و برق در صنایع، به ناچار در بخش خانگی نیز اتفاق افتاده است.

متأسفانه برخی به جای پرداختن به علت اصلی مشکل و حل ریشه‌ای آن، طبق معمول دنبال محکوم کردن یکدیگر هستند. دیگر کار از این سخن‌ها و از شعارهای بی‌پایه و اساس و وعده‌های پوچ گذشته و زمان اتخاذ تصمیم‌های سخت فرا رسیده است. قطعی گاز امسال در ایام سرما به منازل مردم رسید و مرزنشینان محروم از جمله خواهران و برادران اهل سنت را در تربت جام و شهرها و روستاهای دیگر در برگرفت. در همین حال، نیروگاه‌ها به جای سوخت تمیز گاز، مازوت مصرف کرده و هوای آلوده، آلوده‌تر شده که نتیجه آن تعطیلی پیاپی مدارس و دانشگاه‌ها است.

بیشتر بخوانید:
باید از افتادن کشور در چرخه خشونت جلوگیری کنیم

در سندهای تهیه شده، مشخص شده است که این بحران سال‌به‌سال بدتر می‌شود. راهکار، تنها در گرو توسعه ظرفیت‌های تولیدی و مدیریت مصرف به طور همزمان است، و اجرای آن نیازمند دسترسی به فناوری های روز و چند صد میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و برق است. تجربه ملی و جهانی به وضوح نشان می‌دهد که این منابع را باید از بازارهای بین المللی تامین کرد. نفت و گاز بزرگترین سرمایه مردم ایران و به تعبیر اصحاب توسعه "مرغِ تخم‌طلایی توسعه" است که می‌تواند هم به تامین انرژی داخلی توسعه و رفاه مردم کمک کند و هم با صادرات درست و روان به دور از محدودیت‌ها، ارز مورد نیاز توسعه اقتصادی را فراهم کرده و با ریال آن بودجه دولت را یاری رساند.

این ضرورت در هر دو وجه داخلی و خارجی نگران کننده است؛ از منظر داخلی تابستان و نیز اوج سرمای امسال گذشت، اما تابستان و زمستان بعدی در راه است. از منظر خارجی هم با تداوم شرایط کنونی، موقعیت و جایگاه ایران به رغم ذخایر سرشار نفت و گاز در بازارهای بین المللی بیش از گذشته به مخاطره می افتد. لازم است با تغییر سیاست ها به این چالش مهم توجه عملی کنیم و امروز و آینده ایران و جایگاه انرژی را در رفاه و توسعه کشور دریابیم.


کد مطلب: 827020

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/827020/کار-شعارهای-بی-پایه-گذشته-زمان-تصمیم-های-سخت-رسیده-سرما-منازل-برادران-اهل-سنت-رسید

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com