کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بوی کباب به مشام اصلاح طلبان خورد؛

سرمایه اجتماعی دولت کلا از بین رفته!/ مردم به این نتیجه رسیده اند از دولت رئیسی آبی گرم نمی‌شود

17 ارديبهشت 1401 ساعت 9:19

با وجود تلاشی که مسئولان دولتی انجام می دهند تا به نوعی گرانی ها را توجیه کنند، مردم به این نتیجه رسیده اند که از دولت رئیسی آبی گرم نمی شود!


گروه سیاسی جهان نیوز: اصلاح طلبان که روند تخریب دولت آیت الله رئیسی را از دو ماه قبل از آغاز به کار دولت سیزدهم شروع کرده بودند، این روزها و به بهانه عزم دولت برای اصلاح ارز رانت زای 4200 تومانی فضا را مناسب دیده اند تا آرزوهای خود را بار دیگر بیان کنند.

در همین باره مصطفی هاشمی طبا، کارشناس ثبات و همه چیز دان رسانه های اصلاح طلب و صاحب نظریه «روحانی و دولتش کشور را از گردنه عبور دادند»(!) مدعی شده است که «سرمایه اجتماعی دولت کلا از بین رفته» و «مردم به این نتیجه رسیده اند از دولت رئیسی آبی گرم نمی‌شود»!

البته علی رغم جوسازی رسانه های اصلاحات مردم بهتر از هرکسی میدانند که آواربردای از هشت سال روحانی در هشت ماه ممکن نیست و جراحی اقتصادی لازم دارد. همین مورد ارز 4200 تومانی از مواردی است که خود اصلاح طلبان از آن به عنوان پوست موز در مقابل پای دولت رئیسی از آن یاد می کنند و قطعا اصلاح این شرایط فسادزا به نفع اقتصاد کشور و معیشت مردم خواهد شد.

به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از گفتگوی هاشمی طبا را در ادامه خواهید خواند:

*این روزها پالس هایی از بازار به جامعه منتقل می شود که حکایت از سونامی گرانی دارد. با وجود تلاشی که مسئولان دولتی انجام می دهند تا به نوعی گرانی ها را توجیه کنند، مردم به این نتیجه رسیده اند که از دولت رئیسی آبی گرم نمی شود.

*مشکل آنجاست که می خواهیم سیاست های انقلابی در خارج کشور داشته باشیم ولی در داخل می خواهیم سیاست های لیبرالی را ادامه دهیم. دولت قیمت ارز را با کالاهای اساسی مورد نیاز مردم پیوند می زند اما سوءاستفاده گران از این وضعیت منفعت می برند.

*سرمایه اجتماعی دولت امروز کلا از بین رفته است و خیلی قابل اتکا نیست یعنی مردم دیگر هیچ اعتمادی به کارها و برنامه های دولت ندارند؛ البته این طور هم نیست که آقای رئیسی بتواند کار خاصی کند. ما نفت را در شرایط تحریم ارزان می فروشیم و معلوم نیست پولش را چگونه به کشور بر می گردانیم.

با نظرات «هاشمی طبا» بیشتر آشنا شوید:
ظریف در خصوص شهید سلیمانی اصلا حرف نامربوطی نزد
قالیباف شانس خیلی کمی دارد که بتواند به مجلس راه پیدا کند!
مردم در صندوق‌‌ها آرای باطله بياندازند!
انقلابی‌ها هم سرکار بیایند راه روحانی را ادامه می‌دهند
مطمئنا اصولگرایان در مجلس هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهند
اگر اقتصاد خوب می‌خواهیم باید با آمریکا آشتی کنیم!
اگر آقایی با خانمش به ورزشگاه بیاید، آدم محترم‌تری می‌شود
وزرای دولت سیزدهم کارهای معمولی را شاید نتوانند انجام دهند


کد مطلب: 799266

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/799266/سرمایه-اجتماعی-دولت-کلا-بین-رفته-مردم-این-نتیجه-رسیده-اند-رئیسی-آبی-گرم-نمی-شود

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com