سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - 28 May 2024
 
۳
۲۹
در حاشیه اظهار فضل جدید؛

ادعای دروغ عباس عبدی درباره دهه هشتادی‌ها/ تیر آقای تئوریسین بازهم به سنگ خورد +جزئیات

يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 813306
عباس عبدی در یادداشت جدید خود مدعی شده است: «اتفاق مهمی در نسل جدید دهه هشتادی‌ها رخ داده است. به دلیل ضعف شدید نظام آموزشی و به علت دسترسی آزاد به رسانه‌هایی غیر از رسانه رسمی، این نسل عموما بیگانه با ارزش‌های رسمی هستند و نه فقط بیگانه، بلکه منزجر هم هستند»
ادعای دروغ عباس عبدی درباره دهه هشتادی‌ها/ تیر آقای تئوریسین بازهم به سنگ خورد +جزئیات
گروه سیاسی جهان نيوز: عباس عبدی، ئئوریسین اصلاح طلبان و ستون نویس ثابت رسانه های زنجیره ای که در همه مسائل سیاسی، اجتماعی، دینی، بهداشتی و... صاحب نظر است(!) و اصطلاحا اظهار فضل می‌کند، در جدیدترین مورد در بخشی از یادداشت اخیر خود در روزنامه اعتماد با عنوان «تحقیر و نسلی بیگانه» گفته است: «اتفاق مهمی در نسل جدید دهه هشتادی‌ها رخ داده است. به دلیل ضعف شدید نظام آموزشی و به علت دسترسی آزاد به رسانه‌هایی غیر از رسانه رسمی، این نسل عموما بیگانه با ارزش‌های رسمی هستند و نه فقط بیگانه، بلکه منزجر هم هستند».
 
اما بهتر است امثال عباس عبدی کمی وقت بگذارند و به کانون ها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور، هیئات، مساجد، پایگاه های بسیج، اعتکاف ها و ... بروند تا فقط از دوربین تنگ خود به این نسل نگاه نکنند.
 
تعداد انگشت شماری از نوجوان و جوانان دهه هشتادی که ممکن است از روی حس کنجکاوی و یا حتی برای بازیگوشی به خیابان آمده باشند و چه بسا به دلیل مأنوس بودن با بازی های رایانه ای نسبت به این نوع اتفاقات، هیجان داشته و برایشان تازگی دارد، در هر صورت، معیار محسوب نمی شوند.
 
از طرفی، پرسش این است که آیا اساساً می توان ارزش را به رسمی و غیر رسمی تقسیم کرد؟!

 اگر پاکدامنی، مبارزه با سلطه گری، همراهی با مستضعفان دنیا ارزش است، جلوگیری از کالا و ابزار شدن زنان ارزش است، در این صورت، رسمی و غیررسمی ندارد!

بهتر است بگوییم که در هر جامعه ای عده ای هم هستند که مستقیم یا غیر مستقیم طرفدار بی بند وباری، هرج و مرج، زندگی وحشی جنسی، لا ابالی گری و ... هستند. نام این موارد را نمی توان ارزش های غیر رسمی گذاشت؛ زیرا اساساً ارزش نیستند.
 بله، نمی توان منکر شد که برخی از دهه هشتادی ها هم هستند که دغدغه های دیگری دارند که ممکن است با ارزش ها و معیارهای انسانی و اخلاقی فاصله داشته باشد؛ اما آیا در تمام دنیا هیچ حکومت و هیچ کشوری را می شناسیم که همه نوجوانان و جوانان آن با قرائت های رسمی همان حکومت و کشور همراه باشند تا ما هم دومی آن باشیم؟! 

این طبیعی است که در بهترین حالت هم بخشی از مردم جامعه، نه فقط در میان دهه هشتادی ها که در همه نسل ها، با برخی ارزش های انسانی و اخلاقی مخالف بوده و طرفدار بی بند و باری هستند. اما شمای کلی یک جامعه، ارزش های آن و در حقیقت، مسیر حرکت را این افراد تعیین نمی کنند.

البته این را هم باید بگوییم که دسترسی عده ای به رسانه های غیر رسمی و به عبارتی دسترسی گسترده مردم  به شبه اطلاعات، شبه تحلیل ها، محتوای جنسی، دروغگویی ها، شایعات و ... در این سطح، از دستاورد های غربگرایان در سال های گذشته است که به جای استاندارد کردن و ضابطه مند کردن فضای مجازی و رسانه ای کشور، مردم را در این اقیانوس، رها کردند و اتفاقاً افتخار هم می کنند!
 
 او در بخش دیگری در مورد دهه هشتادی ها می گوید: «از آنجا که نتوانستند از طریق سازوکارهای مدنی مثل انتخابات در فرآیند ادغام اجتماعی شرکت کنند و نظام آموزشی هم ویران‌تر از آن بود که چنین نقشی را ایفا کند، لذا اکنون با نسلی مواجه هستیم که حکومت قادر نیست آن را کنترل کند و طرفداران حکومت با نادیده گرفتن واقعیت خود را با ساختن سرود سرگرم کرده‌اند گویی سرود جای واقعیت می‌نشیند».
 
در پاسخ باید گفت که کسی حق شرکت در انتخابات را از برخی دهه هشتادی ها که مد نظر عبدی هستند، سلب نکرده است و آنها هم مانند سایر افراد جامعه، به اختیار خود یا رأی می دهند و یا رأی نمی دهند؛  اگر هم در میان آنها کسی رأی نداد و یا مسائل مربوط به جامعه، سیاست، فرهنگ و ... برایش مهم نبود و یا اصلاً نفهمید، در اینجا نمی توان همه کاسه و کوزه ها را سر حکومت شکست.

نکته دیگر اینکه با نگاه به برخی موضع گیری ها، مشاهده می شود که سرودهایی نظیر سلام فرمانده آنچنان بازتابی داشته اند که از ضد انقلاب خارج نشین تا اصلاح طلبان داخل کشور را هم به خوبی درگیر کرده است!
 
همچنین او در پایان این موضوع را مطرح می کند: «در هر حال یک احتمال دارد که دیر یا زود این آتش نیز خاموش شود و زیر خاکستر برود و در زمانی دیگر و مکانی مناسب دوباره سربرآورد و قطعا زمانی خواهد رسید که خاموش نشود، ولی در هر صورت هزینه‌های آن گریبان همه را خواهد گرفت. آیا باز هم پشت گوش خواهید انداخت یا این‌ بار برای اصلاحات اساسی‌تر آماده می‌شوید؟ آینده نشان خواهد داد که کدام راه را برمی‌گزیند».
 
ترساندن حکومت و بیان تهدیدات – هر چند به صورت تلویحی و یا ضعیف - از سوی امثال عبدی و همفکران او تازگی ندارد و عادی است و البته دستگاه قضایی باید به این موارد رسیدگی بکند تا اصلاح طلبان به خود جرات تهدید نظام اسلامی را ندهند.

اما نکته این است که امثال عبدی توجه ندارند که برخی امور، مانند موضوع حجاب، جزو خط قرمزهای نظام اسلامی هستند و اساساً با ریختن عده ای داعشی در کف خیابان و یا حمایت های احساسی و هیجانی برخی افراد از آنها، قرار نیست اتفاقی رخ دهد؛ همانگونه که در فتنه 88 نیز با ریختن فتنه گران در کف خیابان، نظام ذره ای از حق الناس و رأی مردم کوتاه نیامد.

درباره «عباس عبدی» بیشتر بخوانید:
حمله تئوریسین اصلاح طلبان به مقوله «شفا»
قاتل واقعی طلبه همدانی، بخشی از جریان اصولگراست!
خواهشاً به دوا و درمان مردم کاری نداشته باشید!
درباره مشروبات الکلی مانند قبل انقلاب رفتار کنیم!

رها بودن قلم و زبان کار دست عباس عبدی داد
شبهه اندازی عباس عبدی این بار در قانون حجاب
https://jahannews.com/vdciupavqt1azp2.cbct.html
jahannews.com/vdciupavqt1azp2.cbct.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قوه قضاییه ریشه اغتشاشات را بخشکاند
Iran, Islamic Republic of
ریشه اغتشاشات تفکر اصلاح طلبی است که فهمیده یا نادانسته راهی را می روندکه رژیم آپارتاید صهیونیستی می خواهد
Iran, Islamic Republic of
وزارت کشور و شخص وزیر بسیار تاخیری و ضعیف عمل کردند.
نباید کم کاری کنیم که رهبر انقلاب مجبور به مداخله شود
Iran, Islamic Republic of
عبدی هر از گاهی چیزی میگه
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبا! وقتی تو قدرت هستند با فتنه سعی در زدن ریشه حکومت هستن وقتی خارج از قدرت هستند سعی میکنن تا دولت رو بزنن تا دوباره به دستشون برای زدن حکومت باز بشه
Iran, Islamic Republic of
اگر به مطالبات مردم توجه بشود نیازی به خشونت نیست
دایی
Iran, Islamic Republic of
تا زمانی که چنین معلم هایی داریم کف خیابان هم قورباغه هفت تیر کش می شوند.
Iran, Islamic Republic of
ادعای عبدی نادرست ادعا جهان درست فقط زمانی مشخص خواهد شد که در همینجا نظر سنجی شود
Iran, Islamic Republic of
چی شده اکثر شبکه های صدا وسیما دارن راجع به حجاب صحبت میکنند؟
.
Iran, Islamic Republic of
......
وحیدرضا
Iran, Islamic Republic of
سلام. ما با شماییم.ولی خدا وکیلی این چه نقد الکی بود،سعی کنید مثل خودشان ،بدون اینکه به حاشیه بروید و مثلا بدگویی نسبت به نویسنده کنید، متین و محکم و مستدل مطالب را نقد نمایید.تشکر و التماس دعا
ایرانی الاصل
Iran, Islamic Republic of
خب ایشان نگاه کرده به اطراف خودش ، همه ان طور دیده ایشان باید عینکش را برد و واقعی ببیند
Iran, Islamic Republic of
اصلا لازم نیست تئوریسین ها بخواهند نظر بدن ، میتوان در کوچه و خیابان نظرات مردم رو شنید .
حسبنی
Iran, Islamic Republic of
اینا توی خونشون فقط ماهواره میبینن و و ارتباطی با اکثریت مردم و کف جامعه و مساجد و تکایا ندارن.
Iran, Islamic Republic of
درک‌شون میکنم بدجور دارن می‌سوزن .
Iran, Islamic Republic of
زورم مياد حتى براتون اظهار تاسف كنم.
ابو
Iran, Islamic Republic of
بعضي از روشنفكرنماهاي قلم به دست فقط تا شعاع صدمتري خودشان و هم حزبي هاشان را مي بينند .
سعید
Iran, Islamic Republic of
بنده اصلاح طلب هستم .اما مرگ بر اسراییل ...
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
حرف راست جواب نداره .
Iran, Islamic Republic of
اونایی که تلوزیون تو راهپیمانی ازشون مصاحبه کرد رو دیدین ؟؟دهه هشتادی بودن
Iran, Islamic Republic of
حقایق مثل نور هستند،شخص راوی جلوی نور می ایستد و بطور گریز ناپذیر باطن خودش را می نمایاند
ع.عبدی ارزشها را رسمی و مترادف با یونیفرمی معرفی میکند که شخص بالاجبار باید در محیط کار بپوشد،این اخلاق در محفل لیبرالهای مدعی اصلاحطلبی و کارگزاران ذاتی است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
واژه تئوریسین برای هر فردی واژه درستی نیست. تئوریسین به کسی می گویند که در حوزه ای از علوم یک نظر را در قالب نظریه مدون و علمی و تحقیق پذیر ارائه می دهد، هر حرفی تئوری و هر حرّافی تئوریسین نیست، اگر حرافی های این ها منعکس نشود، دهه هشتادی ها اصلا این ها را نمی شناسند، حتی میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی را هم نمی شناسند، مگر ما آنان را زنده کنیم
۱۲۳
Iran, Islamic Republic of
ای کاش عبدی دست این اغتشاشگران می افتاد بعد تا جا داشت می زدندش بعد میدیدی این افاضات را نمی کرد.
حامد
United States
سردبیر روزنامه شرق در اغاز این اشوب ها در مصاحبه با اقای علیزاده دقیقا همین حرف را زد. برای همین به نظر می رسد این اغتشاشات برنامه ریزی شده بوده.
!!
Iran, Islamic Republic of
جماعت خبیث !!
Iran, Islamic Republic of
آقای عبدی،
منصفانه نظر دهید!
شاید دهه‌ی هشتادی‌ها به دلیل ضعف سیستم آموزشی با ارزش‌های رسمی بیگانه باشند، اما هیچگاه نسبت به این ارزش‌ها منزجر نیستند. با آموزشی توام با عطوفت و انقلابی‌گری از همین نسل می‌توان افرادی ارزشی و مخلص برای آینده‌ی ایران رقم زد!
Iran, Islamic Republic of
عباس عبدی که اظهارفضل«فضولی»!می کندوادعای شناخت نسل دهه ی هشتادرو داره،آیا در«خودشناسی» تبهراندکی دارد؟آیتمی فهمد ماچقدرازاومنزجرومتنفریم؟.