جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۰
۲۵
فریاد بانیان وضع موجود؛

بالاخره اصلاحات از خواب زمستانی بیدار شد/ اصلاح‌طلبان تازه متوجه گرانی شده‌اند!

سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 781903
اصلاح طلبان که خود بانی وضع موجود هستند وانمود می‌کنند که به تازگی تورم در کشور بوجود آمده است و در این راستا سعی می‌کنند که به نوعی با همدردی با افکارعمومی خود را به آنان نزدیک کنند.  
بالاخره اصلاحات از خواب زمستانی بیدار شد/ اصلاح‌طلبان تازه متوجه گرانی شده‌اند!
گروه سیاسی جهان نيوز: این روز‌ها نمای تازه‌ای از روزنامه‌ها و جراید اصلاح‌طلب دیده می‌شود. گویی بعد از چند سال تازه این روزنامه‌ها رنگ گرانی را دیده‌اند و متوجه تورم موجود در کشور شده‌اند. جریانی که پیش از این نه تنها در برابر این تورم‌ها مداوم سکوت می‌کرد بلکه به حمایت از آن می‌پرداخت و هر روز با نوعی بازی رسانه‌ای قصد داشت دولت گذشته را موفق نشان دهد حالا منتقد فضای اقتصادی کشور شده است.

تا دیروز اصلاح طلبان موضوعات حاشیه‌ای مانند به ورزشگاه رفتن زنان و مسائلی از این دست را به عنوان دغدغه‌های اصلی کشور عنوان می کردند اما این روزها مطرح می‌کنند که در حال حاضر تورم و گرانی مسئله اول کشور است!

در همین رابطه «آذر منصوری»، دبیر کل حزب اتحاد ملت، طی یادداشتی برای روزنامه اعتماد نوشت:  «این روزها تورم و گرانی اجناس و کالاها اعم از ضروری و غیر ضروری به مهم‌ترین مساله مردم ایران تبدیل شده است. سفره‌هایی که روز به روز کوچک‌تر می‌شود و خانوارهایی که به دلیل عدم توانایی مجبورند اقلام حتی ضروری را حذف یا کم کنند».

وی اضافه می‌کند: «گاهی دستور می‌دهند که تورم باید کنترل شود و گاهی هم به دنبال شناسایی عوامل پشت پرده گرانی‌ها هستند.  آنها که مهم‌ترین نقدشان به دولت گذشته ضعف مدیریت اقتصادی بود و طبعا مهم‌ترین وعده‌شان هم محرومیت‌زدایی از محرومان جامعه، حالا در میانه میدان قرار گرفته‌اند و باید پاسخگوی وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی خود باشند.»

بیدار شدن اصلاح طلبان از خواب زمستانی درحالی است که خود معترف هستند که ضعف اقتصادی امروز حاصل اهمال کاری دیروز دولتی است که آن‌ها تمام قد از آن دفاع می‌کردند. اما به نظر می‌رسد اصلاح طلبان موضوع گرانی و انتقاد به دولت در این عرصه را دستاویزی برای بدست آوردن آبروی از دست رفته و بازگشت دوباره به صحنه سیاست بعد از حذف توسط افکارعمومی تلقی می کنند و به طور هماهنگ و پرفشاری برای آن برنامه رسانه‌ای تدارک دیده‌اند.

از همین روست که «محمد مهاجری»، فعال سیاسی که گرایش خاصی به اصلاح طلبان دارد و مجری طرح‌های رسانه‌ای آنان است، می‌گوید: «آقای رئیسی چه بداند و چه نداند که علل گرانی‌ها چیست، وضعیت کنونی ثابت می‌کند که تیم اقتصادی‌اش کارآمد نیستند.»

همچنین «محمدرضا خباز»، چهره اصلاح طلب و از استانداران دولت روحانی که منتقدان دولت مدعی تدبیر و امید را کینه توز، منافق، حسود، باج‌گیر و جنگ طلب نامیده بود، در جدیدترین اظهارات خود مدعی شده است که دولت سیزهم می‌خواهد مردم را در فقر نگه دارد تا جامعه به فقر عادت کند.

وی همچنین با ژست دلسوزانه خاصی درباره تورم می‌گوید:‌«آقایان می گویند «تورم پایین آمده است»، به فرض که یک مرکز رسمی هم چنین حرفی را تأیید کند اما مردم نمی پذیرند چون کمرشان زیر بار تورم خم شده و صدای خرد شدن استخوان‌های‌شان به گوش فلک رسیده است بنابراین می فهمند که این حرف ها هیچ بنیان عقلانی و منطقی ندارند و تنها با هدف گفتاردرمانی بیان می شوند.»

«محسن رهامی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در این باره مطرح می‌کند: «مردم انتظار دارند که مسائل کلیدی جامعه از سوی رئیس‌جمهور حل شود و بدون شک مشکلات بزرگ موجود با رفتن به سفرهای استانی، ایراد سخنرانی و دیدار چهره به چهره با طبقات محروم قابل حل نیست.»

وی بدون اشاره به گرانی‌ها در دولت‌ دوازهم می گوید: «با حضور در بازار متوجه می‌شویم که تمامی اقلام موردنیاز مردم از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم گران شده و حتی این گرانی به دارو نیز کشیده است.»

«رسول منتجب نیا»، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی نیز طی اظهارنظری در خصوص گرانی عنوان کرد: «یکی از شعارهای آقای رئیسی پایین آوردن تورم و از میان بردن گرانی و کمک به معیشت مردم بود. همه قیمت ها چند برابر شده و آقایان حاضر نیستند که بپذیرند، این همه گرانی ناشی از تورم است و مرتب هم شعار می‌دهند که نرخ تورم رو به کاهش است!»

اصلاح طلبان در دولت روحانی سال‌های اول را دوره آوربرداری می نامیدند. بعد از مدتی در مقابل مطالبات مردم برجام را به عنوان فتح الفتوح و گشاینده اقتصاد کشور به مردم عرضه کردند و چند سالی افکارعمومی را به امید گشایش‌ها با تیترهای جذاب منتظر گذاشتند و سپس حرف درمانی را پیشه کردند و در آخر بدون دستاورد اقتصادی و با کوهی از مشکلات اقتصادی پاستور را ترک گفتند.

با این حال اصلاح طلبان که خود بانی وضع موجود هستند وانمود می‌کنند که به تازگی تورم در کشور بوجود آمده است و در این راستا سعی می‌کنند که به نوعی با همدردی با افکارعمومی خود را به آنان نزدیک کنند اما با توجه به اینکه تنها 7 ماه از فعالیت دولت سیزدهم می‌گذرد و حل مشکلات اقتصادی در این مدت اندک چندان حاصل نمی‌شود این گزینه اصلاح طلبان بیشتر آب در هاون کوبیدن است.

اگرچه دولت سیزدهم نیز اهتمام بیشتری برای تورم زدایی از اقتصاد کشور باید انجام دهد اما برخی از کارشناسان معتقدند که دولت در حال جراحی اقتصادی است که به نوعی عارضه هایی در بر دارد که باید به دقت مراحل آن انجام گیرد تا مردم کمتر در این حوزه دچار آسیب شوند. با این حال افکارعمومی بعد از این هفت ماه هم اقدامات دولت سیزدهم و خصوصا در صحنه بودن رئیس جمهور برای حل معضلات اقتصادی و عمرانی کشور را مشاهده می‌کنند و هم مشکلاتی که از دولت گذشته گریبانگیر اقتصاد کشور شده است را فراموش نمی‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Reza
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب ها را ول کنید.
France
شمایین که تازه از خواب بیدار شدین عزیز دل برادر نه اصلاح طلبان!!!!
Iran, Islamic Republic of
همین تفکرات ول کردن باعث شدنم تا جماعت اصلاح طلب توهم بزنند و الان که واقعیت می ببیند بگن مگه ما اینکارها و کردیم
Iran, Islamic Republic of
ول نکن عزیز دل برادر بگیرش
امیر
Iran, Islamic Republic of
بانیان وضع موجود (اصلاح طلبان) باید پاسخگو باشند نه منتقد !
Iran, Islamic Republic of
یادتون باشه کی گفتم که اصلاح طلبا اگه تا چند وقت دیگه دولت روحانی مطرود خودشون ندونستند هر چی خواستین بگین
Iran, Islamic Republic of
هفته پیش پنیر تبریز کیلویی 140 امروز میگه 180 ظاهرا حمله همه جانبه شروع کردن .تورم یاقحطی
Iran, Islamic Republic of
تا کی میخواهید از بهانه بانیان وضع موجود استفاده کنید؟
الان که همه قوا یکدست شده و بانیان وضع موجود که قدرتی در دست ندارند.
Iran, Islamic Republic of
درسته. اصلا فرض کنید همه مشکلات تقصیر بانیان وضع موجود بوده. اگر قدرت تغییر وضعیت رو نداشتید چرا انتخاب شدید و اومدید سرکار؟
مسعود
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان کشور را با 1500 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل دادند از رئیسی انتظار معجزه نداریم !
Iran, Islamic Republic of
این گرانی وحشتناک بیسابقه است.
Iran, Islamic Republic of
واقعا بی سابقه است؟ یعنی سال 97 شما خواب بودی یا به دنیا نیومده بودی تا گرونی بی سابقه ببینی که دلار از 3200 رقت 30هزار تومن؟
Iran, Islamic Republic of
یعنی الان از 97 ارزونتره؟
Iran, Islamic Republic of
همش تصقیره روحانیه!!
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
اقتصاد دستوری یعنی فاجعه
Iran, Islamic Republic of
قیمت ها رو با آخرین روز دولت روحانی مقایسه کنین معلوم میشه حق با کیه
Iran, Islamic Republic of
علت افزایش قیمت ها ماندن مدیران دولت روحانی در پست های کلیدی هست که برکنار نشده اند.
Iran, Islamic Republic of
چرا برکنار نشده اند؟ .
اقتصاددان
Iran, Islamic Republic of
علت گرانی 10 برابر شدن حجم نقدینگی و چاپ پول بدون پشتوانه در 8 سال گذشته است.
حمید
Iran, Islamic Republic of
4 سال پی در پی تورم افسار گسیخته داریم مقصر اصلی اون اصلاح طلبان هستن.
Iran, Islamic Republic of
......
محمد
Iran, Islamic Republic of
دین که ندارید آزاده باشید لااقل
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
کسی که دین داشته باشه طرفدار اصلاح طلب جماعت میشه آخه?
کی میخواید بیدار بشید آخه
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان خواب نبودند بلکه گرانی ها را با برنامه پیش بردند برای اهدافی که داشتند ما که می دانیم مردم هم می دانند گرانی ها را برای دولت بعد از خود ساخته و پرداختند حالا یا خواسته یا ناخواسته
م. آزاد
Iran, Islamic Republic of
.....