کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چهره نزدیک به لاریجانی:

سوءمدیریت در دولت سیزدهم سر به فلک می‌کشد!/ آقا محسن اشتباه کرد وارد این دولت شد/ رئیسی استقلال تصمیم گیری را از خودش سلب کرده!

10 ارديبهشت 1401 ساعت 9:25

از دولت می‌پرسم که کدام قسمت از مشکلات حل شده است؟ چه قدر از مشکل بیکاری رفع شد؟ تورم چه قدر کاهش یافت؟ واقعا سوءمدیریت در دولت سیزدهم سر فلک می‌کشد. اقتصاد دست کسانی افتاده که دو واحد اقتصاد هم نمی‌دانند.


گروه سیاسی جهان نیوز: منصور حقیقت پور، نماینده پیشین مجلس و از چهره های سیاسی اصطلاحا سینه چاک علی لاریجانی در تازه ترین اظهارات خود مدعی شده است که سوءمدیریت در دولت آیت الله رئیسی سر فلک می‌کشد(!) و محسن رضایی که اخیرا خبر کناره گیری او از کمیسیون اقتصادی دولت حاشیه ساز شده بود، اساسا اشتباه کرد که وارد این دولت شد و شان او حضور در دولت با این ترکیب اقتصادی نبود!

از جنس این اظهارات خواسته یا ناخواسته نشانه های ماهیگیری از آب گل آلود و بویی از تلاش برای تفرقه افکنی در بین دولتمردان حس می شود. 

به گزارش جهان نیوز، بخش هایی از اظهارات حقیقت پور را در ادامه خواهید خواند:

*به نظر من اکنون ضرورت دارد که برخی از وزرا استیضاح شوند زیرا استیضاح یک حق نمایندگان است و ابرازی برای برقراری دموکراسی است و اصلا به معنای کارشکنی یا تقابل با دولت نیست؛ بلکه کمک به دولت است.

*این واقعیتی است که تعدادی از وزرا کارآمد نیستند و نتوانسته‌اند به وظایفشان عمل کنند. در این مسیر اگر آنها استیضاح شوند، ایرادی ندارد.

*این مجلس خودش در به‌وجود آوردن وضع موجود سهیم است. خود همین نمایندگان بودند که در رأی اعتماددادن به همین وزرا از یکدیگر سبقت می‌گرفتند و اینکه اکنون به فکر استیضاح افتاده‌اند جای سوال دارد که چرا آن زمان که رأی اعتماد به وزرا در اختیار شما بود، بررسی لازم را نکردید؟

درباره «حقیقت پور» بیشتر بخوانید:
نظام از کنار ماندن آقای لاریجانی دچار خسران شده
رئیسی نیاید/ لاریجانی قوه مجریه را سامان می‌دهد
همه دنیا لاریجانی را به عنوان یک دیپلمات قوی می‌شناسد
یک عده بزرگان نظام مثل لاریجانی را لگدمال کردند!
محروم کردن لاریجانی از اجرا ظلم به تاریخ ایران بود!

*از دولت می‌پرسم که کدام قسمت از مشکلات حل شده است؟ چه قدر از مشکل بیکاری رفع شد؟ تورم چه قدر کاهش یافت؟ واقعا سوءمدیریت در دولت سیزدهم سر فلک می‌کشد. اقتصاد دست کسانی افتاده که دو واحد اقتصاد هم نمی‌دانند.

*آقای رضایی اشتباه کرد که وارد دولت شد. جای آقا محسن این دولت نبود. نمی‌شود آقا محسن را بیاورید اما تصمیم‌گیرنده اقتصادی را فردی تعیین کنید که هیچ سابقه‌ای در مدیریت اقتصادی ندارد؛ درحالی که آقا محسن استوانه مدیریت جهادی در کشور است. آقا محسن اشتباه کرد که وارد دولت شد زیرا باید می‌دانست حضور در دولت با این ترکیب اقتصادی در شأنش نیست.

*من تصور می‌کنم حلقه‌هایی در اطراف آقای رئیس‌جمهور تصمیم‌گیرندگان اصلی دولت هستند. آقای رئیسی نباید استقلال تصمیم‌گیری‌ را از خود سلب می‌کرد و نباید تمام دولت در یک طیف از یک جریان سیاسی خلاصه می‌کرد. اکنون به راحتی با مشاهده عزل‌ونصب‌ها می‌شود فهمید که چه کسانی یا بهتر بگویم، چه طیفی تصمیم‌گیرنده اصلی در دولت هستند.


کد مطلب: 798714

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/798714/سوءمدیریت-دولت-سیزدهم-سر-فلک-می-کشد-آقا-محسن-اشتباه-وارد-این-رئیسی-استقلال-تصمیم-گیری-خودش-سلب-کرده

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com