کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

گردش در تاریخ یک خاندان منحوس؛ شماره ۴۳

رضاخان چطور همسر وزیرش را دق داد +فیلم

20 دی 1400 ساعت 14:35

ژست دلسوزی فرح پهلوی برای مردم ایران و بویژه آزادی زنان موضوعی تازه نیست و بهانه خوبی برای دیده شدن است و این اقدامات نمایشی هم دیگر از طرف مردم ایران مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.


گروه جامعه جهان نیوز: چند روز قبل و در سالگرد فرمان کشف حجاب (17 دی 1314) توسط رضاخان، فرح پهلوی همسر محمدرضا پهلوی شاه معدوم ایران پیامی صادر کرد.

ژست دلسوزی فرح پهلوی برای مردم ایران و بویژه آزادی زنان موضوعی تازه نیست و بهانه خوبی برای دیده شدن و تهیه خوراک مناسبی برای شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی است که دشمنی آنان با مردم ایران ثابت شده است.

یک نکته جالب در میانه اظهارات فرح آنجاست که وی با یک ادعای کذب به برخورد خشونت‌آمیز مقامات جمهوری اسلامی با مخالفان حجاب اجباری اشاره می کند. این در حالی است که خشونت رژیم پهلوی در همه امور و به ویژه بحث کشف حجاب در تاریخ ثبت شده است.

حتی بسیاری از کارمندان و مسئولان حکومتی برای اینکه اخراج نشده یا پرونده‌ای علیه آنها تشکیل نشود، زنان خود را مجبور می‌کردند که بصورت بی‌حجاب در مهمانی‌ها و محافل عمومی حاضر شوند و این‌گونه با طرح کشف حجاب همراهی می‌کردند.


حجاب اجباری

«سیدمحسن صدرالاشرف»، وزیرعدلیه رضاشاه در خاطره‌ای گفته همسرش در ماجرای کشف حجاب به ناچار و خلاف میل خود در یک محفل عمومی، بدون حجاب همراهش بوده اما بعد از آن از شدت ناراحتی یک سال تمام از خانه بیرون نیامده تا اینکه جنازه‌اش را از درِ همان خانه بیرون آورده‌اند...

در حالی که عکس‌های موجود از سال‌های زمامداری آتاتورک در ترکیه همگی همسر او را در ملاعام با حجاب نشان می‌دهند؛ گرچه در سال‌های بعد عکس هایی بدون حجاب از او منتشر شد اما برخی معتقد اند این عکس ها مربوط به آلبوم شخصی او بوده و از سوی دولت لائیک ترکیه برای نادیده گرفتن حجاب او منتشر شده است.

فرمان کشف حجاب و اجبار مردم به این موضوع و همچنین روابط هرزه گونی سران و واابستگاه رزِ پهلوی در حالی صورت می گرفت که این افراد در ظاهرا و به صورت شناسنامه ای مسلمان محسوب می‌شدند. با این حال زیرپاگذاشتن احکام صریح الهی نظیر «کشف حجاب» را قانون کردند و هم برای اجرای آن به خشونت متوسل شدند.

فیلم از روایت کشف حجاب رضاخانی و مقاومت مردم و علما در برابر کشف حجاب و ماجرای خونین کشتار مردم در مسجد گوهرشاد را در ادامه می‌بینید.

دانلود فیلم کشف حجاب

بیشتر بخوانید:
وقتی شاه همسرش را برای رقص به کارتر قرض داد!

عروسی گران قیمت فرح پهلوی در شب یلدا +عکس و فیلم
ماجرای حضور دوست پسر فرح در کنار بستر شاه! +فیلم
ماجرای طمع شاه به همسر رئیس جمهور فیلیپین +عکس
خواهر شاه به جای آب با شیر حمام می‌کرد! +عکس
علاقه ویژه نوه اعلی حضرت به برهنگی +تصاویر شرم‌آور
ماجرای جشن تولد ۴۰ هزار دلاری فرح با بهترین آشپز دنیا

رقاصه‌ای که اعلی حضرت را به تور انداخت +جزئیات
ماجرای استخر مختلط دوست نزدیک فرح
از خودگذشتگی اعلی حضرت در توزیع ثروت ملی +جزئیات
معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
شغل شریف اشرف پهلوی که باعث شهرت جهانی او شد!
سوءاستفاده دوست فرح پهلوی از زیبایی و جوانی‌اش +فیلم


کد مطلب: 788087

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/report/788087/رضاخان-چطور-همسر-وزیرش-دق-فیلم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com