يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
 
۱
۲۳
ساده لوحی یا...؟!

پیشنهاد بامزه دیپلمات اصلاح طلب درباره FATF/ لوایح را بپذیریم اگر خوب نبود انصراف بدهیم!

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: 795231
دولت به ایـن نکتـه آگاهی دارد که بـــدون احیای برجام و برداشته شدن تحریم‌های ایران گشایشی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نخواهد شد.
پیشنهاد بامزه دیپلمات اصلاح طلب درباره FATF/ لوایح را بپذیریم اگر خوب نبود انصراف بدهیم!
گروه سیاسی جهان نيوز: رئیس جمهور به صراحت می گوید که چشم امید به وین و نیویورک ندارد و جدای از گشایش هایی که تاکنون ایجاد شده است، آینده را هم بسیار روشن می بیند. بی اعتباری بهانه گیری های دولت قبل نظیر بحث مذاکرات و FATF هم در شش هفت ماه گذشته به وضوح مشخص شد. علاوه بر ماجرای واردات واکسن، امروز ایران روزانه 1.5 میلیون بشکه نفت می فروشد و پول آن هم بر میگردد. ظاهرا این موضوع برخلاف میل برخی اصلاح طلبان است چراکه اهداف ضدایرانی برخی از آنها را ناکام می گذارد.

فریدون مجلسی دیپلمات اصلاح طلب به تازگی گفته است: «بـــدون احیای برجــام و برداشته شدن تحریم‌های ایـــران گشایشـــی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نخواهد شد» و «اینکه ایران هنوز حاضر به پذیرش اف‌ای تی اف نشده علامت خوبی نیست»! نکته جالب تر آنجاست که این چهره اصلاح طلب در یک گفتار آشنای دوران کودکی می گوید ایران می تواند لوایح اف ای تی اف را بپیذرد و اگر نخواست انصراف دهد! از نوع این گزاره ناخواسته این مفهوم به ذهن می رسد که برخی اصلاح طلبان اصرار دارند کشور را در چاه ویل بیاندازند.

درباره FATF باید گفت که آنها به هیچ عنوان در پی مبارزه با تروریسم و پولشویی نیستند. اگر چنین بود آمریکا و اروپا- اعضای اصلی FATF- رکورددار پولشویی نبودند. در حاضر 70 درصد پولشویی در جهان توسط آمریکا و اروپا انجام می شود. سازمان FATF هیچگاه در مقابل اقدامات تروریستی اقدامی انجام نداده است؛ از جنایات منافقین تا داعش. وظیفه FATF این است که تحریم های آمریکا علیه ایران را هوشمند کند. با اینحال برخی در داخل برای هوشمندسازی تحریم های ضدایرانی بی قرار و دلواپس هستند.

گفتنی است پیش از این اصلاح طلبان از اینکه دولت سیزدهم می گوید اقتصاد کشور را به مذاکرات گره نمی زند، ابراز نارضایتی کردند!

لازم به ذکر است از مواضع سابق فریدون مجلسی می توان به موراد شرم آوری نظیر «ایران نباید اسرائیل را تهدید کند؛ از یمن، سوریه و لبنان هم حمایت نکند» اشاره کرد.

به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از اظهارات فریدون مجلسی را در ادامه خواهید خواند:

*دولت همچنیــن به ایـن نکتـه آگاهی دارد کــــه بـــدون احیای برجــام و برداشته شدن تحریم‌های ایـــران گشایشـــی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نخواهد شد.

*شاید مذاکرات همچنان ادامه داشته باشد اما به نتیجه جدی نخواهد رسید. ممکن است توافقات موقتی صورت بگیرد و یا پولی آزاد شود اما نمی‌توان با این شرایط در بلندمدت در عرصه جهانی تجارت کرد. نکته دیگر اینکه هنوز ایران به اف‌ای تی اف نپیوسته و هنوز در داخل کشور اجازه تجارت خارجی داده نشده است. این در حالی است که اگر ایران اف‌ای تی اف را بپذیرد هر زمان که تمایل داشت می‌تواند از آن انصراف بدهد و خارج شود. به همین دلیل، اینکه ایران هنوز حاضر به پذیرش اف‌ای تی اف نشده علامت خوبی نیست.

بیشتر بخوانید:
اگر از برجام خارج شویم، آمریکا به ایران حمله می کند!

مجلسی: ایران در محاصره اسرائیل است!
تا وقتی که خودمان کاری نکنیم تحت حمایت برجام هستیم
باید اسرائیل را به رسمیت بشناسیم تا سایه جنگ دور شود!

شکل مذاکره مهم نیست، فقط با بایدن مذاکره کنیم!

*باید این نکته را در نظر گرفت که تحریم‌ها زندگی مردم را سخت کرده و امروز مردم برای گذران امور خود با مشکلات جدی مواجه هستند. تحریم‌ها باعث شده رقبای منطقه‌ای ما در دهه‌های اخیر پیشرفت کنند و ایران به‌جز در زمینه‌های دفاعی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی و توسعه‌ای عقب بماند.

*واقعیت این است که مردم اعتماد خود را تا حدی از دست‌ داده‌اند و برخی تصمیمات که در داخل کشور گرفته می‌شود نیز نباید به این مساله دامن بزند. مردم نگران این موضوع هستند که پول‌هایی که به‌واسطه توافق به دست ایران می‌رسد در چه مسیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پول‌ها صرف توسعه و ایجاد اشتغال و رفاه برای مردم شــود تا رضایـــت مردم را به همراه داشته باشد. هنگامی‌که اقتصــاد یک کشور در وضعیـــت نامناسبی قرار داشته باشد این وضعیت می‌تواند روی رویکردهای امنیتی و نظامی جامعه تأثیر بگذارد. به‌هر حال ما امروز در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم با جهان تعامل داشته باشیم، به منابع مالی و تجــارت جهانی از طریق بانک‌های جهانی دسترسی داشتـــه باشیـــم. طرف مقابــــل نیز نگران مسائل امنیتی در منطقه خاورمیانه است. این نگرانی بـــه‌خصوص درباره مناطقی بیشتر است که برای آنها خط قرمز به شمار می‌رود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اقا زندگی خرج داره
حیفه نوکری بی جیره مواجب کنی برای غربی ها
حداقل یه دریافتی داشته باش

شرم بر تو و تفکرت....ننگ
Iran, Islamic Republic of
من هم ساده لوحی نمیدانم این مواضع اصلاح طلبان را
عبدالله مومن
Iran, Islamic Republic of
.....
داریوش
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان چند ماه پیش میگفتن بدلیل عدم پذیرش FATF نمی توانیم واکسن بخریم !!! حالا مشخص شد راست نمیگفتن و سیاسی کاری می کردند.
Iran, Islamic Republic of
اگر این بابا اظهار نظر نکنه کسی بهش چیزی میگه مگه ؟
Iran, Islamic Republic of
اونوقت ایشون دیپلمات بوده؟ ...
بهنام
Iran, Islamic Republic of
برجام هم با همین طرز فکر امضا کردین دیگه ؟ ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای دانشمند مگه کیک و کلوچه پس بدیم!!!!
اینا همون طوریکه برجامو تحمیل و مقابل کارانجام شده قراردادند وحالام هم مجبوریم مذاکره کنیم وبناچار برجام برجام کنیم ..
Iran, Islamic Republic of
این فرد رو از کدوم خاک آورده اند؟!!
طاهری
Denmark
اصحاب کهف بیدار شد ؟!!
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
گل سر سبدتون ظریف بود که آخرش اومد گفت من تمام برجام نخونده بودم حالا تو هم بیا تزه بده
Iran, Islamic Republic of
این افراد نه خوش خیال هستند و نه بی اطلاع از قوائد ی که با امثالfatf برای نیل به اهداف نظام سلطه جهانی دنبال می شود.اینها بلندگوهای جیره خوار نظام سلطه اند.
ابو
Romania
با اين گونه طرز فكر برجام را امضا كردند كه حالا صد عاقل هم نميتواند مشكلش را حل كند .
!!
Iran, Islamic Republic of
من نمیدونم ؛ این جماعت چرا اینجوریند
حامد
United States
بي همه … دخترت رو هم همينطوري شوهر مي دي؟
Iran, Islamic Republic of
اقا شما هم دخترت رو شوهر بده از دوماد خوشت نیومد طلاق دخترت و بگیر !!!!!
عقل ؟؟؟؟؟!!!!
United Kingdomچه مغزی داره.
چرا باید ازدشمن اطاعت کنیم درحالیکه یقین داریم آنها دلسوز مانبوده ونیستند.انهائیکه اسرارمیورزند
.
رحیم
Iran, Islamic Republic of
خبر نگار جهان نیوز اصلا چه اصراری هست که بااین جماعت مصاحبه کنید j
علی
Iran, Islamic Republic of
عزیز برادر! فعلا که بدون اون FATF هم همه کارا داره پیش میره
ضمن اینکه تحریم‌ها هیــــچ ارتباطی با FATF نداره!!"