کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رهامی، فعال اصلاح طلب:

استراتژی اصلاح طلبان حضور فعال در انتخابات مجلس است/ برای بازسازی بدنه رأی جریان اصلاحات کارهایی را شروع کرده ایم

2 بهمن 1400 ساعت 21:31

برای بازسازی بدنه رأی و بدنه اجتماعی جریان اصلاحات کارهایی را ، هم به صورت جمعی و تشکیلاتی و هم به وصف فردی و اشخاص حقیقی، شروع کرده ایم.


گروه سیاسی جهان نیوز: محسن رهامی، از فعالان سیاسی اصلاح طلب از برنامه این جریان برای حضور فعال و حداکثری در انتخابات آتی مجلس (اسفند 1402) خبر داده است.

چندی پیش هم علی محمد نمازی از اعضای حزب کارگزاران گفت: «حزب کارگزاران قطعا برای انتخابات مجلس دوازدهم برنامه خواهد داشت».

با این حال چند روز پیش روزنامه شرق در گزارشی اصلاح طلبان را مورد خشم قرار داد و پیرامون اعلام آمادگی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس نوشت: «بعد از ناکارآمدی روحانی مردم دیگر به حرف جناحی اعتنا نمی‌کنند» و «مردم شما را طرد کرده‌اند؛ به جای اقناع جامعه فقط توقع رای دارید».

به گزارش جهان نیوز، بخش هایی از اظهارات رهامی را در ادامه خواهید خواند:

*برای بازسازی بدنه رأی و بدنه اجتماعی جریان اصلاحات کارهایی را ، هم به صورت جمعی و تشکیلاتی و هم به وصف فردی و اشخاص حقیقی، شروع کرده ایم و تلاش می کنیم که سازمان رأی خود را سر و سامان بدهیم ولی، مشکل اصلی و ریشه ای این است که مردم امید خود را به اصلاح امور و حل مشکلات کلان کشور، از طریق حضور در صندوق های رأی، به تدریج از دست داده اند که در این صورت تلاش های جریان های سیاسی چندان مؤثر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:
یک طیف درون جریان اصلاحات است که فقط هیاهو دارند
طرح از بین بردن اسرائیل برای امنیت کشور مضر است
نباید به خاطر کشف حجاب با ارسال پیامک استرس وارد کنیم


*استراتژی کلی ما همیشه حضور فعال و حداکثری در انتخابات مختلف، خصوصا مجلس بوده و در دوره های گذشته هم هرگاه زمینه حضور نیروهای اصلاحات در صحنه انتخابات فراهم شده، نوعا این جریان با اقبال عمومی مواجه شده است.

*برای انتخابات آینده با توجه به تجارب گذشته و خصوصا انتخابات مجلس یازدهم، باید این استراتژی را هرچه بیشتر کارآمد و به روز رسانی کنیم و در استیفای حقوق حقه و قانونی مردم، از تمام ظرفیت قانون اساسی بعنوان میثاق ملی، استفاده کنیم ولی می دانیم که با توجه به شرایط کشور و عملکرد ارگان های حاکمیتی و نظارتی، راه بسیار سختی را در این خصوص در پیش داریم.


کد مطلب: 789323

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/789323/استراتژی-اصلاح-طلبان-حضور-فعال-انتخابات-مجلس-بازسازی-بدنه-رأی-جریان-اصلاحات-کارهایی-شروع-کرده-ایم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com