کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

منتجب نیا، فعال برجسته اصلاح طلب:

مشکل اصلاح طلبان عملکرد خودشان است/ یک شعار دادند اما طور دیگری عمل کردند/ نتوانستيم رضايت مردم را تأمين کنيم

18 ارديبهشت 1401 ساعت 17:13

برخي دوستان فکر مي‌کنند حالا که از حاکميت کنار رفته‌اند نبايد فعاليتي داشته باشند. برخي هم احساس ضعف و نااميدي کرده و گوشه‌نشين مي‌شوند. برخي هم تصور مي‌کنند اين جريان به آخر خط رسيده و کشور تحمل اصلاحات و حتي اصول‌گرايي را ندارد.


گروه سیاسی جهان نیوز: برخی اصلاح طلبان سعی می‌کنند از واقعیت طردشدگی این جریان فرار کنند و با حمله به این و آن برای خود آبرویی به خاطر شکست‌های متوالی‌شان دست و پا کنند. از سوی دیگر برخی دیگر از افراد این جریان بی پرده به نقد از صدر تا ذیل جریان متبوعشان مشغول هستند.

در همین باره به تازگی رسول منتجب نیا، چهره برجسته اصلاح طلب، قائم مقام سابق حزب کروبی و دبيرکل فعلی حزب جمهوريت، مشکل اصلاح طلبان را ناشی از اختلاف بین شعارها و عملکرد دانسته که این فاصله باعث شده نتوانند رضایت مردم را تامین کنند.

به گزارش جهان نیوز، بخش هایی از اظهارات منتجب نیا را در ادامه خواهید خواند:

*برخي دوستان فکر مي‌کنند حالا که از حاکميت کنار رفته‌اند نبايد فعاليتي داشته باشند. برخي هم احساس ضعف و نااميدي کرده و گوشه‌نشين مي‌شوند. برخي هم تصور مي‌کنند اين جريان به آخر خط رسيده و کشور تحمل اصلاحات و حتي اصول‌گرايي را ندارد.

*من بارها تأکيد کردم اکنون بهترين فرصت براي اصلاح‌طلبان است، زيرا اکنون مسئوليتي نداشته و پاسخگوي مردم هم نيستند. در اين شرايط اولين کار اين است که جريان اصلاحات نسبت به عملکرد خود آسيب شناسي کند. با فکر و انديشه اصلاح‌طلبي نمي‌توان مخالفت کرد اما آنچه باعث فاصله مردم با اين جريان شده است، عملکرد خود اصلاح‌طلبان است که يک شعار داده، اما به گونه ديگر عمل کردند.

درباره «منتجب نیا» بیشتر بخوانید:
دولت رئیسی ضعیف‌ترین دولت‌ بعد از انقلاب است!
اگر روحانی پیروز نمی‌شد معلوم نبود چه بلایی سر ایران می‌آمد
چرا از حزب رفیق کروبی خبری نیست؟
پیشنهاد منتجب‌نیا برای جبران کاهش اعتبار اصلاح طلبان
باید از روحانی قدردانی بشود/ انسان بسیار مجرب و ارزشمندی است
اصلاح طلبان انتقادات اساسی به روند اداره کشور دارند

آقای کروبی به خانه ما آمد، نتایج خوبی گرفتیم

*جريان اصلاحات در يک فضاي باز، آرام و منصفانه بايد آسيب شناسي انجام دهد و همه هم حرف خود را بزنند تا اشکالات و مقصران شناسايي شوند. سپس دنبال بازسازي و جبران بروند. لازم است تشکل‌ها و احزاب اصلاحات تقويت شوند.

*البته من هشدار مي‌دهم نبايد الگويي مثل سال 93 به بعد يعني شوراي سياست‌گذاري دنبال شود چون آن الگوها ناموفق بوده و دستاوردي جز اختلاف و چند دستگي نداشتند. آنها نتيجه انتخابات را واگذار کرده و نتوانستند اجماع ميان اصلاحات ايجاد کنند.

*ما نتوانسته‌ايم رضايت مردم را تأمين کنيم، بنابراين آنها احساس مي‌کنند بهتر است از اين جريان‌ها مستقل باشند. در اين شرايط جريان اصلاحات بايد کنار و همراه مردم بوده و صدا و تريبون آنها باشد. بايد به ميان مردم رفته و فاصله با آنها را از بين ببرد.

بیشتر بخوانید:
باید تغییر کنیم نه اینکه پشت نوچه‌ها پنهان شویم
شرق: مردم طردتان کرده‌اند؛ به جای اقناع جامعه فقط توقع رای دارید
روزنامه اصلاح طلب: خود خاتمی هم بیشتر از همتی رای نمی‌آورد
کواکبیان: عقلمان را کنار نمی گذاریم تا خاتمی تصمیم بگیرد
جریان اصلاحات چگونه طی ۱۶ سال مضمحل شد؟!
زیباکلام: ۲.۵ میلیون رای همتی، تیر خلاص به شقیقه اصلاح‌طلبان بود

آفتاب یزد: شورای نگهبان به داد پزشکیان، جهانگیری و لاریجانی رسید
کرباسچی: به خاتمی نقد داریم/ تاجزاده فقط حرف می زند

اشرف بروجردی: فاصله‌ اصلاح طلبان با مردم زیاد شده


کد مطلب: 799450

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/799450/مشکل-اصلاح-طلبان-عملکرد-خودشان-یک-شعار-دادند-اما-طور-دیگری-عمل-کردند-نتوانستيم-رضايت-مردم-تأمين-کنيم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com