چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - 1 Feb 2023
 
۱۶۲
۴۶
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

ایران صفر ـ آمریکا ۱ / پایان رویا پردازی این تیم دوست داشتنی/ باختیم در شبی که خوب بازی نکردیم

چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۹
کد مطلب: 820666
ایران هرگز در مسابقه با آمریکا در اندازه مدنظر هوادارانش نمایش نداد.
ایران صفر ـ آمریکا ۱ / پایان رویا پردازی این تیم دوست داشتنی/ باختیم در شبی که خوب بازی نکردیم
گروه ورزشی جهان نيوز: تیم ملی فوتبال ایران پس از اینکه جام جهانی 2022 را دور از انتظار و با شکست سنگین 6 بر 2 مقابل انگلیس آغاز کرد، در دیدار اخیرش فوق‌العاده ظاهر شد و توانست با نتیجه دو بر صفر ولز را شکست بدهد تا پایین‌تر از انگلیس 4 امتیازی و بالاتر از آمریکا 2 امتیازی، در جایگاه دوم جدول گروه B قرار بگیرد، اما شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل آمریکا در حالی که می‌توانستند با کسب پیروزی یا حتی تساوی، صعودشان به مرحله یک‌هشتم نهایی را قطعی کنند با یک بازی دور از انتظار و ضعیف بازی را به آمریکا واگذار کردند تا رویای صعود به مرحله حذفی همچنان یک رویا باقی بماند.

🏆 جام جهانی 2022 قطر - گروه B - دور سوم
🏟 ورزشگاه: الثمامه(شهر دوحه) - 
🗓 سه‌شنبه: 1401/09/08 - ساعت 22:30

داور: آنتونیو متئو لاهوز(اسپانیا)/ کمک‌ها: پائو سبریان دیویس و روبرتو دیاز پرز دِل‌پالومار(اسپانیا)/ داور چهارم: کوین اورتگا(پرو)/ داور ویدئویی: مارتینز مونوئرا(اسپانیا)؛ کمک داور ویدئویی: د بورگوس بنگوئچه‌آ(اسپانیا)/ داور پشتیبانی ویدئویی: هرناندز هرناندز(اسپانیا)/ کمک داور آفساید: اورتگا کوین(برزیل)

اخطار
سید مجید حسینی(77)-محمدحسین کنعانی‌زادگان(85)-سید ابوالفضل جلالی(6+90) از ایران
تیلر آدامز(43) از آمریکا

🇮🇷تیم ملی ایران
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علی قلی‌زاده، احسان حاج‌صفی، مهدی طارمی و سردار آزمون
سرمربی: کارلوس کی‌روش

🇺🇸 تیم ملی آمریکا
مت ترنر، کامرون کارتر ویکرز، تیم ریم، سرجینو دست، آنتونی رابینسون، تیلر آدامز، وستون مک‌کنی، یونس موسی، تیموتی وه‌آ، کریستین پولیشیچ و جاش سارجنت
 سرمربی: گرگ برهالتر

⚽️ شرح گل
ایران صفر - آمریکا یک (دقیقه 39: کریستین پولیشیچ): سانتر تماشایی وستون مک‌کنی از میانه زمین به پشت مدافعان ایران را سرجینیو دست، مدافع راست پیشتاخته آمریکا با ضربه سر به مقابل دروازه خالی ایران پاس داد تا پولیشیچ با فرار از بین مجید حسینی و رامین رضاییان و ضربه بغل پای راست گلزنی کند.

فیلم/گل آمریکا

⏱ لحظات حساس
دقیقه 6: حمله همه جانبه ایران از سمت راست محوطه جریمه آمریکا می‌توانست خطرساز شود که ارسال زمینی سردار آزمون دفع شد و در ادامه نیز ارسال رامین رضاییان عرض زمین را طی کرد و فقط یک اوت برای ایران به همراه داشت.

دقیقه 9: سانتر تند و تیز سرجینیو دست از سمت راست زمین را بیرانوند به شکل ناقص دفع کرد تا در جناح چپ توپ دوباره آمریکا یک حمله تدارک ببیند که این بار ارسال رابینسون را مدافعان ایران به پشت محوطه جریمه دفع کردند تا در نهایت شوت یونس موسی به بیرون برود.

دقیقه 11: سانتر یونس موسی و ضربه سر کریستین پولیشیچ در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 16: رابینسون بازهم با یک سانتر خطرناک قصد داشت موقعیت‌سازی کند که توپ با عبور از مقابل دروازه ایران به جناح راست رفت و به دِست رسید.

دقیقه 17: اولین خطر جدی روی دروازه ایران با ارسال سرجینیو دست از جناح راست شکل گرفت که بیرانوند درازکش و شیرجه رو به جلو توپ را دفع کرد.

دقیقه 20: پاس چیپ زیبای سعید عزت‌اللهی به پشت مدافعان آمریکا، مهدی طارمی را در موقعیت خوبی به توپ رساند که پاس در عرض او قبل از رسیدن به سردار آزمون توسط تیم ریم دفع شد.

دقیقه 28: شوت جاش سرجنت پس از برخورد به مدافعان ایران روی هوا سرگردان بود که آن را تیموتی وه‌آ با ضربه سر دراختیار بیرانوند قرار داد تا این خطر از روی دروازه تیم ملی دفع شود.

دقیقه 33: ارسال دست از جناح راست پس از برخورد به پای میلاد محمدی به جاش سرجنت رسید که پاس رو به عقب این بازیکن و شوت محکم تیموتی وه‌آ از بالای دروازه ایران راهی اوت شد.

دقیقه 42: جاش سرجنت با شوت روی پا قصد گلزنی داشت که ضربه او از مقابل دروازه ایران رد شد.

دقیقه 45: جاش سارجنت موقعیت عالی گلزنی برای آمریکا را در موقعیت سه به دو هدر داد و پاس پشت پای او برای تیموتی وه‌آ را مجید حسینی و در ادامه میلاد محمدی به خوبی دفع کردند.

دقیقه 2+45: پاس در عمق استثنایی وستون مک‌کنی از میانه زمین، تیموتی وه‌آ را در موقعیت تک به تک صاحب توپ کرد که ضربه بغل پای او پس از اصابت به تیرک عمودی دروازه ایران تبدیل به گل شد، اما کمک داور دوم بازی پیش از آن آفساید مهاجم آمریکا را گرفته بود.

دقیقه 47: شوت زمینی جاش سرجنت با پای چپ را بیرانوند در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 52: نزدیک بود سامان قدوس با ضربه سر گلزنی کند که ارسال رامین رضاییان و ضربه سر او از بالای دروازه آمریکا رد شد.

دقیقه 65: فرار سریع علی قلی‌زاده از سمت چپ محوطه جریمه آمریکا و پاس در عرض زیبای او را سامان قدوس نتوانست استفاده کند و شوت فنی او با کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی دروازه به اوت رفت.
 
دقیقه 69: ضربه ایستگاهی یونس موسی از پشت محوطه جریمه دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه ایران با اختلاف زیاد رد شد.

دقیقه 70: شوت راه دور سعید عزت‌اللهی ثمری نداشت و از بالای دروازه آمریکا به بیرون رفت.

دقیقه 83: توپ ارسالی روی دروازه آمریکا و ضربه علی کریمی به راحتی در اختیار مت ترنر قرار گرفت.

دقیقه 2+90: نزدیک بود ارسال ابوالفضل جلالی با اشتباه مدافع آمریکا وارد دروازه این تیم شود که این توپ دفع شد.

دقیقه 3+90: خطایی که سید ابوالفضل جلالی در سمت چپ زمین گرفته بود را سامان قدوس با یک سانتر تماشایی به مقابل تیرک اول فرستاد که ضربه سر مرتضی پورعلی‌گنجی پس از برخورد به پای مدافع آمریکا به بیرون رفت که داور در این صحنه اعتقادی به اعلام کرنر نداشت.

🔴 درحاشیه
* ترکیب تیم ملی ایران نسبت به دیدار اخیرش مقابل ولز تنها یک تغییر داشته که علیرضا بیرانوند با بهبود مصدومیت و گارد ویژه صورت به جمع نفرات اصلی بازگشته و جانشین سید حسین حسینی شده است.
* واکر زیمرمن و حاجی رایت، دو بازیکن آمریکا نسبت به دیدار اخیرشان برابر انگلیس از ترکیب خارج شده و جای خود را به کامرون کارتر ویکرز و جاش سارجنت داده‌اند.
* در اقدامی جالب دو هوادار با ویلچر در مراسم قبل از شروع مسابقه در مقابل داوران قرار گرفتند که یکی از آنها دیروز در تمرین تیم ملی ایران حاضر شده بود.
* علیرضا جهانبخش که بخاطر دو اخطاره بودن و محرومیت دیدار مقابل آمریکا را از دست داده، از جایگاه ویژه بازی را تماشا می‌کند.
* بازیکنان دو تیم پیش از سوت آغاز بازی حلقه اتحاد 11 نفره با یکدیگر تشکیل دادند.
* مهدی طارمی در حلقه بازیکنان ایران آخرین نکات را به بازیکنان گفت و از آنها خواست با آرامش کار کنند.
* در ثانیه‌های ابتدایی بازی رامین رضاییان با نفوذ از سمت راست زمین و دریبل دو طرفه توانست خطا بگیرد.
* تمام ظرفیت ورزشگاه الثمامه تکمیل شده و هواداران دو تیم با شور و حال خاصی تیم خود را تشویق می‌کنند.
* بیرانوند که پیش از شروع بازی با گارد ویژه روی صورت تمرین کرده بود، در شروع مسابقه بدون محافظ در زمین حاضر شد.
* کریستین پولیشیچ که در صحنه گلزنی به ایران مصدوم شده بود، پس از چهار دقیقه دوری از زمین به بازی برگشت و به ترکیب آمریکا اضافه شد.
* میلاد محمدی، مدافع چپ ایران در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده بخاطر مصدومیت از زمین بیرون رفت و جای خود را به علی کریمی داد.
* خروج میلاد محمدی از ترکیب ایران کاری کرد تا احسان حاج‌صفی از میانه زمین به دفاع چپ منتقل شود و علی کریمی به‌عنوان هافبک بازی کند.
* تیموتی وه‌آ که پس از باز کردن دروازه ایران در حال خوشحالی بود، با دیدن پرچم بالای کمک داور دوم با افسوس به میانه زمین برگشت.
* کی‌روش برخلاف دو بازی گذشته امروز با تی‌شرت در کنار زمین حاضر شده و با استرس و جنب و جوش بیشتری با بازیکنان خود صحبت می‌کند.
* کریستین پولیشیچ، ستاره آمریکا و گلزن این تیم در نیمه اول، بخاطر مصدومیت نتوانست به بازی ادامه بدهد و در شروع نیمه دوم تعویض شد.
* فریاد «ایران ایران» و «حمله حمله» تماشاگران تیم ملی ایران در نیمه دوم در ورزشگاه الثمامه پیچیده شد.
* در دقیقه 63 رامین رضاییان پس از برخورد با آنتونی رابینسون به شدت احساس درد از ناحیه پشت ساق پای راست کرد که متئو لاهوز اعتقادی به دادن کارت زرد به بازیکن آمریکا نداشت.
* وستون مک‌کنی، بازیکن تاثیرگذار آمریکا در میانه زمین که پایه‌گذار گل اول این تیم بود، در دقیقه 65 بخاطر آسیب دیدگی از زمین بیرون رفت.
* در دقیقه 70 زمانی که احسان حاج‌صفی قصد داشت با اوت بلند موقعیت‌سازی کند، روزبه چشمی که در کنار زمین مشغول گرم کردن بود، توپ را با پیراهن خود خشک کرد و دراختیار کاپیتان تیم ملی قرار داد.
* جاش سارجنت، مهاجم آمریکا در دقیقه 74 بخاطر اینکه روی توپ سُر خورد، یک دقیقه بخاطر مصدومیت روی زمین افتاد و لحظاتی بعد هم پس از خطای مجید حسینی روی او تعویض شد.
* کریم انصاری‌فرد، مهاجم تیم ملی ایران پس از حضور تعویضی در زمین به جای علی قلی‌زاده، بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.
* محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع نیمکت‌نشین ایران بخاطر اعتراض به عدم اعلام پنالتی در صحنه حمله علی کریمی به سمت دروازه آمریکا، از متئو لاهوز کارت زرد گرفت.
https://jahannews.com/vdcfvxdcvw6d0va.igiw.html
jahannews.com/vdcfvxdcvw6d0va.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سولی جون
Iran, Islamic Republic of
ایران ۶ گل به آمریکا خواهد زد.
بفرمایید شام
Iran, Islamic Republic of
آمریکا را با گل روزبه چشمی و رامین رضایی در جام جهانی میبریم.
Germany
ایران میبازه
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر آمریکا
United States
ای کاش چنین بشه من بر د میخوام باچند گل مهم نیست
United States
خیلی دوست دارم تحلیل حسین خان بابا را راجع به این باخت بدونم.
United States
.یک مساوی هم تنونستند بگیرند
United States
قیافه جهان تیغی الان دیدن داره
طاعی
Iran, Islamic Republic of
کی می‌خواهیم درست شویم، چرا عیرتی بازی نکردیم تا بازی استرالیا ۲ بر صفر عقب بودیم بعد جبران کردیم، شانس آوردیم از آمریکا گل دو را نخوردیم.
شیدا
Iran, Islamic Republic of
پاداش را زود ریختین به حسابشون همان طور که پاداش دادید حالا وقت جریمه است
Iran, Islamic Republic of
اصولا رویا پردازی چیز خوبی است.
Iran, Islamic Republic of
كاملا موافقتم عزيز دل
Iran, Islamic Republic of
منتظر تحلیل آقای حان بابا با حداقل 10 دلیل برای این باخت هستیم
Iran, Islamic Republic of
واقعا جا داره از جهان نیوز تشکر کنم که نظرات رو نشون میده
کل سایت های خبری داخلی کامنت های بازی ایران امریکا رو نشون نمیدن
اخه از چی میترسن مگه مردم چی نوشتن. اصلا هر چی هم نوشته باشن.
سپاس جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
سلام
مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
ایران ایران
کیوان
Iran, Islamic Republic of
خیلی بد
ستایش امیری
United Arab Emirates
من نظرم این است که انشاالله که امشب ایران برنده شود
Hadis
United Arab Emirates
من به ایرانم افتخار میکنم
شیده
Iran, Islamic Republic of
ای وای گل خوردیم
Iran, Islamic Republic of
وقتی ارزش ریال به دلار و پوند رسید میشه گفت یه کاری کردیم فکر معیشت مردم باشید
Iran, Islamic Republic of
بالابرین پایین برین خیلی بد بازی کردند
Iran, Islamic Republic of
راحت بخوابید باختو قبول کنید
دادار
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ضعیف تر از آن چیزی بود که تصورش را می کردیم جلوی این تیم باید اینگونه بازی می کردیم
چه خاطرات خوبی برای آمریکا و انگلیس درست کردند
واقعاً این بازی بود
کدام دوست داشتنی.
علی
Iran, Islamic Republic of
مهم این است که تیم ملی قصد صعود داشت و بازیکنان سعی خود را کردند ولی نشد . بازی همین است و برد و باخت دارد.
علی علی مددی
Iran, Islamic Republic of
با همه احترامی که به بازیکنا قائلم اما باید بگم برخی از بازیکنا خیلی تابلو کم فروشی میکردن
کاملاً مشخص بود یه تعداد از بازیکنا توپ رو دنبال نمیکردن بازی رو از جریان مینداختن پاس رو به عقب میدادن
دلیلش هم احتمالاً این بود که مثلاً به نظر خودشون نباید ایران امریکا رو میبرد و صعود میکرد تا شاید یه عده بهره‌برداری سیاسی بکنن. شاید هم فشار از سمت معترضین و برخی گروه‌ها روشون بوده
امیدوارم من اشتباه کرده باشم اما چون خودم فوتبال بازی کردم تفاوت بازی واقعی و بازی نمایشی رو کاملاً میفهمم و این فوتبال طبیعی نبود...
سید
Iran, Islamic Republic of
من هم همین نظرو دارم انگار از آمریکا جلو باشن بازی میکردن
Iran, Islamic Republic of
هر شکستی مقدمه پیروزی است باید برای چهار سال اینده فکر و برنامه باشد . من سالهاست که بازی تیم ملی را می بینم . عیبی که تیم ما دارد نرساندن پاس به همدیگر می باشد . سالهاست که ما این عیب و نقیصه را داریم .
Iran, Islamic Republic of
تیم ملی ایران دوستت داریم
نقشه آمریکای جنایتکار به سرانجام رسید
Iran, Islamic Republic of
وقتی انگلیس با آمریکا مساوی کرد ، کاملا مشخص بود که تیم دوم این گروه آمریکا خواهد بود . ایران در نیمه اول با آمریکا دقیقا مثل مسابقه با انگلیس بازی کرد.
علی
Iran, Islamic Republic of
باختیم بدم باختیم.....جام پرید
Iran, Islamic Republic of
پیروزی یعنی زیر پرچم ایران اسلامی بودن، یعنی میلیونها نفر در سراسر جهان قلبشان برای جمهوری اسلامی می‌تپد.
Iran, Islamic Republic of
بازیه دیگه اسمش روشه اونی برنده میشه که بهتر بازی کنه و بیشتر تلاش کنه .
Iran, Islamic Republic of
فوتبال یه بازیه باختیم که باختیم! فدای سر ملت و فدای سر فوتبالیست های عزیزمون. پیروزیه اصلی اتحاد ملته که الحمدلله حاصل شد
Iran, Islamic Republic of
حذف شدیم. ولی دم کی‌روش گرم از خیلی ایرانی ها ایرانی تر بود.
Iran, Islamic Republic of
به لحاظ فنی تفکر آقای کیروش بیشتر دفاعیست تا هجومی. تفکری که باعث دو باخت از سه بازی شد. اگر تیم ملی ما همانند بازی با ولز در مقابل انگلیس و آمریکا هم با ترکیب و روحیه هجومی بازی میکرد به احتمال بالای 90درصد نه اون همه گل از انگلیس میخورد و نه در برابر آمریکا می باخت .
Iran, Islamic Republic of
آنهایی باختند که از باخت تیم خوشحالی کردند
روزی از آمریکا صدمه خواهند خورد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
اینکه بازی فوتبال بود ولی وطنفروشی که میری خوشحالی میکنی پرچم آمریکا تکون میدی ، این نشون دهنده پیروزی توهمات شما نیست ، این فوتباله، شما تو واقعیت بین مردم واقعی خودتو نشون میدی شما جلو مردم واقعی میبازی به کارت ادامه بده
محسن فلاحی
Iran, Islamic Republic of
اولا ایران و ایرانی تا پای جان برای ایران عزیزمان.ثانیا بازی خوبی بود اگر امثال شجاع زودتر بازی می کرد یا قدوس زودتر تعویض میشد و یا جلالی زودتر به میدون میومد...حالا کسی از هیچی خبر نداره ولی چیزی که هس تمام کننده ایران سردار بود که از زمین رفت بیرون...
Iran, Islamic Republic of
لپ مطلب اینکه با مدیریت پرایدی در ورزش. هنر. اقتصاد به جائی نخواهیم رسید که همان مدیریت نولیبرالی غرب زدهها است والسلام
امیری
Iran, Islamic Republic of
با سلام
۱،بازی بردو باخت دارد همانطور که المان واراژانتین باختند
۲،اما موضوع ویز دیگری است وقتی در بازی اول بازی کنان انگلیس سرود کشورشان که کاملا در مدح ملکه حنایتکار است را می خواندنداما برخی از باز ی کنان سرودی که تمام به خون شهدا اشاره می کند را نخواندند ما ناراحت شدیم
بازی کنی که ان قدر به کشور ومردمش کم اهمیت است که سرود کشور را پمی خواند قطعا نمی تواند موفق شود
۳،ما احتیاج به بازیکنی داریم که قبل از فوتبال به کشورش وفادار باشد که اگر وفادار باشد فوتبالش را هم خوب بازی می کند درود بر شرف کی روش با این‌که از نظر فوتبالی بسیار پر اشتباه بود اما از حیثیت و شرف ایران دفاع نمود .
Iran, Islamic Republic of
کی روش اگر این شرفی رو که شما نوشتی داشت
در آستانه رسیدن به رکورد برتی فوگتس (سه دوره پیاپی (8 سال) مربی گری تیم ملی) و اونهمه دلارهای بی زبانی که گرفته بزدلانه بازی نمیکرد و نتیجه میگرفت.
Iran, Islamic Republic of
نتوانستند سیلی محکمی به گوش آمریکا بنوازند.... خیلی متاسفم....بایدن را شاد کردند!!!
شاه گلی
Iran, Islamic Republic of
حوب است ندیدم
کورو‌ش
Iran, Islamic Republic of
یک تیم...پولکی. .
سید
Iran, Islamic Republic of
....تیمی که ۳ نیم میلیارد هر نفری پول نقد می‌گیرد یک حواله خودرو دریافت می‌کند. برای ۳ بازی غرور ملی مارو لگدمال میکنه .زمان ورود اون رو به کشور از صدا و سیما اطلاع رسانی نمی‌کنند. ولی موقع رفتن از زیر قرآن با دعای مادر شهید بدرقه می‌کنند. بعد بازی اول سرود ملی رو نخونند .باید به این تیم گفت که ......