جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۴
۳۱
واقعیت فکری جریان اصلاحات؛

ماهیگیری بی‌شرمانه از یک تنش ورزشی/ نه زنان به ورزشگاه بروند نه تیم ملی به جام جهانی!/ ماجرا چیست؟ +تصاویر

دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 796075
اصلاح طلبان نشان داده‌اند که همه چیز برایشان ابزار سیاسی است و در زمان خود از این ابزار علیه رقیب استفاده می‌کنند و تنها هنرشان القاسازی رسانه‌ای برای ایجاد موج منفی است.
ماهیگیری بی‌شرمانه از یک تنش ورزشی/ نه زنان به ورزشگاه بروند نه تیم ملی به جام جهانی!/ ماجرا چیست؟ +تصاویر
گروه سیاسی جهان نيوز: اتفاقاتی که در حاشیه بازی ایران و لبنان در ورزشگاه مشهد رخ داد و دولت قول بررسی آنرا داده است باعث کنش سیاسی برخی جریانات داخلی و ضدانقلاب شده است. نکته حائز اهمیت اینکه این دو واکنش سیاسی به یک رویداد ورزشی و حواشی آن در نقطه خاص به هم می رسند و یکدیگر را همپوشانی خاصی می دهند.

روزنامه اصلاح طلب اعتماد در مطلبی که در صفحه اول خود منتشر کرد نوشت: «مخالفین ورود زنان به استادیوم درد دین ندارند.» این روزنامه اصلاح طلب از قول «محمد دادکان» با صحبت های التقاطی و آسمان و ریسمان به هم بافتن خاصی نوشت: «خودشان با هماهنگي مي‌گويند اين هفته اجازه ندهيم دختران وارد شوند اسپري فلفل هم به صورتشان بپاشيم. بعد هم همه مي‌آيند مي‌گويند کي بود کي بود من نبودم. در اين موج‌ها کارهايشان را مي‌کنند. اگر ببينند مردم دوباره سوال کنند چه اتفاقي دارد مي‌افتد چهار تا کالاي اساسي را گران مي‌کنند. مي‌آيند بحث را مي‌برند روي بنزين. به مردم آگاهي بدهيد. شما هم از اين تيترها نزنيد. اينها همه سرگرمي است که زن‌ها را راه ندادند، تيم ملي بايد صعود کند و... تيتر همه خبرگزاري‌ها اين شد که زنان را راه ندادند. قبل از مسابقه مثل روز برايم روشن بود که راه نمي‌دهند. مي‌دانستم دروغ است و مي‌خواهند موج درست کنند.»


این درحالی است که همین روزنامه‌ها که امروز با چرخشی 180 درجه به ورزشگاه رفتن بانون اشاره و طرفدار این امر هستند در زمان دولت نهم نسبت به دستور رئیس جمهور وقت برای راه دادن زنان به ورزشگاه ها موضع مخالف به خود گرفته بودند.

در همین زمینه روزنامه آفتاب یزد در صفحه نخست خود در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۴؛ یعنی چند روز پس از دستور احمدی‌نژاد، تیتر یک خود را به مخالفت با این موضوع اختصاص می‌دهد و در سرمقاله خود می‌نویسد: «... بعضی ایرادهای شکلی بر این دستور می‌بینیم که احتمالا در ذهن عده‌ای از مخاطبان روزنامه نیز وجود دارد، یکی از این ایرادها، میزان اولویت این دستور می‌باشد... بدون اغراق می‌توان گفت کم‌اهمیت‌ترین خواسته اصلاح‌طلبان نیز در مقایسه با دستور اخیر رئیس‌جمهور، از اولویت بیشتری برخوردار بود».این روزنامه، چند روز بعد، با تیتر «دستور غیر شرعی احمدی‌نژاد، شعری که در قافیه آن مانده‌اند» خواستار برخورد تندتر مراجع تقلید با دستور احمدی‌نژاد می‌شود.

روزنامه اعتماد هم با تیترهای منفی به استقبال دستور رئیس‌ دولت نهم درباره ورود بانوان به استادیوم می‌رود. این روزنامه با عنوان هایی مانند «نمایندگان مجلس: ما هم مخالفیم» و « اعتراض جمعی از دانشجویان به دستور حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالفت خود را با این امر نشان داد.

حالا این روزنامه ها با چرخش های 180 درجه ای با وجود فراموشی افکارعمومی سعی دارند که اینگونه القا کنند که طرفدار ورزشگاه رفتن زنان هستند. هر چند که در دولت روحانی که این وعده داده شده بود عملی نشد و به نظر می رسد که اصلاح طلبان بیشتر طرفدار ورزشگاه نرفتن زنان هستند تا از این موضوع برای خود یک بهانه سیاسی و جنجال آفرینی در کشور بسازند.

آذر منصوری، از فعالان اصلاح طلب هم بدون اشاره به مواضع گذشته اصلاح طلبان در روزنامه اعتماد نوشته است: «سال‌هاست كه به‌دليل نگاه‌هاي متحجر و طالبان‌زده، زنان ايران اجازه تماشاي فوتبال را در استاديوم‌ها ندارند و متاسفانه هرگونه تلاش براي تغيير اين نگاه قبل از آنكه به اميد معنا‌دار بينجامد، به بن‌بست ختم مي‌شود»!
 
اما روی دیگر سکه اصلاح طلبان همنوایی آنان با برخی رسانه ها و جریانات معاند است. در همین رابطه رسانه رویداد 24 در یک نظرسنجی مرموز عنوان کرده که «تاریخ‌سازی با اسپری فلفل به صورت زنان!/ مردم را به نقطه‌ای رساندید که برای اولین بار در تاریخ به دنبال تعلیق فوتبال کشورشان هستند!»

در بخشی از گزارش این رسانه اصلاح طلب آمده است: برای نخستین بار بخشی از جامعه به صورت همزمان از فیفا درخواست کرده‌اند فوتبال ایران را تحریم یا تعلیق کند تا سیاست‌گذاران در ایران یکبار با واقعیت موجود روبرو شوند و بدانند که نتیجه رفتارشان چیست. حامیان تعلیق فوتبال ایران بر این باورند که «نرفتن ایران به جام جهانی اتفاق ویژه‌ای نیست و احتمالا خسارت‌آمیزترین بخش آن نگرفتن همان پاداش چند میلیون دلاری است که به ایران نخواهد رسید اما تعلیق ایران یک دستاورد خواهد داشت و آن اینکه مسئولان را پیامدهای جهالت خود آشنا می‌کند و شاید این راهی باشد که برابری جنسیتی دست‌کم در یک مورد در ایران اجرا شود».
 

این درحالی است که نه تنها بحث تعلیق فوتبال ایران مطرح نبوده است و برخی از رسانه‌های معاند بر شیپور این موضوع می دمند و بازارشان خریداری ندارد بلکه اخیرا قرعه کشی جام جهانی با حضور «علی دایی» انجام شد و ایران هم گروه با تیم های فوتبال انگلیس و آمریکا و برنده بازی پلی آف اروپا شد که در این حوزه باید خود را برای این دیدارها آماده کند چرا که دومین بازی جام جهانی قطر بعد از بازی افتتاحیه بازی ایران و انگلیس است.

با این روند به نظر می رسد زمانی که تیر رسانه‌های ضدانقلاب که همواره سیاسی کار در امر ورزش و تعلیق و تحریم کشورمان به سنگ خورده است حالا یک رسانه دسته چندم اصلاح طلب دست در پازل فشار به کشورمان به کار القاسازی در حوزه ای شده که واقعیت بیرونی ندارد و در یک نظرسنجی غیرعلمی و کارشناسی سیاست خاص خود را القاسازی می کند. آنچه در این حین باید مورد توجه قرار داد این است که ماجرای مشهد به اندازه خود مشکوک است اما حالا با موج سواری های خاص رسانه های اصلاح طلب مسیر جدیدی در این راه باز شده است. اصلاح طلبان نشان داده اند که همه چیز برایشان ابزار سیاسی است و در زمان خود از این ابزار علیه رقیب استفاده می کنند و تنها هنرشان القاسازی رسانه‌ای برای ایجاد موج منفی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
یکبار برای همیشه مشکل ورود بانوان به ورشگاهها را حل کنید
Iran, Islamic Republic of
آیا دغدغه اینها فقط مشکلات حضور خانم ها در ورزشگاه فوتبال است یا این موضوع را دستاویز امیال سیاسی خود قرار داده اند؟ اگر واقعا دغدغه اینها حل مشکلات خانم ها باشد الان مسئله تعدی به خانم ها در میان سینماگران مهمتر از حضور آنها در ورزشگاه ها است
Iran, Islamic Republic of
فرافکنی به چه معناست؟!
Iran, Islamic Republic of
همه میدونن که این بهانه ها دستاویز اصلاح طلبا برای بحران سازی در کشوره وگرنه چه دلیلی داره تا دائما در ایجاد تنش در جامعه با اینجور مسائل بدمند
Iran, Islamic Republic of
چرا به رقیب قلاب ماهیگیری میدین تا ماهی بگیره؟.
شاهین
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان چرا از آب گل آلود ماهی می گیرند ؟!
Pakistan
حضور زنان در ورزشگاه‌ها با رعایت اصول اخلاقی و ملاحظات شرعی مورد تاکید آقایان علما کاملاً امکان پذیر است و شرط آن اراده و مدیریت است که متأسفانه اراده مدیریتی لازم وجود ندارد...
Iran, Islamic Republic of
نمونه اش رو میشود شهر انزلی و باشگاه مردمی و فرهنگی ملوان رو مثال زد که هفته پیش خواهران شهر انزلی کنار برادرانشان بدون بوجود امدن کمترین تنش نشتند و بازی تیم محبوبشان را نگاه کردند و لذت بردند و نکته مهم انکه برادران بخاطر حضور خواهرانشان نهایت ادب و احترام را رعایت کردند.
Iran, Islamic Republic of
باید فرهنگ جامعه اصلاح بشه و خانواده هایی که در این زمینه مشکلاتی دارن اقداماتی انجام بدن
Iran, Islamic Republic of
آخه چرا باید یک قضیه به این ساده گی رو بذارید به اینجا برسه ؟ واقعا آدم متاسف میشه از کشوری که این تاریخ و تمدن رو داره و هنوز اندر خم مسایل سطحی و ساده هستش
ایرج
Romania
دقت کنی متوجه میشی چرا
. یقه اصلاح طلبا رو بگیرید
فتنه 88
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان بزرگترین مانع پیشرفت و آرامش کشور هستن.
Iran, Islamic Republic of
با گوشت 200 و خرمای 100 هزارتومنی.
Iran, Islamic Republic of
شخصا حضور خانم ها در ورزشگاه مردان را نادرست و دون شان زنان و دختران می دانم اما اولا اصلاحاتچی همواره از موضوع زنان بهره برداری سیاسی کرده اند. و ثانیا در موضوع اخیر مشهد ابهامات زیادی وجود دارد و لازم است مسئولان ابعاد واقعه را اشکار کنند.
یک زن
Iran, Islamic Republic of
اجازه بدید خود خانها صلاح و مصلحت خودشون رو تشخیص بدهند شما فقط میتونید در مورد زندگی خودتان تصمیم گیری کنید زندگی دیگران به شما مربوط نیست
Iran, Islamic Republic of
مگر تیم فوتبال زنان نداریم چرا نمیرن تیم زنان تشویق کنند که به فوتبالشون امیدوار بشن .
یک زن
Iran, Islamic Republic of
من نه اصلاح طلبم و نه مخالف جمهوری اسلامی
ولی به عنوان یک زن در جامعه با تبعیض و تعرض به زنان مخالفم و خواستار ایجاد عدالت اجتماعی و دوری از جنسیت زدگی در تصمیمات هستم
Iran, Islamic Republic of
معلومه که اصلاح طلبان نمیخوان مشکل استادیوم رفتن زنها حل بشه چون اصلاحطلبان کلا با سه تا شعار همیشه رای میارن و اگر این مشکلات حل بشه دیگه چیزی برای بازی دادن مردم ندارن
1- زنها باید برن استادیوم
2- کنسرتها برگزار بشه
3- گشت ارشاد جمع بشه
United States
برگزاری مسابقه در مشهد اصلا صحیح نبود.... کنسرت و مسابقات نباید در شهرهای مقدس برگزار شوند.
Iran, Islamic Republic of
به جای اینکه افرادی که هنجار شکن هستن و فحاشی میکنن را شناسایی کنند و تو ورزشگاه راه ندن میگن خانم ها را راه ندیم ؟!.
Iran, Islamic Republic of
.....
علی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
وقایع چند ساله اخیر نشان داده که آمدن اصلاح طلبان به صحنه سیاسی جلب ارای مردم بوده
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
برای دشمنان خارجی ، مزدوران رسانه ای و عمله های داخلی شان ؛ اصل ؛ تضعیف نظام جمهوری اسلامی است ! لذا برایشان بهانه مورد نظر ، تفاوتی ندارد !!
Iran, Islamic Republic of
لطفا به هیچ وجه موضوع حذف از جام جهانی را عده ای خود فروخته مطرح نکنند که امکان ندارد.
علی
Iran, Islamic Republic of
بیشرم آنهایی هستند که بی حیایی و بیشرمی را رواج می‌دهند و به شیعه توهین می‌کنند و اسم خودشان را شیعه می‌گذارند...
Iran, Islamic Republic of
اینا وقتی کا دستشون نباشه وسط میگیرن چون میدونن کارشون و نظراتشون رو کسی گوش نمی کنه طوری موضع میگیرن که یکی از دو طرف یا افراد خنثی هم نظرات اونا رو تایید کنند
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
ورزشگاه رفتن خانم ها
دوچرخه سواری خانم ها
برگزاری کنسرت در مشهد
و حجاب اجباری،
اینها رو از اصلاح طلب جماعت بگیری هیچ حرفی برای گفتن و هیچ برنامه ای برای اقتصاد و فرهنگ و اداره کشور ندارند. موجودیت و نونشون تو وجود این مسائل هست..
Iran, Islamic Republic of
چرا .ممدخاتمی زنان رابه ورزشگاه آقایان نبرد؟!!!!
صابر
.....