کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اظهارات تهدیدگونه نمازی، فعال اصلاح طلب:

باید اشتباهات گذشته جبران شود وگرنه دیر می‌شود/ شاید روزهای پرحادثه‌ای در پیش باشد! + ۴ نکته

8 خرداد 1401 ساعت 14:41

سخت است از اظهارات اصلاح طلبان برداشت دلسوزی نمود. به خصوص آنکه گوینده آن در رزومه خود بیان عبارات بی شرمانه ای نظیر «لوکوموتیو نظام به لبه پرتگاه رسیده» و «با آمدن بایدن باید در شعارها تجدید نظر کنیم» و «اگر ترامپ دوباره رای بیاورد، باید با او کنار بياييم و مذاکره کنيم» را نیز داشته باشد.


گروه سیاسی جهان نیوز: علی‌محمد نمازی، از چهره های اصلاح طلب و عضو حزب کارگزاران گفته است: «مهم‌ترین پارامتر در حکمرانی، اعتماد متقابل دولت و ملت است و اگر این اعتماد به مرور کمتر و کمتر شود، کار برای حاکمیت سخت می‌شود. وضعیت بی‌اعتمادی کنونی حاصل یک ماه و دو ماه نیست و یک امر تدریجی بوده است و باید برای ریشه‌شناسی آن عملکرد مسئولان در دوره‌های مختلف بررسی شود».

او ادامه داد: «مجموعه مسئولان باید تصمیم مهمی بگیرند. باید بپذیرند که عملکردها درست نبوده و برنامه‌ها جواب نداده است و مردم ناراضی‌اند. سیستم باید در صدد جبران برآید و اگر ناکارآمدی‌ها و بدعهدی‌ها جبران نشود، دیگر دیر می‌شود و شاید روزهای پرحادثه‌ای را در پیش داشته باشیم. من دلسوزانه عرض می‌کنم که به سرعت باید جبران شود و اعتماد مردم را بازگرداند».

نمازی در پایان گفت: «خوش‌بیانه اگر بخواهیم ببینیم باید بگوییم که مجموعه مسئولان آنقدر فاصله با مردم دارند که اصلا مطالبات آنها را درک نمی‌کنند. حالت بدبینانه هم آن است که عده‌ای قصد دارند تا فاصله‌ها را میان حاکمیت و مردم عمیق‌تر و گسترده‌تر کنند».

درباره اظهارات نمازی چند نکته قابل ذکر است:

یک: سخت است از اظهارات اصلاح طلبان برداشت دلسوزی نمود. به خصوص آنکه گوینده آن در رزومه خود بیان عبارات بی شرمانه ای نظیر «لوکوموتیو نظام به لبه پرتگاه رسیده» و «با آمدن بایدن باید در شعارها تجدید نظر کنیم» و «اگر ترامپ دوباره رای بیاورد، باید با او کنار بياييم و مذاکره کنيم» را نیز داشته باشد. پیش تر هم سایر اصلاح طلبان درباره اغتشاش و شورش هشدار داده اند!

دو: جنس اظهارات تهدیدگونه این فعال اصلاح طلب برای افکار عمومی غریبه نیست؛ چرا که اصلاح طلبان سال هاست از رهگذر هر حادثه ای می خواهند ماهیگیری کنند و همسو با دشمنان ملت ایران، نظام اسلامی را تهدید به رخدادهایی غیرقابل جبران و غیرقابل برگشت و روزهای پرحادثه می کنند.

سه: بحث کاهش اعتماد بین مردم و مسئولان قطعا وجود دارد اما عامل این کاهش اعتماد همین اصلاح طلبان و اعتدالیون هستند. زمانی که رئیس جمهور وقت در مقابل چشم میلیون ها ایران می گوید «کاری می کنیم که هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد» اما در نهایت خسارت محض نصیب ملت می کند، وقتی که بعد از افتضاح گرانی شوک آور بنزین می گوید «من هم صبح جمعه فهمیدم»، وقتی که برادر روحانی و برادر جهانگیری جزو محکومان اقتصادی می شوند، وقتی که رئیس جمهور یک سال و نیم در دفتر خود یکجانشین می شود، وقتی که سرمایه مردم به خاطر اعتماد به دولت در بورس دود می شود، وقتی که قیمت زمین، مسکن و خودرو نجومی می شود و... اعتماد مردم کاهش می یابد. برای همین هم اصلی ترین اولویت دولت سیزدهم و آیت الله رئیسی، ترمیم این اعتماد ضربه خورده گذاشته شد.

چهار: با استناد به بند فوق، نهایت وقاحت جایی است که بانیان این کاهش اعتماد نقش دلسوزان را بازی می کنند، خصوصا آنکه نمازی در ماه های پایانی هشت سال دولت پرخسارت روحانی پیشنهاد داد که دولت روحانی برای شش ماه تمدید شود!


کد مطلب: 801563

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/801563/باید-اشتباهات-گذشته-جبران-شود-وگرنه-دیر-می-شود-شاید-روزهای-پرحادثه-ای-پیش-باشد-۴-نکته

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com