يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - 25 Sep 2022
 
۱
۲۰
حمایت اصلاح طلبان از سارق، قاتل، زورگیر، اوباش؛

وکیل خاندان هاشمی: حکم اعدام برای جرائم خشن آثار اجتماعی خوبی ندارد!/ مردم در مقابل زورگیرها مقاومت نکنند تا خشونت بیشتر نشود

يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 812584
قرار است براي جواني که در يکي از اتوبان‌هاي تهران اقدام به زورگيري کرده حکم اعدام صادر شده است. واقعيت اين است که اگر اين اتفاق رخ بدهد و براي جرائم خشن در جامعه حکم اعدام صادر شود نه تنها موضوع ريشه‌يابي نشده بلکه اين کار آثار اجتماعي نامناسبي نيز خواهد داشت.
وکیل خاندان هاشمی: حکم اعدام برای جرائم خشن آثار اجتماعی خوبی ندارد!/ مردم در مقابل زورگیرها مقاومت نکنند تا خشونت بیشتر نشود
گروه سیاسی جهان نيوز: محمود علیزاده طباطبایی که به وکالت خاندان هاشمی شهرت پیدا کرده است، در تازه ترین گفتگوی خود که با روزنامه آرمان انجام شده است، به بهانه صدور حکم ادعدام برای زورگیر اتوبان هاشمی رفسنجانی(نیایش) مدعی شده است: «هنگامي که يک جوان به دليل نداشتن تربيت درست و فقر و گرفتاري يک جرم خشن را در جامعه انجام مي‌دهد نبايد مانند وي با او برخورد کرد»!

گفتنی است طی روزهای اخیر هم اصلاح طلبان از حکم اعدام برای این زورگیری وحشیانه انتقاد کرده بودند!

همواره وقتی جنایتکاران در کشور به اعدام و زندان محکوم می‌شوند، مدعیان اصلاحات فریاد نقض حقوق بشرشان به هوا می‌رود. آنها حتی از اوباشی که مزدور رسمی دشمن هم نباشند، از آن جهت که با زورگیری و قمه‌کشی در جامعه رعب و وحشت ایجاد کرده و در راستای پروژه القای بن‌بست و یأس‌آفرینی آنها حرکت کرده‌اند، به حمایت برمی‌خیزند.

وقاحت در میان برخی اصلاح طلبان در اوج است. بانی گسترش فقر در جامعه شده اند؛ از گسترش ناامنی تحت عنوان زورگیری و جرائم خشن ناله می‌کنند؛ به وقت برخورد سخت پلیس و دستگاه قضایی حامی اراذل و سارقین می شوند.

به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از اظهارات علیزاده را در ادامه خواهید خواند:

*من سال‌ها نماينده رئيس‌جمهور در ستاد مبارزه با مواد مخدر بودم و به خوبي مشاهده کردم که مجازت اعدام نمي‌تواند ميزان جرائم مواد مخدر را کاهش بدهد. از سوي ديگر تز دکتراي بنده در اتريش نيز تأثير مجازات اعدام بر پيشگيري از جرم بوده است. به همين دليل به خوبي به موضوع اشراف دارم. در بررسي‌هايي که بنده براي تز خود انجام دادم با 50 معتاد، 50 قاچاقچي عمده، 50 قاچاقچي خرد و 50 قاضي مصاحبه کردم. در اين بررسي‌ها ما به اين نتيجه رسيديم که مجازت اعدام در پيشگيري از جرائم مرتبط با مواد مخدر تأثيري ندارد.

*به نظر مي‌رسد در شرايط کنوني نيز قرار است براي جواني که در يکي از اتوبان‌هاي تهران اقدام به زورگيري کرده حکم اعدام صادر شده است. واقعيت اين است که اگر اين اتفاق رخ بدهد و براي جرائم خشن در جامعه حکم اعدام صادر شود نه تنها موضوع ريشه‌يابي نشده بلکه اين کار آثار اجتماعي نامناسبي نيز خواهد داشت. هنگامي که يک جوان به دليل نداشتن تربيت درست و فقر و گرفتاري يک جرم خشن را در جامعه انجام مي‌دهد نبايد مانند وي با او برخورد کرد. اگر قرار باشد خشونت را با مجازات‌هاي سنگين پاسخ بدهيم هيچ اتفاق سازنده‌اي رخ نمي‌دهد و بلکه فرصت پذيرش اشتباه و جبران آن نيز از مجرم گرفته مي‌شود.

*اگر ما به دنبال اين هستيم که جرائم خشن در جامعه ريشه‌کن شود بايد سرمايه‌گذاري مادي و معنوي کنيم و به مردم آموزش بدهيم در صورتي که در چنين وضعيتي گرفتار شدند بايد چه واکنشي از خود نشان بدهند. نکته ديگري که در اين زمينه وجود دارد اين است که بايد افراد آسيب‌پذير و خطرناک شناسايي شوند و تحت کنترل قرار بگيرند.

*دلايل متعددي براي اين موضوع وجود دارد. با اين وجود هنگامي که فردي اقدام به زورگيري مي‌کند اگر در مقابل آن مقاومت صورت بگيرد ميزان خشونت وي بيشتر مي‌شود. به همين دليل نيز توصيه مي‌شود هنگامي که در معرض زورگيري قرار گرفتيد تا آنجا که امکان دارد سعي کنيد تا جانتان به خطر نيفتد و آسيب جدي نبينيد.

*مهم‌ترين عوامل بازدارنده در زمينه جرائم، پيشگيري است. يکي از مهم‌ترين پيشگيري‌ها نيز بهبود وضعيت اقتصادي مردم است. پيشگيري يکي از سياست‌ها و اقدامات اساسي در حوزه کنترل اجتماعي است.

بیشتر بخوانید:
مهدی ناحق به ۱۰ سال به زندان محکوم شد!
حرف‌های کم‌سابقه وکیل خاندان هاشمی درباره اصلاح‌طلبان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
اگر انقلابیون واقعی و دلسوزان واقعی مردم، جلوی تفکرات رفسنجانی هم محکم ایستاده بودند الان وضع کشور اینگونه نبود.
Iran, Islamic Republic of
انقلابی واقعی آیت الله هاشمی و یاران امام بودند
Iran, Islamic Republic of
هر تازه به دوران رسیده ای که انقلابی واقعی نیست
Iran, Islamic Republic of
امام امت: بدخواهان بدانند هاشمی زنده است
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
آره !
خشونت فقط در فتنه ۸۸ و ۹۸ و ... برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی از نظر اینان مجاز هست!!
Iran, Islamic Republic of
دم اصلاح طلبان و اصلاحات گرم!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
تمام مشکلات این کشور زیر سر جماعت غربزده است
Iran, Islamic Republic of
تمام مشکلات این مملکت زیر سر جماعت شرقزده است
United States
اینها همانهایی هستند که میگن همه چیز را بده بره که شاید امریکا کاری بکار ما نداشته باشه.....
محمدایوب
United Arab Emirates
از نظر اصلاح طلبان در مقابل زور گیران ومتجاوزان مقاومت نکنند
اگر متجاوزی قصد تجاوز داشت شخص خودش آماده شود این است تفکر اصلاح طلبی
رضاایوب
Iran, Islamic Republic of
بازم خواب دیدی برادر محمد؟
Iran, Islamic Republic of
کشور از مشکلات ایجاد شده توسط اصلاح طلبان غرب طلب شدیدا رنج می برد
Iran, Islamic Republic of
حالا چکار کنیم برادر محمد؟
Iran, Islamic Republic of
خب رنج نبره برادر محمد این که سخت نیست
United States
افساد طلبان به هر طریق سعی دارند به نظام ضربه وارد و هزینه تحمیل کنند. .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فرمانده کل قوای امام خمینی حضرت آیت الله هاشمی
جواد
Iran, Islamic Republic of
به نظر بنده این جوان که اقدام به زورگیری کرده نباید اعدام بشه باید به زندان طویل المدت بره ودر انجا اصلاح بشه واقعا اعدام حق این جوان نیست که زندگی را ازش بگیریم
Iran, Islamic Republic of
سرجدت نظرنده.
Iran, Islamic Republic of
....