شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - 28 Jan 2023
 
۷
۱
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

مقاومت صرب‌ها یک ساعت طول کشید

پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 820100
آخرین بازی شب پنجم بین دو تیم برزیل و صربستان برگزار شد و در دیداری جذاب و مهیج شاگردان تیته توانستند هر ۳ امتیاز بازی را کسب کنند.
مقاومت صرب‌ها یک ساعت طول کشید
گروه ورزشی جهان نيوز: برزیل با ترکیب کامل و هجومی خود وارد زمین شد و صرب‌ها برای کسب حداقل امتیاز به میدان آمده بودند. در نیمه نخست توپ و میدان بیشتر در اختیار بازیکنان برزیل بود و با حرکات تکنیکی خود صرب‌ها را کلافه کرده بودند. کلافگی که منجر به خشم صرب‌ها شد و آن‌ها را مجبور به انجام خطا می‌کرد. برزیل هر بار اراده کرد از چپ و راست توسط رافینیا و وینیسیوس نفوذ کرد و نیمار رهبری خط حمله را به عهده داشت.

در نیمه دوم فشار حملات برزیلی‌ها زیاد شد و دیگر خبری از ضد حمله‌های نصف و نیمه صربستانی‌ها نبود. سرانجام حرکت ترکیبی نیمار و وینیسیوس جواب داد و مقاومت ساویچ را ریچارلیسون مقابل دروازه خالی شکست. دقایقی بعد باز هم ریچارلیسون روی پاس وینیسیوس توانست زیباترین گل جام تا این لحظه را به ثمر برساند.

پس از گل دوم برزیل پا پس نکشید و صرب‌ها خوش شانس بودند که سیوهای ساویچ و تیر دروازه مانع سنگین‌تر شدن شکست شد. حالا برزیل با تفاضل گل بهتر نسبت به سوئیس به صدر جدول می‌رود و صرب‌ها در دور اول گروهی قعرنشین می‌شوند.
 
 
جام جهانی 2022 قطر - گروه G
ورزشگاه: استادیوم لوسیل
داور: علیرضا فغانی / کمک داور اول: محمدرضا منصوری / کمک داور دوم: محمدرضا ابوالفضلی

معرفی تیم ملی فوتبال برزیل و صربستان
تیم فوتبال برزبل صدرنشین رنکینگ فیفا و یکی از شانس‌های اصلی جام جهانی قطر می‌باشد. این تیم یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های جام نیز هست.

صربستان اما با خط حمله جذابش که از حضور ستارگانی چون دوشان ولاهوویچ، دوشان تادیچ، الکساندر میتروویچ و لوکا یوویچ برخوردار است، می‌تواند از شگفتی‌سازهای جام و یک غافلگیری بزرگ برای مدعی عنوان قهرمانی باشد.
 

تیم ملی برزیل:
آلیسون بکر، دنیلو، مارکینیوش، تیاگو سیلوا، الکس ساندرو، لوکاس پاکتا (75- فرد)، کاسمیرو، نیمار (80- آنتونی)، وینیسیوس جونیور (75- رودریگو)، رافینیا (87- گابریل مارتینلی)، ریچارلیسون (78- گابریل ژسوس)
سرمربی: تیته

تیم ملی صربستان:
وانیا میلینکوویچ‌ساویچ، استراینیا پاولوویچ، میلوش ولیکوویچ، نیکولا میلنکوویچ، ساسا لوکیچ (67- دارکو لازوویچ)، نمانیا گودلی (56- ایوان ایلیچ)، آندریا ژیوکوویچ (56- نمانیا رادوونیچ)، فیلیپ ملادنوویچ (67- دوشان ولاهوویچ)، دوشان تادیچ، سرگی میلینکوویچ‌ساویچ و  الکساندر میتروویچ
سرمربی: دراگان استویکوویچ
 

🟨 اخطار ها:
استراینا پاولویوچ(6) نمانیا گودلی (48)  از صربستان

شرح گل ها:
برزیل یک - صربستان صفر ( دقیقه  62: ریچارلیسون )
نیمار پس از بهم ریختن دفاع صربستان وارد محوطه جریمه شد و در همین حین وینیسیوس با یک ضربه دقیق دروازه ساویچ را هدف قرار داد اما باز هم او مقاومت کرد و در برگشت ریچارلیسون سرانجام اولین گل سلسائو در این جام را به نام خودش ثبت کرد.

برزیل دو - صربستان صفر ( دقیقه  73: ریچارلیسون )
وینیسیوس با یک حرکت انفجاری از سمت چپ نفوذ کرد و با یک پاس عرضی توپ را به ریچارلیسون سپرد و او هم با ضربه‌ای آکروباتیک خودش و تیمش را دو گله کرد.

لحظات حساس:
در دقیقه ۱۲، وینی با حرکات انفجاری خود از سمت چپ به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد و هواداران را به وجد آورد اما مدافعان صربستان توپ را به کرنر فرستادند.

در دقیقه ۱۳، نیمار پشت ضربه کرنر ایستاد اما او مستقیما دروازه صربستان را هدف قرار داد و در آخرین لحظه سنگربان صربستانی‌ها توانست توپ را مشت کند و دوباره به کرنر بفرستد.

در دقیقه ۲۱، شلیک سهمگین کاسمیرو از پشت محوطه جریمه را سنگربان صربستان در دو ضرب مهار کرد.
در دقیقه ۲۵، ضد حمله صرب‌ها با رهبری تادیچ شکل گرفت و ارسال بلند او قبل از رسیدن به میتروویچ توسط آلیسون مهار شد.

در دقیقه ۲۷، پاس عمقی سیلوا، وینیسیوس را در موقعیتی تک به تک قرار داد اما سنگربان صربستان با خروجی به موقع مانع گلزنی فوق ستاره مادریدی‌ها شد.

در دقیقه ۳۴، همکاری فوق العاده پاکتا و رافینیا و یک و دوی زیبای این دو نتیجه بخش بود اما ضربه نهایی رافینیا در اختیار سنگربان صرب‌ها قرار گرفت.

در دقیقه ۴۱، ارسال بلند پاکتا پشت دفاع صربستان به وینیسیوس رسید اما ضربه او توسط مدافعان بلاک شد.

در دقیقه 46, با اشتباه بازیکنان صربستان در دفع توپ رافینیا صاحب توپ شد اما ساویچ، سنگربان صرب‌ها باز هم مقابل برزیلی‌ها مقاومت کرد.

در دقیقه ۵۵، نفوذ وینی از سمت چپ و پاس عرضی او که به نیمار رسید اما ضربه نیمار با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۹، شلیک ناگهانی ساندرو از پشت محوطه جریمه به تیر دروازه صرب‌ها برخورد کرد.

در دقیقه ۸۰، کاسمیرو از پشت محوطه جریمه با یک ضربه فنی دروازه صرب‌ها را هدف قرار داد اما ضربه او به تیر دروازه اصابت کرد.

در دقیقه 81, شلیک رودریگو از سمت چپ محوطه جریمه را ساویچ با دست مخالف دفع کرد.

در دقیقه 82, فرد از میانه‌های زمین دروازه صربستان را تهدید کرد اما باز هم ساویچ مقاومت کرد و توپ را دور کرد.

در دقیقه ۸۶، آنتونی پس از یک دریبل زیبا و جا گذاشتن دو مدافع صربستان توپ را در اختیار رودریگو قرار داد اما شوت ستاره رئالی‌ها با اختلافی ناچیز به بیرون رفت.

بهترین بازیکن:
وقتی تیته لیست مسافران قطر را اعلام کرد، انتقادات زیادی نسبت به عدم دعوت فیرمینیو و دعوت از ریچارلیسون به او شد اما امشب ستاره تاتنهام جواب انتقادات را با ۲ گل داد و بهترین بازیکن زمین شد.

ریچارلیسون گل اول را به واسطه جاگیری دقیق و مناسب و گل دوم را با ضربه برگردان و زیبا به ثمر رساند و توانست اولین بریس خود در جام جهانی را جشن بگیرد. پس از او وینیسیوس که پایه گذار هر ۲ گل برزیلی‌ها بود عملکرد فوق العاده‌ای داشت.

حاشیه:
*نیمار در ۱۲۱ بازی برای برزیل ۷۵ گل به ثمر رسانده است

*وینیسیوس جونیور، ستاره رئالی برزیل با نگه داشتن توپ روی سرش برای لحظاتی هواداران را به وجد آورد.

*پس از اینکه علیرضا فغانی تصمیم گرفت به مدافع صربستان کارت زرد نشان دهد، تادی کاپیتان صربستان و میتروویچ با او صحبت کردند اما فغانی از تصمیمش منصرف نشد.

*نیمار در دقیقه ۳۲، با چند دریبل پیاپی باعث عصبانیت بازیکنان صربستان شد.

*در اواخر نیمه اول، نیمار در میانه میدان با چند دریبل زیبا، سه بازیکن صربستان را از جریان بازی خارج کرد.

*ریچارلیسون، مهاجم موفق تاتنهام موفق شد اولین گل خود در جام‌های جهانی را به ثمر برساند.

*بازیکنان صربستان به دفعات نیمار را در این بازی سرنگون کرده‌اند و همین امر باعث شده فوق ستاره PSG عصبانی شود.

*روبرتو کارلوس، دفاع چپ افسانه‌ای سلسائو در ورزشگاه لوسیل حضور دارد و شاهد بازی برزیل و صربستان است.

*نیمار با احساس درد زمین را ترک کرد تا هواداران برزیل نگران مصدومیت فوق ستاره خود باشند
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عابدین زاده
Iran, Islamic Republic of
لذت بردیم از بازی برزیل وصربستان واحسنت به داور ایرانی که این بازی بزرگ قضاوت کرد