کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کارشناس روزنامه اصلاح طلب:

اصلاحات اقتصادی بدون برجام نمی‌شود!/ برجام هم به FATF نیاز دارد/ ارتباط با جهان غرب به سود کشور است

31 ارديبهشت 1401 ساعت 22:14

ما بايد بپذيريم که برجام به سود ماست و در شرايطي که دشمنان ما تلاش مي‌کنند ما را در عرصه‌هاي بين‌المللي منزوي کنند ما بايد به اين درک برسيم که روابط منطقي و مثبت با جهان مي‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند.


گروه سیاسی جهان نیوز: کار اصلاح طلبان همچنان نسخه پیچی همان توصیه های مجعول و پوچ هشت سال گذشته است. در همین باره، روزنامه اصلاح طلب آرمان در ادامه سیاست اصلاح طلبان مبنی بر تعلیق همه چیز به برجام، تحریم و FATF، این بار با شخصی به نام مهدی پازووکی با عنوان اقتصاددان گفتگو کرده است. کارشناس روزنامه اصلاح طلب هم مدعی شده است که اصلاحات اقتصادی بدون برجام نمی شود و کشور به برجام نیاز دارد و برجام هم به FATF نیاز دارد. دومینو بازی به سرگرمی اصلاح طلبان تبدیل شده است. گروهی از اصلاح طلبان هم بی شرمانه می گویند مقدمه برجام، رفع تهدید از رژیم صهیونیستی است!به گزارش جهان نیوز، بخش هایی از مطلب این روزنامه اصلاح طلب را در ادامه خواهید خواند:

*ما بايد بپذيريم که برجام به سود ماست و در شرايطي که دشمنان ما تلاش مي‌کنند ما را در عرصه‌هاي بين‌المللي منزوي کنند ما بايد به اين درک برسيم که روابط منطقي و مثبت با جهان مي‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

*امروز صنعت نفت ايران براي اينکه بتواند جايگاه خود را در انرژي جهان به دست بياورد، نياز به سرمايه‌گذاري خارجي دارد به همين دليل بايد چالش هسته‌اي با غرب پايان گيرد و در زمينه برجام به توافق برسيم. نکته مهم در اين زمينه پذيرش اف اي تي اف است. هنگامي‌ که ما برجام را پذيرفتيم اگر اف اي تي اف را نپذيرفته باشيم، نمي‌توانيم به‌خوبي مراودات اقتصادي خود را انجام بدهيم. اگر ما اف اي تي اف را نپذيريم، امکان اينکه سيستم بانکي ما با جهان ارتباط داشته باشد از بين مي‌رود. به همين دليل پذيرش اف اي تي اف به سود ما خواهد بود.

*دولت به‌عنوان يک دولتي که مورد تأييد نهاد قدرت در ايران است و از سوي آنها حمايت مي‌شود اگر بتواند با جهان توسعه‌يافته و غرب ارتباط داشته باشد به سود کشور است. اين ارتباط نيز بايد در چارچوب منافع ملي مردم ايران باشد.

*واقعيت اين است که دوران حرف درماني به پايان رسيده است. ما بايد با سياست‌هاي بخردانه و رويکردهاي علمي اقتصاد را اصلاح کنيم و وضعيت زندگي مردم را بهبود بدهيم.


کد مطلب: 800744

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/800744/اصلاحات-اقتصادی-بدون-برجام-نمی-شود-هم-fatf-نیاز-ارتباط-جهان-غرب-سود-کشور

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com